Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилСкутериТема: Мотор ли е скутерът?
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мотор ли е скутерът?  (Прочетена 2681 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Минко Илчев
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Хонда кросов, Aprilia Scarabeo 150, Honda CBR 125
Публикации: 60

Доброто има юмруци!

Flottsteller+Str
« -: февруари 03, 2019, 19:33:55 »

Сред всички видове шофьори има спорове как един не бил шофьор понеже... Например шофьор на камион гледа с презрение любителите, дори тези и които превозват цяло гробище хора (автобуси). Тези с леки коли и ръчни скорости също приемат, че автоматикът не е кола. И на няколко места тук срещам коментари за скутера, че бил с масло като за леки коли, с ремък...

Понеже съм между 40 и 50 години, по-близо до 50 и не ме вълнува много как точно изглеждам отстрани. Дори най-големият ми син (три са) на курса за "А1" разбрал, че може да е моторист само с ръчни скорости. Бях взел Априлия Скарабео 150, 10 кВт. Не мислех, че 25 см3 са проблем за "А1". Ама всъщност е голям проблем и взехме и Хонда 125 и тя също 10 кВт. Ами скутерът върви повече, не съм го регистрирал и го карам няколко пъти в годината на село. На него качвам отзад средният син, малкият отпред и багаж в куфара. Има предпазно стъкло, пред ръцете предпазители да не им духа също. За мен е чудесна машина за вършене на работа. Мога без да обличам екипировка да отида на  няколко стотин метра и много повече. Като вали дъжд малко под кормилото преминава и ме мокри. Има скутери с място под седалката и още някои куфари, товари повече от някои мини коли.

От скоро имам собствени мотори и в никакъв случай не се имам за карач на мотори или скутери. Само има много време от придобиване на "А" през '90 година, ама ми я дадоха по погрешка. Повече ме вълнува каква работа и срещу колко ще си я свърша, отколкото - кое какво било! Моторите в повечето случаи са само за удоволствие, скутерите за работа.

И още с подобно мислене, струва ми се:

вие все едно скутер не сте виждали

на това нито духа,нито вее.с малко "тунинг" може спокойно да се кара,докато позволява сцеплението без да ти пука колко градуса е
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT / KTM 990 Adventure
Публикации: 2875

« Отговор #1 -: февруари 03, 2019, 19:47:17 »

Та какво точно питаш?
Активен
Минко Илчев
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Доброто има юмруци!

Flottsteller+Str
« Отговор #2 -: февруари 03, 2019, 19:58:37 »

Та какво точно питаш?

Мотор ли е скутерът?
Питам за тези които ги вълнуват тези "важни" неща.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Активен Активен

« Отговор #3 -: февруари 03, 2019, 20:09:20 »

В смисъл за някой приятел питаш или за себе си. Опитвам се да разбера, защо те вълнува тоя въпрос, след като си писал, че няма как да те вълнува и си изброил причини. Остави ги хората ти къде си в цялата схема? Защото ти го задаваш въпросът.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1172

« Отговор #4 -: февруари 03, 2019, 20:34:38 »

Човекът е нов във форума, раздумва му се с някого.
Активен
Минко Илчев
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Доброто има юмруци!

Flottsteller+Str
« Отговор #5 -: февруари 03, 2019, 20:37:17 »

В смисъл за някой приятел питаш или за себе си. Опитвам се да разбера, защо те вълнува тоя въпрос, след като си писал, че няма как да те вълнува и си изброил причини. Остави ги хората ти къде си в цялата схема? Защото ти го задаваш въпросът.

Не е въпросът ми специално за някой/някои. Понеже има подобни високомерие както дадох пример с шофьор на камион возещ железа има самочувствие до небето, че неговата работа е много отговорна спрямо този возещ в автобус 50, а дори съчленените градски достигат до 200 човека. Допреди да чета форума мислех, че скутерът е вид мотоциклет (и все още съм на това мнение). Срещнах на много места негативно отношение спрямо това МПС. И могат ли да се дадат някакъви аргументи, че скутерът не е мотор?

Човекът е нов във форума, раздумва му се с някого.

Не е напълно изключено. Но със сигурност не се гледа много с добро на тези със скутери.
« Последна редакция: февруари 03, 2019, 20:41:22 последно от Минко Илчев » Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 3115

Ел. поща
« Отговор #6 -: февруари 03, 2019, 20:58:35 »

Моите 5 стинки...
В началото и за мен тия дето са само с Б категория...после беше за тия с автоматиците..още по-после ,а скутеристите..
С времето карах и автоматици, и скутери..  в крайна сметка най-накрая разбрах че зад волана/кормилото на какво са е мпс, може да има идиоти също толкова често колкото и готини хора..
Ако не ти пука от хорското мнение, научи на същото и синовете си,така и така няма казарма,поне да не си бръснат краката, щото видиш ли, така правели ония от риалитита,че хората коментирали..
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Активен Активен

« Отговор #7 -: февруари 03, 2019, 21:00:25 »

По-принцип колкото си по глупав/елемнтарен, толкова ти е по-високо самочувствието. Понякога даже малко им завиждам на тези хора защото са и по-самоуверени и деятелни. Въпреки това не съм устроен така, че да се съобразявам с мнението на подобни хора, особено когато е непоискано. За това и по-горе попитах за какво ти трябва това мнение на теб. В най-общ план покупката на каквото и да е двуколесно с двигател трябва да се свежда само до твоите индивидуални нужди - осъзнати или неосъзнати. Принципно за всичко важи това. Иначе каквото да направиш дори само да седиш неподвижно и да дишаш все ще има някой, който да иска да си даде мнението за теб. Важното е само да не пречат активно.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 3115

