Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: На разходка из Алпите през 2019
Страници: [1] 2   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: На разходка из Алпите през 2019  (Прочетена 2303 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
n0_m0r3_pa1n
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki V-Strom DL 1000
Публикации: 93

Ел. поща
« -: януари 29, 2019, 16:04:01 »

Здравейте,

Мерна ми се този пътепис и ми напомни, че направих едно каране преди 2 години до Алпите през Комо - Люцерн - Берн и обратно в Генуа, но този път ми се иска всичко да започне през Австрийските Алпи и да е както трябва, с подходящ план за проходите, през които да минем. А и Ради миналата година до Русия ми напомни за този прекрасен преход, който с удоволствие бих повторил тази година.

Има много пътеписи по темата:
 - Алпи 2017: Из Доломитите, Италия (1): Езерото Саурис и Кортина д’Ампецо - http://patepis.com/?p=83330
 - Алпи 2017: Из Доломитите, Италия (2): През Пасо Валес и Моена до Рива дел Гарда - http://patepis.com/?p=84006
 - Три хонди из Европа (1): Към Гросглокнер в Австрия и Италия - http://patepis.com/?p=26339
 - Три хонди из Европа (2): От италианските Алпи към Мерцедесите в Щутгарт - http://patepis.com/?p=26343
 - Три хонди из Европа (3): През Страсбург и Виена към дома - http://patepis.com/?p=27429
 - Три хонди бродят из Европа - http://bikerz.bg/viewtopic.php?f=15&t=57772
 - С мотор през Алпите и Пиндос в началото на март - https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=29537
 - АЛПИТЕ, да се докоснеш до Рая http://www.tdm-bg.org/forum/index.php?topic=480.0

И един изключително къс и забавен пост по темата за Алпите: https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOSTORY&request=read&id=57

Цитат
- Алпите са създадени от Бог и местните само за мотористи и колоездачи - да отидеш с кола е все едно да влезеш в църква с ВЕФ на рамо (не е непременно забранено, но е адски неуместно и пречи на вярващите да упражняват религията си)

Цитат
- всеки италианец е с максимум 10 стотни по-бавен от Валентино Роси, независимо от мотора. Те са приели, че ще умрат в аксиденте и от там нататък единственото, което ги вълнува, е кой ще го направи най-зрелищно и това се отнася за всички възрасти

За тези двете няма как да не се съглася на 101%.

Та идеята ми е подобна, планът - неясен. Ако някой има подобни планове за това лято, да пише тук. Ще споделя пак детайлите като му дойде времето. За момента само знам, че преди 2 години не успях да отида до Плитвичките езера и мисля да го направя по пътя за Алпите или навръщане. Та ако има мераклии да направим една група и да ходим да се кефим заедно. Правя плановете от сега, че хем стана време, хем ми писна от тая зима.  Sad Smile

Активен
dambatamoto
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: suzuki intruder 1400,yamaha wr 400
Публикации: 34

Ел. поща
« Отговор #1 -: януари 29, 2019, 21:56:22 »

Аз като ходих 2017 из Алпите като начало разгледахме плитвичките езера,оттам езерото Блед,Гросглокнер в Австрия и после в Италия.В Италия тръгнахме от Кортина д Ампецо и по приходите.Влезнахме и в швейцарските Алпи.Между другото що не пробваш малко на изток,има какво да се види.Аз тази година съм решил да ходя към Армения,щото за Норвегия не ми стигат финансите.
Активен
xx22xx22
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha
Публикации: 222

Ел. поща
« Отговор #2 -: януари 29, 2019, 23:17:45 »

Аз тази година съм решил да ходя към Армения....

Там 4, 5 и 6-та са ти излишни .
Можеш спокойно да олекотиш конструкцията и да се радваш на изненадващо нисък разход . Very Happy
Активен
dambatamoto
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3 -: януари 30, 2019, 09:10:10 »

Лоши пътища ли?
Активен
xx22xx22
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha
Публикации: 222

Ел. поща
« Отговор #4 -: януари 30, 2019, 10:55:07 »

За да минеш през   Bagratashen моторите се бутат -там калните ями достигат до метър дълбочина .
За да достигнещ Bavra се движиш по перфектен асфалт фрезован  през 300-400 метър на дълбочина 20 -тина см.
При Gogavan можеш да случиш да нов асфалт ако са завършили ремонта .
Из самата Армения наистина не ти трябва повече от трета .

Иначе  си струва според мен  особено ако не си All-inclusive турист  и оставим настрана мизерията наоколо и се подготвиш за неизбежната среща с г(л)адната пътна полиция .

