Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: И след години първият ми мотор
Анкета
Въпрос: Мислите ли че Kunev ще си купи мотор?
Да - 14 (27.5%)
Не - 37 (72.5%)
Общ брой гласове: 51

Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 43   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: И след години първият ми мотор  (Прочетена 24886 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LS650, Балкан С2
Публикации: 1760

« Отговор #375 -: май 15, 2019, 09:56:01 »

Нещо не ти вярвам Very Happy
И ще ти кажа защо. Very Happy Защото документите ще ти излязат след около месец.... Съмнявам се да платиш за експресна поръчка Very Happy

Ся като земе да те изненада...  Smile

А - че аз нямам нужда от надъхване ...

Всички имаме нужда от надъхване, независимо колко сме надъхани по принцип. А хората, дето сядат и умуват прекалено дълго и прекалено детайлно какъв мотор да си купят, доста често остават с дългото умуване с години (имам примери около мен). Та... Надъхването не е задължително да е защото не си надъхан... Пък тя тая краста (с моторите де) е не само силно заразна, ами и тия, дето сме заразени гледаме да не сме егоисти и да заразяваме и други  Smile Smile Smile Smile
Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: със две свещи
Публикации: 2124

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #376 -: май 15, 2019, 12:58:50 »

Smile Smile Smile Smile Smile Най-високата скорост е в ЕЙПЕКСА .........  Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2127

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #377 -: май 15, 2019, 13:20:47 »

Дори сапунените сериали имат край, но тая тема - не  Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
evilution
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2353

« Отговор #378 -: май 15, 2019, 17:35:35 »

Smile Smile Smile Smile Smile Най-високата скорост е в ЕЙПЕКСА .........  Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised

Не е най-високата скорост в ейпекса, а Мото 3 имат по-високата скорост в ейпекса  сравнено с другите класове.
Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: със две свещи
Публикации: 2124

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #379 -: май 15, 2019, 18:10:19 »

Не е най-високата скорост в ейпекса, а Мото 3 имат по-високата скорост в ейпекса  сравнено с другите класове.

Имат по висока , защото такъв е типа и начина да си бърз с малкия мотор , ако с ГП байк го направиш ( не е никакъв проблем да си бърз в Ейпекса ) тогава Екзит пойнта ще ти е в тревните площи  Very Happy
 Относно широчината и завиването , тука е обяснено доста добре , а и е засегната и скороста в ейпекса

https://www.cycleworld.com/sport-rider/motogp-extreme-lean#page-3
Активен
evilution
ниво 5
Активен Активен

« Отговор #380 -: май 16, 2019, 09:52:04 »

Ако с мото 3 екзит пойнта ти е в тревните площи, също можеш да си с по-висока скорост в ейпекса, и пак ще е по-висока в крайна сметка. 

Ей тук на клипа личи, как не пречат тесните гуми: 

Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1165

Ел. поща
« Отговор #381 -: май 16, 2019, 10:23:40 »

с тия ейпекси пре'бахте хубавата тема  Sad
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2127

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #382 -: май 16, 2019, 10:42:30 »

Ако с мото 3 екзит пойнта ти е в тревните площи, също можеш да си с по-висока скорост в ейпекса, и пак ще е по-висока в крайна сметка. 

Вярно че тия пистови неща мми убягват, но все си мисля че съм виждал пистови мотори да лягат повече.
Сиреч тия тука нещо се мотаят  Smile (добре че го няма онзи с велосипеда.....)
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1454

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #383 -: май 16, 2019, 21:41:49 »

Хах,тука просто е показано,че просто трябва да си с правилния мотор за целта.Ясно е,че мотор който е направен за спийдуей ще бие другите видове мотори..за това и тръгва последен за да е още по-драматично..Ако е толкова бърз,да ходи в МотоГП да ги опатка набързо..  Smile Smile Smile

