Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилСкутериТема: Мотор ли е скутерът?
Страници: 1 [2] 3 4 5   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мотор ли е скутерът?  (Прочетена 3894 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
polkut
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki KLR650, Piaggio X9 250cc
Публикации: 49

Ел. поща
« Отговор #15 -: август 12, 2019, 17:52:14 »

Все едно сравняваш баничарка с двуместна спортна кола. Едното за работа, другото за удоволствие. Много хора карат и мотори и скутери. Има скутеристи, дето карат някакво 50 кубиково скутерче и нито имат желание, нито могат да карат мотоциклет.
Карай каквото ти се кара. Защо ти пука от мнението на хората?

Защо да се сравнява баничарка с двуместна спортна кола? Ти малко, като бившият ми шеф. Той караше някаква хонда чопър/турър нещо такова, която беше 200цц. Аз си идвах на работа с пиаджото х9 250цц и ми се смееше, че скутерите били за жени. Викам му ти кат си голям мъж що не взе валкир или голд уинг ами се правиш на интересен с 200цц големия мотор. Нито си по-бърз от мен, нито си по-удобен, нито си по-стабилен. Викам само стойката ти дето е моторджийска и вадиш вид на рокер, а реално те боли кръста и жена ти, като я возиш сяда на 5 пръста седалка. След това не ме е засягал на тая тема със скутерите.

За мен скутерът е най-айляшкият и удобен начин за превозване или вършене на работа. Не всички на 2 колелета търсим екстремни усещания, високи скорости и адреналин. Аз например се натоварвам психически и не ми е приятно да поддържам високи скорости и да се чудя на всеки завой дали няма да се пребия (това ме влечеше, като бях на 18 - 20 години). Има си хора които търсят адреналин и искат да се почувстват живи. Ок, да хвърчат с пистаците, тяхна си работа. Други ги влече оффроуда, който между другото не очаквах да се окаже толкова труден - ок. Мен си ме кефи да се опъна удобно, да кача приятелката и да джътнем някъде спокойно, разглеждайки природата и наслаждавайки се на пътуването. Тва вече "скутерите били за жени" "скутерът не е мотор" и т.н. се изтърка и все повече хора в БГ започват да го осъзнават и си купуват максита. Та в крайна сметка за мен скутерът си е категория мотор, също както туръра, ендурото, пистовите,кросовите и т.н. Кой каквото го влече.     Surprised
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4480

Ел. поща
« Отговор #16 -: август 12, 2019, 18:56:33 »

ако беше мотор...нямаше да се засягате толкова от такива теми Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

що не питат чопърите дали са мотори например Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
polkut
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #17 -: август 12, 2019, 20:27:56 »

Китане, на последък нищо не може да ме засегне човек. Интересен ми е начинът на мислене на хората в България. Миналото лято, като търкалях клр-а по-моторист ли съм бил? По мъж? Единственият плюс на тоя струг беше меката возия по паветата. Нищо друго. В гората съм бавен и като падна ми трябваха отбор сумисти да го вдигна, като го вдигна 2 3 пъти и изплезвах езика . На асвалта мина ли повече от 40км почва всичко да ми се схваща. И за кво ми е тоя мотор? Да се водя моторист ли? На който му харесва да си го кара. По същият начин се разсъждаваше едно време и за колите автоматици: “за кво ти е тоя автоматик, не можеш да го запалиш на скорост, ако ти падне акомулатора” “майни ги тея автоматици, те горят повече” “не е ли си аз да си му бодна коят си скорост искам не ми я хвали” и кви ли още не глупости. Вече половината ми приятели карат автомати. В америка масово ги карат още от 1970-та, ама ние тука нали сме по -умни... Като излезнаха тънките цигари едно време и те така - само за жени били. Ся всеки пуши квото му е кеф нали? Та така, ше питат и за скутерите дали са мотори още малко, па ше спрът ;)
Активен
Kunev
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA CB500 Twin
Публикации: 202

« Отговор #18 -: август 12, 2019, 22:07:27 »

Скутер!
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4480

Ел. поща
« Отговор #19 -: август 12, 2019, 23:31:52 »

скутера няма едно основно нещо,което е главното при мотора за мен-удоволствието

не че няма бързи скутери,или удобни,или...
ама бате,не са по-по-най в нито една дисциплина
просто е някакво усреднено средство за придвижване,за хора дето търсят практичното

предполагам,че както аз не мога да ги разбера,така и те мен няма,та спора е малко безсмислен
Активен
polkut
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #20 -: август 13, 2019, 08:23:49 »

