Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Въпрос за гуми
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Въпрос за гуми  (Прочетена 3509 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3286

« Отговор #45 -: юни 13, 2018, 15:50:51 »

Сега,ако може,да се направи и една схема/таблица,кои от най-масовите модели са шосейни и кои полу-слик,за да е по-ясно на всички,които четат! Просто подозирам,че някои модели се причисляват към шосейните от едни и към полу-слика от други! Тези дни аз също ще "излизам на пазара" за гуми,като принципно мисля за нови,но...Фаворит ми е един от недолюбваните модлеи,но ще видим...
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4019

Ел. поща
« Отговор #46 -: юни 13, 2018, 16:39:58 »

Аз просто исках да кажа,че може да се кара агресивно по завоите и с шосейни гуми..Това е,казах го.
Ай ся обяснете ми,че не може.. Smile

разбира се че може

но ако си купуваш пистов мотор се предполага,че ще го караш по писти и ще ходиш с него да раздаваш газ.не да си ходиш на работа с него и да правиш трипчета от по  1000км+ или да караш по магистралата.
ако няма да го ползваш по "предназначение" по добре се ориентирай към друг тип мотор.много по-подходящи има и кефа ще е по-голям

според мен има и мотори дето могат спокойно да са най-добри и с двата типа гуми.например Ф4и.ми става както и за писта,така и за туризъм.та там си зависи изцяло от ездача
зависи и от средата
са не може да живея в София,да имам хорнет,да си ходя с него на работа и чат пат на някое трипче с цел разглеждане и да си купя полуслик.просто ще четвъртосам гумата,отделно заради профила са малко по-странни за каране градско.
ама ако живея в Берковица и дори да ходя на работа с него...то ще е 300 метра от единия до другия край на града,ма като ида да раздавам газ,ще съм си все извънградско и спокойно мога да си сложа полуслик.
някои мотори са си това за което ги ползваш,не може да ги сложим в графата,с такива гуми се карат.то по-скоро зависи от ездача

ама има и някои дето според мен е престъпление да не са с полуслик

Ризи е със задигнати степенки и свалени клипони,просто не иска да се кара бавно.то си е неудобно направо.за какво да слагам гуми дето половината от времето,трябва да ги загрявам,а докато са студени е като на лед с тях.нито мога да тръгна като хората,нито да спра с такива гуми
Активен
kawasaki 750
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: RSV mille & zx10r
Публикации: 420

Прост народ, слаба държава

Ел. поща
« Отговор #47 -: юни 13, 2018, 17:52:19 »

Много лично ги приемате нещата и не е въпрос на комплексарщина, а на факти.
Аз просто исках да кажа,че може да се кара агресивно по завоите и с шосейни гуми..Това е,казах го.
Ай ся обяснете ми,че не може.. Smile

ПП Обещавам,че следващата ми гума ще е Двукомпонентен Мишелин,но до тогава пак ще си карам..няма да се возя... Smile

Зависи от прилагането на думата агресивно! И да, това, което можеш да си позволиш със слик или с шосейна гума е коренно различно.
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1196

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #48 -: юни 13, 2018, 19:17:06 »

Много лично ги приемате нещата и не е въпрос на комплексарщина, а на факти.  Зависи от прилагането на думата агресивно! И да, това, което можеш да си позволиш със слик или с шосейна гума е коренно различно.
Ам как да ги приемаме ве пич,ти казваш който не е със сликови гуми не кара..вози се...мноого смело ги обобщаваш нещата,не мислиш ли?
Човека по горе ти обясни,че трябва да си голем талант та да си над възможностите на шосейните гуми..аз все още не съм стигнал тва ниво...
Аз карам детско моторче 100кс и шосейните гуми ме устройват напълно засега..

Има и хора които си мислят,че като сложат сликовите гуми и ще започнат да карат...ама нещата не стоят по тоя начин.. иска си и можене..  Smile

« Последна редакция: юни 13, 2018, 19:22:46 последно от VRSC Fan » Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1879

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #49 -: юни 13, 2018, 19:27:04 »

Ам как да ги приемаме ве пич,ти казваш който не е със сликови гуми не кара..вози се...мноого смело ги обобщаваш нещата,не мислиш ли?
Човека по горе ти обясни,че трябва да си голем талант та да си над възможностите на шосейните гуми..аз все още не съм стигнал тва ниво...
Аз карам детско моторче 100кс и шосейните гуми ме устройват напълно засега..

Има и хора които си мислят,че като сложат сликовите гуми и ще започнат да карат...ама нещата не стоят по тоя начин.. иска си и можене..  Smile

Всеки моэе да завива...но не на всеки му стиска.
Проблема е в главата....
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #50 -: юни 13, 2018, 20:44:42 »

Позволи ми да не се съглася с тва "всеки може да завива"..Може и да се съглася при условие че го преправим на "всеки СИ МИСЛИ че може да завива"  Very Happy От наблюдения по пътищата го казвам..на такива неща съм бил свидетел,че трудно мога и да ги опиша..  Sad

Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1421

« Отговор #51 -: юни 13, 2018, 21:09:53 »

баси яката тема....   Smile Smile Smile Smile Smile а тоя мотовлгър... Surprised  (и аз немога да карам, ма па поне не се излагам в тубата)  Smile Smile Smile Smile Smile Smile

.... моето мнение пък е че най големия зор е да изградиш усет за това какво се случва с гумата/окачването/настилката..... и масово хората грам немогат да усетят това което се случва... (както при мотор така и при кола)...  най често машината/гумите/настилката позволяват много повече от това което си мисли "ездача", и малцина са тези дето може да ги видиш как им се маже гумата на края на ръба и гадината грам не се шашка ми така си кара....  Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1048

