Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Покупка на нов по голям мото Хонда Цбф 600с или Фазер 600 с?
Страници: 1 [2] 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Покупка на нов по голям мото Хонда Цбф 600с или Фазер 600 с?  (Прочетена 2362 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2785

Ел. поща
« Отговор #15 -: май 16, 2018, 20:48:17 »

Данните на хартия са едно,на живо е друго!!
Говоря за тегло,коне, въртящ момент..ако задълбавам,важни са кривитв им,не пиковите стойности ;)
 Автора да ходи и да тества със задника си и двата мотора,пък тогава ще го бистрим кое е с повече минуси 
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1176

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #16 -: май 16, 2018, 20:54:55 »

Нещо не мога да те разбера..на живо по-бърз и по-лек ли ше стане тоя варел  Surprised Криви-прави..изобщо не бива да се сравняват двата мотора.. няма какво да им се сравнява..FZ6 трябва да се сравнява с Хорнет/и пак е по-добрия мотор де/  Smile  Very Happy
Активен
mb0y
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Ходна Нсс 250
Публикации: 14

Ел. поща
« Отговор #17 -: май 16, 2018, 20:55:06 »

А бе Хорнета ама грам не ме грабва,предпочитам да не е 'нейкед',
пък и той Цбф не е ли разновиднаст на Хорнета.Както и дае Фейзера
след 2004 май ми идва в повече като цена.Но пък има няколко на леко ниска цена което ме притеснява.Ако набележа някой извън Пловдив да помоля за някаква асистинция при огледа,че цената е толкова ниска наистина при някои мотори,че почти няма как да не изпитвам дълбоко
съмнение.
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1176

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #18 -: май 16, 2018, 20:57:50 »

Той е разновидност на Хорнета,ама куцата му разновидност..  Smile Smile Smile
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1412

« Отговор #19 -: май 16, 2018, 21:29:12 »

Цбф не е ли разновиднаст на Хорнета.

По принцип CBF600 има повече общо с CBF500 от колкото с хорнета  Smile Smile Smile Smile

Иначе е вярно че CBF-a e доста "туристически" мотор, и е замислен като много удобен за каране мотор...  Но за мен големия минус  (което за други може да е плюс) е че пълен огромния резервоар (19 литра) на CBF-а прави центъра на тежеста страшно висок  (някак си гадно изгърбен е нагоре този резервоар) може разликата с хорнета да не е толкова фрапираща... но мен ме дразни достатъчно..
  Surprised
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1978

« Отговор #20 -: май 16, 2018, 21:55:02 »

А бе Хорнета ама грам не ме грабва,предпочитам да не е 'нейкед',
пък и той Цбф не е ли разновиднаст на Хорнета.Както и дае Фейзера
след 2004 май ми идва в повече като цена.Но пък има няколко на леко ниска цена което ме притеснява.Ако набележа някой извън Пловдив да помоля за някаква асистинция при огледа,че цената е толкова ниска наистина при някои мотори,че почти няма как да не изпитвам дълбоко
съмнение.

В сравнение със скутера CBF ще ти се види като самолет, но мощността му е сериозно редуцирана в сравнение с Хорнета. Обаче е удобен.
Наистина е добре да ходиш някъде да ги видиш на живо и да видиш как ще се чувстваш седнал на тях. Фейзъра след 2004. Ако си достатъчно упорит ще си намериш.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2785

Ел. поща
« Отговор #21 -: май 16, 2018, 21:58:32 »

От двата бих предпочел фазер ако ще си карам рядко.. инак,откак одъртех и момъдрех,бих взел цбф-а..
19тте литра не са проблем - ТДМ събира 20, а е с по-висок център на тежестта..свиква се с всичко или не се пълни до горе в градско ;)
бе..не всичко е до динамиката - и със стария дивершън с60к
С. Пак се кара доволно ;)

Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1412

« Отговор #22 -: май 16, 2018, 22:14:04 »

Обаче е удобен.

Сега като се замислих, CBF-a е и значително по удобен за пасажера (поне спорет приятелката ми)...
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: май 16, 2018, 22:21:49 »

Може на младежа да му е приоритет да е удобно на приятелката. Моята каза, че 1000 кубиковия е изключително лек, а седалката му беше доста удобна. 600 не съм пробвал сякаш. Всъщност CBF1000 е вариант също. Единственото друго в тоя клас, за което се сещам е бандит.
« Последна редакция: май 16, 2018, 22:26:07 последно от evilution » Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3275

« Отговор #24 -: май 16, 2018, 23:18:25 »

... огромния резервоар (19 литра) ...

