Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Имате ли вяра на мото дилърите?
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Имате ли вяра на мото дилърите?  (Прочетена 2821 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4600

Ел. поща
« Отговор #60 -: ноември 28, 2019, 17:02:21 »

като си докарах тромпетката и едно лапе се огледало в нея и ще идва да я гледа.
аз не бях в града и му я показва мой приятел,гледали,кво гледали и ми звънка за цената.
казах му,че се прибирам същия ден и ще му звънна да се разберем

Виждаме се и като му казах колко искам,тоя се ококоли

тръгвам да му обяснявам,какъв тунинг има по-него...а той гледа тъпо

по едно време спрях и го питам,колко мисли,че струва мотора,според него?
вади мобилето,показва ми най-евтиния ФЗ и вика,нещо около тая цена Smile Smile Smile Smile

ко да му обяснявам,че дори не са един модел,че едното само окачването му струва повече от другия
погледнах и аз тъпо и викам,ще коригирам цената по-натам Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Активен
Archibald
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 900 Classic
Публикации: 65

« Отговор #61 -: ноември 28, 2019, 17:22:26 »

Е добре де, кой ще си вземе стар мотор ако има парите да си купи нов? Не говорим за някакви колекционерски мераци или повече да те влече ровенето из карантите на машината отколкото карането й, а нормалната усреднена ситуация на типичния моторист, който си търси мотор най-вече за да се кефи. Българина ясно, че е най-уникалното човешко същество, на всичко е йок, контра, въпреки и иначе, акъл не можеш да му налееш в главата щото още няма толкова здрав клин, който да я разбие, за всичко гледа да мине тънко, тарикатската, кат' истински наследник на Бай Ганя и прочие, обаче като дадеш на един юберменш от Германия, Англия, Щатите или където си щете по белия свят бюджет, с който не може да си купи нов мотор, той какво ще направи?  Surprised Ще стиска зъби докато събере парите до стотинка, или ще гледа да си намери възможно най-добрата машина за възможно най-малко пари? Подсказвам, че въпроса е маааалко риторичен.

Слагането на всички в един кюп върши работа само ако искаш да си правиш майтапи. За сериозни разсъждения е противопоказно. Обикновеният човек - на конкретно българин, а човек по принцип - като иска да си купи мотор си прави собствената математика, избира си нещо според познанията и най-вече според желанията и където компромиса цена-качество му се струва най-добър, го взима. Толкова! Никой не записва курсове по механика и електротехника, не проучва пазара от-до, не прави анализ на 100 характеристики на 100 модела и не се допитва до една тумба мастити експерти за да вземе най-рационалното решение какъв аджеба мотор да си купи. То най-рационалното решение е да не си взимаш мотор, щото с него е статистически по-вероятно да се потрошиш без време, отколкото с каквото и да е друго МПС.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1419

« Отговор #62 -: ноември 28, 2019, 19:39:05 »

В последно време мотористите у нас се увеличават в геометрична прогресия. Затова дилъри, които предлагат читави мотори на разумна цена, с идеята оборотът да носи печалбата, наистина печелят. Всъщност този принцип е основополагащ в търговията. Тези, които предлагат много скъпи мотори, разчитат на свит контингент евентуални клиенти. Просто клиентите у нас, които могат просто ей така да извадят едни 65 - 70 000 лв за Голдуинг или Харли, за да го карат от време на време, не са много. За тези пари човек може да си купи обзаведена гарсониера лукс в затворен комплекс на морето или 2 - 3 двуетажни къщи с по декар двор на 50 км от София.
Иначе бай Ганьовци има по цял свят. В никакъв случай не сме най-големите, нито сме измислили пазарлъците и идеята да се мине тънкана при някоя сделка. Както не сме измислили и измамата. Все пак наш хан е въвел рязане на ръце за кражба или на езици за лъжа. Това къде другаде го е имало Surprised
Активен
RIDER88
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha Yzf-R6 01
Публикации: 37

МиГ-29 се опитва да ме изпревари

Ел. поща
« Отговор #63 -: ноември 28, 2019, 19:52:53 »

