Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: "Най-забутаното" село в което сте били
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: "Най-забутаното" село в което сте били  (Прочетена 688 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1880

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« -: юли 12, 2018, 22:37:16 »

Здравейте,
Признавам си че отварям тая тема под въздействието на афект(или нещо такова не му помня сложното име, все пак съм просто момче  Very Happy )
Тая вечер един индивид приличащ на жена (а може би трябваше да поправя нещата) взе да ми обеснява как нейното куче било едва ли не по-важно  от хората в градинката( в случая моите деца), която тя била решила че е за кучета....
И ми стана едно такова агресивно....но добре че макар и трудно все още съм господар на дестивята си.....

Наскоро ми се бе случило да си возя надебелято дупе(добре че ми е МОЖЕ би ще си купи нещо от тях, те се радваха че виждат ХОРА!!!
Става дума за село Златолист - с макс 10 постоянно живеещи души  в него.
До преди 2 седмици не бях чувал за преподобна Стойна - жена със сили подобни на Ванга, според някои дори по-големи. Хронологически е преди Ванга. Интересното е че доскро е била жива жената, която се е грижила за Стойна(Стойна също е била осляпява като Ванга и тогава придобила дарбата/проклятието си)
Библията учи на малко по-различни неща..но това е съвсем отделна тема - просто ви казвам с какво е известно селото и какво може да се види в него - църквата "Свети Георги" направена от преподобна Стойна, в която е живяла и тя самата

Мисълта ми е как човек, живеещ постоянно в комфортната зона на града/селото загубва връзка с МОРАЛА, как му се изкривява ценностната система, как му израства егото...
До това село Златолист(близо до Мелник и Роженският манастир), прекият път е 5-6 км черен път(проходим е дори с пистарка), хората го напускат понеже водата, с която е захранено е кофти - прекалено варовита и вредна за ежедневна употреба. Та по тоя пряк път се откриват доста интересни гледки, разкошен е за къмпингуване(има дори течаща вода в близкото поточе).
Та в тая местност не знам как, но дори краткият престой изтрива като гумичка молив всички пороци на комфортната зона и те кара да се чувстващ жив и да цениш хората.
Нещо такова ми се е случвало да изпитвам в село Лъга и гледайки панорамите от кулата Снежанка и Момчил юнак (интересно е че Мусала не събужда чак такива неща в мен) и като цяло по родопския асфалт или по ароматните пътища на Добруджа!

И така...кое е най-забутаното село, в което сте били и което ви е накарало да оцените това което имате или пък нямате....

Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #1 -: юли 12, 2018, 22:41:21 »

Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5132

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #2 -: юли 12, 2018, 23:45:01 »

Ама ти е скачала мисълта... Very Happy

Предполагам, че питането ти е до кое най- забутано село сте стигнали с мотора си...
Ако се брои и с кола, пък и последните 2-3 км пеша, за мен това село е Водни пад. Намира се близо до Триград, буквално на 900м от границата с Гърция. Селото е било доста голямо, имало е и застава естествено. До преди няколко години е било обитаемо... Сега никой постоянно не живее там. Май се въртят от време на време хора в някои къщи-вили....
Природата е много красива там. Може да ви излезе късмета да видите скален орел в полет. Величествена е гледката. Абсолютна тишина и безвремие...
Позамислих се дали пък да не прескоча 5-10м границата... Ей така за адреналина...
Там бях 2013г. Още нямаше емигранти...
Пътя от края на Триград до Водни пад е по- скоро за крос и ендуро. Има доста едри камъни, а на места коловози. След няколко стотин метра зарязахме колата и продължихме пеша. Не съжалихме и за секунда.Има доста чешми по пътя. Някои доста стари и не текат...
Триград е свръх популярна мото дестинация, но предполагам, че ви изненадах с това село Very Happy
Ние бяхме отседнали в хотел Гнездото на орлите. Буквално на края на Триград. Собственика му е хърватин ( по мой спомен) и тъй като е с голям двор и врати които се затварят вечер, естествено го питах дали могат да нощуват мотори вътре. Каза, че често се случва Very Happy
Та този хърватин ми каза за това село. Пътят почва от другата страна на реката срещу хотела му.