Дори и тук,Фазер-а бие ЦБФ-а! Резервоара му е 19,6л! В предния си пост написах,че ако търсиш бюджетно решение,по-добре разгледай SV650! Фазер-и има вече и на по-ниска цена,но са по-скъпи от ЦБФ-а със сигурност! Така и не каза за какви пари става дума! Защото може да се окаже,че си извън "рамките" като цяло! Пробвай и по-стария Фазер преди да решиш!

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=3&slink=725b4o&f1=4
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=51525509325642531&slink=725dbc  Свети! Ще ти го докара и до Пловдив!
« Последна редакция: май 16, 2018, 23:32:41 последно от ildivvy » Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3989

Ел. поща
« Отговор #25 -: май 17, 2018, 00:33:57 »

Дори и тук,Фазер-а бие ЦБФ-а! Резервоара му е 19,6л! В предния си пост написах,че ако търсиш бюджетно решение,по-добре разгледай SV650! Фазер-и има вече и на по-ниска цена,но са по-скъпи от ЦБФ-а със сигурност! Така и не каза за какви пари става дума! Защото може да се окаже,че си извън "рамките" като цяло! Пробвай и по-стария Фазер преди да решиш!

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=51525509325642531&slink=725dbc  Свети! Ще ти го докара и до Пловдив!

стария фазер е доста по-различен от новия

точно едно возене ми беше необходимо,за да разбера,че това няма да е моя мотор.все пак направих и второ и нещата се затвърдиха и му светна стопа в мобилето
на мен самия мотор не ми беше удобен,ма на теб може да ти е

с новия,тия проблеми не съм имал,лепна ми като на циганин шамар

има си хорнет С,който е конкуренция на фазера и е мега яко грозен.

това недоразумение цбф изобщо не знам защо е създадено.
за мен е обида за фазера,изобщо да го сравняват с това нещо
единственото му приложение е да го купуват мазохисти
Активен
mb0y
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #26 -: май 17, 2018, 01:11:38 »

Може на младежа да му е приоритет да е удобно на приятелката. Моята каза, че 1000 кубиковия е изключително лек, а седалката му беше доста удобна. 600 не съм пробвал сякаш. Всъщност CBF1000 е вариант също. Единственото друго в тоя клас, за което се сещам е бандит.
1 отдавна съм минал младежката възраст,исках да си взема подобен мотор преди 10ина години но точно тогава 1ви братовчед на жена ми поради инцидент с мотор загина и аз се уплаших.

Да наисхина свити и бюджета ми до момента е на това ниво но пониже съм "милионирче не се подигравай давай,давай"моэе да взема некои лев назаев и да помисля за около 3.5лв .Това евентуално...
Пък четох и че ауспусите доста нагряват задпо седящия...въпрекие че
Това вече не е на дневен ред поради развода.
А пък вече за 1000цц не се замислям нъй като не съм карал толкова голям мотор и малко ме е стах.Но както казват с голямото може и много и малко..
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1863

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #27 -: май 17, 2018, 08:31:07 »

Точно за това е на дневен ред  Very Happy
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: май 17, 2018, 10:38:51 »

1 отдавна съм минал младежката възраст,исках да си взема подобен мотор преди 10ина години но точно тогава 1ви братовчед на жена ми поради инцидент с мотор загина и аз се уплаших.Да наисхина свити и бюджета ми до момента е на това ниво но пониже съм "милионирче не се подигравай давай,давай"моэе да взема некои лев назаев и да помисля за около 3.5лв .Това евентуално...
Пък четох и че ауспусите доста нагряват задпо седящия...въпрекие че
А пък вече за 1000цц не се замислям нъй като не съм карал толкова голям мотор и малко ме е стах.Но както казват с голямото може и много и малко..

Абе няма нищо толкова страшно, ама ти е доста над бюджета, вероятно FZ6 върви толкова, колкото CBF1000. Стария Фейзър не си заслужава да го гледаш, според мен. Новия е съвсем различно нещо, но наистина нагрява под седалката. Иначе не се сещам за по-добър мотор в тоя клас. Разходи се по търговците, оглеждай се и си харесай нещо. SV със слюда е с ниско кормило, едва ли ще ти хареса.
Активен
mb0y
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #29 -: май 17, 2018, 11:17:00 »

Точно за това е на дневен ред  Very Happy
Ето тук маже би си прав и не бях се замислял..😂😂😂
Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Покупка на нов по голям мото Хонда Цбф 600с или Фазер 600 с?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.177 секунди с 21 запитвания.