Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилChoppers (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Първи чопър
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 17   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Първи чопър  (Прочетена 10486 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
AlexM
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL250 Degree, Suzuki LS650
Публикации: 111

Ел. поща
« Отговор #75 -: юни 12, 2019, 11:49:18 »

Кормилото е проблем... Размера също има значение.
Освен това далеч не е същото да лавираш в трафика със 100+ кила в повече.
И какво се случва с ендуро, когато видиш някакво нормално препятствие на пътя?
Или абсолютно нищо или просто даваш повече газ ако е хептен значимо.
С останалите мотори е точно обратно - ползваш спирачки, намаляваш, съобразяваш се.

Аз предлагам да спрем да клатим темата в посока Enduro vs всичко останало.
Това са несравними неща и хората имат различни потребности.
Да не говорим, че авторът има мотор и решил, че иска и чопер.
Трябва да се пробва, това е градивно!

П.С: Това е моделът яке, който ми е излишен:

Нямам мотор, на който да се возя и да не приличам на клоун с него  Very Happy

Дам няма смисъл.Аз карам от 8-ми клас, карал съм почти всякакви но сега искъм чопъретка-бобъретка.Не искам да се бутам между колите, но естествено ако се отвори клирънс ще мина пред тях.Този Савидж и без това не е трансконтинентален мотор, беше супер лек като го карах.
Можех да си домъкна Хондата от провинцията която е идеална за града но ИСКАХ ЧОПЪР.  Very Happy
Якето е супер но като те гледам на снимките, аз съм два пъти колкото теб.  Smile Mad Mad

Ето я палавницата която толко години не ме остави да ходя пеша на риба.

https://www.dropbox.com/s/84dnk5qasine99i/FB_IMG_1504276634334.jpg?dl=0

Иначе карам и такива неща.Но те са за друго място......  Smile
https://www.dropbox.com/s/a9xmsz3l2l2yrvt/FB_IMG_1558013727398.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/0ajxq102v73g5gn/20190511_112629.jpg?dl=0
« Последна редакция: юни 12, 2019, 11:52:45 последно от AlexM » Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 1757

7183168
Ел. поща
« Отговор #76 -: юни 12, 2019, 11:57:02 »

...
Якето е супер но като те гледам на снимките, аз съм два пъти колкото теб.  Smile Mad Mad
...

Мда, размерът му е 40, което е нещо като S размер.
Доста по-голямо трябва но ти вече си имаш Very Happy
Активен
AlexM
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #77 -: юни 13, 2019, 15:24:54 »

Днес пък......нещо взех да прекалявам, си купих това за градско до кафето.  Smile

https://www.olx.bg/ad/retro-kaska-tip-kanche-cherna-mat-s-ochila-r22-CID360-ID7Ru1V.html

Активен
AlexM
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #78 -: юни 19, 2019, 13:08:02 »

Здравейте отново,
стигнахме до КАТ и имам няколко върпоса.
1. Мога ли да го бутам в КАТ без категория?До там ще ми го закарат, както и обратно в гаража.
2. Нужно ли е да се пали мотора в КАТ или само сверяват номерата?Вчера минах технически, накараха ме да си обърна номера защото стария собственик го беше сложил настрани,провериха го целия като замалко да ме изрита от валците със спирачката  Smile и ще е тъпо ако вчера е минал технически а утре в КАТ да не мине? Нали?
3.Ауспуха гърми повечко, не е оригинланият но тук тоя един цилиндър си тряска здраво и с оригиналният.Да не се заядът за шума?

