Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1] 2   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Десен завой  (Прочетена 3019 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
lina16
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: KAWASAKI
Публикации: 8

Ел. поща
« -: февруари 06, 2019, 20:56:56 »

Здравейте!
Карам курсовете сега и искам да попитам следното:
В тази ситуация при завой на дясно не се съобразявам със сигналите на светофара независимо, че свети червен сигнал, завивам надясно като пропускам движещите се по пътя с предимство нали така? Правилно съм разбрала?
Благодаря ви предварително за отговорите.

Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1787

Ел. поща
« Отговор #1 -: февруари 06, 2019, 21:12:19 »

..... завивам надясно като пропускам движещите се по пътя с предимство  ......

Точно така, правилно си разбрала. В случая светофара се отнася до тези които завиват на ляво или продължават направо  agranom , а за тебе са знака "Б1" - пропусни движищете се по пътя с предимство Mad и другия знак който е за задължително на дясно
« Последна редакция: февруари 06, 2019, 21:14:22 последно от spongi » Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 3150

Ел. поща
« Отговор #2 -: февруари 06, 2019, 21:12:38 »

Правилно!
П.с.
Нямаш ли "Б" категория..?
Активен
sampos
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 353

Ел. поща
« Отговор #3 -: февруари 06, 2019, 21:16:44 »

Това кръстовище ми прилича на Околовръстното с пътя от Войнеговци.
На въпроса ти : ДА

След малко ще трябва да отговориш на един основополагащ въпрос във форума, отговора ти трябва да е с ДА или НЕ  Smile

Активен
lina16
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #4 -: февруари 06, 2019, 21:17:43 »

Не нямам Б Very Happy
Ще карам за мотопед, искам да съм изрядна Very Happy на 16 съм.
И до колкото четох в правилника на светофара има ли стрелки, сигналите за преминаване и забрана се отнасят само за посоките които са обозначени със стрелки.
Следователно в този случай да речем светофара го гледам само когато завивам наляво и продължавам направо, когато завивам надясно дори и да свети червен сигнал на светофара не съм длъжен да спирам нали така?
Поздрави!
Активен
lina16
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #5 -: февруари 06, 2019, 21:19:02 »

Това кръстовище ми прилича на Околовръстното с пътя от Войнеговци.
На въпроса ти : ДА

След малко ще трябва да отговориш на един основополагащ въпрос във форума, отговора ти трябва да е с ДА или НЕ  Smile

Точно това кръстовище е, дадох го като пример
Активен
evilution
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2569

« Отговор #6 -: февруари 06, 2019, 22:17:48 »

Не нямам Б Very Happy
Ще карам за мотопед, искам да съм изрядна Very Happy на 16 съм.
И до колкото четох в правилника на светофара има ли стрелки, сигналите за преминаване и забрана се отнасят само за посоките които са обозначени със стрелки.
Следователно в този случай да речем светофара го гледам само когато завивам наляво и продължавам направо, когато завивам надясно дори и да свети червен сигнал на светофара не съм длъжен да спирам нали така?
Поздрави!

На кръстовището за завой на дясно нямаш светофар. Светофара не го гледаш.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Активен Активен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 3144

« Отговор #7 -: февруари 06, 2019, 22:33:12 »

Майтапа е че шофьори с книжки не знаят какво да правят на десен завой при регулирано със светофар кръстовище. Тия двата примерно имат светофари и на двата са ми надували клаксони да минавам на червен светофар. И ако не спре някой масово се изнизват на червено.

Активен
lina16
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #8 -: февруари 06, 2019, 22:38:26 »

Но тук на тези две снимки си има светофар и за надясно
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 6121

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #9 -: февруари 06, 2019, 23:02:10 »

Викам да пропуснем, че е на 16г... и на дупето и със ситни букви пише "Прокурор" Sad Smile
Ако беше под 16г с огромни букви щеше да е Very Happy

lina16 добре дошла!

