Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Дете на мотор !?  (Прочетена 8240 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
IVANKO4X4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: SUZUKI GSF 1250 BANDIT ABS;KAWASAKI ZX-12R NINJA;KAWASAKI KLR 650;KAWASAKI VULCAN;SUZUKI V-STROM 1000;JAWA 350 С КОШ
Публикации: 1284

Erwin Rommel: Повече врагове, повече чест...

Ел. поща
« Отговор #15 -: декември 24, 2015, 15:31:06 »

Не мога да кажа от колко години може. Колегите са писали.Но аз от опит да кажа на колегата по-добре да не го вози много много.Преди години с големия син с KLR650 при лека разходка по пресечена местност ей така лекичко на първа оп някакво трапче във високата трева и се залупихме под мотора.Леле докато го извадя из под мотора и разбера дали му има нещо...само аз си знам.  Добре че имахме късмет та на детето нищо му нямаше. Но от тогава просто избягвам да ги возя. Иначе съм виждал на магистралата с доста голяма скорост,па и доста студено се возеха с едно детенце. Като слязоха на бензиностанцията  детето беше премръзнало здраво.Доста зле изглеждаше. Друг колега си спомням беше писал,как за малко да изгуби дъщеря си от задната седалка като заспала. Хванал я като падала.
Активен
georgi_vlaev
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: jawa 175 mod.356 '57. Jawa 250 mod.353 '60, Jawa 350 mod.638 '90 Yamaha XJ600 '85
Публикации: 143

georgi_vlaev
Ел. поща
« Отговор #16 -: февруари 28, 2016, 15:36:22 »

И аз смятам че не е добре дете да се вози отзад. Не че не са ме возели и че племенника невозя... но нетрябва. Правим го по изключение - т.е. твърде рядко.
А да попитам за коша, там трябва ли да има столче?
Активен
dandy
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: ex: simson suhl;balkan 50;minsk 125;yamaha fzr400;yamaha R1;suzuki GSXR750;карпати;suzuki bandit 600 now: Balkan 250;yamaha xj 600 diversion
Публикации: 217

Ел. поща
« Отговор #17 -: юни 08, 2018, 12:24:31 »

Стара тема, но няколко фрапиращи случая от изминалата седмица ме насочиха към заглавието...
Колега с макси скутер в натоварения трафик около 17:30 качил момченце на задната седалка, видимо на около 7 години с каска на главата. Но каската е с размер за на майка му главата и какво се получава без водача изобщо да забележи, защото човечето е зад него. Тръгва от място да влиза в кръстовище, детето отлепва краката във въздуха защото не се държи с ръце, а не се държи защото хваща с две ръце голямата каска която се клати закопчана на главата му  Sad Спасението да не падне се оказа голямата топ-каса зад него, опря се на нея. Ако бях с мотор щях да го настигна и да му обясня ситуацията, но от колата останах наблюдател. Тази сутрин друг колега качил малкия си синчага на не повече от 10г. по къси гащи и без каска да го вози профучавайки между колите. А "най-впечатляващ" бе мой съсед с пистов GSX-R метнал едногодишната тогава щерка върху резервоара прикрепена между лактите му за разходки из квартала! В първия момент помислих, че е сложил някаква чанта за резервоар.Понеже редовно се возиха така, го заприказвах по темата и заключението беше:"....ама много се кефи и реве, като я сваля от мотора." 
Активен
alex22
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: mz etz 150 // honda hornet 600f3
Публикации: 127

« Отговор #18 -: юни 08, 2018, 12:54:04 »

За сега открих това....

Може да има и по добри решения, но смятам да взема такова нещо за големия внук, с тях трябва да внимаваш повече отколкото с твоето дете , когато ти го поверят и разчитат на теб.
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1048

Ел. поща
« Отговор #19 -: юни 08, 2018, 19:27:38 »

Аз мисля, че дете трябва да се вози на мотор като порасте толкова, че да може като е седнало на седалката да докосва с единия крак тротоара.  Mad
Тогава не се ли качи на мотор, след това е потънал кораб
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1880

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #20 -: юни 08, 2018, 21:07:05 »

Аз мисля, че дете трябва да се вози на мотор като порасте толкова, че да може като е седнало на седалката да докосва с единия крак тротоара.  Mad
Тогава не се ли качи на мотор, след това е потънал кораб
Отзад или отпред на седалката ?

