Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилСкутериТема: Мотор ли е скутерът?
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мотор ли е скутерът?  (Прочетена 7353 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LS650, Балкан С2
Публикации: 1783

« Отговор #60 -: август 19, 2019, 20:54:26 »

Което не е забранено, на практика е разрешено. Ако няма изрична забрана за паркиране със знак в даден участък от улицата и остават 2 метра до сградата, тротоарът е твой. Ако някой не е спазил знак, ще му пишат акт, то е ясно.
Законът дефинира изрично, че на тротоар може да се паркира само на обозначени за паркиране места, което значи, че тези паркоместа са на разрешителен режим. Навсякъде другаде е забранено. Иначе с кой знак ще ми забранят да паркирам върху тротоара? (подсказка - прочети цитираното от Китан, особено последния ред).
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4602

Ел. поща
« Отговор #61 -: август 19, 2019, 21:43:25 »

Което не е забранено, на практика е разрешено. Ако няма изрична забрана за паркиране със знак в даден участък от улицата и остават 2 метра до сградата, тротоарът е твой. Ако някой не е спазил знак, ще му пишат акт, то е ясно.
мани спирай,че за последния месец сума ти хора отнесоха актове

коментара съм го копирал под поне 5 пост за акт на тротоара за по малко от 2 седмици

разрешено е,ако е обозначено със знак,на единия колега бяха писали,а най близката сграда е на поне 5 метра,да не кажа и повече

ама винаги може да си спреш и после да кажеш,беше прав оня лудия
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1423

« Отговор #62 -: август 19, 2019, 22:28:34 »

Актовете могат и да се обжалват. За каква наредба става въпрос, че нещо съм я пропуснал Surprised Ако всяка община ще си въвежда собствени правила, ще стане страшно. Не съм длъжен да зная в коя община каква табела са си измислили. Ако наредбата е обща за цялата страна, в закона след члена за паркиране на тротоара, трябва да е упомената и наредбата. А пък за такава не виждам да става въпрос. Може и да не съм гледал където трябва, де.

Та коя е тази наредба Surprised
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #63 -: август 19, 2019, 22:42:34 »

Актовете могат и да се обжалват. За каква наредба става въпрос, че нещо съм я пропуснал Surprised Ако всяка община ще си въвежда собствени правила, ще стане страшно. Не съм длъжен да зная в коя община каква табела са си измислили. Ако наредбата е обща за цялата страна, в закона след члена за паркиране на тротоара, трябва да е упомената и наредбата. А пък за такава не виждам да става въпрос. Може и да не съм гледал където трябва, де.

Та коя е тази наредба Surprised
нямам идея,но става дума за София,да си знаеш
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #64 -: август 19, 2019, 22:47:24 »

В София специално паркирам мотора почти винаги на тротоари. И да няма 2 метра до сградите, го оставям успоредно на улицата, почти до самия бордюр. Никога не съм имал проблеми. Единствено гледам да е разрешено паркирането по принцип. В Дружба например редовно прибират коли от тротоара, ама там си има знак за забрана за паркиране. От другата страна на булеварда не ги барат, защото занк за забрана няма. Не съм виждал и табела според въпросната неизвестна наредба, която да разрешава паркирането Surprised
Активен
xway
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Piaggio X9
Публикации: 25

Ел. поща
« Отговор #65 -: август 20, 2019, 05:46:22 »

Неизвестната наредба се казва "Закон за движението по пътищата" член 94, алинея 3. Коментара ми за Пловдив е, че общината е решила да не се паркира по тротоара и няма да намериш съответния знак. В други градове може и да го видиш.