Ето я и моторетката, да се похваля...
https://www.dropbox.com/s/9emse5tx0tp35lx/20190619_140957.jpg?dl=0
« Последна редакция: юни 19, 2019, 13:12:41 последно от AlexM » Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT / KTM 990 Adventure
Публикации: 2908

« Отговор #79 -: юни 19, 2019, 13:15:20 »

За регистрация на мотор не ти трябва категория. Сверяват номера на шаси и двигател. Няма нужда да се пали, най-много да дадеш на контакт да видят дали ти работят светлини и мигачи ама ме съмнява толкоз зор да си дадат. Не им дреме за ауспуха щом си минал технически преглед значи си ок. Само виж къде са ти номерата да им ги покажеш.
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #80 -: юни 19, 2019, 14:06:03 »

Както Оги е писал при смяна на регистрация не се прави технически преглед.
Правят такъв на ужким но само при нова регистрация.
И пак не гледат техническо състояние а само номера.
В твоят случай трябват документите - договор, полица за ГО, стикера за ГТП и талоните.
Ако искаш да си изряден си го бутай но и да го придвижваш вътре на самоход не е проблем, защото в необходимите документите не фигурира изискване за категория.
Ти си решаваш как да го придвижваш.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5781

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #81 -: юни 19, 2019, 14:17:31 »

Здравейте отново,
стигнахме до КАТ и имам няколко върпоса.
1. Мога ли да го бутам в КАТ без категория?До там ще ми го закарат, както и обратно в гаража.
2. Нужно ли е да се пали мотора в КАТ или само сверяват номерата?Вчера минах технически, накараха ме да си обърна номера защото стария собственик го беше сложил настрани,провериха го целия като замалко да ме изрита от валците със спирачката  Smile и ще е тъпо ако вчера е минал технически а утре в КАТ да не мине? Нали?
3.Ауспуха гърми повечко, не е оригинланият но тук тоя един цилиндър си тряска здраво и с оригиналният.Да не се заядът за шума?

Ето я и моторетката, да се похваля...
https://www.dropbox.com/s/9emse5tx0tp35lx/20190619_140957.jpg?dl=0

Този мотор не е ли софийски? Какъв КАТ и смяна на номер ще минаваш?
Активен
AlexM
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #82 -: юни 19, 2019, 14:29:27 »

Този мотор не е ли софийски? Какъв КАТ и смяна на номер ще минаваш?
Не, Видински.Бил е някога Софийски, сега пак ще е......  Smile
Знаеш ли нещо за него.Какви изненади да очаквам?
« Последна редакция: юни 19, 2019, 14:41:07 последно от AlexM » Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5781

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #83 -: юни 19, 2019, 19:23:18 »

Не, Видински.Бил е някога Софийски, сега пак ще е......  Smile
Знаеш ли нещо за него.Какви изненади да очаквам?

Нямам и най- бегла представа как ти изглежда мотора Surprised Качваш по странен начин снимките и не мога да ги отворя...

Това ме обърка:

От там обратно в София и случайно мярнах едно Сузуки Савидж ls650, качих се и така хлопна гъза в тая седалка както ръцете за кормилото и степенките  че все едно е правено за мен

Затова мислех, че не ти трябва КАТ, а само нотариус
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LS650, Балкан С2
Публикации: 1775

« Отговор #84 -: юни 21, 2019, 07:46:18 »

Има малка вероятност да се сблъскаш с 2 проблема. 1) да те върнат, щото задния калник не е в оригинален вид и номерът ти е от страни. 2) да се окажеш с едноместен мотоциклет по талон. Други драми едва ли ще имаш. Ако е голям трещялник по-добре не го пали около и в каналите, че може да решат да се правят на интересни и да те пратят да им носиш документ за шум. Оригиналният ауспух на севиджа хич не е толкова шумен, колкото си мислиш.
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #85 -: юни 21, 2019, 08:04:17 »

Мен са ме връщали заради импровозирана стойка за номера.
2 пъти.
А това с едноместият мотор няма как да стане в "движение".
К'вото пише за модела в системата това влиза в талона и на финала няма никакво значение.
Последният (кубчето) е откровено соло машина и ясно дори за селски фелшер.
Обаче в талона ми пише 1+1  Smile
И пак стигаме до значението на написаното  Very Happy
Активен
AlexM
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #86 -: юни 21, 2019, 09:38:35 »