Като няма такъв, какъвто търсиш, какво очакваш да ти предложи?
Показал ти е ударен, вместо да го маскира и напудри и да ти го продаде крив.
Пропуснах да кажа че отидох с предварителна уговорка за дадена марка и модел по телефона ме уверяваше че има мотора в наличност и че е в добро състояние. А цената която търсеше беше 4бона за мотор който не е в движение нещо не ми се връзва.  Surprised Моторът също така не е първа младост по модел който търсех тогава от него нищо лично може на мен да ми е бил такъв късмета.
« Последна редакция: ноември 28, 2019, 20:12:22 последно от RIDER88 » Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2444

« Отговор #64 -: ноември 29, 2019, 12:59:03 »

Хора разни и разнообразни. Някои търсят безупречен външен вид, без да се интересуват толкова от техническото състояние, други обратно. Ама е редно търговеца да ти каже, че мотора е ударен, де. Просто си отваряй очите на четири и не изключвай нищо. И при измамниците се намират добри мотори. Успех ти пожелавам.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2200

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #65 -: ноември 29, 2019, 13:10:56 »

А доволни лш сте от мотодилърите на нови мотоциклети
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6 Fazer 2004
Публикации: 494

Ел. поща
« Отговор #66 -: ноември 29, 2019, 14:17:39 »

Аз специално от представителството на Ямаха не - отидох с торба пари, готов да си взема Трейсър ГТ.
Попитах ги за какви отсткъпки говорим и отговора беше -  мотора е много нов не можем да правим отстъпки.
Чисто нов модел фокус с влизането в магазина ми казаха - почваме от 8 процента при поръчка за коли на склад е повече...
От друга страна Еди Мото направиха много сериозна отстъпка от цената на мотора на приятелката ми.
Пичовете са много сериозни и каквито и въпроси и дребни проблеми да има се отнасят човешки (за разлика от официалните авто сервизи).
Другото интересно е, че за смяна на масло и филтър и взимат същите пари като за Фазера (верно , че фазера има повече масло).
Активен
RIDER88
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #67 -: ноември 29, 2019, 15:29:23 »

Хора разни и разнообразни. Някои търсят безупречен външен вид, без да се интересуват толкова от техническото състояние, други обратно. Ама е редно търговеца да ти каже, че мотора е ударен, де. Просто си отваряй очите на четири и не изключвай нищо. И при измамниците се намират добри мотори. Успех ти пожелавам.
Така е от същия мото дилър доста приятели са взимали мотори и са доволни. Аз улучих,, джакпота''просто иначе далеч не търся перфектна пистарка за 4к нищо че модела който търся е 2001-02г. Но все пак да опиташ да си продадеш мъртвият мотор на някой не е редно.
« Последна редакция: ноември 29, 2019, 15:32:00 последно от RIDER88 » Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1N
Публикации: 1520

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #68 -: ноември 29, 2019, 18:05:45 »

Така е от същия мото дилър доста приятели са взимали мотори и са доволни. Аз улучих,, джакпота''просто иначе далеч не търся перфектна пистарка за 4к нищо че модела който търся е 2001-02г. Но все пак да опиташ да си продадеш мъртвият мотор на някой не е редно.

То 85% от пистите 2001-2002 са си мъртви..  Surprised или поне са мн близо до тва състояние де  Smile
Та си трябва и късмет малко, и твой човек който ги чатка моторите повечко от тебе да идва с тебе на огледи.. Very Happy
Активен
RIDER88
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #69 -: ноември 30, 2019, 10:47:21 »

То 85% от пистите 2001-2002 са си мъртви..  Surprised или поне са мн близо до тва състояние де  Smile
Та си трябва и късмет малко, и твой човек който ги чатка моторите повечко от тебе да идва с тебе на огледи.. Very Happy
Така е затова винаги взимам с мен приятел който има меко казано много опит и знам че мога да му се доверя. Не съм рискувал сам да купя мотор все още нямам толкова добри познания.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Имате ли вяра на мото дилърите?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.349 секунди с 21 запитвания.