Накратко - паркирането на тротоар е забранено, освен ако няма изрично знак, че е разрешено.
Активен
Kunev
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA CB500 Twin
Публикации: 239

« Отговор #66 -: август 20, 2019, 10:07:16 »

Да, това е "сухата материя" но мисля че е редно да се обърне внимание и на тълкувателните решения.
В така наречения ЗДП е указано че иде реч за ППС без да е указана подкатегорията, а това означава, че това важи с пълна сила и за ... детските тротинетки, велосипедите, количките с бебета и т.н
В цяла европа моторите спират на тротоара в близост до пътното платно. Някъде има знаци указващи начина на паркиране. / знак/табела Т12 / Между другото тези знаци са задължителни за поставяне на утвърдените места за паркиране, но общините /така наречените собствениците на пътя/ не ги поставят. Така "развързват ръцете" и за корупционни схемички, и създават предпоставки за още цял куп нарушения. В Европа, отговорния за подобен "пропуск" така ще го "изпльощят" в съда та "свят ще му се завие"
Но в "разградения двор" наречен рЪбЪ май е по-важно на какъв служител ще попаднеш. Ако е свестен, ще се разберете без рушвет. Ако е печалбар, то е ясно - ще се бута. Обаче ако е някой малоумник, няма спасение...
« Последна редакция: август 20, 2019, 10:12:39 последно от Kunev » Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #67 -: август 20, 2019, 10:36:06 »

А ве хора, табела Т 12 указва начина за паркиране на ППС, а не дали е разрешено паркирането. Ако я няма тази табела, валиден е законът чрез изписаното в горецитирания член. Стига, разбира се, да няма забраняващ знак за паркиране. В правилника в момента се мъдри табела, с нарисуван лек автомобил, чиито предни колела са качени на тротоара. Не виждам пречки да има табела с автомобил с качени странични колела на тротоара или с всички колела, качени на тротоара. Очевидно е, че с тази табела общината решава колко място да остави за движещите се по пътя ППС или съответно колко място за пешеходците по тротоара. Ако я няма тази табела, влизат в сила условието за 2 м до сградата и забраната да се паркира пред входове, спирки и т.н.
Активен
Kunev
ниво 3
Неактивен Неактивен

« Отговор #68 -: август 20, 2019, 10:45:41 »

"Собствениа на пътя" е длъжен да укаже мястото, типа и начина за паркиране на ППС, а така също и подкатегорията за която важи това!!!
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #69 -: август 20, 2019, 10:49:42 »

Явно трябва да се тълкува от съда този казус. Аз бих посъветвал всеки с написан акт да го обжалва.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #70 -: август 20, 2019, 12:26:28 »

Явно трябва да се тълкува от съда този казус. Аз бих посъветвал всеки с написан акт да го обжалва.
скоро време ще кажеш как е минало,щото бая народ изреваха и ако продължаваш да паркираш така,все някога ще ти излезе късмета
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #71 -: август 20, 2019, 13:17:54 »

Може. Никой не е застрахован.
Активен
Kunev
ниво 3
Неактивен Неактивен

« Отговор #72 -: август 20, 2019, 13:54:21 »

Като казах малко по-горе:

...
Но в "разградения двор" наречен рЪбЪ май е по-важно на какъв служител ще попаднеш. Ако е свестен, ще се разберете без рушвет. Ако е печалбар, то е ясно - ще се бута. Обаче ако е някой малоумник, няма спасение...

Но е добре и такива "служители" да си знаят че както всички останали "имат име, фамилия, и адрес" а пък в "земя като една човешка длан" се случва "човек при човека да отива"
/Стихове и мисли на велики хора/
« Последна редакция: август 20, 2019, 13:59:18 последно от Kunev » Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #73 -: август 20, 2019, 15:42:56 »

Ей го и тоя - ще ходиш да ги палиш, че са ти написали фиш, щото си спрял където не трябва ли? Или защото не вземат като им буташ, за да не пишат фишове? Не е ли по-лесно да спираш където е разрешено? Или ако са ти треснали така или иначе акта, да го обжалваш? Пък каквото стане.
Активен
Kunev
ниво 3
Неактивен Неактивен

« Отговор #74 -: август 20, 2019, 16:32:18 »

Ъ ... що за идеи ... и през ум не ми е минавало ...
Погледни пак цитата.
Пояснение:
Болтнатия наклонен фонт в кавички указва, че цитата се ползва в метафоричният му смисъл.
/Иначе щеше да е само в кавички Very Happy/
Няколко души тук ти намекват за нещо друго, нещо което надявам се по професионални причини, не искаш да разбереш ...
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилСкутериТема: Мотор ли е скутерът?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.247 секунди с 20 запитвания.