Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Законни ли са катаджиите ?  (Прочетена 5744 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2009

« Отговор #30 -: май 14, 2018, 10:03:39 »

Аз пак да питам. Ако някой с изтекла книжка направи ПТП, дали няма застрахователите да предявят регрес срещу него, както ако е неправоспособен. Тия, на които им спряха МПС от движение междувременно, преди да променят закона, не са си върнали регистрациите също. Значи може и полицаите да са нелегитимни. Като променят обстоятелствата, ще са легитимни пак.
Активен
PULSE
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KX250, BANDIT 1200, Aprilia Atlantic 500
Публикации: 508

Ел. поща
« Отговор #31 -: май 14, 2018, 10:46:09 »

Та, законни ли са или не?

Дали ще е възможно мотоклубовете да изберат и назначат екип от юристи, които да се занимават изцяло с проблеми от пътно правен характер на мото обществото в страната? Но не да се занимават с частни случаи и лични изгоди, а с нормите и законите, които са лоши, остарели, противоречащи едни с други и т.н. Да внасят искове за промени и да съдят държавата и конкретните институции, отговорните личности по тези институции. Да не съдят за пари, а за свършване на "несвършената"  работа - утопия ли е това?
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1908

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #32 -: май 14, 2018, 10:58:52 »

Та, законни ли са или не?

Дали ще е възможно мотоклубовете да изберат и назначат екип от юристи, които да се занимават изцяло с проблеми от пътно правен характер на мото обществото в страната? Но не да се занимават с частни случаи и лични изгоди, а с нормите и законите, които са лоши, остарели, противоречащи едни с други и т.н. Да внасят искове за промени и да съдят държавата и конкретните институции, отговорните личности по тези институции. Да не съдят за пари, а за свършване на "несвършената"  работа - утопия ли е това?

Да, утопия е това(поне все още)
Активен
bamz
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet '04
Публикации: 67

Ел. поща
« Отговор #33 -: май 14, 2018, 12:03:43 »

искам да Ви попитам.......когато на някой шофьор му изтече книжката и все още с нея управлява МПС, дали това го прави неправоспособен?

Пробвай да направиш едно ПТП с изтекла книжка и пак го задай тоя mod:edit въпрос.
Неправоспобен си ДОКАТО не си подновиш книжката, а това, че санкцията не е като да си без СУПМС няма абсолютно нищо общо. Същото като тия , които питат дали могат да карат след като са изкарали изпит, ама още нямат книжка.
« Последна редакция: май 14, 2018, 13:04:40 последно от Oggie » Активен
PULSE
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KX250, BANDIT 1200, Aprilia Atlantic 500
Публикации: 508

Ел. поща
« Отговор #34 -: май 14, 2018, 13:32:11 »

Пробвай да направиш едно ПТП с изтекла книжка и пак го задай тоя mod:edit въпрос.
Неправоспобен си ДОКАТО не си подновиш книжката, а това, че санкцията не е като да си без СУПМС няма абсолютно нищо общо. Същото като тия , които питат дали могат да карат след като са изкарали изпит, ама още нямат книжка.

Това няма смисъл да го дъвчем. Ние, юзърите, имаме право да нямаме право. Винаги сме от губещата страна. Както казва един колега - Овцата има право да я стрижат, да я доят и да я водят веднъж годишно на коч. Толкова!

Въпросът е дали документа на милиционера е валиден или не и това отнема ли му правомощията. Някой по-нагоре каза, че постановлението през Държавен вестник с което МВР презаверява документите няма силата да превиши закон, уреждащ техния вид и валидност. Тоест, самото постановление е невалидно. Давам 20 лв за каузата, ако някоя мото организация даде права на адвокат да проучи ситуацията и да избомбят съответната институция. Ама не за пари, ами да им се търси отмяна на актове, разпоредби и прочее. Това ще ги заболи повече, защото ще стане национална истерия.
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1223

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #35 -: май 14, 2018, 19:04:28 »

Точно така,ушанките винаги са прави..те никога нямат вина,само те и  Бог са безгрешни..закони им правят да ни шибат по-лесно..несъобразена скорост- Smile Smile Smile Точно правилото за овцете важи тука с пълна сила..
ЗДВП е за тотален ремонт,има такива малоумни неща,че само като ги чета и се изприщвам..  Sad Незная протести ли ще правим,адвокати ли ще наемаме ама така нещата не могат да останат..
Активен
sampos
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 341

Ел. поща
« Отговор #36 -: май 14, 2018, 21:08:27 »

Точно така,ушанките винаги са прави..те никога нямат вина,само те и  Бог са безгрешни..закони им правят да ни шибат по-лесно..несъобразена скорост- Smile Smile Smile

Несъобразена несъобразена ама е важно на коя глава е фуражката и на коя каската  Smile Smile
Немам думи, това от зимъска у големия сняг на Витоша :
https://btvnovinite.bg/bulgaria/patrulka-udari-kola-globiha-vodacha-za-nesaobrazeno-niska-skorost.html
Активен
stan4o_12
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1814

« Отговор #37 -: май 15, 2018, 09:01:36 »

Гледах интервю с момчето за този случай та накратко каза,че завършва и се маха от българия.
Нямам какво да кажа повече.
Активен
xx22xx22
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha
Публикации: 174

Ел. поща
« Отговор #38 -: май 15, 2018, 09:55:35 »

В Австралия и Нова Зеландия има силна UV  радиация
Активен
kawasaki 750
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: RSV mille & zx10r
Публикации: 420

Прост народ, слаба държава

Ел. поща
« Отговор #39 -: май 17, 2018, 01:13:23 »

......, и страдат много от рак на кожата.. Very Happy
 Истината е някъде там. Леко издребнявате за това със стикерите, но и полицаите са много зле, но какво да се прави като в бг тази професия не е призвание за повечето нито е престижна, а е средство за селяка да е още по-голям селяк, но с правомощия!
Не забравяйте, че има правила и те трябва да се спазват. Друг е въпроса дали правилата са функционални или не. Например карането на фарове е пълна глупост и това бе доказано от редица страни експериментирали с такъв закон, а по-късно и го отменили. В бг обаче йок, няма кой да отмени поредната тъпа разпоредба, а затова сме си виновни ние. Няма гражданско общество, а само прости крепостни селяни, шепа посткомунистически олигарси и мутро барок изпълнения. Бананова република!!!
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 535

« Отговор #40 -: юни 13, 2018, 14:27:53 »

... Не забравяйте, че има правила и те трябва да се спазват...

