Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Законни ли са катаджиите ?  (Прочетена 4887 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 503

« Отговор #15 -: май 11, 2018, 16:50:40 »

Ами нали това казвам. Други да го бяха закопчали с прангите и да се обяснява в районното. Или просто да му бяха написали акта и да ходи да се оплаква на когото иска.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2410

« Отговор #16 -: май 11, 2018, 17:24:26 »

.....обаче някой някъде като направи обратен завой се почва едно плюене (не че го одобрявам, но искам да натъртя думите, с които започнах).

Не казвам да не си търсите правата, но защо всичко трябва да е сензация? Като не сте съгласни с твърдението обжалвайте пред съответните институции.

Оказва се, че проблема се корени в самия закон - липса на дефиниция за дневни светлини.
Хората без много шум и разправии са си оспорили и са спечелили.

Щото там където се правят обратни завои няма кьорав полицай. Тях ги търсете на права отсечка на магистралата където има знак за максимална скорост 90км/ч дето просто не можеш да проумееш какво прави там. Натъртвай колкото си искаш - не работят и всеки го вижда ежедневно.

Не казваш ама го казваш. Хората нямат свободно време да се занимават с дебрите на бюрокрацията за абсурдни глупости. Когато има проблем те доказват, че си виновен а не ти че си невинен.

Щом няма дефиниция в закона значи няма нарушение и точка по въпроса. Спират го и му губят времето . Искат да проверяват документи а те самите не са с валидни документи.

Не се сещам обаче да съм срещал закон, в който да пише, че полицаят не е полицай, ако стикерът на картата му е с изтекъл срок.
А сещаш ли се че сваляха номера ако ти е изтекла книжката? Да не би да си по-малко шофьор ако не си забелязал, че няква дата изтекла? Не си ама ще махаш крачоли.

Прави ли ви впечатление, че полицаят на практика не е длъжен да се представя със служебна карта? Може да го направи само с личния си знак. Предполагам сте ги забелязвали - приличат на щит и обикновено си ги качат по джобовете на якетата. И
По тая логика актьор от театъра с униформа и значка може след представлението и да събере личните документи на цялата зала. Мислиш ли ?

Други да го бяха закопчали с прангите и да се обяснява в районното. Или просто да му бяха написали акта и да ходи да се оплаква на когото иска.
От к'ъв зор? Комунизма свърши ако не си забелязал, вече за дълга коса не пращат в Белене. След подобно своеволие обикновено гражданина съди полицията и печели - плащаш му ти с данъците си. На полицая който е превишил правата също му плащаш ти с данъците си. А тоя дето ще ходи по съдилища няма да работи и няма да изкарва пари през това време а ще се занимава с безумни дивотии. С това робско мислене тука ще е вечният Ориент със смърдящите кенефи.
« Последна редакция: май 11, 2018, 17:26:34 последно от Oggie » Активен
xx22xx22
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha
Публикации: 150

Ел. поща
« Отговор #17 -: май 11, 2018, 17:43:32 »

Полицайте са се легитимирали с изтекли карти -от там натък какво е могло е друг въпрос
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1969

« Отговор #18 -: май 11, 2018, 18:18:01 »

Ами нали това казвам. Други да го бяха закопчали с прангите и да се обяснява в районното. Или просто да му бяха написали акта и да ходи да се оплаква на когото иска.

Не могат да му напишат акт, понеже закона е така написан, че ако е на габарити акта пада. Освен това, при тая ситуация ако му сложат прангите, ще е поредния, който успява да осъди държавата в Страсбург. Подсказка - значката снимка няма. Може да съм я намерил на пътя. Наредбата не може да отмени закон, и документа им за идентификация е невалиден.
Активен
stan4o_12
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1780

« Отговор #19 -: май 11, 2018, 18:45:50 »

