Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилOff-Road (Модератор: RODRIGUEZ)Тема: BMW R1150 GS/2005 - мнение?
Страници: [1] 2 3 ... 20   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: BMW R1150 GS/2005 - мнение?  (Прочетена 20225 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
vesmotors
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 112

Ел. поща
« -: януари 23, 2019, 17:13:11 »

Моля, дайте съвет(мнение) за този мотоциклет - БМВ R 1150 GS/2003-5 г.Извинявам се ако мястото на темата не е за тук.
« Последна редакция: март 21, 2019, 22:56:09 последно от RODRIGUEZ » Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1749

Ел. поща
« Отговор #1 -: януари 23, 2019, 18:05:41 »

Здрав мотор за по-височки хора, който върви много и навсякъде, въпреки, че всичко се свежда до това как са го стопанисвали предните му собственици. Имам двама приятели които карат БМВ, като единия кара Р1150Р, на който ако не се лъжа двигателят е като на ГС-а и е много доволен като цяло от мотора. Кардан, въздушно-маслено охлаждане и всичките плюсове от тези неща. Лично за мен това са "вечни" мотори, а единственото нещо което не ми харесва е, че "нямат рама", т.е. всичко е накачено по двигателя.   
Активен
vesmotors
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #2 -: януари 23, 2019, 20:08:24 »

Да...благодаря за отзива..не ми е първо ендуро, карал съм Тенере и Супер тенере, сега Транс алп.Висок съм 178 и съм 93 кг - вярвам ще го държа Very Happy.

Спокоен водач съм, не гоня.Харесва ми дизайна, а и това едното фарче надигнатото...
Най - вече ме вълнуваше здравината(е, няма спор все пак е БМВ).Понеже парите не са малко за работещ провинциалист Smile и затова ме вълнува дали си заслужават парите...А и ми е мечта боксер двигателя(карах и Урал Smile ).
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3502

« Отговор #3 -: януари 23, 2019, 20:15:41 »

Най-вероятно ще иска едно хубаво първоначално обслужване и профилактика/ремонт на някои основно възли и след това само каране! Модела е супер корав,при правилна експлоатация,което не е нещо кой знае какво! В www.advrider.com/epicrides... , разни пътешественици из света (плюс oфроуд) му навъртат по 3-400000км с един-два ремонта на диференциала,а един беше направил над 730000км...Потърси и прочети!
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5784

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #4 -: януари 23, 2019, 20:44:41 »

Да...благодаря за отзива..не ми е първо ендуро, карал съм Тенере и Супер тенере, сега Транс алп.Висок съм 178 и съм 93 кг - вярвам ще го държа Very Happy.

Спокоен водач съм, не гоня.Харесва ми дизайна, а и това едното фарче надигнатото...
Най - вече ме вълнуваше здравината(е, няма спор все пак е БМВ).Понеже парите не са малко за работещ провинциалист Smile и затова ме вълнува дали си заслужават парите...А и ми е мечта боксер двигателя(карах и Урал Smile ).

Т'ва за здравината...
С най-добри чувства( все пак си с Трансалп най-добрите добрия мотор за български пътища!А искаш да го изоставиш...) прочети тази тема:

http://www.motoforum.bg/index.php/topic,47293.0.html

ЦЯЛАТА
Между бъзиците има и много информация

Владича кара подобен мотор - BNW R 1100GS, ако погледне тук предполагам, че ще ти даде много точна информация
Активен
vesmotors
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #5 -: януари 24, 2019, 08:26:08 »

Благодаря за отзивите!
Хубав сезон на всички!
Активен
FozY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: www.sites.google.com/site/fozysite/home
Публикации: 987

R1200GSA; XVS650

WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: януари 24, 2019, 08:32:38 »

Преди покупката се фокусирай върху състоянието на задното предаване и съединителя.

От кой град си? Ако седалката ти е малко висока, мога да те насоча към човек с когото е възможно да си ги размените, неговата е ниска.

