Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Коригираща декларация!  (Прочетена 1224 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 3003

« -: април 19, 2019, 16:48:22 »

Един съвет към новите собственици на мотори. Както знаете от 2017 при покупка на мотор и регистрацията му в КАТ данните за мотора се подават автоматично към данъчните. Така, че сте освободени от задължението да ги декларирате, защото става автоматично. Да ама не тук е България и добрите пожелания са добри но частично. Възможните издънки са изобщо да не ви подадат данните или да подадат грешни данни. Освен това КАТ не действат със светкавична бързина и обикновено това отнема около две седмици. Първият ми съвет е да проверите какво са подали, като информация защото може да има грешки. Вторият ми съвет е когато купувате мотор да искате бележката за платеният данък. Днес се занимавах с този казус, понеже ми бяха начислили данък от момента на придобиване до края на годината. Като съм регистрирал в КАТ трябвало да кажа, че бил платен данъка - не че някой ме е питал или то някъде да е оказано, че трябва да го направя. Нито пък на коя стъпка се прави това ама да си знам, че проблема е в мен. Та какво се прави:
Разпечатвате си "Декларация по чл. 54, ал. 1 от ЗМДТ за притежавано пътно превозно средство, без леки автомобили"
Има я на сайта на НАП и териториалните дирекции. Или отиване на информация в данъчното да ви я дадат. Освен това трябва да имате копия на талон, договор за покупко-продажба и сканирано копие на бележката за платен данък. Нареждате се на гишетата за подаване на декларации. Отписването на данъка се случва веднага, няма нужда да се чака. Пиша го защото има един важен момент. Тази декларация можете да я подадете в двумесечен срок от придобиването на мотора а не от регистрацията му.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5873

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #1 -: април 19, 2019, 18:22:55 »

Оги, бодни тази тема като важна.
Може да спаси някой от проблеми.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Коригираща декларация!

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.125 секунди с 20 запитвания.