Хм. Изтеклият срок за подновяване на годишния технически преглед не прави МПС-то неизправно, но е повод да бъде спряно от движение или най-малкото да бъде наложена глоба на собственика му. Същото е и с полицата за сключена, но с изтекъл срок застраховка "ГО". При последната, ако стане беля, питайте колегата Ивълюшън какво се случва. Той обича да го дава онзи пример за многото стотин хиляди лева, дето виновният трябва да плаща сам.
Такива са законите.
Не се сещам обаче да съм срещал закон, в който да пише, че полицаят не е полицай, ако стикерът на картата му е с изтекъл срок. Този служител дори в това положение продължава да е на щат в съответната структура на МВР, да изпълнява някакви задължения във връзка с някава длъжностна характеристика, за което получава трудово възнаграждение и няма задължение сам да си набавя и поставя върху картата нов стикер. Стикерът не е негов проблем. Негов проблем е ако не си изпълнява служебните задължения. Затова казах, че ако им бях началник, щях да ги накажа.
Ти къде живееш бря?
Звучиш ми и като фуражка , кажи честно?
Нямало значение датата на стикера, ми да отебаваме и гражданската,а как мислиш?
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1152

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #20 -: май 11, 2018, 23:32:29 »

От к'ъв зор? Комунизма свърши ако не си забелязал, вече за дълга коса не пращат в Белене. След подобно своеволие обикновено гражданина съди полицията и печели - плащаш му ти с данъците си. На полицая който е превишил правата също му плащаш ти с данъците си. А тоя дето ще ходи по съдилища няма да работи и няма да изкарва пари през това време а ще се занимава с безумни дивотии. С това робско мислене тука ще е вечният Ориент със смърдящите кенефи.

+1
Басси,точно това мислех да напиша!  Sad

Той колегата феникс се изказва много добре по всички въпроси тук във форума,обаче като стане дума за полиция,закони,правила,разпоредби и т.н... и нещо се счупва..  Surprised
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1563

Ел. поща
« Отговор #21 -: май 13, 2018, 08:28:32 »

Обаче -

Почти три месеца полицаите в България са издавали незаконни административни актове?
 Служебните полицейски карти, с които полицаите в България се легитимират като законни представители на МВР, са отдавна изтекли – още преди две години. Това твърди в свой импровизиран репортаж Михаил Душев. Г-н Душев е публикувал видео в профила си във Facebook, с което доказва тезата си. От видеото личи, че той е спрян за проверка от КАТ и иска от съответния пътен полицай да се легитимира. Оказва се обаче, че холограмният стикер за валидност на картата на катаджията е от 2016 година.  Заради случилото се Михаил Душев алармира за проверка. Значи ли това, че евентуално всички полицейски карти са с изтекъл срок на валидност и имаме беззаконие? И значи ли, че всички съставени административни актове от български полицаи в срока, откакто е изтекла валидността на удостоверенията, са невалидни?

Доста глупости изчетох в темата и искам да Ви попитам.......когато на някой шофьор му изтече книжката и все още с нея управлява МПС, дали това го прави неправоспособен ? Неправоспособен ставаш когато книжката ти е отнета, или ти стършат точките. В случая полицаите са с изтекли стикери и това не ги недееспособни, ако пък някой е твърде сигурен, че заради един изтекъл холограмен стикер, в съда ще му отменят акт, нека да опита Smile Smile Smile Smile
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2410

« Отговор #22 -: май 13, 2018, 13:04:15 »

Доста глупости изчетох в темата и искам да Ви попитам.......когато на някой шофьор му изтече книжката и все още с нея управлява МПС, дали това го прави неправоспособен ?
А защо сваляха номера за изтекла книжка?
Активен
stan4o_12
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1780

« Отговор #23 -: май 13, 2018, 13:11:30 »

