Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Мото Кулинарен Туризъм(хубави места за хапване):-)
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мото Кулинарен Туризъм(хубави места за хапване):-)  (Прочетена 12759 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
васко-57
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: honda Hornet, Suzuki VX-800, Honda ANF-125i
Публикации: 344

« Отговор #30 -: юли 03, 2018, 19:47:22 »

Ходил съм в село Трапеица.
Право надолу по стълбите и влаво....на самия бряг. Дават и ста и и апартамент.

Влизаш....пиеш една тяхна ракия
Поръчваш сьомгова пъстърва
Теглиш една путка майна на шиптърите и получаваш стотка от заведението ;)
Името на кръчмата не го помня...
Оставяш 5 евро бакшиш и та другия ден закуската е от тях ;) омлет кафе торта и т.н.т....за двама.....
Обсружването идеално...без излишни четки цез мазнене и вкусно и на добре цени
Благодаря за информацията, ползвахме я частично, т.е. след като си бяхме направили резервацията в Охрид по интернет се оказа, че сме избрали място на 50-100 м. от действаща джамия в шиптърския квартал, а наоколо се разхождаха само муджахидини с бради. Веднага сменихме дестинацията и резервирахме през Букинга една къща за гости в Трапеица. Оказахме се точно на 3 метра от езерото в чиста, подредена и поддържана къща, направиха ни вечеря каквато си поръчахме, само бира, допълнителни салати и мезета си купихме от Охрид след разходката из града. Джулая посрещнахме супер готино, селцето наистина е много добра дестинация. Mad
Активен
BrainStormeR
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Doppel X
Публикации: 117

Ел. поща
« Отговор #31 -: август 14, 2018, 12:19:53 »

Айде и за още едно местенце да ви светна ( за Бургазлии е позната дестинация )
 Местноста - КОВАЧ по пътя за Малко търново , след с.Звездец на около 3,5км след моста над р.Велека в посока Малко Търново дясно има табела.
 Ориентировъчно местоположение:
 https://www.bgmaps.com/link/0015161E65250557A284D8637BA5CF02
Там има две места - Страноприемница Ковач и Рибарника. Ако искате да посетите Ковача - звъннете предварително - мисля, че в понеделник не работят.

А ако искате да хапнете есетра или пъстървичка - посетете Рибарника, но имайте в предвид, че спускането за пистарките ще е интересно начинание - камъни и коловози, ако е валял дъжд - по-добре не се спускайте.
Активен
SimonX
Agent Orange
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 472.5, RD07, FLSTS
Публикации: 954

« Отговор #32 -: август 15, 2018, 21:12:53 »

От Каварна на север до границата - няма по-добро място за обяд: На разклона за село Езерец - "Последен грош". Заведението е от тази година, джолан чорби, кебапи - винени, друсани, джолани, пържени кифтета,чушки, салати, всичко на витрина, сервитьори/ки няма, никого не чакаш...Цени народни, 25 лв за четири супи и три основни... Даже и с карта платих.Преевах си диетата. Само да не се втурнете сега и утре на обяд като ида да е като обран хоремаг Smile
« Последна редакция: август 15, 2018, 21:32:38 последно от SimonX » Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5720

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #33 -: август 19, 2018, 20:23:10 »

