Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилChoppers (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Първи чопър
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Първи чопър  (Прочетена 11020 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3502

« Отговор #120 -: юли 05, 2019, 22:15:04 »

Аз пък ще изкажа своето мнение и то е,че това не е мит! Когато аз имах такава бележка и питах изрично,дали мога да карам с нея,докато ми излезе книжката,получих утвърдителен отговор ДА в КАТ! Тогава нямаше още пластики и категорията беше друга,но това не променя нещата и с 'това' можеш да караш!
Активен
nCuXoHeBpo3eH
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR 900RR '95
Публикации: 127

Ел. поща
« Отговор #121 -: юли 06, 2019, 09:21:45 »

Може да кара, ама кола.
Активен
Минко Илчев
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Хонда кросов, Aprilia Scarabeo 150, Honda CBR 125
Публикации: 62

Доброто има юмруци!

Flottsteller+Str
« Отговор #122 -: юли 06, 2019, 09:50:12 »

Нещо си в грешка. Тази бележка е мит. Преди време (2004г) един образ се стресна от излизаща назад от паркинга кола, скокна на спирачките и малко позасурна един Вулкан 750сс. Дойде чичко милиционер, дай книжка " Мии...аз съм със завършен курс, ето бележката. Имам само "В"".... "Мндааа ...това не важи!" Писаха го самокатастрофирал. Добре, че не удари колата....
Ако не ти е отбелязано в книжката съответната категория- ТИ СИ НЕПРАВОСПОСОБЕН!

Някъде преди 2004 година, на колата ми беше изпаднала предна лява гума и исках протокол от КАТ за Каско-то. Казваха, че не може протокол без акт и писаха - "самокатастрофирал".

Племенникът ми предната седмица си подаде документи за "А2" и регистрира новозакупеният Honda CBR 500. Като си имаше шофьор и това предположих, че като подаде документи вече е в регистъра и може да го ползва. И той беше на мнение, че е като без книжка.

Няма никаква логика след положен изпит и подадени документи (и медицинско) да си неправоспособен! Ако е такъв проблем не вписването в книжката, по-добре е при проверка да се обяви, че е забравена. Надали някой ще пише акт за 10 лв и още толкова за талона при условие, че вече е компютъризирана системата.

Единият ми син преди месец взе и за "Б" и след подаване на документи, поне аз го третирах като с книжка.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT / KTM 990 Adventure
Публикации: 2913

« Отговор #123 -: юли 06, 2019, 11:20:57 »

Нямаш проблем да караш но ако те спрат за проверка ще те глобят все едно си без книжка, защото реално си без книжка. Може би свидетелството от ДАИ ще бъде прието, като смекчаващо вината обстоятелство и ще получиш най-ниската глоба. Ама струва ли си тоя филм? Я те проверят я не ама ако участваш в ПТП е тогава какъв филм те чака .... най-малкото автоматично ще те отсвирят застрахователите. Ами ако пострада някой и се стигне до съд ... какво правим тогава? Да бе мирно седяло, да не би чудо видяло. Всичко можеш да очакваш след като напуснеш гаража ако се чувстваш късметлия карай. До скоро в тоя форум се водеха разгорещени дебати дали книжката кара мотор та имаме хора, които си карат съвсем без никаква книжка за никаква категория. Важното е само да се чувстваш късметлия, може и билетче от лотарията да си вземеш. Може и от новите "златно глухарче" него не го търкаш а го духаш, пък вече какъвто ти бил късмета.
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1166

Ел. поща
« Отговор #124 -: юли 06, 2019, 14:12:00 »

...да де, нямаш проблем да караш, но ако те спрат... то така нямаш проблем и ако си нелегално пребиваващ в страната на 12 промила, 5 лексотана, с нелегално автоматично оръжие, краден мотор/кола без преглед и документи с чуждо дете на задната седалка, но ако те спрат...  Smile
Активен
ildivvy
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #125 -: юли 06, 2019, 19:34:51 »

Те,точно това имаха предвид,че няма да получа глоба,ако притежавам,каквото трябва,като категория,но просто документа не е издаден все още! Тази бележка удостоверява точно това! Но явно ви лъжа и затова нека бъда обявен за лъжец официално!
Активен
Минко Илчев
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Хонда кросов, Aprilia Scarabeo 150, Honda CBR 125
Публикации: 62

Доброто има юмруци!

