Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Първи мотор  (Прочетена 866 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Reni05
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha
Публикации: 2

Ел. поща
« -: май 10, 2018, 21:02:49 »

Здравейте, момиче съм и имам огромното желание да изкарам книжка и да имам мотор.Запалих се по тях от баща ми. До колкото знам на 15г и 9м може да се започнат курсовете за категория А1. Привърженичка съм на пистовите мотори.

Искам да Ви попитам дали ще можете да ми обясните малко повече за екипировката и така да ги нарека '' неписаните правилаа'' на мотористите?

Благодаря предварително! Very Happy
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1104

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #1 -: май 10, 2018, 21:23:25 »

А баща ти знае ли,че имаш намерение да караш курс за А1?  Smile
Началната екипировка е семпла..ръкавички/с добра протекция/,каска /която задължително си мерила,а не харесала поо снимка/,кожено яке/с всички протектори+вентилация щото едвали ще тръгнеш зимата да караш/,мото боти/с опори на глезените/ мото гащи или кевларени дънки с  джобове за протектори на коленете..  Very Happy

А за неписаните правила..ше трябва повечко време..
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3885

Ел. поща
« Отговор #2 -: май 11, 2018, 09:23:56 »

като изкараш курса,доста от новобранските въпроси сами ще ти се изяснят.
следва покупка на мотор и след това,екипировка съобразена с мотора

ако екипировката подхожда и цветово на мотора,ефекта ще е по-голям
Активен
sam_g
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda VFR 800 V-tec, (ABS, 2006); Ex: Honda CB600F - Hornet '01
Публикации: 611

V-я си FR-а

« Отговор #3 -: май 11, 2018, 13:46:03 »

Чудесно решение е взела (бъдещата) колежка, но друг въпрос ме тревожи. След като говори за А1 и споменава 15-16 години за първа книжка, това означава ли,че и тя е на толкова години. Второ, живот и здраве като вземе книжка, екипировка, мотор(че) и излезе да "покара" в града (освен ако не е някъде на село или в малък градец под 10000 жители), колко опит има като водач на МПС? Като цяло ми е странно това да ти разрешава самият закон на почти детска възраст да караш пърпоретка и да си наравно в целия трафик (примерно за София говоря). Един "дясно стоящ" да пропусне, а оня да си кара без много да гледа, щото "то си му е по право" ...много сакатлъци могат да станат. Кафето явно се кефи на пистарка, да си хване батко "рейЦер" и да ви фейка дупето отзад,да изкара книжка за кола, да покара поне 1-2 години по- интензивно, пък после да скача и на H2R  Very Happy Very Happy
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #4 -: май 11, 2018, 13:52:38 »

Чудесно решение е взела (бъдещата) колежка, но друг въпрос ме тревожи. След като говори за А1 и споменава 15-16 години за първа книжка, това означава ли,че и тя е на толкова години. Второ, живот и здраве като вземе книжка, екипировка, мотор(че) и излезе да "покара" в града (освен ако не е някъде на село или в малък градец под 10000 жители), колко опит има като водач на МПС? Като цяло ми е странно това да ти разрешава самият закон на почти детска възраст да караш пърпоретка и да си наравно в целия трафик (примерно за София говоря). Един "дясно стоящ" да пропусне, а оня да си кара без много да гледа, щото "то си му е по право" ...много сакатлъци могат да станат. Кафето явно се кефи на пистарка, да си хване батко "рейЦер" и да ви фейка дупето отзад,да изкара книжка за кола, да покара поне 1-2 години по- интензивно, пък после да скача и на H2R  Very Happy Very Happy
в Италия си качват децата на мотор от пет годишни,а имат и специални коли дето могат да се карат на 16.

след като закона го позволява,какъв и е проблема?
не е казано,че трябва да се учи да кара в София,може да посвикне първо карайки извънградско
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1383

« Отговор #5 -: май 11, 2018, 14:08:55 »

имат и специални коли дето могат да се карат на 16.

Че то в цяла европа ги има....  5-10 коня са, само дето не ги пускат на магистрали тез кочини че са прекално бавни.... ама за града става, даже из Амстердам гледам че ги карат по централната част където други коли не съм виждал

Активен
phoenix
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 492

« Отговор #6 -: май 11, 2018, 16:31:02 »

Ако кара колело из София, проблемите й по-малки ли ще са?

Моето момиче, тепърва ще се начетеш на различни мнения из този, пък и из другите мотофоруми. Моторът, а и всяко друго превозно средство се карат с акъл. Изчети всичко свързано със закона за движение по пътищата и правилника за прилагането му. Важно е.
За това какви са неписаните правила, из мрежата има много изписано Very Happy Което ги прави писани правила Smile Чети и каквото не резбираш, питай. Ние ще отговаряме.
Активен
sam_g
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda VFR 800 V-tec, (ABS, 2006); Ex: Honda CB600F - Hornet '01
Публикации: 611

V-я си FR-а

« Отговор #7 -: май 11, 2018, 17:22:35 »

Ти като караш колело, вреш ли се из големите булеварди , караш ли по Цариградско, бул. България (да не изреждам всички места дето има лютеница), караш ли като водач на М-ПС , с кола пред теб и кола зад теб, джиткаш ли си с 50-60 сколелото, или плътно в дясно или по тротоарите...колелото и мотора имат общо колкото лук и луканка. За мотопеди няма още мотоПЕДОалея... Наравно сме в големия секс
Активен
Reni05
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha
Публикации: 2

Ел. поща
« Отговор #8 -: май 12, 2018, 12:03:38 »

Благодаря ви!
Да,баща ми знае. Very Happy
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1104

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #9 -: май 13, 2018, 21:58:57 »

Да,баща ми знае. Very Happy

Е това е добро начало.
Да видим нататък как ще се развият нещата... Very Happy
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #10 -: май 13, 2018, 23:08:09 »

Е това е добро начало.
Да видим нататък как ще се развият нещата... Very Happy
е как-сега трябва да кажат и на майка и и ще е цяло чудо,ако и баща и остане с мотор Smile Smile Smile Smile Smile Smile

записвай курсовете и ако има нещо неясно,питай.
ама поне курса мини,че така хептем на сухо,хем няма как да ти се обясни,хем няма как да ни разбереш
Активен
phoenix
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 492

« Отговор #11 -: юни 14, 2018, 15:31:15 »

Ти като караш колело, вреш ли се из големите булеварди , караш ли по Цариградско, бул. България (да не изреждам всички места дето има лютеница), караш ли като водач на М-ПС , с кола пред теб и кола зад теб, джиткаш ли си с 50-60 сколелото, или плътно в дясно или по тротоарите...колелото и мотора имат общо колкото лук и луканка. За мотопеди няма още мотоПЕДОалея... Наравно сме в големия секс

Отдавна не карам колело в София, защото го считам за нездравословно занимание. Не заради трафика, а заради мръсния въздух, който при каране на колело дробовете поглъщат двойно и тройно. За последно карах, когато трафикът си беше съшият, че може би и по-голям. Тъкмо беше пикът преди кризата и в София беше лудница. На Цариградско не съм се качвал, защото не съм имал повод, но съм карал по други булеварди. Правил съм си експерименти и на моменти вземах старта на някои коли Smile Smile Smile Като ученик имах някое и друго първо място в регионални вело състезания, та сигурно за това. Пък сега и техниката е по-напреднала Smile И да, джиткал съм с бегача с 50 - 60 км/ч.
Не е някаква философия да се кара по шосе с коли. Това даже подготвя за времето, когато човек се качва на МПС. Важното е да се кара с акъл.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Първи мотор

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.292 секунди с 20 запитвания.