Има много забутани и запустели села в България. Помня като ходихме преди години към Крушунските водопади джипиеса на телефона се шашна и се въртяхме из едни села малко преди смрачаване към 20ч и нямаше ни един човек да попитаме къде сме Surprised

И да чувал съм за Преподобна Стойна и някакъв филм гледах преди време. Имала е огромна дарба. Според някои даже по- голяма от на баба Ванга...
Но не знам как са ги измерили тези дарби Surprised
Това са неща които ние не разбираме...
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2465

« Отговор #3 -: юли 13, 2018, 00:02:54 »

Последното най-забутано село в което съм бил беше с.Вълча поляна. Миниатюрно село почти на турската граница. Някак си е опияняващо да караш по толкова забравени от бога места. Единственото нещо което ме изкарва от състоянието почти близко до медитацията е постоянното търсене на път между дупките и това, че Вулкана буквално тътри корем по пътя и постоянно внимавам да не го ударя отдолу. Като се изключи това понякога дори махам каската и почвам да карам с много ниска скорост за да мога да се насладя максимално на миризмите около пътя. Дори нагорещената почва има своя миризма. Толкова е тихо по такива места, че като изключиш мотора жуженето на насекомите и цъкането на изстиващият ауспух се чуват отчетливо. Нищо не ти отвлича вниманието, чуваш повече, виждаш повече, усещаш по-силно. Особено около турската граница има доста такива села с изоставени сгради, магазини, застави и прочее. Усещането е все едно хората са си тръгнали а дивото се е е върнало по местата си и бавно пренарежда противоестественият хаос създаден от хората.
Активен
FozY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: www.sites.google.com/site/fozysite/home
Публикации: 923

R1200GSA; XVS650

WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: юли 13, 2018, 12:41:48 »

Габрово - Приморско, просто ей така и се озовах в Горно Ябълково. Без път, карта и представа къде съм, преследвам от упорити, ядосани овчарски кучета. Само камиона с гранична полиция показа, че все още не съм минал "оттатък".

ФЪН ФЪН
Активен
ivan_j
Ivan_J's Garage www.ivan-j.ga
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DR650SE, Honda XR250 Baja, Piaggio Liberti 125, NSU OSL 251, Horex Regina 400, Lambretta Li150 s.1, Moto Guzzi V65TT
Публикации: 2902

От кал да си, Иван да си!

« Отговор #5 -: юли 13, 2018, 20:42:26 »

Маршрутите ми основно включват такива селца и махали.
Последно из Странджа, цял ден не видях асфалт - село-граница-село-граница Smile
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #6 -: юли 13, 2018, 21:33:23 »

А какво интересно ви се случи в тези села/краища на тоя земен рай ?
Активен
stefanss
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 86

KEEP ON MOVING

« Отговор #7 -: юли 14, 2018, 23:23:34 »

Миналото лято ходих в Маточина и Варник - източно от Свиленград - пътя се движи успоредно на границата с Турция. Изоставени застави, сигналноохранителни съоръжения, къщи и стопански постройки.  Преди Варник има сравнително добре запазена скална църква, а над Маточина е крепостта Букелон, от където Калоян е ръководил воиските си при битката с рицарите през 1205 год. Струва си...
Активен
dandy
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: ex: simson suhl;balkan 50;minsk 125;yamaha fzr400;yamaha R1;suzuki GSXR750;карпати;suzuki bandit 600 now: Balkan 250;yamaha xj 600 diversion
Публикации: 217

Ел. поща
« Отговор #8 -: юли 16, 2018, 09:49:32 »

Едно място посетено уикенда и не оглавява класацията за "най-забутано...", но си е от забравените в пограничен район с.Обел. След Благоевград посока Македония се кара по много хубав път през голи баири и красиви панорамни гледки при изкачване на височините. Намира се на 4км от границата, която се минава лесно с лична карта и зеления лист към гражданската въпреки, че съседката е извън съюза. Две неща ми направиха впечатление, качеството на асфалтовия път и приличните къщи по тези места. Зачудих се кой и защо е строил по тези неприветливи чукари, оказа се 90' те години е кипяла бурна "търговия" с комшиите през ембаргото и това е била движещата сила за района.   
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: "Най-забутаното" село в което сте били

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.22 секунди с 21 запитвания.