Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилChoppers (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Първи чопър
Страници: [1] 2 3 ... 17   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Първи чопър  (Прочетена 10605 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
AlexM
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL250 Degree, Suzuki LS650
Публикации: 111

Ел. поща
« -: май 29, 2019, 15:38:20 »

Здравейте,
живея в София но много искам да си взема чопър.Дайте предложения.Бюджет 6000 лева.Много харесвам bobber-ите, гледам в мобилето някакви на по 20-30 години за 7-8000 лева, това реално ли е?Висок съм 180 и 100 кила.
Ето няколко заглеждани от мен.Струва ли си 6000 лева за 25 годишен мотор.Червеният ми харесва най-много но като гледам къде е обикалял(то е и за това де нищо лошо) сигурно е 100 хилядник.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=51558871084959005&slink=b309nx

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=51557122329361023&slink=b309nx

https://www.olx.bg/ad/suzuki-vs1400-intruder-custom-bobber-CID360-ID7Q7vC.html#187668ff20

https://www.olx.bg/ad/bobar-600-honda-vt-600-shadow-kastam-CID360-ID7Pf6Y.html
« Последна редакция: май 31, 2019, 14:18:54 последно от Oggie » Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2146

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #1 -: май 29, 2019, 15:55:19 »

Струва ли си 6000 лева за 25 годишен мотор.

Зависи колко лесно/трудно си изкарваш парите
Активен
AlexM
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #2 -: май 29, 2019, 16:02:16 »

Зависи колко лесно/трудно си изкарваш парите
И това така, просто смятам че не е редно да взима нещо евтино-скъпо.Нещо като Био храните.Дето Био им е само първата дума в етикета.  Very Happy
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2146

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #3 -: май 29, 2019, 17:39:18 »

И това така, просто смятам че не е редно да взима нещо евтино-скъпо.Нещо като Био храните.Дето Био им е само първата дума в етикета.  Very Happy
25 год мотор...
трябва мнооого добре да го гледаш....
това е доста време и всичко гумено ще си плаче.за ново...
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 1757

7183168
Ел. поща
« Отговор #4 -: май 29, 2019, 18:32:38 »

Виж, драг-а от подписа се продава.
Опасявам се, че 6к за състоянието и основно оборудването с което е в момента са малко.
Ако сериозно искаш чопЕр, може да са мислят варианти. Стига разбира се да се харесате.
Отдавна се каня да пусна обява но все не стигам до него.
Личното ми мнение е, че чопЕр в града пасва колкото толкова, колкото гол хуй в девически пансион.
Всеки обаче има право на мнение.
Активен
AlexM
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #5 -: май 29, 2019, 18:56:26 »

Виж, драг-а от подписа се продава.
Опасявам се, че 6к за състоянието и основно оборудването с което е в момента са малко.
Ако сериозно искаш чопЕр, може да са мислят варианти. Стига разбира се да се харесате.
Отдавна се каня да пусна обява но все не стигам до него.
Личното ми мнение е, че чопЕр в града пасва колкото толкова, колкото гол хуй в девически пансион.
Всеки обаче има право на мнение.
Абсолютно си прав,лошо заглавие направих.Живея в града но имам вила на 230 километра.Основно затова ми трябва и чат пат до работа да ходя, нямам проблеми с паркинги и т.н.Въпроса е че не съм карал чопър, а 1400 кубика в града незнам как ще е.Ще гледам още.Нищо не виждам в подписа ти.
« Последна редакция: май 29, 2019, 19:22:18 последно от AlexM » Активен
dambatamoto
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: suzuki intruder 1400,yamaha wr 400
Публикации: 56

Ел. поща
« Отговор #6 -: май 29, 2019, 19:00:23 »

Червения,който ти харесва е мо1т мотор.В събота се върнах от обиколка на балканите(Сърбия, Босна, Хърватия,Черна гора Албания, Македония).Ако искаш пиши на лични.
Активен
AlexM
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #7 -: май 29, 2019, 19:07:27 »

Червения,който ти харесва е мо1т мотор.В събота се върнах от обиколка на балканите(Сърбия, Босна, Хърватия,Черна гора Албания, Македония).Ако искаш пиши на лични.
Ухаааа.Як Тур.
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #8 -: май 29, 2019, 19:23:32 »

Имах предвид не подписа а списъка с мотори в профила ми, сори.
Не че изхождам от бюджета, който си казал но зная колко допълнителни неща съм купувал за драг-а.
И стойността им е почти колкото искат само за моторите от линковете ти.
"Имал мерак и пари - дал" е лафът за моят случай но дотам с въпросът дали е нормално да се дадат за 20г мотор толкова пари.
Зависи от меракът, който е чисто човешка черта по строго индивидуални неща.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5781

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #9 -: май 29, 2019, 21:30:44 »

Сузуки Интрудери 1400сс е мнооого добър мотор ако е бил при правилния собственик!
Ако е щатски или канадски е 90 коня Very Happy
Предимството ( говоря за заводския вариант) е, че е тесен сравнително лек за кубатурата си и става за града, а и извън него Very Happy
Минусите са, че е малко къс и с малък резервоар. Те 750cc и 1400сс са на една база.
Активен
AlexM
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #10 -: май 30, 2019, 09:25:49 »