Това се опитвам да кажа и аз. Значи даваме 20 лева да търсим цаката на милицията, ама иначе правим всичко наопаки. Що не сме такива ербапи в Австрия или някъде другаде из държавите, където младежта иска да бяга Surprised В САЩ не съм ходил, обаче като гледам разни клипчета из нета забелязвам, че там като спрат нарушител, ченгетата не показват значки, карти и стикери, ами държат пищовите с едната ръка. Тук обаче такава полиция май няма да ви изнася.

... Леко издребнявате за това със стикерите, но и полицаите са много зле, но какво да се прави като в бг тази професия не е призвание за повечето нито е престижна, а е средство за селяка да е още по-голям селяк, но с правомощия!

Не леко, а много издребняват повечето.
Изтеклият срок на стикера не прави служебната карта невалидна. Да се прави аналогия със стикерите за годишния преглед е некоректно. Най-малкото, защото са предмет на различни закони и уреждат различни неща.
До колкото ми е известно, след изтичане на срока на стикера, служебната карта не се поменя. Подменя се стикерът. 
Ако ви изтече срокът на личната карта или на паспорта, това отнема ли ви гражданството?

Изобщо, ако някой полицай ви покаже служебна карта с актуален стикер, каква е гаранцията, че и двете не са фалшиви? Има ли някой, който ще тръгне да проверява дали всеки спрял го полицай е истински, а не капитан Буревестников, Орловски или как там беше? И изобщо какъв е проблемът да се направи проверка, а пък после който не е съгласен с резултатите, да се жалва по установения ред? Мен рядко ме спират, обаче пък никога не съм имал проблеми с проверяващите - показвам им каквото искат и кой от къде е. Обаче аз съм изряден винаги.

П.П. Карането на габарити е повод за санкциониране, защото в закона пише, че се кара на къси светлини или на дневни, когато има монтирани такива.

Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1223

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #41 -: юни 13, 2018, 14:55:18 »

И мен като ме спрат,и аз си показвам всичко каквото трябва/и аз съм изряден/ и обикновенно не споря с органа  Smile Но тука въпроса е,че точно те не са изрядни,а изискват това от водачите...И не става дума само за тъпите стикери..Карат като гламави,мигачите не ги познават,обикновенно при инцидент вместо да облекчат те объркват още повече движението..искат си кинти..тези неща ме дразнят
 мен,не стикери някакви...
Трябва ЗДВП да се промени основно защото е  остарял..нещата са се променили..сега тоя закон работи за тях/ушанките/ а трябва да работи за нас водачите.. Very Happy

Примера със щатските полицаи е неудачен,защото първо се намираме в Европа..второ там полицията е с ръка на пищова щото всеки над 16 години и той е с ръка на пищова..просто им се живее на хората.. Smile Тука нашите по—добре да не посягат към пищова щото каквито са сакати ше се изпозастрелят... Smile

Активен
krasimir77
ниво 5
Активен Активен

Мотор: YAMAHA XJR 1300
Публикации: 579

Live to ride

« Отговор #42 -: юни 13, 2018, 16:09:06 »

Те КАТ като малка част от МВР /и за разлика от почти на всякъде по цивилизования свят/ гледат да вършат каквото и да е, само не и да са в помощ на хората. То от затвора в центъра на столицата не могат престъпник да спрат, открият и озаптят, пък ние да чакаме законност! /Е после знаели къде е , ама що да не чакат да се изпозастрелят./
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4080

Ел. поща
« Отговор #43 -: юни 13, 2018, 17:15:31 »

спор се води с факти...ето факти
преди няколко години им отнеха правото да спират за щело и нещело,а само ако има явно нарушение.това се случи август месец,с идеята(предполагам)всичко да поръгне по почивки и да се избием взаимно,без контрола на КАТ.и се случи чудо,това беше единствената стъпка на КАТ,която намали катастрофите и смъртноста на пътя.и това според тяхната си статистика

за мен спокойно могат да си мрът,да си копат дупки и да скачат в тях.абсолютно ненужни са и само пречат

ето и истинското им предназначение

Активен
IBenchev
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: XX
Публикации: 214

« Отговор #44 -: юни 13, 2018, 17:36:04 »

Не леко, а много издребняват повечето.
Изтеклият срок на стикера не прави служебната карта невалидна. Да се прави аналогия със стикерите за годишния преглед е некоректно. Най-малкото, защото са предмет на различни закони и уреждат различни неща.
До колкото ми е известно, след изтичане на срока на стикера, служебната карта не се поменя. Подменя се стикерът. 
Ако ви изтече срокът на личната карта или на паспорта, това отнема ли ви гражданството?

А като ми изтече валидността на СУМПС, това прави ли ме неправоспособен?
И след като за мен ще има санкции, когато даден мой документ е изтекъл, то е редно за тях също да бъда така, нали?!
Те не издребняват, а ние го правим, така ли!?

Хайде малко по-серизно, а!?
Активен
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Законни ли са катаджиите ?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.145 секунди с 21 запитвания.