Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 2 3 [4] 5   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: кой къде е служил  (Прочетена 1464 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 918

« Отговор #45 -: април 11, 2019, 20:21:54 »

Както е казал един мъдър военачалник - повече пот в учението, по-малко кръв в боя Very Happy
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5546

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #46 -: април 11, 2019, 21:54:35 »

Цъ.... Това е някой нов сценарий, писан най- вероятно около началото на '80-те ...
Има един сценарий който е писан около началото на '50-те години.
И той не е свързан директно с войска, сражения и т.н.
Чисто стратегическите са построени 3.... Които трябва да спрат настъпващите сухопътните турски сили за ( по спомен) 24ч.
А да видим дали знаете Very Happy

Само ще ви кажа, че е доста лудо решение. Никога не е използвано. Но на теория има вероятност да затрудни доста настъплението. ..
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1413

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #47 -: април 11, 2019, 22:29:12 »

За язовирите ли говориш..тва са някви митове и легенди..  Smile Ама за лафове на маса си стават  Smile
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #48 -: април 12, 2019, 07:20:04 »

За язовирите ли говориш..тва са някви митове и легенди..  Smile Ама за лафове на маса си стават  Smile

Не са!
До 1992г язовирната стена на яз.Кърджали беше минирана отвътре. Тя е куха...
Дават 12ч на града да се евакуира на по- високо. Взривяват. Залива града, водата отива на е яз. Студен кладенец, бута стената ( или я взривяват) и отива в яз. Ивайловград.Бута стената ( или я взривяват) и давим югоизточна България, Гърция и Турция. Стените на долните два са сравнително ниски в сравнение с яз. Кърджали. Говорим за над 2 000 000 кубика вода ...
За 12-24ч трябвало да пристигне не знам кой си украински флот в Бургас...

Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #49 -: април 12, 2019, 09:29:22 »

Аве Антоне,кви 12часа ве..за 45мин няма да я има Южна България..  Smile И кво толкова ще наводним,Турция се намира на друг континент  само 2% от територията и са до нас.. Пък и ти говориш за фронтова война..отживелици..

През 90'те когато служих, турците се дразниха с гърците нещо..на планшета с очите съм си виждал как вдигаха по сто изтребителя от Инджерлик..като завиваха влизаха с по 20-30км у нас и в при гърците...сирените се включваха,сигналните лампи..страшно беше..нашите се насираха направо..беше доста често,и накрая решиха да изключват радара..да не ги гледаме,да правят квото си искат..  Surprised
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LA650, Балкан С2
Публикации: 1703

« Отговор #50 -: април 12, 2019, 10:49:56 »

Стратегията с наводняването е отживелица към днешна дата, щото няма армия, дето да се занимава с язовирите, но по времето на студената война си е било реалност. Цялата доктрина е била да се удържи/забави турската армия колкото може по-дълго, за да дойде военна помощ от СИВ (разбирай основно СССР). След перестройката и разпада на СССР (респективно СИВ), Турция си вее байряка както й дойде, щото СССР няма да вдигне изтребители по тревога да дойдат да си разменят поплювки. За Имперска и после Съветска Русия Босфора и Дарданелите са стратегически цели за окупиране или поне за политическо влияние, а ние бяхме най-близкият им съюзник в тая част на света. Нямаше да се посвенят да пожертват половината население, ако удържат територията или дори заграбят още територия на юг, югоизток, та затова и доктрината е толкоз абсурдна.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #51 -: април 12, 2019, 16:19:06 »

Аве Антоне,кви 12часа ве..за 45мин няма да я има Южна България..  Smile И кво толкова ще наводним,Турция се намира на друг континент  само 2% от територията и са до нас.. Пък и ти говориш за фронтова война..отживелици..

През 90'те когато служих, турците се дразниха с гърците нещо..на планшета с очите съм си виждал как вдигаха по сто изтребителя от Инджерлик..като завиваха влизаха с по 20-30км у нас и в при гърците...сирените се включваха,сигналните лампи..страшно беше..нашите се насираха направо..беше доста често,и накрая решиха да изключват радара..да не ги гледаме,да правят квото си искат..  Surprised

Ти изобщо четеш ли?