Късмет
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #7 -: януари 24, 2019, 08:45:07 »

Баси...к'во съм писал по- горе с големите си лапи Smile ...,но вие ме разбрахте ...

vesmotors наистина намери време и прегледай темата преди да купуваш.
Активен
vesmotors
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #8 -: януари 24, 2019, 20:59:25 »

Баси...к'во съм писал по- горе с големите си лапи Smile ...,но вие ме разбрахте ...

vesmotors наистина намери време и прегледай темата преди да купуваш.

Smile ще прегледам, благодаря!
Активен
vesmotors
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #9 -: януари 24, 2019, 21:00:30 »

Преди покупката се фокусирай върху състоянието на задното предаване и съединителя.

От кой град си? Ако седалката ти е малко висока, мога да те насоча към човек с когото е възможно да си ги размените, неговата е ниска.

Късмет
Благодаря, ще помисля.Още не съм го купил Smile(От В.Т.)
Активен
tisho
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: back to the roots
Публикации: 148

« Отговор #10 -: януари 25, 2019, 14:19:09 »

Vesmotors, недей. БМВ е всичко друго, но не здравина и надеждност. Това го казвам, като човек, който е притежавал почти идентичен на този, който гледаш. Ако толкова си си го наумил, че трябва да е бмв, вземи 1100GS - single spark, здрава трансмисия, читав ABS, хубава рама и още редица ДИЗАЙНЕРСКИ ЗАЛОЖЕНИ проблеми са избегнати при по-ранния модел. Да не говорим, че е и по-евтин.

Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1749

Ел. поща
« Отговор #11 -: януари 25, 2019, 16:04:11 »

Тези два мотора имат рами, но при новите нещата стоят много по-различно........ 

Активен
vesmotors
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #12 -: януари 25, 2019, 19:35:16 »

Vesmotors, недей. БМВ е всичко друго, но не здравина и надеждност. Това го казвам, като човек, който е притежавал почти идентичен на този, който гледаш. Ако толкова си си го наумил, че трябва да е бмв, вземи 1100GS - single spark, здрава трансмисия, читав ABS, хубава рама и още редица ДИЗАЙНЕРСКИ ЗАЛОЖЕНИ проблеми са избегнати при по-ранния модел. Да не говорим, че е и по-евтин.

Благодаря за мнението!
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #13 -: януари 25, 2019, 22:22:27 »

Затова и му казах два пъти да прегледа темата....
Ето на 353 страница:

http://www.motoforum.bg/index.php/topic,47293.5280.html

за този модел от снимките ли пита или аз нещо ги бъркам тези боксери....
Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: със две свещи
Публикации: 2183

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: януари 26, 2019, 08:18:55 »

Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Най-ме кефи кога видите неква недъгава снимка у нета и като почнете да твърдите и коментирате нещо ..............

Има си много изписано точно по тези теми с този "проблем" който се появява на пробег на който всяка японска душа е отишла при ХИРОХИТО  Surprised Surprised

Според мен заложи на следващия 10.2005+ , но дори и да е на модела до 09.2005 просто запомни - дори и БМВ не е безсмъртно и се нуждае от определени неща на определено време

Пивотните болтове на шарнира
 АНГРЕНАЖ
 Съединител
 Дроселни тела
   **** Това са болежките на мотора след първите ............. много километри

Моля да се справите с техническия речник и най вече - РАМА на МОТОЦИКЛЕТ що е то и има ли тя почва у нас

П.П. а и да си кажа , ако се вържеш на малоумщини инициирани от ТОТАЛЕН ДЕБИЛ , просто ще си замълча...........(тема на "ГОСТ" ака ЧЕФО ШИЗОФРЕН ДАУН-СИНДРОМОВ  )
« Последна редакция: януари 26, 2019, 08:24:09 последно от KokoVmaxa » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 20   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилOff-Road (Модератор: RODRIGUEZ)Тема: BMW R1150 GS/2005 - мнение?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.381 секунди с 20 запитвания.