Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 6 7 [8]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Off-topic  (Прочетена 4626 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1558

« Отговор #105 -: юли 03, 2019, 22:30:36 »

Отделно, че за да са добре, смъкват и от нашите вноски в бюджета на ЕС. Колко милиарда наляха при тях, за да им поддържат стандарта... На горските им плащат допълнителни бонуси към заплатите, защото работят на открито.

Баш па от наще вноски....  не му е мястото в тая тема ама в Гърция раздаваха еврофондове на всеки с нивичка и градина, не е като при нас евросредствата да стигат само до членове на партията... и това дето го правят гърците на ЕС можем само да им завиждаме....  освен това като човек ходил да си пазари разни неща от там мога да кажа че и са добри търговци и коректни...  (а това какво си приказват като си тръгна боли ме фара.... то щото сервитьорките на слънчака щото не си приказват кой клинет къв пияница е и тн...)

И понеже си говорим вече леко офтопик, за това какви са гърците си споменете че те не дадоха въздушен коридор за бомбандирането на Сърбия....  докато Бг политиците се дупят на който им го поиска... 

А пък сред моите познати и приятели, който е пробвал почивка в Турция, повече не е стъпил в Гърция. Няма място за сравнение нито за цените, нито за отношението към клиента.
Aко става въпрос за евтино плюскане може и някой да предпочете Турция... ама аз в тоя ориент съм ходил и там може ти се случат такива неща чее... като мине кючекчйиката и после да се пулиш на 200 евра отгоре в сметката....  това е ориент и държава която никога няма да бъде европейска...
« Последна редакция: юли 03, 2019, 22:32:37 последно от Alexander3dartwork » Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT / KTM 990 Adventure
Публикации: 2828

« Отговор #106 -: юли 03, 2019, 23:29:54 »

Много пъти съм ходил в Гърция по всякакви поводи. Определено няма толкова видима и толкова много полиция, като в България. Долу горе са като нас като поведение на пътя, може би една идея по-толерантни и без супер екстремни джигити, които се държат като някакви наказатели по пътя.  Проблемът е че полицията понякога се заяжда сериозно. Веднъж на Катерини такава проверка ми дръпнаха, че само дето не пожелаха да изкарам щеката да видят дали ми е наред маслото. То не бяха талони, документи, пъномощно преведено на английски (със служебната кола бях), аптечка, съдържание на аптечката, триъгълник, жилетка. Багажа гледаха в един момент видяха, че нямаше за какво да се хванат и се отказаха. Явно си е до това на какви полицаи ще попаднеш. Веднъж бях се нахендрил на място забранено за външни лица на ферибота за Самотраки и понеже се бяхме успали го изтървахме та влязох и в извън работното време на забранено място. Дойдоха полицаи не само не се заядоха ами и на перфектен английски ми обясниха защо не трябва да съм там а и всичко за което ги попитах. Предната вечер паркирах на крайбрежната алея в Александрупулис, откъде да знам, че вечер става пешеходна зона и от заведенията вадят маси направо на пътя. Като тръгвахме трябваше едни хора да си приберат столовете да измъкна колата пак имаше полицаи и отново не се заядоха. Зависи на какви хора ще попаднеш. Иначе страната е просто райско парче земя. Винаги си заслужава да се иде особено с малко по-проходим мотор.
Активен
Kris_inc
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha TDM 900
Публикации: 282

Ел. поща
« Отговор #107 -: юли 04, 2019, 13:32:59 »

По-мързелив и с високи претенции народ едва ли има.

Ние се конкурираме с тях по този показател на 100%! Не си го признаваме, но е факт!

За взимането на "кинтите" - взимат ти ги, но в замяна получаваш качествена услуга и това за което си плащаш, а в нашите курорти често се чувстваш ограбен, защото плащаш, а услугата, която получаваш често не е качествена...