Майтапа е че шофьори с книжки не знаят какво да правят на десен завой при регулирано със светофар кръстовище. Тия двата примерно имат светофари и на двата са ми надували клаксони да минавам на червен светофар. И ако не спре някой масово се изнизват на червено.

Оня ден се прибираме с колегата от към Асеновград( ул. Найчо Цанов)  и спираме на Сточна гара втора кола завиваща на ляво за бул Христо Ботев. На средна лента също е разрешен ляв завой. Светна зелено и първите две коли се засилват през огромното кръстовище да завиват наляво.( С регистрации Х и СВ бяха) и изведнъж спряха... Спряха идиотите защото навлизайки в кръстовището и вече на бул Христо Ботев виждат, че сфетофара свети червено. А той свети на идващите направо по Христо Ботев.
Дано да съм го обяснил добре...
Такава идиотщина не бях виждал wall wall wall

Споменавам случая подсетен от снимките на Оги за да заостря вниманието на бъдещата колежката, да внимава за рязко спиране на ненормалниците по невероятни места против всякакви правила
« Последна редакция: февруари 06, 2019, 23:12:41 последно от Grobarq » Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Активен Активен

« Отговор #10 -: февруари 06, 2019, 23:04:48 »

Но тук на тези две снимки си има светофар и за надясно
Да когато е такова положението се съобразяваш със светофара първо. Ако светофара го има но не работи се съобразяваш с табелите. А в твоя случай понеже няма светофар се съобразяваш с табелите. Чети си внимателно листовките там всичко е написано. Ама имай и предвид, че утре като излезеш на пътя ще се срещнеш с хора които не са ги чели тия листовки ами направо са си платили книжката и хал хабер си нямат какво да правят. За това го дадох и този пример.
Активен
lina16
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #11 -: февруари 06, 2019, 23:28:38 »

Да когато е такова положението се съобразяваш със светофара първо. Ако светофара го има но не работи се съобразяваш с табелите. А в твоя случай понеже няма светофар се съобразяваш с табелите. Чети си внимателно листовките там всичко е написано. Ама имай и предвид, че утре като излезеш на пътя ще се срещнеш с хора които не са ги чели тия листовки ами направо са си платили книжката и хал хабер си нямат какво да правят. За това го дадох и този пример.
В моя случай, който аз посочих не се съобразявам със светофара изобщо и да работи нали? При завой на дясно дори и да свети червено при работещ светофар със стрелки за направо и наляво не го гледам независимо какво свети, гледам си знака при завоя на дясно нали така?

Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Активен Активен

« Отговор #12 -: февруари 06, 2019, 23:35:27 »

В моя случай, който аз посочих не се съобразявам със светофара изобщо и да работи нали? При завой на дясно дори и да свети червено при работещ светофар със стрелки за направо и наляво не го гледам независимо какво свети, гледам си знака при завоя на дясно нали така?

Да точно така. В твоят случай светофара изобщо не е за теб.  За теб са знаците в лентата за десен завой, които ти се намират отдясно. Само те имат отношение към маневрата, която смяташ да предприемеш. Преди да предприемеш маневрата надясно и преди да навлезеш в кръстовището трябва да си пуснеш мигача за да знаят другите какво мислиш да правиш. А самите знаци ти казват - триъгълника (да пропуснеш движещите се по пътя с предимство) и стрелката ( можеш да продължиш само надясно)
Активен
lina16
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #13 -: февруари 06, 2019, 23:52:05 »

да да това ми е ясно, благодаря ви. Единствено за стрелките на сигнализацията на светофара не бях сигурна дали се отнасят и за мен.
Активен
evilution
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2569

« Отговор #14 -: февруари 07, 2019, 10:13:42 »

да да това ми е ясно, благодаря ви. Единствено за стрелките на сигнализацията на светофара не бях сигурна дали се отнасят и за мен.

Ако се загледаш, и знаците са коренно различни. Това са различни пътища.
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Десен завой

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.345 секунди с 20 запитвания.