Ел. поща
« Отговор #8 -: февруари 03, 2019, 21:14:57 »

Smile
Сетих се как ме наскочиха всичките мАтаристи около мен,като казсх че си купувам бърсак нова Дачия с 0.9 ТЦЕ двигател ( колкото на ТДМ-а)
Цяла седмица ме разсипаха от подигравки във вайбър групата  Smile
И ся кво, да си купя 20г ауди на 500000км за 10000лв, че да съм пич?!
Ай,няма нужда..
Тук е същото - ако някой иска да отбива комплекси, да взема R1, или ГС на старо ;)
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1172

« Отговор #9 -: февруари 03, 2019, 23:13:26 »

Ммм да. ГС-ите се харчат като топъл хляб Smile Smile Smile
Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1117

Ел. поща
« Отговор #10 -: февруари 15, 2019, 17:02:49 »

Аз не ги харесвам скутерите защото не са ми удобни за управление.
Пробвал съм малък - ами какво да му харесам - смаоходна табуретка. Кормилцето му малко, колелцата - малки, колената са ти събрани от пред и се лишаваш от удобството да управляваш с бедрата/краката, няма скорости, няма съединител...
За човек дето не е свикнал да кара мотор в ксасическия смисъл на думата сигурно е удобно защото не му се налага да мисли за доста неща, ако собаче си "закоравял" с класическа машина и имаш изградени навици да щракаш скорости, ползваш съединител и да управляваш с тежестта на тялото "удобствата" на скутера се превръщат в недостатъци.
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1454

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #11 -: февруари 15, 2019, 17:13:53 »

Скутера не е мотор.Скутер е.
Ако ще и по 200кс да ги направят,пак няма да стане мотор..Аз вкъщи си имам тоалетна чиния и си я ползвам нея...нямам нужда от скутер,като ми се седи в тая стойка си сядам на тоалетната и ми минава...  Smile Smile Smile Smile
« Последна редакция: февруари 15, 2019, 17:15:41 последно от VRSC Fan » Активен
max
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha xt600
Публикации: 637

Ел. поща
« Отговор #12 -: февруари 17, 2019, 08:52:53 »

Според закона всичко до 50 куб.см. си е мотопед , независимо дали е със скорости или автомат . Специално за тази малка кубатура ръчните (крачни) скорости са такава глупост , че няма накъде . От кръстовище до кръстовище , натискаш съединител 10-12 пъти , ръчкаш скорости , моторчето вие като настъпана котка да го държиш в обороти щото иначе умирга ... и на следващия светофар всичко отначало .  Smile Точно затова скутера е много по-добър , по-пъргав , по-бърз ,по-удобен,  не ти развива предмишница на лява ръка , жило съединител не ти е месечен консуматив .... Very Happy
Лично преди да открия удобството на скутера се пробвах да реша задачата за превоз+пренос на части за сервиза в градски условия . Взех една Хонда ХЛ200Р , хем стартерно ендуро , преди нея пробвах с манивелно чопърче , МЪКААААА .
Спираш свършваш работа за 10 мин, риташ манивела .....и така по 20-30 пъти на ден . Хл-а с копче , обаче железата в куфара отзад , отделно че тежат и баланса на мотора на майната си , но тоя куфар колко шутове отнесе при прекрачване  Surprised два-три пъти съм залитал след шут да падам комплект с мотора .  Smile
Скутера е рай , под седалката два-три цилиндъра , в  краката почти цял двигател мога да нося .
Така , че скутера е необходимост, не толкова удоволствие .
При по-големите кубатури законът казва "мотоциклет" . За сектантите на ръчните скорости/съединител ... ами Хонда NC 700/750 ?  Тогава всички 'аааааа това е друго "  и кое му е другото ? Принципно ръчните скорости/съединител са отживелица , при автомобилите тенденцията е ясна и все по-ясна ще става , вече има модели с опция (ръчна кутия) .
И при мотоциклетите ще се наложи . Знам за не една и две смесени групи туристически мотоциклети и скутери Т-макс , Бъргман 650 ,Хонда Силвър600 Джилера 800 ...които си пътуват заедно из Европа без да има напрежение и проблеми , като скутеристите са много по-малко уморени на финала .
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4407

Ел. поща
« Отговор #13 -: февруари 17, 2019, 09:24:20 »

се едно да питаш,това путката дупка ли е? е дупка е,ама си е путка Smile Smile Smile Smile Smile

пише:няма значение какъв тип мотор караш,всички имаме общ враг Smile Smile Smile Smile Smile :-)тоя от най долната снимка има в предвид Smile Smile Smile Smile Smile

темата има потенциал Very Happy
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2347

« Отговор #14 -: февруари 17, 2019, 12:08:06 »

Все едно сравняваш баничарка с двуместна спортна кола. Едното за работа, другото за удоволствие. Много хора карат и мотори и скутери. Има скутеристи, дето карат някакво 50 кубиково скутерче и нито имат желание, нито могат да карат мотоциклет.
Карай каквото ти се кара. Защо ти пука от мнението на хората?
Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилСкутериТема: Мотор ли е скутерът?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.224 секунди с 21 запитвания.