Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: Eвтино решение на проблем с протекла предница
Страници: 1 2 [3]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Eвтино решение на проблем с протекла предница  (Прочетена 1398 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Che_
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM SX 250
Публикации: 4195

« Отговор #30 -: юни 11, 2018, 16:17:13 »

Промивка с газ за горене???Това пък защо?
Вътре има доста О-пръстени и да не стане беля с тая газ, пък и не знам как ще реагира в контакт с новото масло.

П.п. какви са ти "пробки"?
Активен
PULSE
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: KX250, BANDIT 1200, Aprilia Atlantic 500
Публикации: 491

Ел. поща
« Отговор #31 -: юни 11, 2018, 17:27:55 »

Най-добре ми се е получавала промивката с обезмаслител за спирачки. Издухва всичко, не остава и капка и от самия препарат. Продухвам за по-сигурно с компресора. Коловете и пълнителя светят в последствие. Тая газ е мазна и верно как ще я изкараш от там?
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2669

Ел. поща
« Отговор #32 -: юни 11, 2018, 17:49:37 »

Най-добре ми се е получавала промивката с обезмаслител за спирачки. Издухва всичко, не остава и капка и от самия препарат. Продухвам за по-сигурно с компресора. Коловете и пълнителя светят в последствие. Тая газ е мазна и верно как ще я изкараш от там?
Не е проблем - с малка доза масло газта се отмива лесно ;)
Аз я ползвам да си чистя дросела на колата с все датчици и сензори - за 10 години не съм установил да вреди на нещо ( дори смазва пишлето на моторчето за празен ход, а не разтваря лака върху намодките му -да, всичко накуп си взема вана в газ)
Активен
dandy
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: ex: simson suhl;balkan 50;minsk 125;yamaha fzr400;yamaha R1;suzuki GSXR750;карпати;suzuki bandit 600 now: Balkan 250;yamaha xj 600 diversion
Публикации: 211

Ел. поща
« Отговор #33 -: юни 12, 2018, 11:53:37 »

Промивка с газ за горене???Това пък защо?
Вътре има доста О-пръстени и да не стане беля с тая газ, пък и не знам как ще реагира в контакт с новото масло.

П.п. какви са ти "пробки"?

Газта за горене(керосин) почиства добре разтваряйки утаени фракции от маслото с твърди примеси и не е агресивна към гумените уплътнения. Освен да намали вискозитета на маслото, което ще е пренебрежимо малко поради минималното останало количество по повърхностите няма какво друго да се случи. Газ за горене имам в предвид от "истинската" понеже има в момента заместители предназначени за употреба в газените лампи, те са по-скоро някакви масла с неясен химически състав.
 Пробките са в долната част на "ботушите" при някой модели и освен на мотори произведени преди и до 90-те години не съм виждал в по-новите, причините са ни ясни с напредналите технологии и т.н.

Активен
mikluho
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha V-max 1200
Публикации: 337

Vmax owner

« Отговор #34 -: юни 13, 2018, 09:35:35 »

Промивка с газ за горене???Това пък защо? ....

Това по препоръка на д-р Врабчев, ако си завъдил срамни буби по коловете от много возене на "джанки"
Активен
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: Eвтино решение на проблем с протекла предница

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.125 секунди с 20 запитвания.