Щото ако е за отзад....то и аз не съм порастнал още Smile

Моето мнение е че детето трябва да знае какво може да прави и какво не за да се вози постоянно на мотор.
А за карането...колко по-рано, толкова по-добре Smile
Активен
radko87
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ6n '11
Публикации: 76

Ел. поща
« Отговор #21 -: юни 08, 2018, 22:46:51 »

Охх тежка тема е това с детето на мотора. Имам спомени от ижето на баща ми. Не съм бил на повече от 5. Краката ми не стигаха двигателя, като седях на резервоара. И той и дядовците ми ме возеха. Като пораснах малко баща ми ме караше аз да го возя. Мен краката ми не стигаха до зематя в началото. Без каски, без екипировка ..... сега от позицията на времето  се вхащам за главата.
Сега и аз в позицията на баща почвам да се чудя. Ще изчакам да му стигат краката до степенките и мисля да го кача да го повозя (с екипировка разбира се). Като направи 4-5-6 ще го заведа на детска школа да се пробва. Ако го кефи и е неговото нещо, ще го возя и ще ударя рамо. Труден избор е т'ва
« Последна редакция: юни 08, 2018, 22:52:20 последно от radko87 » Активен
alex22
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: mz etz 150 // honda hornet 600f3
Публикации: 127

« Отговор #22 -: юни 09, 2018, 11:41:41 »

Ако трябва да се учи детето да кара, да съгласен съм крака да достига земята, но за возенето с акъл и на подходящо място не бих им отказал. Като знам че малкия заспива с моторче в ръка и каска на главата......как да му откажа и да му обясня че трябва да чака за да го повозя. Относно това кога и дали да кара, не бих отказвал никой, но не бих и подтикнал нещата,защото само аз си знам какво ми е, когато сина ми излезе с мотора.

п.п.за това до къде стигат," някои" неща има добър виц, но не знам тука ли му е мястото.
Активен
Painter
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DL V-Strom650, ex: Honda Bros, Kawasaki KLE 500.
Публикации: 1024

Live to live. Ride to ride. Never mix these 2

« Отговор #23 -: юни 10, 2018, 01:38:05 »

За сега открих това....

Може да има и по добри решения, но смятам да взема такова нещо за големия внук, с тях трябва да внимаваш повече отколкото с твоето дете , когато ти го поверят и разчитат на теб.

Моята дъщеря започнах да я возя от 3та група на детската градина, по два пъти на ден и почти ежедневно... и така до 6ти клас.
Варианта да бъде отпред, (както съм виждал да карат колеги със скутери) за мен е тотално  неприемлив заради поне две очевадни причини.
 Отказах се и от всякакъв вид привързване и  фиксиране за мен. Защото при хлъзване или друг инцидент вероятността да се търкалям върху детето или да го натисна с тежестта си е огромна. Моето мнение е, че то трябва да бъде отзад, да е свободно от мотора и водача при евентуална критична ситуация. И винаги с екипировка, като минимума е каска + протекция на крака, колена, ръце и лакти.
Едно леко падане, което мина без поражения за нас затвърди позицията ми относно казаното по-горе.
« Последна редакция: юни 10, 2018, 01:49:40 последно от Painter » Активен
Venci
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 626

« Отговор #24 -: юни 10, 2018, 20:13:44 »

Въпреки вече тийнеджърските глупости, момичето и досега не се качва без каска на мотор. Бил съм свидетел как отказва да се вози на скутера на гаджето, защото хлапакът нямаше каска. Возех я отзад, имах едни импровизирани стъпенки за нея, а се държеше за колана на коженото ми яке. А да, тя също си имаше "екипировка".
Баси , сякаш беше вчера ...
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Дете на мотор !?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.148 секунди с 21 запитвания.