Доста глупости изчетох в темата и искам да Ви попитам.......когато на някой шофьор му изтече книжката и все още с нея управлява МПС, дали това го прави неправоспособен ? Неправоспособен ставаш когато книжката ти е отнета, или ти стършат точките. В случая полицаите са с изтекли стикери и това не ги недееспособни, ако пък някой е твърде сигурен, че заради един изтекъл холограмен стикер, в съда ще му отменят акт, нека да опита Smile Smile Smile Smile
Ми то и на ГО  същият стикер бре. Само,че ще ме осъдят,нали?
А с изтекла книжка май май нямаш право да управляваш МПС?
С изтекъл стикер на Органа обаче може. Той винаги е прав, "нека бъдем сърцати"  Smile
Що се прайте на ощипани,А?
Ясно защитавате колегите ама да го гледаме както ни изнася Айде няма нужда.
Непознаването на закона Не ни освобождава от неговото спазване.
В случая да бяха отговорили поне нещо логично не ще обадя Ей Ся по тел да дойде някой да ти обясни.
Поне като пишете (правите) глупости подготвяйте се малко, че да не ви бъзикат после,а? Very Happy
« Последна редакция: май 13, 2018, 13:14:32 последно от stan4o_12 » Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3932

Ел. поща
« Отговор #24 -: май 13, 2018, 15:13:40 »

няма как да обясниш нещо,на някой който се има за повече от теб

нали така,господа полицай?
ставайки полицаи,вие вече не сте обикновени граждани

дори по гол гъз да излезете и да си развеете кура,ние трябва да спрем и да ви се подчиним безропотно
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1969

« Отговор #25 -: май 13, 2018, 20:13:54 »

Като им е изтекъл документа, че са полицаи ще ми напишат акт, ама друг път. Ще ме хванат за шлифера. Въобще не съм длъжен да им давам лична карта. Отде да знам, че не е някой, който се представя за полицай, а не е?
Направи ПТП с изтекла книжка и виж дали няма да плащаш щети, както когато си неправоспособен. 
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #26 -: май 13, 2018, 22:40:47 »

Като им е изтекъл документа, че са полицаи ще ми напишат акт, ама друг път. Ще ме хванат за шлифера. Въобще не съм длъжен да им давам лична карта. Отде да знам, че не е някой, който се представя за полицай, а не е?
Направи ПТП с изтекла книжка и виж дали няма да плащаш щети, както когато си неправоспособен.  
Когато ти изтече книжката, това не означава, че си неправоспособен, такъв ставаш когато ти свършат точките, или за каране в нетрезво състояние Very Happy, а ако те спрат и книжката ти е "изтекла", най-голямото наказание е фиш който след като обжалваш и глобата от 10 лв. пада Very Happy, но ако караш МПС когато СУМПС ти е отнето, е друг въпрос. Казвам Ви го, защото съм сигурен, а не защото искам да се правя на "разбирач", повярвай Surprised

mod:edit Без цинизми!
« Последна редакция: май 13, 2018, 22:57:00 последно от Oggie » Активен
Минко Илчев
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Хонда кросов, Aprilia Scarabeo 150, Honda CBR 125
Публикации: 7

Доброто има юмруци!

Flottsteller+Str
« Отговор #27 -: май 13, 2018, 23:09:47 »

Когато ти изтече книжката, това не означава, че си неправоспособен, такъв ставаш когато ти свършат точките, или за каране в нетрезво състояние Very Happy, а ако те спрат и книжката ти е "изтекла", най-голямото наказание е фиш който след като обжалваш и глобата от 10 лв. пада Very Happy,...

Вече е много голям проблем с изтекла книжка - свалят от регистрация МПС-то което управляваш за поне шест месеца!
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3932

Ел. поща
« Отговор #28 -: май 13, 2018, 23:12:17 »

са да свалят цялата полиция за 6 месеца,та да си отдъхнете малко Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #29 -: май 14, 2018, 08:29:58 »

mod:edit Без цинизми!
Извинявам се.......
    Вече е много голям проблем с изтекла книжка - свалят от регистрация МПС-то което управляваш за поне шест месеца!
Да, за известно време беше така, но сега вече не е и точно това е причината тази недомислица да бъде премахната, защото 
Когато ти изтече книжката, това не означава, че си неправоспособен, такъв ставаш когато ти свършат точките, или за каране в нетрезво състояние Very Happy, а ако те спрат и книжката ти е "изтекла", най-голямото наказание е фиш който след като обжалваш и глобата от 10 лв. пада Very Happy,
Активен
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Законни ли са катаджиите ?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.388 секунди с 20 запитвания.