Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Регистрация на скутер, закупен преди много години
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Регистрация на скутер, закупен преди много години  (Прочетена 1298 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
nikolai4ou
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: нямам
Публикации: 1

Ел. поща
« -: март 04, 2019, 17:06:21 »

Хора, здравейте, нов съм тук, нека се представя.
Казвам се Николай на 25 от София. Наскоро взех А категория, но докато взема някаква сносна моторетка, се сетих за забравената ми в гаража Honda Dio. Голяма любов имахме с нея, когато бях тийнейджър, но вече от години не съм я карал. Както и да е...когато я купувах (преди около 10-11 години), ми дадоха необходимите документи за регистрация, но никога не я регистрирах.
Така, сега ми се иска да я регистрирам, но никой не можа да ми отговори дали е възможно, след като е минало толкова много време.
Много моля, някой ако е на ясно как стоят нещата с бумагите, нека даде акъл. 
Поздрави!
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 3001

« Отговор #1 -: март 04, 2019, 17:38:40 »

Ако му пазиш договора и талоните не виждам какъв може да е проблема да го регистрираш. Мисля, че ще ти трябва и полица за гражданска отговорност. Ще ти я направят по данните от договора и талоните.
Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1126

Ел. поща
« Отговор #2 -: март 06, 2019, 16:10:56 »

...когато я купувах (преди около 10-11 години), ми дадоха необходимите документи за регистрация, но никога не я регистрирах.
Така, сега ми се иска да я регистрирам, но никой не можа да ми отговори дали е възможно,
Докато не кажеш какви са документите никой няма и да ти каже. "Нов внос" ли е? - ако да - можеш да я регистрираш без проблем.
Ако вече има български номера и талони може да излезе проблем с данък, но пък на тия мотори е по 15 - 20 лева на година.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Регистрация на скутер, закупен преди много години

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 20 запитвания.