Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: ГО на МПС или ГО на водача ???????  (Прочетена 5460 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1099

Ел. поща
« Отговор #45 -: януари 10, 2019, 17:05:54 »

...Защото са вкарали едни пари в метрото и другия транспорт и трябва да си ги избият. Най-лесният начин да го направят е като накарат хората сами да се откажат от притежаването на МПС като икономически неизгодна инвестиция.
На бюджета и всички кърлежи дето са се накачили по него е крайно неизгодно хората да спрат да си карат колите. Акциза върху горивата е много сериозен източник за пълнене на кацата без дъно, а всики останали налози - данъци, винетки и тн също не са за подценяване.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 686

« Отговор #46 -: януари 10, 2019, 20:20:16 »

Със сигурност са си направили сметката дали им е изгодно да загубят някой и друг собственик на МПС от по-бедните слоеве на населението, за сметка на тези, които са готови да плащат по-скъпите налози, горива и т.н. Току-що по новините казаха, че ГО е поскъпнала с 30% за година. На автомобил с 1.6 мотор полицата струва средно почти 280 лв. Като прибавиш 50 лв за преглед, 45 лв данък, ако досега е била 100 коня с катализатор, евентуално 400 лв "Каско", ако е около 10 годишна, 100 лв смяна на масло и 97 лв винетка, излиза, че за нещата, които всяка година трябва да се плащат, човек трябва да даде 1000 лв без малко. И това за кола, която е под 100 коня. Над тях досега данъкът беше над 100 лв, демек отиваме над 1000 лв годишно. Много хора работят за тези пари 2 месеца. Ама човек само кола ли има на главата си? А в София например, за 365 лв си купуваш целогодишна карта за градския транспорт, с която можеш да джиткаш с всички превозни средства без ограничение. С колата трябва да плащаш и гориво, платено паркиране в центъра, гуми на всеки 2 - 3 години, антифризи пак на толкова, спирачни течности, разни дребни, средни и основни ремонти и прочие изваждания. И като сметнеш, че с парите за една година само за такси за колата можеш да не слизаш от автобусите 3 години, излиза, че за по-незаможните хора личното МПС наистина се превръща в лукс. Затова и поскъпват цените - да ги плащат само по-заможните, а приходите за лапачите да си остават същите, ако не и по-големи. И общественият транспорт да е на печалба.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2128

« Отговор #47 -: януари 10, 2019, 20:29:52 »

Какво общо има застраховката с бюджетните приходи?
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1670

Ел. поща
« Отговор #48 -: януари 10, 2019, 20:50:04 »

Какво общо има застраховката с бюджетните приходи?
Казва, че всеки ни "опъва" както си иска ........... това е.....за съжаление, без да има точни правила ! За колата плащам данък на к.с., щото москветата и жигули които бяха с по 60 к.с. отидоха за сраб.........а сега нормалните средностатистически л.а. са от 90 к.с. до към 140/150..........а моторите ни ги облагат на кубици, нека и тях да облагат също като автомобилите, нали и едните и другите са с ДВГ ! Имам три мотора, но двата са със близки по кубатура двигатели, единят е 650 сс. длугия 750 сс. но и двата са по 22 к.с. ама за тях плащам по 100 лв. данък, а аавтомобил от 75 к.с. плаща по 30 лв, нормално ли е ??????? Това е дискриминация !
« Последна редакция: януари 10, 2019, 20:56:32 последно от spongi » Активен
mimom
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FJR 1300; Honda VF700C Super Magna; Honda Hornet 600; Suzuki Bandit 250
Публикации: 287

Ел. поща
« Отговор #49 -: януари 10, 2019, 23:02:34 »

Да се изкажа и аз по темата и по-специално как е в Русия. Там застраховката е на автомобила, но има два варианта. Първият е лимитирана полица. В нея се вписват всички, които ще имат право да управляват автомобила. Цената се определя от най-рисковият водач. Ако на теб, като собственик ти е скъпо, просто не го вписваш. Ако кара колата и стане беля, застрахователя ще плати на пострадалите, но ще си иска парите от виновният водач. Застрахователя има достъп до масивите на тяхното КАТ (ГИБДД) и знае кой какви ги е вършил. Другият вариант е т.нар. безпилотна, т.е. всеки може да кара автомобила, но тази застраховка е по-скъпа. Апропо, такъв е моделът и в Белгия, ако не се лъжа.
Активен
kitan
ниво 5
Активен Активен