Минах КАТ преди малко, вчера имаше репортаж по телевизиите как се мотат и са им били пуснали таен клиент които чакал 8 часа на опашка.
Днес минах точно за 1 час.Страшна организация, извадих май късмет.
1.Не пускат по двама(заради шанаджиите)
2.Един полицай раздава номерцата, 4 гишета работят едновременно.Плащаш и направо на канала,от канала чакаш да те извикат да ти връчат номера и талона.Направо не е за вярване колко бързо минах.Имаше и други мотористи та и си полафихме.
3.Номера се сваля на канала и добре че си носех инструмент да го развия.
Единственото гадно беше че се сдърпах с тоя на каналите и добре че не направи проблем.Искаше ми шофьорска книжка с А категория а аз тънко му обясних че като собственик мога да му предоставя само и единственно лична карта.Той се развика, как съм го бил докарал тогава и му поясних че има репатраци за тая работа и че паркинга на КАТ не е част от пътната мрежа.Номерата и новият талон ми го извадиха буквално за 15 минути.
Бутах го през целия КАТ, не съм го палел, само на излизане казах на момчето което ми го закара до гаража да го изфорсира нарочно  Smile
Eто го нареден пред КАТ.Незнам как да слагам директно снимки и ги качвам в облак.Като натиснеш линка би трябвало да се вижда.
https://www.dropbox.com/s/kka9vndm5186h1b/20190621_104130.jpg?dl=0
« Последна редакция: юни 21, 2019, 09:42:53 последно от AlexM » Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #87 -: юни 21, 2019, 09:47:49 »

Към държавен служител от който зависи нещо и особено ако държи печат в ръцете си трябва да се отнасяш като към шизофреник в ремисия. Винаги нежно без бързане с уважение да му дадеш време да си формулира изречението и с максимално разбиране. Дори да е някаква абсолютна простотия не бива да спориш просто го оставяш да изпита момента на величие и да се наслади на надмощието си. Всичките тези половин квадрат бюро са неговото царство а ти гостенин който има честта да бъде допуснат на това свято място.
Активен
AlexM
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #88 -: юни 21, 2019, 09:53:18 »

Към държавен служител от който зависи нещо и особено ако държи печат в ръцете си трябва да се отнасяш като към шизофреник в ремисия. Винаги нежно без бързане с уважение да му дадеш време да си формулира изречението и с максимално разбиране. Дори да е някаква абсолютна простотия не бива да спориш просто го оставяш да изпита момента на величие и да се наслади на надмощието си. Всичките тези половин квадрат бюро са неговото царство а ти гостенин който има честта да бъде допуснат на това свято място.
Абсолютно точно. Усетих се че се впрягам и се поспрях, след което и той изведнъж стана мил с думите "знаеш ли колко се трепате за едно лято без книжки, я ми покажи номера на двигателя".
Впрегнах се понеже всеячески се опитвам да устоя на желанието аз да си го закарам, но от 2 седмици черпя познати да го карат за да спазя закона, я на технически, я в КАТ я от КАТ пак в гаража, и къде ли не и накрая не издържах като ми се изрепчи на канала......  Smile
« Последна редакция: юни 21, 2019, 09:58:14 последно от AlexM » Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #89 -: юни 21, 2019, 10:07:49 »

Хубаво правиш, вземи си категорията и тогава карай. Всякакви неща се случват на пътя и дори да си напълно невинен в някаква ситуация ще го отнесеш ти защото нямаш книжка. После ще те отсвирят и от ГО защото неправоспособен водач автоматично прави застраховката невалидна. Просто една дреболия която може да те вкара в зверски неприятности ако тоя ден си без късмет. А такива дни има само не знаеш кога точно.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 17   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилChoppers (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Първи чопър

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.163 секунди с 21 запитвания.