Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилСкутериТема: Honda Super Cub C125 - 2018/2019
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Honda Super Cub C125 - 2018/2019  (Прочетена 2040 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 2323

Сутрин бира и ракия - край няма мойта простотия!

7183168
Ел. поща
« -: май 30, 2019, 21:04:34 »

Провокиран от Гроби реших да пусна тема, къде да се похваля за новата играчка, къде да споделя впечатления от нея.
Няма да бъде в един пост понеже не съм подготвен предварително а доста неща мога да споделя за тази машинка.
Стига разбира се някой да го интересува!

Всичко започна от Мото-Експо тази година на което отидох само да гледам.
Исках само да позяпам в щанда на BMW и Moto Guzzi.
За Хонда въобще не съм мислел да спирам но преминавайки видях това:

Визията ме грабна първо. Погледнах - въздухар и взех да гледам по-серизоно.
Виждам ръчни скорости, всички 125 цици клатени от инжектипляктор,  степенки за краката, механично активиране на задната, челюстна спирачка, трансмисия - верига.
Гуми 17" и о, небеса: ABS на предната дискова спирачка!
Прилича на скутер и в същото време му липсват всички неща, които не понасям в бидета на колела.
Пообиколих изложението а ума ми все в щанда на Хонда - ебаси извратената работа!
Няколко пъти се връщах, поговорих с търговеца и финално се уговорих за тест драйф при първа възможност.
Тоест няколко дни след изложението понеже имало само един регистриран Super Cub и той бил тук.

След около седмица, според уговорка отивам в Бултрако, връчват ми документи и ме водят до същата червена калинка от изложението, паркирана отзад.
Резервоар - пълен, обясниха ми как се пали, щото то било keyless и не било необходимо да пъхаш нищо никъде.
Дори не било нужно да Го вадиш!
Обясниха ми посоката за превключване на скоростите, което е леко по-различно от тези на мотор.
К'во да правя - качвам се, направих едно пробно кръгче около сградата и газ към БогрOff.

Направих около 60км в посока БогрOff, Равно Поле, Лозен и малко градско в Голямото Село, върнах го в Бултрако и без колебание платих моето.
За впечатление от карането на Honda Supre Cub ще пиша допълнително, защото от тогава до сега имам на моето приблизително 2000км.
Mоже да се каже, че вече имам достатъчно километри за да бъда обективен.
Също така имам около 60000км на 125 кубиково еднуро като тази база за сравнение.
Първоначалните бяха достатъчни за да разбера, че Honda Super Cub e достойният му заместник в ежедневието.
Избрах си варианта в синьо вместо в червено, 10 дни след покупката бях във владение.

Гъдел е да започнеш нещо от 3км общ пробег, което е дори вярно:

Първите 500км го карах без да го зоря, 80км/час максимум.
Направих ги за 2-3 дни извън ежедневното пътуване, където умереното каране рядко е възможно.

Първото обслужване беше според книжката на 1000км със смяна на масло в Бултрако.
20лв за литър масло и 40лв сервизна дейност.
Следващото по изискване е след 6000км, пак само масло.

И така...
Това е забележителна машинка.
Надявам се да е толкова надеждна, колкото и предшественика си.
За модела Ондьо твърдят, че са продали от 1958 до 2017 година към 100 милиона бройки.
Което го прави най-продаваният мотоциклет евър.
Дано да не са направили импотентен, фешън римейк както новите VW Beetle, Fiat 500 и Mini Cooper!!!

Следва продължение.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 3233

Ел. поща
« Отговор #1 -: май 31, 2019, 05:08:49 »

Кай честно!
Тая година Румъния с него ли мислиш?  Very Happy
И, честито!!
 Smile
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 2323

Сутрин бира и ракия - край няма мойта простотия!

7183168
Ел. поща
« Отговор #2 -: май 31, 2019, 10:30:55 »

Не може 3 седмици да се воза на майтап - серьозен съм като поп на тротинетка!  Very Happy
За мамалигарско винаги ще имам поне едно ендуро под ръка.
Въпреки, че нямам никакъв проблем да тръгна и с кубче-то.
За сега с него съм правил по 200 и малко км на ден без никакво натоварване.
Ето го първото му каране а това е второто.

За разхода - ами впечатлен съм. Изобщо не съм чел какво пише в документацията, понеже обикновено е някаква теоритична глупост.
При тестовото каране преди да го върна на Бултрако го дозаредих, въпреки, че изобщо нямах грижа да го правя:

Показа около 2/100 но пък резервоата не бил пълен съвсем до горе.
Моето към момента се държи устойчиво към 1.6л/100км:

За сравнение ето разхода на малкото ендуро, пак 125cc:

Не очаквах да харчи толкова малко но съм доволен  Very Happy
Изобщо това не е мотоциклет толкова за удоволствие колкото за ежедневно придвижване.
Предвид това - експлоатационните му разходи са много важен фактор.
С този 2 пъти по-нискък разход на гориво от досегашната ми евридейка би моглъл да се изплати още през втората година!

С мъка намерих EPC за модела - все още няма почни нищо за него.
Дори Owner Manual няма в публичното пространство и ползвам на аванта форумът за да споделя какво съм получил от Бултрако: Honda Super Cub C125 Owner Manual BG
Разгледах цените на консумативи като накладки, вериги, пиньони, джанти: Под обичайните цени, които съм плащал до сега за останалите мотори.
Не че всичко трябва да се купува OEM но дори такова - не боли.

Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилСкутериТема: Honda Super Cub C125 - 2018/2019

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 20 запитвания.