Мотор: изтребител
Публикации: 4182

Ел. поща
« Отговор #50 -: януари 10, 2019, 23:19:58 »

Казва, че всеки ни "опъва" както си иска ........... това е.....за съжаление, без да има точни правила ! За колата плащам данък на к.с., щото москветата и жигули които бяха с по 60 к.с. отидоха за сраб.........а сега нормалните средностатистически л.а. са от 90 к.с. до към 140/150..........а моторите ни ги облагат на кубици, нека и тях да облагат също като автомобилите, нали и едните и другите са с ДВГ ! Имам три мотора, но двата са със близки по кубатура двигатели, единят е 650 сс. длугия 750 сс. но и двата са по 22 к.с. ама за тях плащам по 100 лв. данък, а аавтомобил от 75 к.с. плаща по 30 лв, нормално ли е ??????? Това е дискриминация !
спокойно,ще оправят работите

и за колата ще почнеш да плащаш по над 100 лева

Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1460

« Отговор #51 -: януари 11, 2019, 00:33:10 »

Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile  смешно, ама най вероятно баш така ще стане....
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1670

Ел. поща
« Отговор #52 -: януари 11, 2019, 08:34:09 »

спокойно,ще оправят работите

Аз си и плащам по 150 лв. за колата, тази година може да са е повече Surprised думата ми беше за онези които плащат по 12 лв., а сега с поскъпването ще плащат 30 лв., а налога за моите вехти моторетки е доста повече от този на някои автомобили, но пък така оправям бюджета на града  Smile
Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: горска пръчка
Публикации: 756

No cop - no problem.

« Отговор #53 -: януари 11, 2019, 08:49:25 »

За какво са плащали 12 лв. ГО?
Активен
kitan
ниво 5
Активен Активен

Ел. поща
« Отговор #54 -: януари 11, 2019, 18:00:05 »

Аз си и плащам по 150 лв. за колата, тази година може да са е повече Surprised думата ми беше за онези които плащат по 12 лв., а сега с поскъпването ще плащат 30 лв., а налога за моите вехти моторетки е доста повече от този на някои автомобили, но пък така оправям бюджета на града  Smile
нищо не оправяш...само пълниш гушките на паразити и издържаш мангали

преди 2 години,целия форум ревеше,що ще плащат колкото тея дето правят системно нарушения

са зърнахте ли новата система-нарушител до доказване на противното Smile Smile Smile Smile Smile

са пресонални застраховки
страх ме е и да си помисля,ко ще излезе от тоя гьол

кое му е трудното за разбиране не знам само

НИЩО ОТ ТОВА КОЕТО ПЛАЩАТЕ В МОМЕНТА,НЯМА ДА ПОЕВТИНЕЕ И КАКВИТО И ПРОМЕНИ ДА ПРАВЯТ,ТЕ ЩЕ СА ЗА ДА ВИ ОГРАБВАТ ПОВЕЧЕ

а замислихте ли се ко ша прайте кат се пенсионирате,щото с 300 лева пенсия,мотори и коли през крив макарон.дано имате здрави крака и не слагат данък и на колелетата,че на стари години,ще си повървите пеша
Активен
kitan
ниво 5
Активен Активен

Ел. поща
« Отговор #55 -: януари 11, 2019, 18:03:45 »

За какво са плащали 12 лв. ГО?
ситроен саксо 11 лева

бус макси база 40лева

това в Берковица
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1460

« Отговор #56 -: януари 11, 2019, 18:44:14 »

а замислихте ли се ко ша прайте кат се пенсионирате

Какво да се замислям.... като му дойде времето най вероятно ще съм на поне 67г (много вероятно да вдигнат възраста още), и общо взето ще съм щаслив ако знам къде съм тръгнал  Smile Smile Smile Smile  (не че ми идва на акъла какво ще мога да работя на тази)  Surprised
Активен
васко-57
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: honda Hornet, Suzuki VX-800, Honda ANF-125i
Публикации: 336