Че спора е безсмислен е ясно. Прав си, че са скучни и няма никаква тръпка в тях. Не съм съгласен, че не са най-удобни. Лично за мен от всички мотори които съм карал по-сериозно (4-5 мотора) скутерите са ми най-удобни. И визирам макситата от 200 250цц на горе. Тези по 50, 100, 125, 150цц не ги включвам. Те наистина са да си свършиш работа, леки са, возят гадно, малки са и т.н. Но макситата по 400 500 600цц са друга бира. Със х9-ката преди редовно си правих преходчета по 150 200км и след 200км слизам пред гаража все едно съм слезнал от дивана. Нищо не ме боли, нищо не ми е схванато. Може аз да съм нещо сбъркан, но с клр-а, с хорнет и една ямаха турър 400цц вечно ми итръпваха ръцете и ме болеше гърба след по-продължително каране. Както и да е... И все пак за мен са си мотори, айлякчийски удобни скучни мотори.
Активен
AlexM
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL250 Degree, Suzuki LS650
Публикации: 113

Ел. поща
« Отговор #21 -: август 13, 2019, 08:41:07 »

Като за темата преди месец седя с инструктора и пия кафе понеже се познаваме и идва на учебен час на полигона нов ученик.Инструктора го пита-Карал ли си мотор, той естествено отговаря-Е как бе имам скутер 250 кубиков-От там инструктора му дава Хорнета и го пуска на 8-цата направо да пробва.....такова падане с 10км в час не бях виждал, добре че поне знаеше къде е бутона за гасене на двигателя и имаше краш-тапи.Аз се уплаших но инструктора не трепна, явно се е понагледал на "Е как бе".  Smile От там айде на 125-кубиковата Априля срам не срам......та ДА, приличат на мотор скутерите.Но в крайна сметка кой каквото го кефи, това кара.  Very Happy
« Последна редакция: август 13, 2019, 08:50:33 последно от AlexM » Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 3117

Ел. поща
« Отговор #22 -: август 13, 2019, 09:06:00 »

..а аз щях да се прибия с едно 150цц макси...
Тръгнах да правя обратен и  добре че успях да подпра с крак- даваш газ, а то ръмжи и неще да откине!..
Различно си се карат скутерите от моторите, дейба!
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1252

« Отговор #23 -: август 13, 2019, 17:53:13 »

Че спора е безсмислен е ясно. ... Може аз да съм нещо сбъркан, но с клр-а, с хорнет и една ямаха турър 400цц вечно ми итръпваха ръцете и ме болеше гърба след по-продължително каране...

Пробвай Голдуинг или Харли Електраглайд и после кажи скутерът мотор ли е Very Happy
Активен
Kunev
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA CB500 Twin
Публикации: 202

« Отговор #24 -: август 13, 2019, 17:59:37 »

Ако трябва да сравняваме мотора и скутера  със секса например, бих казал че мотора си е пълнокръвен секс, за разлика от скутера който си е просто едно самозадоволяване.
Понякога върши работа, и дори има някакъв кеф, ама не е като секса.
/Ще ме прощавате за лирическото отклонение  Smile /
« Последна редакция: август 13, 2019, 18:02:01 последно от Kunev » Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT / KTM 990 Adventure
Публикации: 2910

« Отговор #25 -: август 13, 2019, 18:14:59 »

Не бе не е мотор, скутер е. Ама какво от това?
2.5 years across Africa & S. America on a Vespa scooter
Активен
polkut
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #26 -: август 13, 2019, 18:49:05 »

Пробвай Голдуинг или Харли Електраглайд и после кажи скутерът мотор ли е Very Happy

Е, голд уинга от 2001-ва си ми е мечта от доста време, въпреки, че и тези от 88-ма няма да откажа. Някой ако иска да ми подари една, веднага забравям за скутерите Very Happy
Активен
polkut
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #27 -: август 13, 2019, 18:51:28 »

Добре де, скутерите не са мотори. А папакитата мотори ли са тогава?  Very Happy
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1252

« Отговор #28 -: август 13, 2019, 18:55:08 »

Папакито е изчопарен скутер Smile Smile Smile
Активен
AlexM
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL250 Degree, Suzuki LS650
Публикации: 113

Ел. поща
« Отговор #29 -: август 13, 2019, 19:52:49 »

Папакито е изчопарен скутер Smile Smile Smile
По скоро е педалетка.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилСкутериТема: Мотор ли е скутерът?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.266 секунди с 20 запитвания.