Flottsteller+Str
« Отговор #126 -: юли 06, 2019, 23:55:26 »

Аз пък ще изкажа своето мнение и то е,че това не е мит! Когато аз имах такава бележка и питах изрично,дали мога да карам с нея,докато ми излезе книжката,получих утвърдителен отговор ДА в КАТ! Тогава нямаше още пластики и категорията беше друга,но това не променя нещата и с 'това' можеш да караш!

Около 1990 година си беше официална приказка, че е почти безпроблемно след положен изпит, само да си запомниш номера на изпитания протокол. За "Б" изкарах изпита малко преди 18 години, опитах да я взема и естествено не стана, но установих, че две от имената ми бяха сбъркани. Отидох на деня петък 13 и разбира се не бяха отправени. По това време "нормалната" поръчка беше 2 дни, а документи от изпита стигаха на другия ден. В моя случай щяха да я оправят на следващия ден (понеделник). Вечерта ходихме с баща ми до близко село и само му заявих, че съм на 18 (без подробности). След 2-3 километра ни спряха за проверка индикация на бензина (да не е държавен) и никакви документ не са ми искали.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1253

« Отговор #127 -: юли 07, 2019, 11:57:48 »

По онова време повечето ченгета не са предполагали, че някой ще е толкова нагъл да кара кола без книжка Smile Проверяваха, да, но не винаги са искали книжката. Е, ако те спрат за превишена скорост, тогава хич не се церемоняха. Веднъж ме качи на стоп някакъв образ с Трабант и от разклона Ловеч - Троян до В. Търново го глобиха 3 (три) пъти за превишена скорост Smile Smile Smile
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LS650, Балкан С2
Публикации: 1778

« Отговор #128 -: юли 09, 2019, 08:27:52 »

Реално бележката показва, че владееш теорията (или си зазубрил листовките) и ма някакъв практически опит (можеш да тръгнеш, да спреш и да завиеш без непременно да причиниш ПТП, само от време на време). Освен това трябва да покажеш физическа и психическа годност (медицинско) и след това по осмотрение на чичкото или лелята, дето ти преглеждат документите, може и да ти разрешат. Ако ставаше само с изкаран изпит, за чии чеп им даваме тия паре за парче ламинирана пластмаса?  Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
ildivvy
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #129 -: юли 09, 2019, 13:12:26 »

Ник,става дума за документ на хартия,който ти дават в КАТ,когато подадеш всички изброени от теб документи в КАТ и вече чакаш да мине срока и да си вземеш от тях реалния документ...Тогава не беше пластика,помниш добре...Т.е. взел си изпита,имаш медицинско и т.н.,подал си ги и искаш/можеш да караш по пътната мрежа на страната...
Активен
AlexM
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL250 Degree, Suzuki LS650
Публикации: 113

Ел. поща
« Отговор #130 -: юли 09, 2019, 17:37:38 »

Каквото такова, всички сте прави  Very Happy Утре подавам документите бърза поръчка а до тогава всеки ден си чопкам по нещо на мотора.Днес си направих фара ретро стил.Ето снимки в албума.
https://www.dropbox.com/sh/mftqc7ornb6vafm/AACfQl8EusB4fnm3fX1EQ1WUa?dl=0

И едно видео

https://youtu.be/dQ40nU0Q-JU
« Последна редакция: юли 09, 2019, 17:42:39 последно от AlexM » Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1253

« Отговор #131 -: юли 09, 2019, 18:57:49 »

Нощно време май няма да свети колкото трябва.
Активен
AlexM
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL250 Degree, Suzuki LS650
Публикации: 113

Ел. поща
« Отговор #132 -: юли 09, 2019, 19:04:42 »

Нощно време май няма да свети колкото трябва.
Прогвах го в гаража на тъмно, жълтото е уникално, свети доста по добре от китайски ксенон или китайски LED.Не мисля че ще е проблем.
Активен
доц.Кожухаров
Мотоциклета е като бирата ! Консумирайте с удоволствие и мярка !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: VN1600 Nomad - Скитника
Публикации: 531

Safe drive - Long ride ! VBA Member#03630

« Отговор #133 -: юли 10, 2019, 06:17:51 »

Много добре изглежда. А тая мрежа от къде я взе ?
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5784

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #134 -: юли 10, 2019, 09:22:35 »

Много добре изглежда. А тая мрежа от къде я взе ?

Аз оти не мога да отговоря на колегата нито една качена снимка? Surprised
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилChoppers (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Първи чопър

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.399 секунди с 21 запитвания.