« Отговор #57 -: януари 11, 2019, 20:02:41 »

Какво да се замислям.... като му дойде времето най вероятно ще съм на поне 67г (много вероятно да вдигнат възраста още), и общо взето ще съм щаслив ако знам къде съм тръгнал  Smile Smile Smile Smile  (не че ми идва на акъла какво ще мога да работя на тази)  Surprised
Спокойно бе човек, не го мисли отсега, че може наистина това време да не го доживееш. А който ти ги разправя, че пенсионер мотор не кара го пращай при мен, шеста година ме храни НОИ. До лани имах три мотора и не бачках, сега имам само два и поработвам по 4 часа, два дни седмично, за минималната работна заплата. Кара ми се още, макар вече над 200 (не кръвно де) да вдигам рядко, ходя си където и когато си поискам, през 2018 обиколихме из румънско, сръбско, македонско и гръцко. За 2019г. мисля, че плановете ще са още по-сериозни. Единственото кофти е, че групата с която караме е все от работещи хора и не могат да ми смогнат на свободията. Smile
Трупайки стаж за пенсия, освен нормалните задължения, моториста (спред мен) трябва да си мисли за здравето и за размера на пенсията и обезщетенията, които би получил при пенсиониране. А като дойде денят за пенсиониране ще видиш, че приоритетите са се сменили - децата са самостоятели и нямаш ангажименти към тях, дори обратното (зетя ми търси чопър, че повече ще ми отива на годините). Освен това - имаш си къща, кола, вила и разходите ти са за храната и кефа на душата. Жена ти вече е виждала всичките простотии, които си могъл да сътвориш през годините и все е изненадана колко много можеш още, абе не е чак толкова зле положението. Very Happy
Активен
kitan
ниво 5
Активен Активен

Ел. поща
« Отговор #58 -: януари 11, 2019, 22:22:55 »

Спокойно бе човек, не го мисли отсега, че може наистина това време да не го доживееш. А който ти ги разправя, че пенсионер мотор не кара го пращай при мен, шеста година ме храни НОИ. До лани имах три мотора и не бачках, сега имам само два и поработвам по 4 часа, два дни седмично, за минималната работна заплата. Кара ми се още, макар вече над 200 (не кръвно де) да вдигам рядко, ходя си където и когато си поискам, през 2018 обиколихме из румънско, сръбско, македонско и гръцко. За 2019г. мисля, че плановете ще са още по-сериозни. Единственото кофти е, че групата с която караме е все от работещи хора и не могат да ми смогнат на свободията. Smile
Трупайки стаж за пенсия, освен нормалните задължения, моториста (спред мен) трябва да си мисли за здравето и за размера на пенсията и обезщетенията, които би получил при пенсиониране. А като дойде денят за пенсиониране ще видиш, че приоритетите са се сменили - децата са самостоятели и нямаш ангажименти към тях, дори обратното (зетя ми търси чопър, че повече ще ми отива на годините). Освен това - имаш си къща, кола, вила и разходите ти са за храната и кефа на душата. Жена ти вече е виждала всичките простотии, които си могъл да сътвориш през годините и все е изненадана колко много можеш още, абе не е чак толкова зле положението. Very Happy
бате,аз от чисто финансова гледна точка го казах.
 има места,дето кат се пенсионират и започват да живеят истински

германски пенсионери слизаха по Дунава от извора до черно море с канута

ама като ми дадът 300 лева пенсия,кое по-напред?
шифтър ли,генерация ли...

мечтата ми е кат се пенсионирам,да си купя един ЦБР1000рр та да си мислят бабите,че карам спортен мотор Very Happy
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1307

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #59 -: януари 11, 2019, 22:32:34 »

мечтата ми е кат се пенсионирам,да си купя един ЦБР1000рр та да си мислят бабите,че карам спортен мотор Very Happy

Аве ти на стари години ше ти дойде акъла.. Smile Smile Smile Smile Very Happy
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: ГО на МПС или ГО на водача ???????

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.229 секунди с 21 запитвания.