Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Каска с тъмен визьор
Страници: [1] 2 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Каска с тъмен визьор  (Прочетена 4234 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Nqkoi
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Nz
Публикации: 2

« -: март 21, 2019, 16:50:15 »

Някой може ли да даде мнение за каските с тъмен визьор, ще му бъда благодарян Very Happy
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LS650, Балкан С2
Публикации: 1856

« Отговор #1 -: март 21, 2019, 20:06:11 »

Пише се "благодарен".
По темата - тъмният визьор е като тъмните очила - при ярко слънце е супер, на вид е гъзария, ама не е лошо да си носиш прозрачен, ако смяташ да замръкваш, че с тъмния ще си като прилеп с уолкмен.
Активен
phoenix
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Готин
Публикации: 1878

« Отговор #2 -: март 21, 2019, 20:09:15 »

Именно. Затова е по-добре каската да има вградени тъмни очила. Когато ти трябват ги спускаш, когато не ти трябват ги вдигаш. С тъмния визьор всяко влизане в тунел денем ще е изпитание. Едва ли ще спираш да си го сменяш на влизане и излизане.
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1N
Публикации: 1594

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #3 -: март 21, 2019, 22:02:26 »

Хубавите каски нямат вградени очила.Освен най-тъмните визьори има също и леко и средно затъмнени...аз ползвам средно затъмнен,и съм доволен..
Активен
Nqkoi
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Nz
Публикации: 2

« Отговор #4 -: март 21, 2019, 22:46:04 »

Благодаря на всички за мнението си! Ще опитам да последвам съветите ви.
Активен
Poison_Rain
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawаsaki Zx6R Ninja 10' и Suzuki GSX-R 1000 k7 07'
Публикации: 127

Тялото се вози на четири, а душата на две колела

« Отговор #5 -: март 22, 2019, 09:21:43 »

Купуваш каска която ти харесва и след това си взимаш какъвто искаш: тъмен, smoked или iridium визьор. Вече всяка марка предлага за моделите си всякакви нюанси 'стъкла'
Активен
phoenix
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Готин
Публикации: 1878

« Отговор #6 -: март 22, 2019, 11:23:41 »

Хубавите каски нямат вградени очила.

Въпрос на гледна точка. Всички марки, с които се кара на Мото ГП, имат модели и със слънчеви очила. С много добри и отлични резултати на краш-тестовете. Ударът, който би нарушил целостта на каската в уж най-отслабената й част (където се прибират очилата) трябва да е толкова силен, че вратът не би издържал. Така че с каска или без каска, все тая.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4860

Ел. поща
« Отговор #7 -: март 22, 2019, 13:15:36 »

за писта тъмен,за пътя прозрачен

то да бяха само тунелите,с мед да ги намажеш

като грее слънце и някое дърво хвърля сянка,не виждаш нищо в сянката,а може да има трап 3 метра
отделно като е тъмен,не виждаш реално и трябва постоянно да си напомням,че карам "на живо" и не си играя на плейстейшъна и няма втори опит

ноща е ад
абе...колко па да ви пречи това слънце...ще измрете от гъзария Smile Smile Smile Smile Smile

и на очилата в каската съм им ебал майката
и те се опитаха да ме очистят

ти за къв мотор питаш?
Активен
blackk
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW F650 CS
Публикации: 91

Ел. поща
« Отговор #8 -: март 22, 2019, 13:38:29 »

Мда, гледам колеги вече цяла седмица сутрините как карат с вдигнати визьори ... Сутрин някак си няма такова яко слънце, па и запотява, та някак си напълно безмислени им идват ...

