Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Мотор с фалшива или чужда регистрация?
Страници: [1] 2 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мотор с фалшива или чужда регистрация?  (Прочетена 1177 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1088

Ел. поща
« -: октомври 10, 2018, 12:01:29 »

Здравейте,
Какви са последствията ако те хванат с регистрация издадена за друг мотор? Въпроса ми е подтикнат от това че във форума се продават номера и регистрации, а това според мен е състав на престъпление, примерно на първо време се сещам за това:

Чл. 345.... Който си служи с табела с регистрационен номер, издадена за друго моторно превозно средство, или с табела, неиздадена от съответните органи, се наказва с лишаване от свобода до една година или с глоба от петстотин до хиляда лева.
(2) Наказанието по ал. 1 се налага и на онзи, който управлява моторно превозно средство, което не е регистрирано по надлежния ред....

Вчера написах коментар в една такава обява във форума - коментара беше изтрит. Мисля, че евентуалните клиенти на чужди регистрации трябва да са на ясно че могат да станат и клиенти на прокуратурата. Иначе ако продавача е "по-равен" се извинявам. Ама все пак добре е да се знае

Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2500

« Отговор #1 -: октомври 10, 2018, 12:33:30 »

Най-вероятно ти го е изтрил самият автор на темата - виж тук http://www.motoforum.bg/index.php/topic,68598.0.html
Предполагам, че на някакъв момент тия раздели ще изчезнат изцяло от форума особено след, като има далеч по-добрата платформа за това WebMoto.bg.  На мен също ми е любопитно защо някой би дал пари за фалшива регистрация, като това нещо може да бъде хванато съвсем лесно. Ама щом ги продават значи има пазар и за това.

п.с Пиши за кои теми става въпрос или направо пиши на RaTTo да вземе отношение ако наистина става въпрос за някакви незаконни търговии, които не би трябвало да имат място във форума.
« Последна редакция: октомври 10, 2018, 12:37:20 последно от Oggie » Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1088

Ел. поща
« Отговор #2 -: октомври 10, 2018, 12:53:03 »

Специално става въпрос за тази: http://www.motoforum.bg/index.php/topic,107020.0.html
То гледам, че автора има още две с подобно съдържание, далеч не единствените във форума.

Иначе всеки си има глава и да си решава, но е добре да се знаят евентуалните последствия ако някой се изкуши...
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1607

Ел. поща
« Отговор #3 -: октомври 10, 2018, 14:18:12 »

Специално става въпрос за тази: http://www.motoforum.bg/index.php/topic,107020.0.html
То гледам, че автора има още две с подобно съдържание, далеч не единствените във форума.

Иначе всеки си има глава и да си решава, но е добре да се знаят евентуалните последствия ако някой се изкуши...

Mad
Активен
ippmpawo
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki VN 2000 Classic LT Yamaha V Star 1100 Classic,Yamaha Virago XV 535 ,Yamaha XV 500 SE,Аво Турист ,Аво Спорт ,Иж Спорт ,Иж Планета,Ява 250,Балкан 75,Simson KR50,Балкан 250,ИЖ 49
Публикации: 433

Ел. поща
« Отговор #4 -: октомври 10, 2018, 20:35:27 »

Преди години съм купувал т.н. регистрация за Иж Планета :Регистрационен № ,Рамката с номера ,талоните и двете половини на картера с номера.Събрах си едно иженце с частите от донорите в гаража и не съм имал проблем.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4083

Ел. поща
« Отговор #5 -: октомври 10, 2018, 20:42:04 »

и аз имам една излишна регистрация,с номера,платени данъци даже и мислех да я подаря на някой...ама после се замислих за какво ли пък може да му е на някой регистрация и се отказах
Активен
seemann
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Jawa 350 Perak; Jawa 354; Балкан МПМ -2бр; Балкан МПС -2бр; Балкан 50 МК3-3бр; Балкан 75; Awo Sport; CZ 472.5; CZ 472.6; MZ RT 125/1; MZ ES 250/1; Suzuki Love CL50
Публикации: 393

« Отговор #6 -: октомври 11, 2018, 16:29:03 »

Рискът в най-добрия случай е само пробация, три до шест месеца без книжка и глоба. Ако има причинено ПТП става много сложно. Ще има и добавка искове от застрахователите, които няма да признаят валидността на застраховката гражданска отговорност...
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2845

Ел. поща
« Отговор #7 -: октомври 11, 2018, 16:40:02 »

Бъркате нещо..
С тия документи дето се продават, става дума все за мотор до 350кубика..т.е. без нотариус..

С тия документи, после в кат можете да прехвърлите рама, двигател от една регистрация на друга !) Така всичко става  законно
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1607

Ел. поща
« Отговор #8 -: октомври 11, 2018, 19:57:14 »

Бъркате нещо..
С тия документи дето се продават, става дума все за мотор до 350кубика..т.е. без нотариус..

С тия документи, после в кат можете да прехвърлите рама, двигател от една регистрация на друга !) Така всичко става  законно
Чакай, къде е рамата или двигателя ?????? В случая става въпрос за това, че някой ще пренабива нещо.........номера на рама или двигател, за да ги напасне за някакъв рег.номер, а това е нещо съвсем различно от това за което приказваш, или някъде бъркам ??????
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #9 -: октомври 11, 2018, 21:02:53 »

Не ме разбра..
Като имаш документите, на тяхна база можеш да внесеш промяна - сменил си двигателя например..
Аз друго се чудя - как им мпс-та внос,беЗ документи!?
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #10 -: октомври 11, 2018, 21:20:58 »

Не ме разбра..
Като имаш документите, на тяхна база можеш да внесеш промяна - сменил си двигателя например..
Аз друго се чудя - как им мпс-та внос,беЗ документи!?
крадът ги бе бате,как иначе Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #11 -: октомври 11, 2018, 21:46:20 »

Абе..не е баш като да не е рака,ама..  Smile
Активен
ivan_j
Ivan_J's Garage www.ivan-j.ga
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DR650SE, Honda XR250 Baja, Piaggio Liberti 125, NSU OSL 251, Horex Regina 400, Lambretta Li150 s.1, Moto Guzzi V65TT
Публикации: 2907

От кал да си, Иван да си!

« Отговор #12 -: октомври 12, 2018, 00:08:03 »

И аз се опитах да направя нещо срещу тоя с регистрациите, но явно е "наш човек".
Всъщност дали е незаконно да се продават регистрации? Да пренабиеш номер - да.
Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: горска пръчка
Публикации: 732

Who can stop the Cop

« Отговор #13 -: октомври 12, 2018, 15:48:22 »

Негово си е - продава си го. Кво толкова. Бах@#$&и ченгестанското мислене!
 Заровете се в mo..le.de, и ще намерите количества тоталки и то за немалки суми.

Има и друг вариант  Smile отивате в КАТ с тая регистрация и охооо, яла пиле шарено!
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #14 -: октомври 12, 2018, 15:52:25 »

Негово си е - продава си го. Кво толкова. Бах@#$&и ченгестанското мислене!
 Заровете се в mo..le.de, и ще намерите количества тоталки и то за немалки суми.

Има и друг вариант  Smile отивате в КАТ с тая регистрация и охооо, яла пиле шарено!
според мен проблема е в купувачите Smile
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Мотор с фалшива или чужда регистрация?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.309 секунди с 21 запитвания.