Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Винетки в Европа (и не само)  (Прочетена 1013 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
aboyadzhiyan
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Transalp XL600V
Публикации: 34

« -: март 13, 2019, 10:59:51 »

Здравейте!

Вярвам, че темата е била дъвкана много пъти и се извинявам предварително за което.

Планирам живот и здраве да направя едно голямо пътешествие из Европа, та затова исках да запитам дали (и къде) се плащат т.нар. road taxes, в кои страни трябва да плащаме за винетки (или други такси) за мотор?

Мислих си, че много лесно ще се сдобия с подобен списък с всичките страни в Европа, с помощта на Гугъл, но нещо не мога да го намеря.

Някой от вас да знае?

Благодаря ви!!!

Поздрави,
Алекс
Активен
Kris_inc
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha TDM 900
Публикации: 277

Ел. поща
« Отговор #1 -: март 13, 2019, 11:38:49 »

Заповядай списъка: https://www.tolls.eu/
Активен
ради райков
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA TDM 900 5PS
Публикации: 1589

WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: март 13, 2019, 12:04:43 »

Аз съм ползвал този сайт за информация и до сега не се е получавало нещо различно от написаното в него http://www.vinetki.eu/
Активен
Arcki
Павката
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 888

TDM - Turn the Dreams to Memories

Ел. поща
« Отговор #3 -: март 13, 2019, 19:03:29 »

За Словения (стикер) и Унгария (електронна) трябва винетка за мотора. Заплащат се на границата. Останалите са приятелски настроени Smile иначе платени магистрали има в почти всички държави в Европа (даже и в Полша, където Ради каза: То магистрали няма тука, ти на платена се качи!!!)
Ако не бързаш, изобщо не се качвай на магистралите. Има и държави като Испания с платена и безплатна магистрала. Избягвай италианските платени, тия дерат здраво. За сметка на това останалите им пътища са...  rulez1 rulez2  
Безаварийна разходка  Mad

« Последна редакция: март 13, 2019, 19:05:30 последно от Arcki » Активен
aboyadzhiyan
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Transalp XL600V
Публикации: 34

« Отговор #4 -: март 15, 2019, 07:21:22 »

За Словения (стикер) и Унгария (електронна) трябва винетка за мотора. Заплащат се на границата. Останалите са приятелски настроени Smile иначе платени магистрали има в почти всички държави в Европа (даже и в Полша, където Ради каза: То магистрали няма тука, ти на платена се качи!!!)
Ако не бързаш, изобщо не се качвай на магистралите. Има и държави като Испания с платена и безплатна магистрала. Избягвай италианските платени, тия дерат здраво. За сметка на това останалите им пътища са...  rulez1 rulez2  
Безаварийна разходка  Mad

Благодаря ти за съвета и информацията! Има ли някакъв начин (някакво приложение или сайт), където показват платените и неплатените пътища в съответната държава?

Аз като тръгна на път никога не бързам, така че определено ще гледам да ги избягвам Smile
Активен
xx22xx22
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha
Публикации: 226

Ел. поща
« Отговор #5 -: март 15, 2019, 08:40:25 »

Има
Google Maps - направи си маршрута - използвай бутона опции -да се избягват такси
« Последна редакция: март 15, 2019, 08:42:56 последно от xx22xx22 » Активен
Arcki
Павката
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 888

TDM - Turn the Dreams to Memories

Ел. поща
« Отговор #6 -: март 15, 2019, 16:43:46 »

Благодаря ти за съвета и информацията! Има ли някакъв начин (някакво приложение или сайт), където показват платените и неплатените пътища в съответната държава?
Аз като тръгна на път никога не бързам, така че определено ще гледам да ги избягвам Smile

Мисля, че всяка навигация има опцията да ти изчислява маршрут без платени пътища. На телефона не всички приложения го имат като опция. В гугъл мапс, както каза колегата, също имаш опция да ги избягваш. Можеш да си дръпнеш и офлайн карта за определен район, мисля че беше до 300мб и може да я ползваш 30 дни. аз лично не разчитам на телефон основно, имат свойството да прегряват и блокират.
Активен
dani5ride
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: FJR1300,GSXR1100,TDM850,JAWA250
Публикации: 293

Ел. поща
« Отговор #7 -: март 19, 2019, 23:22:20 »

Е колега кажи си маршрута,да не хвърляме на боб тука из форума,може и ще се сдобиеш с добро инфо от няколко колеги или от някой,който е бил по сходен на твоя маршрут.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Винетки в Европа (и не само)

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.128 секунди с 21 запитвания.