Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Регистрация на МПС в КАТ София ОБЛАСТ
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Регистрация на МПС в КАТ София ОБЛАСТ  (Прочетена 4019 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1095

Ел. поща
« -: май 28, 2018, 14:13:26 »

Пускам темата за да подготвя всички бъдещи жертви на КАТ София област за това което ги чака – гаври и извращения!

Има нов ред за допускане до заветните гишета. Вероятно на теория системата трябва да работи бързо и справедливо, на практика обаче се получава така че за елементарни услуги като смяна на талон се чака МНОООООГО часове!

Сагата ми започна още в Сряда – отдох в КАТ около 13:00 часа (след обедната им почивка) за да прехвърля мотор на мое име. Оказа се че очакването ми да получа достъп като съм отишъл 4,5 часа преди каря на работния ден е дива простащина (от моя страна). Та от 13:00 до 17:30 така и не ми дойде реда да се добера до заветното 9-то гише. Деня не беше изцяло загубен защото от другите чакащи научих каква е новата система за регистрация.

Вече подготвен цъфнах в Петък сутрин в 7:00 – (час и половина преди началото на работния им ден) за да си взема номер от портиера. Паркинга вече беше пълен, имаше хора дето са отишли в пет сутринта, че и по рано. Бях 34-ти по ред.
Последва 1,5 часа чакане гишетата да отворят. В 8:30 излезе някакъв началник и тържествено обяви, че слага начало на работния ден. Първо ще допусне 15 души до гишетата, а след това по 5 – 6 на всеки 40 минути.
Моя ред дойде към 10:45 – тогава ми приеха документите на заветното 9-то гише. Номера и талоните си ги получих към 13:30.

Имаше един човечец дето дойде към 8:00 той беше вече 60-ти номер, когато аз излизах той тепърва се редеше на първото гише (9-то) не знам колко още е чакал или дали въобще е свършил работа същия ден.

Та сумарно една елементарна операция вече отнема 6 – 7 часа. Много пъти съм прехвърлял МПС-та и никога не е съм чакал повече от 2 – 3 часа. Ако бях малко по лош човек щях да предположа, че тая гавра е направена с цел да се „черпят” подходящите хора за „Бърза регистрация“ – както в Благоевград, аз обаче вярвам, че служителите на КАТ СОФИЯ ОБЛАСТ са честни и справедливи хора и новата система за достъп до божествените им услуги е направена изцяло в полза и услуга на плебеите, исках да кажа данъкоплатците!
Та ако ще ставате жертва на услугите им се пригответе за цял ден висене по опашки и отидете в 6 – 7 часа да си вземете номерче от портиера, иначе чакането може да е на празно....
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1425

« Отговор #1 -: май 28, 2018, 14:35:13 »

Много пъти съм прехвърлял МПС-та и никога не е съм чакал повече от 2 – 3 часа.

Късметлия, на мен никое минаване през КАТ Сливен никога не е било по кратко от поне един пълен работен ден... последните 2-е посещения бяха както следва 2-а дни за регистрация и следващото след това ми отне 3 работни дни за да регистрирам няква тъпа кола с изрядни документи и перфектно четящи се номера на рама и двигател (цирка започна с редене на опашката в петък, и завърши с излизане на автомобила от канала във Вторник!!! )

*с любезното съдействие на "първи частен" КАТ Сливен  Surprised
Активен
BrainStormeR
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Doppel X
Публикации: 105

Ел. поща
« Отговор #2 -: май 28, 2018, 14:48:25 »

Аз преди месец поисках услуга обработка на документи при нотариуса и на следващия ден си свърших работата за 30 минути в КАТ Варна... Surprised
Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: горска пръчка
Публикации: 742

Who can stop the Cop

« Отговор #3 -: май 28, 2018, 14:52:00 »

Няма ли "сладури" у тоя КАТ?
Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1095

Ел. поща
« Отговор #4 -: май 28, 2018, 15:13:07 »

Аз преди месец поисках услуга обработка на документи при нотариуса и на следващия ден си свърших работата за 30 минути в КАТ Варна... Surprised
Да, и в КАТ София град се минава за толкова, сигурно и в други КАТ-ове. Аз говоря специално за КАТ СОФИЯ ОБЛАСТ, където положението е такова каквото е...
« Последна редакция: май 28, 2018, 15:14:42 последно от mendi » Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4146

Ел. поща
« Отговор #5 -: май 29, 2018, 03:23:52 »

искам ви тихи Smile Smile Smile Smile Smile Smile

в кат монтана успях с регистрацията на мотора на четвъртия ден,при това приключих малко преди да затворят,а почерпих добре,да ми пребутат документите първи и реално бях номер едно в четвъртък сутринта

ако не беше един мой приятел да ме подкрепя и да ми прави компания с тая сага,така и нямаше да си сложа номер на мотора...тия не са ОрА,да си знаете
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1425

« Отговор #6 -: май 29, 2018, 03:50:48 »

в кат монтана успях с регистрацията на мотора на четвъртия ден,при това приключих малко преди да затворят,а почерпих добре,да ми пребутат документите първи и реално бях номер едно в четвъртък сутринта

И то какво излиза, че в Кат София където имат най много работа работят най бързо, а ингелите ги правят гадните шапкари в малките населени места?!
 Surprised
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3320

« Отговор #7 -: май 29, 2018, 07:44:35 »

Ситуацията е почти като тази,която беше в Пловдив до миналото лято! При нас беше така с години! Бяха станали за посмешище на цялата държава! Отврат  wall! По едно време бат'Бойко нещо се ядоса и каза,че ще им спре отпуските,докато не "оправят" нещата  rulez1! Още на следващия ден опашките изчезнаха  Sad! Явно може да се работи както трябва,но умишлено е "гърчен" народа,за да се създава почва за "втори начини" на минаване! За мой късмет,всичко това стана два дни преди да отида да регистрирам Априля-та! Бях се подготвил за най-лошото,а те дори издърпваха моторите най-отпред  Very Happy! Снимайте обстановката и пращайте по телевизиите и соц.мрежи! Само така ще ги накараме да си заработват заплатите,които им плащаме!

П.П. Вчера майка ми си дойде от екскурзия в чужбина! Разказваше как е минавала през границите...На българската граница се бавили много! Като и дошъл реда какво да види  Sad?!? Служителката работела с една ръка,а с другата си държала телефона и водела ЛИЧЕН РАЗГОВОР! Казах и да я беше снимала с другите пътуващи и да пращат снимката/видеото навсякъде...
« Последна редакция: май 29, 2018, 07:49:47 последно от ildivvy » Активен
Димитров
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: JEEP CHEROKEE
Публикации: 1

« Отговор #8 -: август 24, 2018, 23:01:57 »

Здравейте, имам проблем с регистрацията , за първи път ми е с нов внос от Италия , явно е заради отчислителния талон ....липсва . Къде да го търся в сервиза който е оправил и препродал колата на българска фирма , или на собственика в талона в Италия ?
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4146

Ел. поща
« Отговор #9 -: август 25, 2018, 19:10:23 »

Здравейте, имам проблем с регистрацията , за първи път ми е с нов внос от Италия , явно е заради отчислителния талон ....липсва . Къде да го търся в сервиза който е оправил и препродал колата на българска фирма , или на собственика в талона в Италия ?
ако са го отписали в асоциацията на ИТ автомобилисти може и онлайн да го има

един код плетеница представлява,другото не те бърка
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Регистрация на МПС в КАТ София ОБЛАСТ

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.138 секунди с 20 запитвания.