Цъ.... Това е някой нов сценарий, писан най- вероятно около началото на '80-те ...
Има един сценарий който е писан около началото на '50-те години.
И той не е свързан директно с войска, сражения и т.н.
Чисто стратегическите са построени 3.... Които трябва да спрат настъпващите сухопътните турски сили за ( по спомен) 24ч.
А да видим дали знаете Very Happy

Това е стратегия от началото на студената война!
Не знам точно и никой не може да ми каже със сигурност до кога е била минирана стената на язовир Кърджали. Според някои още към началото на 80-те когато са се променили нещата са го разминирали. Според други около 92 г.
Но е факт, че тези язовири са строени със стратегическа цел. Няма друга река с три язовира. Забравяш че съм живял доста години там и съм говорил с хора които са строели язовирите.
Гърците и сега всяка година ходят да проверяват стената на язовир Кърджали в какво състояние е Very Happy

Я погледни малко географията и виж къде може да отиде всичката тази вода Very Happy

Реално погледнато дори и сега те доста могат да затруднят едно евентуално сухопътно навлизане на българска територия.

Само да вметна, че на един танк в съвременна война му дават между 5 и 15 минути живот...
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #52 -: април 12, 2019, 17:59:09 »

Абе,аз чета ама за теб не съм мн сигурен  Smile

В съвременните войни няма сухопътно навлизане и танкове..има умни бомби и бомбардировки от голяма височина..Но,главното е че нито тогава нито сега имаме някакъв шанс..и точно затова влязохме в НАТО..тва поне трябва да е ясно..  Smile
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #53 -: април 12, 2019, 18:14:51 »

Абе,аз чета ама за теб не съм мн сигурен  Smile

В съвременните войни няма сухопътно навлизане и танкове..има умни бомби и бомбардировки от голяма височина..Но,главното е че нито тогава нито сега имаме някакъв шанс..и точно затова влязохме в НАТО..тва поне трябва да е ясно..  Smile

Добре че ме светна, че аз бях забравил как падаха умните бомби место Сърбия в София...
Явно изобщо не можеш да разбереш за какво говоря.
Това е стратегия от 50-те години бе човек.
Просто ако решат и сега може да го направят.  Между другото започват да строят още три язовира на Арда....
Ясно е, че в съвременна война никой не влиза  първо с танкове просто казвам колко им дават на танковете в съвременна война. А някога през 50-те са били голяма сила.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #54 -: април 12, 2019, 21:31:51 »

Сриването на язовирна стена е тактически прийом, не стратегически,какъвто го изкарва Гроби. Турците ревяха,че им спираме водата като почнем да си пълним язовирите. Това вече е ебавка в мирно време, която може да влияе икономически.
Активен
MUTLEK
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulkan1500
Публикации: 329

БИРА,.......,ROCK&ROLL

« Отговор #55 -: април 14, 2019, 20:21:30 »

1989-91г.под.72220В-МВР пожарната на Подуене гр.София
Активен
Kunev
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: работя по въпроса.
Публикации: 46

« Отговор #56 -: април 14, 2019, 23:28:43 »

под.34150 Хасково Учебен Противо-Танков Взвод 1987 - 1989 ...
Активен
kitan
ниво 5
Активен Активен

Мотор: изтребител
Публикации: 4258

Ел. поща
« Отговор #57 -: април 15, 2019, 17:39:48 »

на разпределението гледам мотострелкови

викам си ударих джакпота

са ще ми дадът един мотор и ще си стрелям от него Smile Smile Smile Smile Smile Smile

даже се чудех къде ще ми е по-добре,да стрелям от коша или да юркам мотора Surprised

като взех да изтрезнявам по някое време,бързо разбрах че аз съм и мотора и коша и стрелеца

стана ми малко криво дееба Smile
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #58 -: април 15, 2019, 18:54:20 »

E, ние стреляхме от и с БТР-и Smile
Активен
max
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha xt600
Публикации: 621

Ел. поща
« Отговор #59 -: април 16, 2019, 07:48:33 »

Китане , аз имах един набор при височина 1.70 беше към 125 кила , абе възпълничък , и баща му като влизал му казал да мре ама да стане свързочник , че било най-скатано .
Оня рева през цялото време на новобранска рота за свързочник , и нали шапките имат извратен хумор , сложиха на гърбът му катушката и хайде беж да опъваш кабел ,нали искаш свързочник ......... Smile Smile Smile
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСвета извън моторите.ВеселбаТема: кой къде е служил

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.13 секунди с 21 запитвания.