Ел. поща
« Отговор #52 -: юни 14, 2018, 11:19:25 »

ако асфалта е читав а не разтопено стълко... със всякакви гуми може да се лети.
Пример:
От Камарци в посока Копривщица нагоре по завоите подгоних един приятел с F2-ка със Diablo Supercorsa... там асфалта е супер и по завоите мотора даже до степенките да го наклониш неговите гуми държаха колкото моите. А мотора ми беше след зимата с гуми Mitas E09 задна и Dunlop D952f отпред. В случая нямаше никакви грижи в завоите, въпреки че гумите ми нямат нищо общо с асфалта и особено с бързото каране.
Като дойде наклона надолу му се лепнах отзад и просто F2 нямаше къде да се накланя повече, защото степенките и ореха в асфалта, а аз с ендурото имах още мегдан, но нямах достатъчно сила да го мина просто защото бяхме 2ма.

Това значи ли че кросовите гуми са по-добри за асфалт от Supercorsa???

Естествено, че не !!!!

Просто асфалта, мотора, моториста, всичко е от значение.

Друг пример:
SV650 то е с 120/60-17 отпред оригинално, всеки обаче рипва и слага 120/70-17 като на истинска пистарка за да му държи повече (да има повече фъндък в протектора) а това е напълно безсмислено защото SV си е SV, не е пистарка и като гумата е по-висока, то не може да я изпълни защото трябва моториста да си качи крака на резервоара за да легне в завоя...

Друг пример:
Супермото!  като се сложат шосейни гуми на супермото (но не слик) то държи по-малко по завоите от ендуро гуми за асфалт. Наблюденията ми са че гумите са с по-висок товарен индекс, и супермотото като по-лек не може да ги натисне така че да държат като едуровите гуми, които са с по-нисък товарен индекс..

И още много много много примери
Туристическите гуми са си за такъв тип мотори или стават за пистарка която не се кара на смърт защото държат добре, и се търкат по-бавно.
Няма лоши гуми, има хора като при всичко които не могат да преценят за какво им трябват гумите.
Има и друг пример - хора които си мислят че карат бързо си взимат сликове защото така правят в motoGP. Има ги навсякъде такива, най-вече в YouTube
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #53 -: юни 14, 2018, 11:34:14 »

Абсолютно съм съгласен с горното мнение на колегата.. Mad

Тези ”бЪрзите” с екипировката която струва повече от мотора ми,ги има не само в тубата ами и по пътищата..
Като ги отупам по завоите и на Синия хан като спрат гледат мотора все едно очакват турбо да има или поне компресор нещо да съм му боднал... Smile Smile Smile
Абе,пълна мъка..
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #54 -: юни 14, 2018, 12:29:14 »

Абсолютно съм съгласен с горното мнение на колегата.. Mad 

+1 и от мен

Тези ”бЪрзите” с екипировката която струва повече от мотора ми,ги има не само в тубата ами и по пътищата..
Като ги отупам по завоите и на Синия хан като спрат гледат мотора все едно очакват турбо да има или поне компресор нещо да съм му боднал... Smile Smile Smile
Абе,пълна мъка..
ти закачи една бутилка с маркуче,да си мислят че имаш поне нитро Smile Smile Smile :-)що убиваш ентусиазма на хората ебаси Smile Smile Smile Smile Smile Smile

между другото сме правили опит,кои гуми държат повече и спечели полуслика,което не прави шосейната гума по-лоша.просто тя си е за друг тип нужди.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #55 -: юни 14, 2018, 12:43:57 »

ти закачи една бутилка с маркуче,да си мислят че имаш поне нитро Smile Smile Smile :-)що убиваш ентусиазма на хората ебаси Smile Smile Smile Smile Smile Smile

между другото сме правили опит,кои гуми държат повече и спечели полуслика,което не прави шосейната гума по-лоша.просто тя си е за друг тип нужди.

Какъв беше експеримента, с който сте правили тия опити ?
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #56 -: юни 14, 2018, 13:02:12 »

ами един приятел дойде с мотора си(с1000рр) с шосейни гуми.повечето наскачаха срещу него,как е могъл да си сложи тея гуми.
почна се лют спор,с наченки на навикване и един от аверите му предложи да пробват двата мотора с различните гуми.конкурента беше Р1 2005 година
и двамата пилоти са над средното ниво за Италия и спокойно мога да твърдя,че знаят какво правят и според мен са с близки умения.
пътя е до болка познат на всички и отидоха,да видят,как ще се представят тея гуми.

обадиха се ,да ходим и да вадим БМВто от храстите
на един завой,двата мотора залепени,ямахата отпред и БМВто поднесло

и двамата бяха на мнение,че на втория,гумите са го подвели.сам каза,че на няколко пъти му поднасял,докато другия мотор стоял стабилен.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #57 -: юни 14, 2018, 13:04:08 »

Разбрах
Май май скъп експеримент са направили
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #58 -: юни 14, 2018, 13:36:20 »

Разбрах
Май май скъп експеримент са направили
тоя има пари,та повече се радваше,че почти нищо му няма и е изпуснало на завой,без мантинела

иначе заради такива спорове,най-обичам да седя върху мотора си,докато споря.няма шага-мага палим и доказваме на момента
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1048

Ел. поща
« Отговор #59 -: юни 14, 2018, 14:21:38 »

...пак опираме до това - на кой какво му трябва - сложил туристически гуми да се бега с някой.
Или другото със сликове да ходи до Нордкап или Байкал - същата тъпотия  Very Happy
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Въпрос за гуми

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.185 секунди с 21 запитвания.