Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Регистрация на мотор от Англия
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Регистрация на мотор от Англия  (Прочетена 1787 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Honda600
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Сив
Публикации: 5

« -: април 19, 2019, 12:23:23 »

Здравейте колеги,
Разбрах, че не много близък мой братовчед ще си изпраща мотора от Англия в България и ще го продава тук. Сменил съм вече няколко машини, но никога не съм се занимавал с мотори с чужда регистрация. Идеята ми е, че мога да го закупя от него на по-добра цена, ако още не е регистриран в България. Въпросът ми е, дали знаете какво ще ми бъде нужно да го регистрирам тук директно на мое име, дали и той (продавача) трябва да е тук, какво трябва да се подписва и т.н.?
Имам още един въпрос за самия мотор. Става въпрос за Триумф Спринт 1050 от 2005. Трябва ли да ме притеснява това, че в България не виждам нито един за продажба в известните сайтове?

Благодаря предварително
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT / KTM 990 Adventure
Публикации: 2879

« Отговор #1 -: април 19, 2019, 12:50:12 »

Талон - оригинал.
Договор за продажба на твое име.
Гражданска отговорност.
Декларация за внос на мотоциклета ти си я попълваш.

Повече инфо - https://www.mvr.bg/smolyan/начало/преглед/кат/Registracia_MPS

Трябва ли да ме притеснява това, че в България не виждам нито един за продажба в известните сайтове?
Да! Но все пак Триумф имат представителство тук.
« Последна редакция: април 19, 2019, 12:51:46 последно от Oggie » Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3492

« Отговор #2 -: април 19, 2019, 14:07:12 »

Аз пък не виждам какво има да те притеснява факта,че не си срещнал такъв из нашите сайтове за обяви! Триумф-а не е нещо невиждано дори по нашите земи! Просто тук е от тези страни,където всичко е само Хонда и Нокиа,ако ме разбираш правилно... Модела е много хубав! Може да прочетеш за него из темата за Триумф във форума.Имаше колеги с такъв...Още повече,че мотора го купуваш от твой роднина и предполага,че той ще ти каже дали мотора,като техническо състояние, е за теб или не! Т.е. имаш инфо за "историята" му през последните години!

П.П. Преди да взема Хонда-та много търсех такъв Триумф,но и тогава нямаше голямо предлагане.А и цената си беше..."цена"!
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4420

Ел. поща
« Отговор #3 -: април 19, 2019, 15:13:10 »

не съм сигурен,но мисля,че братовчеда може да го прехвърли на твое име още в Англия

просто да те пусне на неговия адрес и като идеш в кат,няма да е продажба,а само смяна на регистрацията

в Англия е безплатно прехвърлянето
Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: горска пръчка
Публикации: 780

No cop - no problem.

« Отговор #4 -: април 20, 2019, 05:55:13 »

Точно. В талона(английския), стария собствен попълва данните на новия. Запазва обаче отрязък за себе си.
С талона и ГО в КАТ и после ТДД  Smile
Активен
Honda600
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: април 22, 2019, 13:40:27 »

Благодаря за отговорите. Варианта директно с английския талон звучи доста добре. Но за всеки случай, ако изберем първия вариант, договорът на български или на английски трябва да е? Трябва ли да е нотариално заверен?
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1566

« Отговор #6 -: април 22, 2019, 13:48:02 »

мисля,че братовчеда може да го прехвърли на твое име още в Англия

просто да те пусне на неговия адрес и като идеш в кат,няма да е продажба,а само смяна на регистрацията

Mad Mad Mad
Просто се чака 1-2 седмици да дойде талона на негово име

едит:

договорът на български или на английски трябва да е? Трябва ли да е нотариално заверен
Зависи колко загубени са служителите в твоя КАТ, и зависи какво ще претендирате (къде е изповядана сделката) в UK няма нотариуси и договора се пише на един лист и 2-мата го подписват...  (чудя се ако въпросния договор е на енглиш ще се намери ли служител който може да прочете написаното)
« Последна редакция: април 22, 2019, 13:50:16 последно от Alexander3dartwork » Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2353

« Отговор #7 -: април 22, 2019, 13:55:09 »

Маса мотори се продават така в България. Внасят се и тук търговеца пише направо английския договор на купувача. Директно с английските документи се регистрира.
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1566

« Отговор #8 -: април 22, 2019, 13:58:58 »

Маса мотори се продават така в България. Внасят се и тук търговеца пише направо английския договор на купувача. Директно с английските документи се регистрира.

