Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилChoppers (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Първи чопър
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 17   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Първи чопър  (Прочетена 10854 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Георги Петков
Жоро
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6 Fazer 2004
Публикации: 480

Ел. поща
« Отговор #105 -: юли 04, 2019, 16:56:45 »

О повярвай има смисъл от бонето - покарай около месец с боне и после без боне и сравни състоянието на каската. Най-малкото бонето обира мазнината от скалпа (всеки човек отделя), която намалява качествата на самия материал на каската (преразказ на сайтове за по-правилна екплоатация на каска). Използването на боне значително ще увеличи живота на каската (поне на тапицерията вътре).

В крайна сметка обаче ако ти пречи бонето и не можеш да свикнеш с него - по-добре карай без него, че ако само за него мислиш няма да се насладиш на карането, а и е потенциално отвличащо вниманието, сиреч опасно.

p.s. Честито за тапията - не мога да повярвам какви неща са ти се случили, защото при мен изпита беше като на шега. Ако не друго ще имаш интересна случка за разказване.
От тук нататък безброй километри. Успех!
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1252

« Отговор #106 -: юли 04, 2019, 19:27:15 »

Честито!
По темата за бонетата, моето полиестерно от 15-19 лв. не мога да го търпя върху главата си.

Ако ти е малко, нищо чудно да ти е неудобно. С правилния размер ще забравяш за него. Аз без боне не тръгвам никъде. Жена ми почти 10 години ползваше някакви кърпи и разни други неща и наскоро сложи боне. Репликата й беше, че то било яка работа. Сега ползва само боне.
Активен
Serpentine
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki Bandit 600 S
Публикации: 143

« Отговор #107 -: юли 04, 2019, 19:39:14 »

Ако ти е малко, нищо чудно да ти е неудобно. С правилния размер ще забравяш за него. Аз без боне не тръгвам никъде. Жена ми почти 10 години ползваше някакви кърпи и разни други неща и наскоро сложи боне. Репликата й беше, че то било яка работа. Сега ползва само боне.

Не ми е малко, даже ми е леко свободно. Материята е гадна и ме дразни.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #108 -: юли 04, 2019, 19:45:27 »

Ами смени го с такова с подходяща материя Surprised
Активен
Serpentine
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki Bandit 600 S
Публикации: 143

« Отговор #109 -: юли 04, 2019, 20:25:02 »

Ами нали това казвам   Surprised
Оспамихме на човека темата..  Smile
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #110 -: юли 04, 2019, 20:29:53 »

Карай, ве Smile
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5784

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #111 -: юли 04, 2019, 21:54:10 »

Бутах кретах, взех си изпита днес.Беше обаче голяма СЕЧ.От 6 човека двама минахме.Двама на полигон на змията и двама на градско скъсаха, като единия замалко не го отнесаха пред нас дето стояхме в колата.Виждат учебна кола с ОГРОМЕН ЧЕРВЕН надпис че има мотоциклед отпред и пак се бутат.Буквално го подпряха леко, изпитващия изпадна в истерия.Казвам го защото навсякъде четох че едва ли не изпита е някаква пародия.Да ама Не.Поне в София не е.

Честото за кетапа!
Много безаварийни километри и хубави емоции ти желая!

Не ми е малко, даже ми е леко свободно. Материята е гадна и ме дразни.

Ехх, тези бонета беее....
И автора нещо се чуди и мае... Какво толкова страшно и неудобно?
Ето малко от моята колекция бонета и кърпи:

Мисля, че имам още 4-5 бонета. Едното е в куфара на мотора, снимал съм го по- горе ... Тръгнах да търся едно боне марка Барс за което се спомена по- горе.... Но кой знае къде е... Може да е в джоба на някое яке Surprised
Черните на снимката са памучни. Онова с черепа е 50-50 памук и еластан ( или нещо подобно) Горилата си е някакъв еластан...
Купете си поне още по 2-3 различни. Хем да има да ги перете, хем да уцелите вашето;)

П.П. Пълната ми колекция я снимах преди време в някаква тема за бонета...
От тогава се е увеличила картинката Smile Smile
« Последна редакция: юли 04, 2019, 21:58:34 последно от Grobarq » Активен
AlexM
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL250 Degree, Suzuki LS650
Публикации: 113

Ел. поща
« Отговор #112 -: юли 05, 2019, 17:04:49 »

О повярвай има смисъл от бонето - покарай около месец с боне и после без боне и сравни състоянието на каската. Най-малкото бонето обира мазнината от скалпа (всеки човек отделя), която намалява качествата на самия материал на каската (преразказ на сайтове за по-правилна екплоатация на каска). Използването на боне значително ще увеличи живота на каската (поне на тапицерията вътре).

