Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: И след години първият ми мотор
Анкета
Въпрос: Мислите ли че Kunev ще си купи мотор?
Да - 14 (27.5%)
Не - 37 (72.5%)
Общ брой гласове: 51

Страници: 1 ... 40 41 [42] 43   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: И след години първият ми мотор  (Прочетена 24893 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Serpentine
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki Bandit 600 S
Публикации: 141

« Отговор #615 -: юни 19, 2019, 18:03:21 »

Съболезнования...
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1747

Ел. поща
« Отговор #616 -: юни 19, 2019, 20:40:46 »

... а аз не успях да го повозя ...
Но, живота продължава напред и ние с него.

Кунев, съболезнования брат ! Днес сядам трети път да ти пиша, но чак сега донякъде успявам..........и колкото и клиширано да звучи, баща ти ще е с тебе винаги......дори и да не си успял да го повозиш ! Е, преди 22 години успях да повозя моя баща, около месец преди да си отиде..........но това не ме утешава, въпреки, че е минало толкова време и съм вече на 51........!!! 
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1165

Ел. поща
« Отговор #617 -: юни 19, 2019, 21:01:06 »

Kunev, съболезнования.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4420

Ел. поща
« Отговор #618 -: юни 20, 2019, 13:02:10 »

съболезнования
Активен
aleyan
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Transalp 650
Публикации: 29

Ел. поща
« Отговор #619 -: юни 20, 2019, 19:25:36 »

Съболезнования.
Активен
Kunev
ниво 3
Активен Активен

Мотор: HONDA CB500 Twin
Публикации: 185

« Отговор #620 -: юни 24, 2019, 17:18:03 »

Благодаря ви хора.
Вчера нямаше какво да правя и взех че почистих смазах, смазах и пообтегнах веригата, понеже беше належащо /6 см. вис  Sad / Не съм сигурен обаче дали преди това е спазена успоредността на осите на двете зъбни колела. Аз въртях обтегачите еднакво и равномерно, но въпроса е дали и преди мен са го правили коректно ??  Surprised
Намалих обтягането малко-по малко от предписанието понеже веригата е стара и ще се разтегля по-лесно. При указание за 3.5 см. аз го оставих на 3.0 см. Мисля че няма да зле. По план трябва да изкарам сезона с нея, обаче ако продължи да се разтегля прекомерно ще се наложи да я сменя още в този сезон.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 3115

Ел. поща
« Отговор #621 -: юни 24, 2019, 17:36:02 »

Половин сант не е много,мамтовариш лагерите ;)
По-добре хлабава отколкото стегната!
Това трееше го знаеш ;) нали си техн. грамотен
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2354

« Отговор #622 -: юни 24, 2019, 17:45:12 »

Спазвай предисанията. Може да я скъсаш ако е натегната повече, освен това, ще се разтегне много по-бързо. Това, че си го направил 3.0 вместо 3.5 е много лоша идея. За съосност разгледай какво можеш да премериш. Май колкото повече натягаш, толкова повече излизат едни болтове, които опъват оста на твоя мотор. Шублер имаш, предполагам.
В общия случай верига се сменя, като ти свърши хода на обтегача.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2127

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #623 -: юни 24, 2019, 17:54:55 »

Благодаря ви хора.
Вчера нямаше какво да правя и взех че почистих смазах, смазах и пообтегнах веригата, понеже беше належащо /6 см. вис  Sad / Не съм сигурен обаче дали преди това е спазена успоредността на осите на двете зъбни колела. Аз въртях обтегачите еднакво и равномерно, но въпроса е дали и преди мен са го правили коректно ??  Surprised
Намалих обтягането малко-по малко от предписанието понеже веригата е стара и ще се разтегля по-лесно. При указание за 3.5 см. аз го оставих на 3.0 см. Мисля че няма да зле. По план трябва да изкарам сезона с нея, обаче ако продължи да се разтегля прекомерно ще се наложи да я сменя още в този сезон.