Бях решил да не се намесвам в спора за гумите..щото мн специалисти има тука..   Surprised Но,ето и моето мнение:
С тесните гуми мотора много по-бързо се накланя в завоя,но това изобщо не значи че ще е по-бърз от мотор с широки гуми на писта..просто бързо се накланя и бързо се изправя,това работи в спийдуея където има два дъъъълги завоя и две по-къси прави.. Very Happy
Широките гуми изискват по-голямо усилие да се наклони мотора до нужния ъгъл,но щом това стане мотора е по стабилен/контакното петно е по голямо/имаш по добър фийдбек от гумите,окачването работи по друг начин..С други думи ако някой е свикнал да кара на коляно със 180-190-200 широки гуми,няма да се навие да го направи със 120-130 гуми..па нека с тях да е мнооого по-лесно..   Smile Smile Smile Smile

Ай дайте нещо друго,тва с гумите се изчерпа вече..  Surprised
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5754

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #384 -: май 17, 2019, 06:23:22 »

Щом се накланя по- бързо, значи по-лесно вземаш завоя Very Happy
Което ще рече?  Very Happy
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3492

« Отговор #385 -: май 17, 2019, 06:55:16 »

Това,че се накланя по-бързо и с по-малко усилия не го прави по-лесно взимането на завоя! Понякога е и доста по-плашещо даже...

P.P. Преди години купих на Фазер-а почти нова предна гума "Bridgestone" BT22 с правилните за мотора размери. Профила,който си изглеждаше съвсем нормален,явно беше с по-различна форма,защото мотора направо 'падаше' в завой с нищожно усилие,сравнено с предишната гума  Sad! В първия момент дори е доста сконфузна ситуацията,докато не свикнеш с новите 'характеристики' на мотора  Very Happy...
« Последна редакция: май 17, 2019, 06:59:36 последно от ildivvy » Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #386 -: май 17, 2019, 08:01:10 »

Щом се накланя по- бързо, значи по-лесно вземаш завоя Very Happy
Което ще рече?  Very Happy
Какво ще рече бе Антоне?  Very Happy Доста глупости се изписаха тука..Само с тънки гуми не става,иска и акъл.. Smile
Моторите с тънките гуми /супер-мото например/ са леки,с висок център на тежестта..с окачване подходящо за тях.. тази комбинация ги прави бързи в завоите, не само тънките гуми..схващаш ли  :grin

Ти да не искаш да кажеш,че твоя мотор щото е с по тънки гуми от моя,ще взима завоите по бързо а?  Smile Smile Smile
А за лесното,ам на мен си ми е много лесно със 180 гума  Smile
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LS650, Балкан С2
Публикации: 1760

« Отговор #387 -: май 17, 2019, 08:21:41 »

А за лесното,ам на мен си ми е много лесно със 180 гума  Smile

А как би завивал твоя мотор с някоя 250тка примерно? Или с някоя 170, 160? Същата марка гума, същия модел (дори само хипотетично, ако няма примерно 250тка). Говоря само за взимане на завоя (скорост в завоя, колко лесно би завил мотоциклета), без да взимаш предвид дали ще ускоряваш с 1/1000 секунда побързо от апекса до правата след завоя.
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #388 -: май 17, 2019, 08:33:22 »

Ама вие много лесно им слагате гуми на тея мотори ве.. Smile На моя мотор повече от 190 не влиза..със 190 не намирам някаква разлика от моята..160 никога не бих пробвал,защото профила и е различен,и няма да получа същия фийдбек от гумата на който съм свикнал..
Ти на кораба на Вейдър що не сложиш 120-ка отзад...занйш ли как лесно ще завива а  Smile Smile Smile

Активен
evilution
ниво 5
Активен Активен

« Отговор #389 -: май 17, 2019, 10:20:33 »

Това, че не си свикнал, не означава, че няма да си по-бърз в завоя, след като свикнеш. Но на излизане от завоя, вероятно със 190 ще си по-бърз, отколкото със 160. Но това само ако имаш достатъчно мощност, за да изравниш разликата.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 43   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: И след години първият ми мотор

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.411 секунди с 23 запитвания.