В крайна сметка обаче ако ти пречи бонето и не можеш да свикнеш с него - по-добре карай без него, че ако само за него мислиш няма да се насладиш на карането, а и е потенциално отвличащо вниманието, сиреч опасно.

p.s. Честито за тапията - не мога да повярвам какви неща са ти се случили, защото при мен изпита беше като на шега. Ако не друго ще имаш интересна случка за разказване.
От тук нататък безброй километри. Успех!
Здравей, а ти подаде ли си документите.Дават ли бележка като едно време с която да можеш да караш докато ти е готова книжката или чакаш докато ти я изготвят.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5784

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #113 -: юли 05, 2019, 20:01:02 »

Здравей, а ти подаде ли си документите.Дават ли бележка като едно време с която да можеш да караш докато ти е готова книжката или чакаш докато ти я изготвят.

Нещо си в грешка. Тази бележка е мит. Преди време (2004г) един образ се стресна от излизаща назад от паркинга кола, скокна на спирачките и малко позасурна един Вулкан 750сс. Дойде чичко милиционер, дай книжка " Мии...аз съм със завършен курс, ето бележката. Имам само "В"".... "Мндааа ...това не важи!" Писаха го самокатастрофирал. Добре, че не удари колата....
Ако не ти е отбелязано в книжката съответната категория- ТИ СИ НЕПРАВОСПОСОБЕН!
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1166

Ел. поща
« Отговор #114 -: юли 05, 2019, 20:46:10 »

"Мит" е точната дума за тази въображаема бележка от КАТ докато си чакаш истинската книжка. Не пише ли А в пластиката нямаш нищо и а те пипнаха КАТ... а си край!
 Very Happy
Активен
AlexM
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #115 -: юли 05, 2019, 20:58:36 »

Амииии ще чакаме.Значи бърза поръчка ще е.. Very Happy
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT / KTM 990 Adventure
Публикации: 2910

« Отговор #116 -: юли 05, 2019, 20:58:42 »

Митове и легенди от старите ленти. Чети тука http://www.motoforum.bg/index.php/topic,83656.60.html

Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #117 -: юли 05, 2019, 21:06:53 »

Даваха някаква бележка, ама с нея да си търсиш пластиката в КАТ. Формално погледнато, правоспособността би следвало да се зачита след оформянето на протокола за изпита, в който е записано, че си го издържал. Издаването на пластиката е подробност, която служи за пред органите на МВР, за да не им се налага да правят справки, които отнемат повече време от един поглед към "книжката".
От известно време ВУЗ-овете забавят издаването на дипломите с няколко месеца. Завършилите могат да кандидатстват за работа, където се изисква висше образование, като представят служебна бележка, че са дипломирани, ама не им е издадена книжката. Не виждам причина при нужда от доказване правоспособността за кат. А това да не може да стане с протокола от изпита Surprised
Активен
AlexM
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #118 -: юли 05, 2019, 21:20:24 »

Даваха някаква бележка, ама с нея да си търсиш пластиката в КАТ. Формално погледнато, правоспособността би следвало да се зачита след оформянето на протокола за изпита, в който е записано, че си го издържал. Издаването на пластиката е подробност, която служи за пред органите на МВР, за да не им се налага да правят справки, които отнемат повече време от един поглед към "книжката".
От известно време ВУЗ-овете забавят издаването на дипломите с няколко месеца. Завършилите могат да кандидатстват за работа, където се изисква висше образование, като представят служебна бележка, че са дипломирани, ама не им е издадена книжката. Не виждам причина при нужда от доказване правоспособността за кат. А това да не може да стане с протокола от изпита Surprised
Реално е така, но в една реална вселена с реални хора а не в 2Д източно европейска всепризната с корупцията си и невежеството на хората заемащи висши позиции провинция.В случая само за да избегна спора със някой необразован полицай няма да пипна мотора докато не пише А в пластиката.Нерентабилно е и нервоспестяващо, което за нашите дни си е ценно.По горе някой беше написал нещо за чиновника с власт.Та така.Ще чакам, ще си пусна експресна поръчка.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #119 -: юли 05, 2019, 21:33:33 »

То и аз така направих. Идеята ми е, че ако се стигне до решаване на спор в съда, може и да се спечели.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 17   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилChoppers (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Първи чопър

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.332 секунди с 21 запитвания.