Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилСкутериТема: Мотор ли е скутерът?
Страници: 1 2 3 [4] 5   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мотор ли е скутерът?  (Прочетена 5346 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4507

Ел. поща
« Отговор #45 -: август 15, 2019, 14:16:25 »

Айде не се прави! Теб те знаем, че ако не те удряха колената по визьора и ти щеше да караш скутерче. Кажи ми в дисциплината каране по джапанки до супера да напазариш една количка манджа и да я скриеш под седалката как се всключва супермотото? Да не говорим из локвите. Very Happy

Кунев, най ми са смешни тези дето се редят барабар с колите по светофарите. Идеята да караш две колела в града е именно да не чакаш по светофарите. Трафика и без това е толкова натоварен, че е излишно един мотор да заема място за цяла кола на светофара.
брат,аз сега се оглеждам пак за скутерче и сериозно мисля да си взема

ама това не ме кара да си кривя душата Smile Smile Smile Smile Smile Smile

до супера можеш и с колата и с всеки един мотор с 52 литрова каса

по джапанки ходя само в нас,щом излизам съм с нещо дето ако ритна някоя глава,няма да ми избяга подметката Smile
Активен
Kunev
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA CB500 Twin
Публикации: 205

« Отговор #46 -: август 15, 2019, 14:53:19 »

Кънев, да те питам, когато паркираш в синя зона, ако имате такава, де, плащаш ли си престоя с мотора?

E, ще се обиждаме ли сега ? Very Happy Как така кмет от герб и да няма синя зона ??  Very Happy
Има. "Подпирам" го на някой дувар по кьошетата където няма да пречи на никой и готово. А дали се плаща - не знам. Мисля че табелите указват валидност само за 4-колесни /това ще го проверя понеже не съм сигурен/
А в големите градове /София, Пловдив, Бургас, Варна/ дали се плаща? В смисъл, ако отида там и ме накарат да плащам ще искам да ми се осигури място за паркиране по наредба 18 м2
Нищо че съм с мотор. Щом плащам значи мога да си поръчам музика от репертоара ... тъй де ...  Very Happy
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1299

« Отговор #47 -: август 15, 2019, 15:12:20 »

Случвало се е да вдигат тук - там мотоциклети, паркирани не където трябва или без таксуван престой. Въпросът ми беше, че ако няма място на тротоара, ще го паркираш на парко място за кола, ама ще се позовеш на правилата, които те освобждават от такса. Нищо че на практика заемаш място като за една кола. За която иначе се плаща.

Вчера с един приятел си говорихме за разни неща и по едно време стана въпрос за движение "Права и свободи". Той вика - кой съд ги регистрира тези, при положение, че хората освен прави и свободи имат и задължения? Аз му казвам - е, ако се бяха назовали "Права и задължения", щяха да останат без електорат Smile Smile Smile
Активен
Kunev
ниво 3
Неактивен Неактивен

« Отговор #48 -: август 15, 2019, 15:20:52 »

Съединението прави силата. Ако сме група 5-6 човека и нагоре, на куките и през ум няма да им мине да спират и да се заяждат. Но когато човек е сам е ... неприятно. Лично аз, а и предполагам повечето от нас, ако забележим "ситуация" обръщам, и отивам да видя с какво мога да помогна на изпадналия в беда.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #49 -: август 15, 2019, 15:31:56 »

Отиваш да се заяждаш с ченгетата ли? Да не си от "Столипиново" Surprised
Активен
Kunev
ниво 3
Неактивен Неактивен

« Отговор #50 -: август 15, 2019, 15:51:03 »

A, защо да се заяждам. В това няма никакъв смисъл. Не, на 100 км. от там съм  Very Happy
Активен
max
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha xt600
Публикации: 640

Ел. поща
« Отговор #51 -: август 17, 2019, 06:53:22 »

всяко супермото в града ще те направи да си говориш сам...зад него

и не само

както казах,скутера в нито една дисциплина не е най-доброто

Има и 50-кубикови "мото-та" , те са смешни и от китайски скутер . А има и една дърта "Галера" Рънър 180 2-Т , дето ония простаци жабарите и я тунинговат с нея ако трябва да цитирам Тиквоч " много мото-та вече плакаха" .
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #52 -: август 17, 2019, 21:03:14 »