Вчера и днес се мотахме из Родопите, по- точно Пампорово, Смолян. Посетихме обсерваторията на Рожен и решихме да хапнем в Смолян. Питах чичко Гугъл и той ме прати в една механа, но ..греда. Отварящия след час. Не бях обърнал внимание на работното време. Вече бяхме доста гладни и пак погледнах какво ще гаже чичко Гугъл и Гугъл мапс. Имаше 2 заведения наблизо. Избрах второто заради името "Мечо ухо". Стана ми весело и интересно.Пристигнахме... отвън не ми вдъхна доверие защото се виждаше един супермаркет и върховете на чадъри зад сградата която май е и хотел над супермаркета. Слязохме по стълбите и видяхме тераска с не лош изглед към зелените хълмове отсреща. Разгледах менюто и викам я да поръчаме специалитета " Мечо ухо"- телешки жулиени на сач с разни зеленчуци и сос демиглас и т.н. Реших, че ще го забавят поне половин час и покрай пържените картофки за бирата си поръчах и телешки дроб с гъби и със същия сос демиглас. Чудих се от къде съм го чувал този сос?...Не е често срещан...
Донесоха всичко почти едновременно в рамките на 15-20мин.
Е такъв дроб не съм ял никъде! Невероятен вкус, а дроба мек, направо се топи в устата ти. Сача се оказа с доста мръвка, а не както е в някои заведения с повече зеленчуци и треви разни. Невероятно вкусен! Викам чакай да питам аз за този сос, че не ми дава мира. Похвалих готвача  пред сервитьора и попитах за соса демиглас. Оказа се, че е сос на основа на телешки кости и много други работи, който се готви на бавен огън ( да къкри) 16часа!!!??!!
И после не знам колко си се охлаждал и доготвел. Тогава включих, че съм го запомнил мимоходом покрай разните кулинарни предавания които половинката гледа.
Ако имате път към Смолян намерете това кръчма "Мечо ухо", в дясно от център на Смолян е.
« Последна редакция: август 19, 2018, 20:26:53 последно от Grobarq » Активен
BrainStormeR
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Doppel X
Публикации: 117

Ел. поща
« Отговор #34 -: март 21, 2019, 16:14:47 »

Ако някой има път през или около Гоце Делчев мога да препоръчам две места: в центъра на града - Механа Ванита, а наоколо - в село Балдево - комплекс Боже Име. Хубави вкусни ястия на достъпни цени.
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3483

« Отговор #35 -: март 22, 2019, 05:42:27 »

По пътя от Гоце Длечев към с.Сатовча също има едно уникално заведение,но не мога да уточня мястото...Едно уширение на пътя и всички спират там да се хранят...
Активен
sandy
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан 250/DUCATI 750/BMW R1200S
Публикации: 639

Понякога дори да живееш се изисква кураж

Ел. поща
« Отговор #36 -: април 14, 2019, 07:14:10 »

И така...за мое мноооого голямо учудване..."Калената къща"..в едно село с жители.които се броят на пръсти...кръчмата,голяма колкото Хепи на магистралата,а места...няма! Наистина вкусно и различно! Намира се в посока Земенски манастир,но най-добре вижте координати в нета-а! И винаги с резервация! Заслужава си!
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1152

Ел. поща
« Отговор #37 -: април 14, 2019, 09:53:46 »

И така...за мое мноооого голямо учудване..."Калената къща"..в едно село с жители.които се броят на пръсти...кръчмата,голяма колкото Хепи на магистралата,а места...няма! Наистина вкусно и различно! Намира се в посока Земенски манастир,но най-добре вижте координати в нета-а! И винаги с резервация! Заслужава си!

предполагам става въпрос за "Калената Пивница" в с. Калище, нали?
Активен
graphic
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki VS 700 GLE Intruder
Публикации: 16

WWW Ел. поща
« Отговор #38 -: април 14, 2019, 12:13:30 »

В района на Бургас - по пътя към Созопол - рибарско селище "Ченгене скеле" - клуб "Морски сговор" - уникална морска кухня на направо смешно ниски цени!

Mad
Активен
sandy
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #39 -: април 15, 2019, 08:58:01 »

предполагам става въпрос за "Калената Пивница" в с. Калище, нали?

Да! Точно!
Активен
sandy
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #40 -: април 21, 2019, 07:27:49 »

Банда,дайте някое кръчме до 50-60 км от Сф за добри чорби?
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2111

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #41 -: април 21, 2019, 09:45:13 »

31 км по пътя за Самоков
На стената на Искър
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar; CH Racing WXE 125 4T; Suzuki DR650 SP46; Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 1729

7183168
Ел. поща
« Отговор #42 -: април 21, 2019, 18:40:46 »

В западна посока - Ханче Парамун.
Активен
sandy
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #43 -: юни 08, 2019, 09:02:33 »

Точно там на стената на ИскърО,но от другата страна... ресторант"Приятели"... мноооого вкусно!
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1082

« Отговор #44 -: юни 09, 2019, 16:25:04 »

В западна посока - Ханче Парамун.

И на Конска кръчмата я бива. А има и доста атракции.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Мото Кулинарен Туризъм(хубави места за хапване):-)

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.124 секунди с 21 запитвания.