И нещо забавно https://xaknewsdaybg.blogspot.com/2019/07/blog-post_0.html?m=1&fbclid=IwAR3SktsY8S8Y3LVEKfZWUUoq2LZmpNIUHyE-pWhn2rYP_-XNsg899E-7Z40
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1082

« Отговор #108 -: юли 04, 2019, 19:40:50 »

Ние се конкурираме с тях по този показател на 100%! Не си го признаваме, но е факт!

А бе по селата ни народът се изгърбва от работа. Знам го, защото ми се налага да ходя да помагам Smile Че и у нас има мързеливци не е тайна. Ама от онези със сигурност няма по-големи.
Активен
meneldor
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: CB600F8
Публикации: 311

« Отговор #109 -: юли 05, 2019, 23:00:10 »

Абе на кой му пука като си тръгнеш от заведението/хотела какво си говорят за теб? Тука все едно е различно. Аз от 2010 не съм стъпвал на черноморието ни точно "щото сме много убави". Факт е, че гърците знаят как да привлекат, задържат и да накарат туристите да се върнат пак. Снощи четох за някакви безумни 40лв за шезлонг и чадър(не знам дали е истина) и днес специално погледнах табелката на нашия чадър, тъй като съм в Гърция, пише 3 евро задължителна консумация.
По въпроса с шофьорите - ми много е странно. Хвърчат със скутерите на масур, а каската на кормилото и едва вижда, защото главата му е настрани заради вятъра. Мигачи -не. Кой влезе пръв в кръстовището - той е шефа. От всякъде изкачат и спират. Скутер взима предимство на пикап без да му пука. И най-странното е, че не видях нито един скандал, клаксон и дори жест. Явно си имат някакви неписани правила.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1082

« Отговор #110 -: юли 05, 2019, 23:22:51 »

Там скутеристите са като свещените крави в Индия Smile Забелязал съм, че ги пазят независимо от изцепките които правят. Скутеристите пък се нервят, ако се забавиш малко при тръгване, примерно.
Активен
max
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha xt600
Публикации: 634

Ел. поща
« Отговор #111 -: юли 06, 2019, 06:45:22 »

Тези ни мразят до дъното на душата си, обаче гледат да не го показват, защото им е по-изгодно да ни вземат кинтите. Това е положението. Аз лично от години не стъпвам там, защото не ги понасям. По-мързелив и с високи претенции народ едва ли има. Миналата година бяха вкарали в ареста един приятел, защото при проверка на колата му намерили нож. Човекът бели ябълки на децата си с него, ама не, престъпник го изкараха. Държаха го почти два месеца и едвам отърва присъда. Тази сган малко сме я маризили през годините. Повече е трябвало. Отделно, че за да са добре, смъкват и от нашите вноски в бюджета на ЕС. Колко милиарда наляха при тях, за да им поддържат стандарта... На горските им плащат допълнителни бонуси към заплатите, защото работят на открито. Смятай, на горските hummer

Много си прав , набиват им в главите от ранна детска възраст ,че те са елита всичко друго е варвари . Мен са ме държали 2 часа на Кулата с празен бус с обвинението ,че ще контрабандирам оръжие за Македония ??! Surprised И що минавам през Гърция , неизвестно , що оръжието липсва , щял съм да го купя от Албания ??! Surprised Цялата работа щото казах ,че имам запазено място за ферибота от Игуменица и бързам . На финала граничния полицай ми хвърли паспорта на земята пред него за да се наведа да си го взема и по този начин да му се поклоня . Sad  На устата ми беше "малко сме ви клали , повече е трябвало " , но говореше отличен български и щях да изтърва и следващия феробот след 12 часа . Мамицата им маляшка ! Sad
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5720

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #112 -: юли 10, 2019, 21:11:00 »

В Гърция само с боздугана и меча влизам, да си взема Беломорска Тракия!
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСвета извън моторите.ВеселбаТема: Off-topic

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.199 секунди с 20 запитвания.