Указание от 3.5 см ми се види нереално. Повечето указания са за интервал 2-3см, 3-5см и т.н.т
Провери и кога да мериш тия сантиметри - при странична стойка, при мотор поставен ан централна стойка, при мотор с човек отгоре и т.н.т. Прочети си пак цялото указание и действай според него
Активен
Kunev
ниво 3
Активен Активен

« Отговор #624 -: юни 25, 2019, 10:59:08 »

Спазвай предисанията. Може да я скъсаш ако е натегната повече, освен това, ще се разтегне много по-бързо. Това, че си го направил 3.0 вместо 3.5 е много лоша идея. За съосност разгледай какво можеш да премериш. Май колкото повече натягаш, толкова повече излизат едни болтове, които опъват оста на твоя мотор. Шублер имаш, предполагам.
В общия случай верига се сменя, като ти свърши хода на обтегача.

Предвид това че за сега ще карам само градско, със стара верига която така или иначе е предвидена за смяна, и то на ниска скорост, си позволих да опитам с "по-натегната" със съвсем малко.

Данните за обтягането на веригата са дадени на една табелка която се намира на задната вилка от към веригата /лявата страна/
Изрично е указано че това се прави на централна стойка а не на "пачи-крак" и това съм го спазил. Обаче ще взема леко да я охлабя за да си стане на 3.5 см. и то още утре. /за днес вече е късно/
Направо не е истина колко гняс успях да изстържа от водачите на веригата онзи ден - почти пълна шепа ...  Surprised

П.С.
На един клип видях много интересен тулс който се закача на водимото зъбно колело и с един "шиш" показва равнината му. Някой знае ли от къде може да се снабди човек със специализиран инструмент за мотори ??
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 3115

Ел. поща
« Отговор #625 -: юни 25, 2019, 11:01:37 »

Не се занимавай с глупости!
Просто гледай как влиза венеца във веригата и следи маркерите за обтягането - имай предвид че буквално 1-2мм да мръднеш, оказва влияние на съосието ;)
Активен
Kunev
ниво 3
Активен Активен

« Отговор #626 -: юни 25, 2019, 11:11:13 »

Да, това е точно така. 1 мм. е от голямо значение.
... искам и аз да имам този инструмент, иначе не ми е проблем да закача лазера и да гледам. Това което ме спира е че мястото е малко тесничко за него а и е леко мазничко което аз не искам да се докосва до равниковата му площадка ...
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2354

« Отговор #627 -: юни 25, 2019, 11:24:47 »

Предвид това че за сега ще карам само градско, със стара верига която така или иначе е предвидена за смяна, и то на ниска скорост, си позволих да опитам с "по-натегната" със съвсем малко.

Не е проблема в скоростта, в хода на шарнира е проблема. Като се събере, а тук не е като да няма неравности, веригата се опъва. Ако е пренатегната хода на шарнира не се спира от окачването, а от веригата. Лазери продават, ако толкова искаш такъв инструмент, нaправи си Very Happy.

https://www.profi-products.de/en/profi-cat-laser/?p=1&o=2
« Последна редакция: юни 25, 2019, 11:29:49 последно от evilution » Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 1750

7183168
Ел. поща
« Отговор #628 -: юни 25, 2019, 11:33:22 »

Да, това е точно така. 1 мм. е от голямо значение.
... искам и аз да имам този инструмент, иначе не ми е проблем да закача лазера и да гледам. Това което ме спира е че мястото е малко тесничко за него а и е леко мазничко което аз не искам да се докосва до равниковата му площадка ...

За кой лазер мястото е тесничко?

Ето ти механичен тул, 35лв (и те са му много):

https://www.motomike.eu/mlracing/bg/category/11800000000/vehicle/beta-rr-350:70533/article/649899/

Ето ти и лазерен за същата работа но 120лв:

https://www.motomike.eu/mlracing/bg/category/11800000000/vehicle/beta-rr-350:70533/article/153697/

То там е мръсно по презумпция, даже и за гаечен ключ но се налага от време на време да се пипа.

Иначе и моето мнение е, че този инструмент е излишен и ненужен.
Поредната мото-простотия, която се стремят да ти пробутат.
Като гледам при теб няма да бъде трудно Smile

Активен
Kunev
ниво 3
Активен Активен

« Отговор #629 -: юни 25, 2019, 14:15:44 »

За кой лазер мястото е тесничко?
...
Поредната мото-простотия, която се стремят да ти пробутат.
Като гледам при теб няма да бъде трудно Smile

За моя лазер - доста е "едър"  Very Happy
...
Само дето аз започнах да търся нещо такова още преди да ми го предложат ...  Very Happy

Активен
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: И след години първият ми мотор

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.135 секунди с 22 запитвания.