Е, то и мен ме накараха на моя си мотор (който е мой от незнам си колко години) да пиша договор че го продавам сам на себеси в нашия КАТ (говоря точно за внос от Англия)  Sad Sad Sad Smile Smile Smile Smile 
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: април 22, 2019, 14:25:52 »

Благодаря за отговорите. Варианта директно с английския талон звучи доста добре. Но за всеки случай, ако изберем първия вариант, договорът на български или на английски трябва да е? Трябва ли да е нотариално заверен?

Кой е първият вариант?
Активен
Honda600
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: април 23, 2019, 11:58:08 »

Под първи вариант, имах предвид това, което Oggie пръв написа:

"Талон - оригинал.
Договор за продажба на твое име.
Гражданска отговорност.
Декларация за внос на мотоциклета ти си я попълваш.

Повече инфо - https://www.mvr.bg/smolyan/начало/преглед/кат/Registracia_MPS

Цитат на: Honda600 в април 19, 2019, 12:23:23
Трябва ли да ме притеснява това, че в България не виждам нито един за продажба в известните сайтове?
Да! Но все пак Триумф имат представителство тук."
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5754

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #11 -: април 23, 2019, 13:11:41 »

Здравейте колеги,
Разбрах, че не много близък мой братовчед ще си изпраща мотора от Англия в България и ще го продава тук. Сменил съм вече няколко машини, но никога не съм се занимавал с мотори с чужда регистрация. Идеята ми е, че мога да го закупя от него на по-добра цена, ако още не е регистриран в България. Въпросът ми е, дали знаете какво ще ми бъде нужно да го регистрирам тук директно на мое име, дали и той (продавача) трябва да е тук, какво трябва да се подписва и т.н.?
Имам още един въпрос за самия мотор. Става въпрос за Триумф Спринт 1050 от 2005. Трябва ли да ме притеснява това, че в България не виждам нито един за продажба в известните сайтове?

Благодаря предварително

Колегите са ти описали какво трябва да направиш по документи, само да вметна.
Това е един много готин мотор!
Преди време един приятел беше взел такъв нов внос с идеята да го препродава, но бая си го покара.
Да вярно не е много често срещан, но май който го има  не го и продава Very Happy
Дано наистина да имаш достатъчно опит с моторите, защото си е сериозен мотор!

Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: април 23, 2019, 13:17:28 »

Аз за друг вариант не се сещам. Да го регистрира в България с български номер на негово име е безумно. С пълномощни и т. н. И после да го прехвърля нотариално.
Английските документи, договор на името на купувача и толкова. Няма нотариуси, няма дявол.
Активен
Honda600
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: май 01, 2019, 18:29:59 »

Благодаря на всички за информацията, беше ми доста полезна.

Колегите са ти описали какво трябва да направиш по документи, само да вметна.
Това е един много готин мотор!
Преди време един приятел беше взел такъв нов внос с идеята да го препродава, но бая си го покара.
Да вярно не е много често срещан, но май който го има  не го и продава Very Happy
Дано наистина да имаш достатъчно опит с моторите, защото си е сериозен мотор!

Може твоя приятел бая да си го е покарал, защото е нямало кой да му го купи Very Happy
Не съм най-опитния моторист, но пък смея да твърдя, че съм доста внимателен. За близо 15 години нямам нито един инцидент (като изключим задължителните падания като се лигавехме като тинейджъри с кросарките). Минал съм през почти всички категории мотори (без чопъри), но може би още не съм попаднал на перфектния за мен. Последно имах V-Strom, който ми беше силно препоръчван, но след няколко месеца го продадох, защото осъзнах, че ми е прекалено изправен и малко "дървен". Надявам се Триумфа да е нещо средно между Сузукито и RR-ката, която имах преди това...
Мислите ли, че 6600лв преди регистрация, докаран до България, в добър механичен и външен вид, на около 40 000 мили, е добра оферта или не е чак толкова?
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Регистрация на мотор от Англия

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.226 секунди с 20 запитвания.