И за да не е съвсем спам - и аз не мисля, че тъмният визьор е добра идея, една по-сериозна шарена сянка по някой проход и изведнъж се оказваш сляп като къртица
Активен
xx22xx22
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha
Публикации: 305

Ел. поща
« Отговор #9 -: март 22, 2019, 17:05:49 »

Правиш си сенник.  Smile
Ивица фолио в горния край на визьора .
Ширината и пропускливостта на фолиото са резултат от поредица експерименти ( 2-3)
Активен
mikluho
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha V-max 1200
Публикации: 399

Vmax owner

« Отговор #10 -: март 22, 2019, 21:22:57 »

..... с тъмния ще си като прилеп с уолкмен.

Smile Smile Smile

С тъмния малко се просълзяваш като се стъмни.

Ама си е гъзария.

Аз не че карам с цяла каска постоянно, но е много неудобно да носиш светъл и тъмен визьор.
Светъл с едни очила си ОК.
« Последна редакция: март 22, 2019, 21:28:53 последно от mikluho » Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #11 -: март 23, 2019, 16:27:11 »

Въпрос на гледна точка. Всички марки, с които се кара на Мото ГП, имат модели и със слънчеви очила. С много добри и отлични резултати на краш-тестовете. Ударът, който би нарушил целостта на каската в уж най-отслабената й част (където се прибират очилата) трябва да е толкова силен, че вратът не би издържал. Така че с каска или без каска, все тая.

Не съм казал,че марките дето се карат на МотоГП нямат модели съсъ слънчеви очила..Казах,че хубавите модели каски НЯМАТ слънчеви очила..

за писта тъмен,за пътя прозрачен

то да бяха само тунелите,с мед да ги намажеш

като грее слънце и някое дърво хвърля сянка,не виждаш нищо в сянката,а може да има трап 3 метра
отделно като е тъмен,не виждаш реално и трябва постоянно да си напомням,че карам "на живо" и не си играя на плейстейшъна и няма втори опит

ноща е ад
абе...колко па да ви пречи това слънце...ще измрете от гъзария Smile Smile Smile Smile Smile

и на очилата в каската съм им ебал майката
и те се опитаха да ме очистят

ти за къв мотор питаш?

Аз не мога да карам с прозрачен визьор..опитвал съм се,не мога..постоянно ми са затворени очите,нонстоп..за мен тва е по опасно..Моя визьор е средна работа,сега ще си взема по-тъмен..като карам към Пампорово няколко тунела минавам,нямам никакви проблеми със затъмнения визьор,имам със прозрачния щото мижа постоянно,в тунела не мижа и кати изляза наистина не виждам нищо..  Surprised Та за мен съм си решил за визьорите..разбира се не давам съвети,кой както му е удобно,така ще кара..
ПП Без слънчеви очила не мога да изляза..взимам си тея с най-тъмните плаки..  Smile
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1574

« Отговор #12 -: март 23, 2019, 18:21:04 »

..Казах,че хубавите модели каски НЯМАТ слънчеви очила..
Това е субективно, все едно да твърдиш че оная компания дето прави гайди (или тъпан ли бяха) правят "хубави" двуколесни Smile Smile Smile Smile

Ся майтапа на страна, аз като излизам извън село си слагам Shark-а заради очилата, еми па прилична каска си е, очилата не са върхът на сладоледа ама стават....  Surprised
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #13 -: март 23, 2019, 22:14:53 »

Ти па кво се набутваш между шамарите ве..   Smile Smile Smile
Шарк имат една хубава каска race r pro и тя няма очила... Smile
И много ясно,че е субективно...нали изказвам моето мнение.. Smile
Активен
xx22xx22
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha
Публикации: 305

Ел. поща
« Отговор #14 -: март 24, 2019, 07:04:05 »

Race R Pro  е страхотна отвсякъде - щум , комфорт,лекота,вентилация .
Единствения проблем е носенето  на тъмни очила  .
Визьора е доста удебелен в средата и в комбинация с очила дава невъобразими отблясъци  и гледки и миражи.
Не е постоянно но се появяват когато май малко ги  очакваш и не са никак приятни .
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Каска с тъмен визьор

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.431 секунди с 20 запитвания.