Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 35 36 [37]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Избор на първи мотор  (Прочетена 107500 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 3272

« Отговор #540 -: май 09, 2021, 11:41:57 »

Сузи беше с туристическа слюда на Puig с една педя почти по-дълга от оригиналната Smile
Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1177

Ел. поща
« Отговор #541 -: май 12, 2021, 12:11:06 »

Това с тапите в ушите е малко....
Човек има пет сетива - вкус, мирис, зрение, слух и допир. При управлението на МПС ако стигнеш до допира значи яко си загазил. Мирис и вкус не участват и разчиташ само на две - зрение и слух. Не разбирам защо умишлено и целенасочено искате да си ограничите едното като слагате тапи или слушалки преднамерено.
...
Преди време точно тук имаше тема пусната от едно глухо момче и питаше дали може да изкара А категория въпреки недъга си, не знам какво стана но повечето мнения бяха че бе може и НЕ ТРЯБВА да кара защото слуха му е увреден.
...

Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2739

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #542 -: май 12, 2021, 12:15:10 »

Тапите в ушите не те правят глух - напротив, помагат ти да не оглушееш
Активен
dirtlego
Ducater
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Ducati Diavel
Публикации: 675

« Отговор #543 -: май 12, 2021, 12:21:29 »

Това с тапите в ушите е малко....
Човек има пет сетива - вкус, мирис, зрение, слух и допир. При управлението на МПС ако стигнеш до допира значи яко си загазил. Мирис и вкус не участват и разчиташ само на две - зрение и слух. Не разбирам защо умишлено и целенасочено искате да си ограничите едното като слагате тапи или слушалки преднамерено.
...
Преди време точно тук имаше тема пусната от едно глухо момче и питаше дали може да изкара А категория въпреки недъга си, не знам какво стана но повечето мнения бяха че бе може и НЕ ТРЯБВА да кара защото слуха му е увреден.
...

А и има тапи, които подтискат определени честоти. Пак можеш да чуваш трафика около теб. В гарада може би не е необходимо, но за магистрала си е задължително при по-дълго каране. Не е приятно след два часа на магистралата да ти бучат ушите, да не говорим и че не е здравословно. Затова нося тапи.
Активен
Serpentine
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki
Публикации: 476

« Отговор #544 -: май 12, 2021, 12:49:43 »

Тапи и вътреушни слушалки ми създават дискомфорт, усещам ги, дразнят ме. Затова предпочитам да не нося.

Надявам се момчето, което е пуснало темата, да е успяло да сбъдне мечтата си. Увреден слух, зависи до колко.
« Последна редакция: май 12, 2021, 12:51:40 последно от Serpentine » Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW F900XR 2021
Публикации: 861

Ел. поща
« Отговор #545 -: май 12, 2021, 12:50:02 »

Кви два часа... я карай 10-12 часа без тапи и да си говорим после.
Естествено, че има тапи, които потискат определени честоти или поне намаляват налягането в ушния канал.
Има специално за моротир - примерно пинлок имат има и за музикални евенти.
Естествено, че ако си набуташ тапи за сън или тия от 50ст на 3м. които са специално за строежи като работиш със тежка техника няма да чуваш нищо.
Хората са измислили тапи за всякакви случаи.
Активен
blackk
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW F800 S
Публикации: 105

Ел. поща
« Отговор #546 -: май 12, 2021, 14:50:36 »

От 5 години ползвам тапи за уши, за мотор, смених два вида. Чувам си всичко, просто убиват вятъра, както и бученето от двигателя, до някъде. Масово срещана заблуда е, че тапите за уши едва ли не, те правят глух и те изолират от околния свят.Няма такова нещо. Ако трябва да карам 8-10 часа без тапите за уши, като сляза от мотора, главата ми ще е гръмнала, и сега ако си представим, че това упражнение ще трябва да се повтори поне още 9 дни (колкото са ни триповете лятото). То, тоя моторизъм няма да ми е удоволствие, а ще е мъчение някакво...
Разбира се, лично мнение е, но за трипове тапите за уши са безценни.
И не, не правят човека глух и нечуващ какво става около него Smile
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1N
Публикации: 1748

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #547 -: май 12, 2021, 16:35:42 »

Аз също не ги понасям тапите..не ми пречи да си карам без,е не съм околосветски пътешесвеник,но 400+км на ден не са никакъв проблем.. бонус е,че аспуха ми е с лично модифициран дб килер.иии звука е,абе яккк е..  Smile Smile Smile

Активен
dirtlego
Ducater
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Ducati Diavel
Публикации: 675

« Отговор #548 -: май 12, 2021, 16:42:08 »

Тапи и вътреушни слушалки ми създават дискомфорт, усещам ги, дразнят ме. Затова предпочитам да не нося.

Надявам се момчето, което е пуснало темата, да е успяло да сбъдне мечтата си. Увреден слух, зависи до колко.

Изгледай това, ако не си вече:

Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 3283

Ел. поща
« Отговор #549 -: май 12, 2021, 18:26:44 »

Карам с тапи на пинлок...с тях чувам по-добре музиката и разговорите.. за мен това е достатъчно за да определя тапите като пригодни- няма го ппстоянния шум от вятъра и двигателя; всичко останало се чува , особено псувните и "здр,ко пр?"  Very Happy
Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Избор на първи мотор

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.116 секунди с 20 запитвания.