Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилChoppers (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Първи чопър
Страници: 1 ... 15 16 [17]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Първи чопър  (Прочетена 10485 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5781

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #240 -: септември 08, 2019, 22:17:35 »

Момчета и момичета , старата краста ме удари яко. След 15г. прекъсване и на почти средна възраст се оглеждам за двуколесно превозно средство . С оглед на това ,че вече не съм привърженик на високите скорости съм се огледал в едно вираго 250 . Ще си ходя на работа с него и до столицата ( 30-35км) от време на време . А и големия син скоро ще започне да се оглежда по момите ,пък и него и средния ги повозих на един калпазанин на моторетката и сега са подивели като бащаси.
 Машинката е нов внос ,притеснява ме цената ,а и колко лесно без дори да сме говорили по телефона цената падна от 1200 на 1150лв. Ще съм благодарен за някакви насоки къде да се оглеждам и ослушвам. Не съм технически неграмотен 10-тина години карах ЧЗ та правете сметка колко ровене и правене е паднало , карането също не беше малко .
 В момента се занимавам с гуми и текущи ремонти по коли освен озеленяването, не съм загубил ухо и око за нердностите(даже напротив) ,но друго си е като човек е с една идея по-подготвен.

Търсенето продължава, тоя коч дето го гледах за нищо не ставаше. Първо 40мин. го палиха ,няма спирачен апарат отпред ,съединителя жив труп ,трака като вършачка, абе пълен т@шак. Реших да завиша малко бюджета и да се издокарам в нещо по голямо ама да е V-образно.

Има един стар лаф "Влезели ти веднъж бензина в гъзъ (кръвта), отърване няма! А пък за двутактовата смес да не говорим. .... Very Happy
Тааа....
Под завишил бюджета за каква сума говорим?
Колегата evilution те насочи към много добър мотор!
Както и правилно ти спомена  30+ годишни V-образни чопъри държат цена около 3 бона и нагоре Very Happy Аз дърто Вираго 500-750 и Вулкан 750сс и на врагът си няма да дам!

Активен
keymaker
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Чз 175 продадено преди 15г.
Публикации: 4

Ел. поща
« Отговор #241 -: септември 09, 2019, 09:00:40 »

Бюджета ще го направя около 2500-3000лв.  А за тая цел обаче ще изчакам още малко. 
Пп. Офертираха ме за едно мото гуци Невада за 2500 ,ама първо ще го покарам малко ,че с тоя надлъжно разположен двигател незнам как ще си паснем.
Активен
Iv90H
ниво 1
*
Активен Активен

Мотор: нямам
Публикации: 1

Ел. поща
« Отговор #242 -: септември 09, 2019, 11:30:25 »

Здравейте, бъдещи колеги!
На последната права съм да добавя буквата А към книжката си и започнах да се оглеждам за моторетка.
Страшно съм си харесал Suzuki Intruder, но реално все още не съм се качвал на такъв.
Най-вероятно тази седмица ще ходя да гледам ето този:
https://www.olx.bg/ad/suzuki-intruder-800-CID360-ID7WDRe.html#6a1af40677

Общо взето имам идея какво да гледам и слушам, но все пак искам да попитам - някой случайно виждал ли го е по пътищата, впечатления?
Нещо по-специално за гледане освен двг, луфтове на гумите и колците?
Благодаря предварително!
Активен
Archibald
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 900 Classic
Публикации: 31

« Отговор #243 -: септември 09, 2019, 16:56:38 »

Ако не си се качвал на мотор с такава стойка и разположение на инструментите за управление, имай предвид, че първоначално ще го усещащ все едно за пръв път караш двуколесно. Много различно е от голтаците и пистарките, които ги ползват като учебни за А-то (не знам някъде по нашите географски ширини да има крузъри за курсовете, на запад е обичайна практика), ще трябва да му отделиш време за свикване и особено за упражняване на бавното каране. Това ти го казвам в случай, че продавача се навие да ти даде две-три кръгчета за тестване, да имаш едно на ум за всякаквите възможни последици.

Иначе аз не съм никакъв капацитет по темата, но сигурен ли си, че искаш 30-годишен мотор за първи? Ако познаваш продавача или ти се струва свестен, лошо няма, но иначе ми се вижда рисковано - не знаеш каква магария може да ти погоди насред пътя ако амортизацията е взела да си казва думата. Най-добре ще е да вземеш с теб някой опитен.
« Последна редакция: септември 09, 2019, 16:58:46 последно от Archibald » Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилChoppers (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Първи чопър

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.323 секунди с 20 запитвания.