Сузуки Интрудери 1400сс е мнооого добър мотор ако е бил при правилния собственик!
Ако е щатски или канадски е 90 коня Very Happy
Предимството ( говоря за заводския вариант) е, че е тесен сравнително лек за кубатурата си и става за града, а и извън него Very Happy
Минусите са, че е малко къс и с малък резервоар. Те 750cc и 1400сс са на една база.
То не пречи да спираш през бензиностанция да се фукаш.........  Very Happy  Smile Благодаря за добрия отговор.Разглеждам и хондите Shadow.Ще попрочета още.Все пак опита ми е единствено с ендуро-та и незнам дали ще ми хареса това положение седнало на чопъра.Ще се пробва и така.От това което виждам май направо ще се скача на голяма кубатура, тук при чопърите явно под 800 е малко.
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

7183168
Ел. поща
« Отговор #11 -: май 30, 2019, 09:47:12 »

Аз след като "открих" точно ендурото не желая дори да си помисля да сядам на "канапе".
По тая причина вече 2 година чоперията не е излизала от гаража.
Но както казах хората са различни... При теб може да са случи и обратното Smile
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #12 -: май 30, 2019, 20:31:22 »

То не пречи да спираш през бензиностанция да се фукаш.........  Very Happy  Smile Благодаря за добрия отговор.Разглеждам и хондите Shadow.Ще попрочета още.Все пак опита ми е единствено с ендуро-та и незнам дали ще ми хареса това положение седнало на чопъра.Ще се пробва и така.От това което виждам май направо ще се скача на голяма кубатура, тук при чопърите явно под 800 е малко.

Аз с моите 187см и...112-15 кила Интрудер 1400 (заводски) ми идва малко късичък. Smile С изтегляне на степенките и смяна на кормилото горе-долу нещата се оправят. Но все пак отстрани мотора малко се губи под мен.... Smile  подобна е картинката и с  Shadow  1100... Сега по- новите разни Айрота, Сабрита по- ми пасват.. Suzuki boulevard 800 някак си по- ми ляга. Но всичко е въпрос на лично усещане
Ако вземеш чопъретка без слюда след  120км/ч ще те брули доста вятъра...
Тези мотори са да се возиш и да се кефиш.
Активен
AlexM
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #13 -: май 31, 2019, 07:48:36 »

Аз с моите 187см и...112-15 кила Интрудер 1400 (заводски) ми идва малко късичък. Smile С изтегляне на степенките и смяна на кормилото горе-долу нещата се оправят. Но все пак отстрани мотора малко се губи под мен.... Smile  подобна е картинката и с  Shadow  1100... Сега по- новите разни Айрота, Сабрита по- ми пасват.. Suzuki boulevard 800 някак си по- ми ляга. Но всичко е въпрос на лично усещане
Ако вземеш чопъретка без слюда след  120км/ч ще те брули доста вятъра...
Тези мотори са да се возиш и да се кефиш.
Аз съм почти 180 почти смятай 175  Smile и дебеличък(предприел съм мерки) Smile Но това не ми пречеше да карам кросове в гората съмнявам се да ми пречи и на асвалта.Спокоен тип съм и 120 км даже ми се виждат много, ако има тир най-вероятно ще се влача след него докато не видя 3 километрова права без движение. Surprised Аз и затова избрах чопър защото ми се струва по лежерно, както и по безопасно.За безопасното надали е така, винаги може да те отнесе някое 20 годишен мутро-шофиорче но все пак не е като с ония ракети пистаците.Мотора ще се кара малко, няма да има дълги турове извън границите на България.Мислех да питам за оборудване, от друга тема научих че е хубаво да имаш цяла каска, и сега разглеждам и тях но изобщо не ми се вписват за чопър. Smile Все си мислех една паница на главата и айде, ама като четох как си се натрясъл с 50 с такава тежка фрактура попремислих.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #14 -: май 31, 2019, 09:16:01 »

Аз съм почти 180 почти смятай 175  Smile и дебеличък(предприел съм мерки) Smile Но това не ми пречеше да карам кросове в гората съмнявам се да ми пречи и на асвалта.Спокоен тип съм и 120 км даже ми се виждат много, ако има тир най-вероятно ще се влача след него докато не видя 3 километрова права без движение. Surprised Аз и затова избрах чопър защото ми се струва по лежерно, както и по безопасно.За безопасното надали е така, винаги може да те отнесе някое 20 годишен мутро-шофиорче но все пак не е като с ония ракети пистаците.Мотора ще се кара малко, няма да има дълги турове извън границите на България.Мислех да питам за оборудване, от друга тема научих че е хубаво да имаш цяла каска, и сега разглеждам и тях но изобщо не ми се вписват за чопър. Smile Все си мислех една паница на главата и айде, ама като четох как си се натрясъл с 50 с такава тежка фрактура попремислих.

Тогава може да ти пасне много добре suzuki intruder 1400 или honda shadow 1100.
Аз когато се хвърлих бях с шлем Лазер Вертиго. Ожулен визьора от лявата страна и някъде около сляпото око беше и шлема. Ако бях без ръкавици не знам какво щеше да се случи. Юмрука май ми посрещнал директно асфалта с протектора на кокалчетата...
Разгледай модуларните каски и не пести пари за такава.
Аз карам с модуларна schuberth c3.
За паданията всичко е много относително .... Но си пресметнете собственото тегло по ускорението с което карате в момента и ще са стреснете за какъв удар става дума...

П.П. Това последното изречение ще им го пиша и в другата тема
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 17   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилChoppers (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Първи чопър

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.228 секунди с 21 запитвания.