Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Мотора не загрява
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мотора не загрява  (Прочетена 746 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
zafirovp
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Audi
Публикации: 10

Ел. поща
« -: януари 26, 2020, 17:21:06 »

Здравейте,

Още лятото когато купих мотора (97' Yamaha YZF600R Thundercar) забелязах че като се кача на магистрала и стрелката пада на около 75-80 градуса. Веднага когато попадна в трафик или задръстване температурата се качва и когато набличи 100 градуса перката се включва. Сега зимата стрелката изобщо не се помръдва ако карам извънградско, седи си на под 60 градуса.

Днес реших да запаля моторо на място за около час и няколко минути след това радиатора започва да става топъл, което ме кара да си мисля че е термостат.

Правилно ли съм се насочил и ако да от къде мога да намеря такава част и горе долу за какви пари? Предполагам ще ми трябва и гарнитура.

Поздрави
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07', Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3729

« Отговор #1 -: януари 26, 2020, 23:25:38 »

Много е вероятно дори с нов термостат да наблюдаваш подобна ситуация! Не се сещам за Ямаха от онези години,която да държи други температури при подобни условия...Просто,по-скоро май са си 'оразмерени' да не прегреят в жегата отколкото да загреят нормално! Това според мен де... Ако е много зле положението зимата, може да покриеш с нещо половината радиатор,примерно, и да 'повдигнеш' малко работната температура...
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5337

Ел. поща
« Отговор #2 -: януари 27, 2020, 01:32:54 »

и на мен ми прилича на термостат

на ГСХРа ми уплътненията са си на термостата,няма нужда от закупуване на нищо друго.
Аз моя сам си го махнах Smile
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2355

« Отговор #3 -: януари 27, 2020, 19:44:15 »

Варианти за намиране на частта имаш много. Примерно ЦЪК. Или ЦЪК. А пък по нашите мотомагазини или при официалния представител може и по-евтино да излезе. Има вариант да е съвместим и с термостата на някоя кола, като там цените са със сигурност надолу спрямо тези за моторите.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Мотора не загрява

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.05 секунди с 21 запитвания.