Има и 50-кубикови "мото-та" , те са смешни и от китайски скутер . А има и една дърта "Галера" Рънър 180 2-Т , дето ония простаци жабарите и я тунинговат с нея ако трябва да цитирам Тиквоч " много мото-та вече плакаха" .
аз съм карал с тунинг на полини...тва е ужас ве
правеше 180км

иначе не паркирайте по тротоарите,че вече е забранено и пишат актове

добре че съм в Англия,да ви светна на БГ законите Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #53 -: август 17, 2019, 21:31:35 »

... иначе не паркирайте по тротоарите,че вече е забранено и пишат актове

добре че съм в Англия,да ви светна на БГ законите Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

В грешка си. Къде го прочете това?
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #54 -: август 18, 2019, 03:30:07 »

В грешка си. Къде го прочете това?
не съм го чел никъде,ти си по законите Smile Smile Smile Smile Smile Smile
бъзикам се,в една от групите у фейса няколко колеги се оплакаха,че са им писали акт за спиране на тротоара

оказа се че вече нямаме това право,ако със знак не е означено че може...ба ли го къв е тоя знак

на единия мотора беше на поне 5 метра от най-близката сграда Smile

Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LS650, Балкан С2
Публикации: 1780

« Отговор #55 -: август 19, 2019, 09:31:56 »

То това в закона е забранено от време оно. Просто е въпрос на толериране или не. Много неща се толерират, затова си мислим, че са ОК. Паркирането на мотор в защриховано поле на края на паркинг например е нарушение, но се толерира, защото пречи минимално и не заема паркомясто за цял автомобил. Изобщо - паркираме където ни падне от гледна точка на закона, но ако не пречим обикновено са толерантни. Иначе ако правилно помня във Франция са превъзпитавали органите в един град, където са написали акт на мотоциклетист, защото е спрял на неразрешено място - едно неделно (пак по спомен) утро градчето се оказало без свободно паркомясто. Всичките били заети от точно по един мотоциклет, паркиран по средата на паркомястото с надлежно платена такса за паркиране. Както се досещате, не е било нужно нищо повече, за да се възстанови баланса между закон и толериране, ако не пречиш никому.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #56 -: август 19, 2019, 14:20:17 »

Според нашия закон, върху тротоар могат да паркират всякакви ППС, ако от тях до най-близката сграда има поне 2 метра отстояние. Така е от доста време. Не знам да има някакви ограничения в това правило, като наличието на определен знак и т.н.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #57 -: август 19, 2019, 15:49:29 »

Според нашия закон, върху тротоар могат да паркират всякакви ППС, ако от тях до най-близката сграда има поне 2 метра отстояние. Така е от доста време. Не знам да има някакви ограничения в това правило, като наличието на определен знак и т.н.
абе хората си отнасят актове.е ти един от коментарите

Колеги, коментирано е вече доста. Не се предоверявайте на статията. Там цитират чл. 47 от Наредбата, която указва изключенията за паркиране на тротоар. Но пропускат да кажат, че това става при определени условия:
"Чл. 48. (Изм. - Решение № 301 по Протокол № 14 от 12.06.2008 г., Решение № 148 по Протокол № 12 от 22.03.2012 г., отм., нов - Решение № 521 по Протокол № 48 от 26.09.2013 г.) Местата по чл. 47 се обозначават с допълнителна табела Т12, с която се указва начина на паркиране на ППС."
Ако няма такава табела - не може да се паркира на тротоар!
Активен
xway
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Piaggio X9
Публикации: 25

Ел. поща
« Отговор #58 -: август 19, 2019, 15:54:17 »

Чл.94 (2) ... Допуска се престой и паркиране на моторни превозни средства с допустима максимална маса до 2,5 тона върху тротоарите, само на определените от собствениците на пътя или администрацията места, успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 2 метра за преминаване на пешеходци.

В Пловдив общината като собственик го е забранила. На колите се лепят фишове, за мотор досега не ми е известно да правят проблем.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #59 -: август 19, 2019, 20:35:35 »

Което не е забранено, на практика е разрешено. Ако няма изрична забрана за паркиране със знак в даден участък от улицата и остават 2 метра до сградата, тротоарът е твой. Ако някой не е спазил знак, ще му пишат акт, то е ясно.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилСкутериТема: Мотор ли е скутерът?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.264 секунди с 20 запитвания.