Съжалявам за спама в темата на колегата  Smile
« Последна редакция: януари 30, 2019, 11:08:32 последно от xx22xx22 » Активен
ради райков
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA TDM 900 5PS
Публикации: 1585

WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: януари 30, 2019, 14:46:42 »

- АЛПИТЕ, да се докоснеш до Рая http://www.tdm-bg.org/forum/index.php?topic=480.0

Добре си го замислил от далеч. Ако искаш, мога да те свържа с автора на този пътепис, Флюбен е в Алпите и много отзивчив.
Активен
Herr Vstrom
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: SUZUKI VSTROM DL 650 XT
Публикации: 2

Ел. поща
« Отговор #6 -: февруари 22, 2019, 11:50:27 »

Здравей.
И аз имам такива идеи - става въпрос за началото на август .
Имам желание да се съчетае с кръг на MOTO GP - във Австрия / мисля че беше на 08.08.2019 г./
Активно карам мотор от 1 година ,но вече му навъртях 13 000 км.
Карал съм само в България .
Ако имаме допирни точки - пиши .
Хубав ден.
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3399

« Отговор #7 -: февруари 23, 2019, 12:53:25 »

Доколкото съм чувал,без да разбирам особено,за Алпи-те най-добре било да се ходи Юли месец...Много бих искал и аз някога да направя подобно пътуване,може и за седмица,но кой знае...
Активен
Herr Vstrom
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: SUZUKI VSTROM DL 650 XT
Публикации: 2

Ел. поща
« Отговор #8 -: февруари 23, 2019, 14:14:16 »

Определено и аз съм чел ,че е така ,но състезанието в Австрия е началото на август , а и вече купих билети .
Ще се мисли маршрута и датите за да се съчетаят нещата . Представям си поне 12 - 14 дни .
Активен
Богдан
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda
Публикации: 21

Ел. поща
« Отговор #9 -: март 14, 2019, 19:38:07 »

Следя темата. Вече се стопли.
Активен
dirtlego
Ducater
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Ducati Diavel; Harley-Davidson Night Rod; Yamaha FZ1N; Yamaha FZ8; Honda Hornet
Публикации: 541

« Отговор #10 -: март 15, 2019, 09:03:58 »

Следя темата. Вече се стопли.
Къде? В Алпите ли?
Активен
Arcki
Павката
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha TDM 900
Публикации: 883

TDM - Turn the Dreams to Memories

Ел. поща
« Отговор #11 -: март 15, 2019, 18:25:21 »

И аз съм им вдигнал мерник на Алпите, пропаднаха ми плановете за Бейрут тази година, та може и на запад да подкарам. Но си го представям поне две седмици края на август или по-скоро началото на септември с надежда зимата да закъснее там. Иначе в хубавото време, лятото не бих си го причинил с целия трафик през по-известните проходи. Хърватска също трябва да се избягва активния сезон, особено крайбрежието, а те уникално и си заслужава да мине от край до край, даже няколко пъти Smile
За Плитвичките езера, стават огромни опашки и се чака по час, два за билетче (50лв юли-август/ 30 април-юни) в сезона. Има и безплатен (леко нелегален) вариант, през горния паркинг, но не може да се качите на корабче. Не е кой знае какъв пропуск, спестява време ако искате да разгледате всичко Smile и за него се чака на опашка
Активен
bipbip
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: FZ6
Публикации: 17

« Отговор #12 -: март 16, 2019, 01:11:24 »

И аз съм им вдигнал мерник на Алпите, пропаднаха ми плановете за Бейрут тази година, та може и на запад да подкарам. Но си го представям поне две седмици края на август или по-скоро началото на септември с надежда зимата да закъснее там. Иначе в хубавото време, лятото не бих си го причинил с целия трафик през по-известните проходи. Хърватска също трябва да се избягва активния сезон, особено крайбрежието, а те уникално и си заслужава да мине от край до край, даже няколко пъти Smile
За Плитвичките езера, стават огромни опашки и се чака по час, два за билетче (50лв юли-август/ 30 април-юни) в сезона. Има и безплатен (леко нелегален) вариант, през горния паркинг, но не може да се качите на корабче. Не е кой знае какъв пропуск, спестява време ако искате да разгледате всичко Smile и за него се чака на опашка

Това е много уместен коментар за трафика и пиковият сезон. Все пак идеята на тези мото пътешествия е кефа от карането и бонуса разглеждане на готини забележителности ! Определено за някои дестинации си е най-добре пролет или есен. Някъде бях попадал на една статия, за най-популярният/хубавият мото маршрут в Европа и номер едно в класациите и той беше в Алпите, ако не греша в Австрия. Дори пътя май е бил построен за тази цел за мотоциклети, но не съм сигурен.

Но беше толкова отдавна, че вече не си спомням, дали в списание го четох или в нета. Мисля, че беше статия със класация за най-популярните мото маршрути за туризъм в Европа.

Идеята за преход в Армения лично за мен е странна и сигурно това ще е последното място на което бих пътешествал с мотор.
Като главната причина разбира се са пътищата, разбира се за хора които карат високо проходими ендурота за тях няма да е проблем.

Активен
dambatamoto
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #13 -: март 16, 2019, 07:51:25 »

Колега,аз не съм с високопроходим мотор,карам интрудер 1400,обаче откакто миналата година ходих в Турция и Грузия все повече ме тегли на изток.Някак си там думата "пътешествие"придобива повече тежест.А иначе Алпите ги обикалях през 2016г.юли и нямаше кой знае какъв трафик,но за плитвичките езера и постоянна яма наистина е лудница
Активен
dambatamoto
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #14 -: март 16, 2019, 07:52:47 »

Имах впредвид пещерата Постойна яма в Словения
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: На разходка из Алпите през 2019

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.308 секунди с 21 запитвания.