Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: С какво се занимавах последните 2месеца - Project One
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: С какво се занимавах последните 2месеца - Project One  (Прочетена 1102 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Poison_Rain
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawаsaki Zx6R Ninja 10' и Suzuki GSX-R 600 k7 07'
Публикации: 114

Тялото се вози на четири, а душата на две колела

« -: декември 03, 2018, 10:34:07 »

Чудих се къде да пусна темата, дали в подфорум:'Мотоспорт' или 'Шосейни - суперспорт/спорт/турист', но накрая реших да я оставя тук. Та каква е идеята на всичко това. Средата на лятото се сдобих с Kawasaki Zx6R 2010год.(преди това имах Suzuki GSX-R K7 600cc) от немската полиция в Берлин. Моторчето било конфискувано малко след като е било произведено и стояло 5год. в подземен паркинг в Берлин. Взех го на 14хил.км с цел експлоатация на една от трите писти: MotorPark Romania, Istanbul Park или Серес(Гърция). Пред мен възникнаха много въпроси, ясно ми беше че няма как да се пусна така както е в оригинилания си вид:

За това първо реших да отпуша малко мотора и да олесня работата на двигателя, като премахнах катализатора и това грозно(лично според мен) и не ефективно street fighter гърне, което замених с цяла генерация, с крайно гърне M4:

След това дойде време на въздушния филтър да се смени със спортен на DNA. Нови иридиеви свещи на IGK:

Шифтър на SP и обръщане на скоростите:

.. и накрая една бърза смяна на маслото със спортно синтетично на Bardahl. Когато реших че съм почти готовм(след като смених също и стандартните спирачни маркучи с метални/спортни)с техническата част на мотора(въпреки че не бях монтирал още clip-on-ите и спортните степенки). Почнах да търся спортни кори(спойлери) за писта. Смоляните бяха много тежки и груби, за това заложих на платнените. Почти цял ден разлепяне на стари стикери и шкурене(защото ги купих secon hand), а на следващия ден боя:

Предстоеше ми свалянето на оригиналните спойлери: седалки, опашка, страници, слюда, яйце и всичко що беше оригинална пластмаса по мотора(включително и фара, въпреки че съм го оставил на тази снимка):

п.с. за сега толкова.. надявам се по-късно вечерта имам време да довърша темата и покажа крайния резултат  Very Happy

Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1447

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #1 -: декември 03, 2018, 23:59:24 »

Браво колега  Mad
Чудесен избор на машина,надявам се и аз напролет да се сдобия с едно 636 втората генерация 05-06г.  Very Happy което ще се прокарва и на писта...
Този само на писта ли ще се кара?С какви гуми смяташ да го караш? Не споменаваш Калояново...този мотор с късо междуосие ще е идеален за там...
Активен
Poison_Rain
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawаsaki Zx6R Ninja 10' и Suzuki GSX-R 600 k7 07'
Публикации: 114

Тялото се вози на четири, а душата на две колела

« Отговор #2 -: декември 04, 2018, 10:11:18 »

Браво колега  Mad
Чудесен избор на машина,надявам се и аз напролет да се сдобия с едно 636 втората генерация 05-06г.  Very Happy което ще се прокарва и на писта...
Този само на писта ли ще се кара?С какви гуми смяташ да го караш? Не споменаваш Калояново...този мотор с късо междуосие ще е идеален за там...

Здравей, колега VRSC Fan и мерси  Smile
По-късно като ъпдейтна темата ще стане ясно дали ще я карам (Kawa-та) само на писта или не. Very Happy За Калояново знам че 600 е перфектен, и мисля да направя две сесии там преди да отида към Гърция, Турция или Румъния. Имам и уговорка с Ангел Караньотов на пролет да проведа индивидуален курс при него и е хубаво това да се случи на писта. За гуми съм пробвал два типа полуслик(т.е. три заедно с Continental, но от тях не останах доволен): Metzeler RacetecRR и Pirelli Diablo Supercorsa, в момента съм с последните, но и Dunlop D212 гумата не е за пренебрегване. Smile
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1447

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #3 -: декември 04, 2018, 13:00:39 »

Ангел Караньотов мисля,че си прави курсовете на Сапарева Баня..но може и на Калояново да прави.. Ако идваш към Калояново,ми пиши едно ЛС,ще дойда да се запознаем пък и да покараме  Mad
За гумите аз смятам да заложа на Бриджстоун S20 EVO тъй като при мен карането на писта и пътя ще е 50/50 и искам да съчетая хем добро представяне на пистата,хем малко по дълъг живот на гумата на пътя..  Very Happy
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: С какво се занимавах последните 2месеца - Project One

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.186 секунди с 20 запитвания.