Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилАдвенчър туръриТема: Хонда Девил за жена - удачен вариант ли е?
Страници: [1] 2 3 ... 10   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Хонда Девил за жена - удачен вариант ли е?  (Прочетена 14321 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Diana Kac
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Хонда Девил
Публикации: 7

Ел. поща
« -: април 26, 2018, 13:30:29 »

Привет на всички! В момента карам курса за категория А и съм се спряла на Хонда Девил. Виждала съм го само на картинка Very Happy но мисля че е това което бих искала. Моля, за мнение дали е удачен избор за жена...за градско през седмицата и разходка през уикендите. Относно поддръжката му... скъпи части, консумативи и други такива....
Ще съм благодарена на всякакви съвети!!!
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT / KTM 990 Adventure
Публикации: 2836

« Отговор #1 -: април 26, 2018, 13:44:21 »

То зависи от жената дали е подходящ. Smile По принцип моторите не се делят на женски или мъжки. Както и да е докато не го видиш на живо и не го покараш няма как да знаеш дали е твоят мотор. Кротка машинка не особено тежък, към 230кг но все пак няма да се бориш с него а ще го караш. Поддръжка и обслужване нищо особено.
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1743

Ел. поща
« Отговор #2 -: април 26, 2018, 13:50:17 »

http://cycle-ergo.com/ Здрасти. Хубаво е, че си се спряла на точен модел, но още по-хубаво е, да си виждала мотора на "живо" и да си сядала върху него, за да го усетиш дали ще ти е удобно на него, като височина на седалката, като хват на кормилото. На този имейл адрес можеш да намериш почти всички мотори и след като напишеш колко си висока и дължината на краката ти, ще можеш да видиш как ще стоиш върху седалката. За другите ти въпроси ще отговорят колеги които са запознати с модела. Успех  Very Happy!
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1088

« Отговор #3 -: април 26, 2018, 14:12:04 »

За височината и дължината на краката можеше и ние да научим, а не само онзи сайт Very Happy Все пак едно е жив човек да ти даде съвет, друго е някаква бездушна компютърна програма Smile
Активен
Димо
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Екс Кавазаки Вулкан 750 , сега Honda Deauville
Публикации: 39

Ел. поща
« Отговор #4 -: април 26, 2018, 14:18:48 »

Мотора е приятен за каране и икономичен от към поддръжка ,но много зависи и от ръста на дамата - моята половинка е около 160см висока и не може да стигне земята едновременно с двата крака -тоест мотора е и висок (85см височина на седалката а тя е и доста широка)другото е че всепак си е 250кг зареден - тоест не е от най леките мотоциклети !
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2112

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #5 -: април 26, 2018, 14:23:19 »

Според мен дювила е подходящ за първи мотор
Активен
Димо
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Екс Кавазаки Вулкан 750 , сега Honda Deauville
Публикации: 39

Ел. поща
« Отговор #6 -: април 26, 2018, 14:58:01 »

Според мен дювила е подходящ за първи мотор
Точно - пасне ли на дамата на размер е идеален, плавен и лек а управление , доста удобен и за по-дълги преходи !
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5723

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #7 -: април 26, 2018, 15:12:40 »

Привет на всички! В момента карам курса за категория А и съм се спряла на Хонда Девил. Виждала съм го само на картинка Very Happy но мисля че е това което бих искала. Моля, за мнение дали е удачен избор за жена...за градско през седмицата и разходка през уикендите. Относно поддръжката му... скъпи части, консумативи и други такива....
Ще съм благодарена на всякакви съвети!!!

Хм...Преди 2 дни случайно ми изкочи ника ти като последно регистрирана във форума... Замислих се за секунда дали не е една колежка която се връща към моторите, но не би...
На въпроса ти, първо от кой град си за да може някой колега да ти покаже на живо мотора. Ако няма такъв наблизо може да те насочим към някоя  Мото къща.
Honda deauville е разкошен турист. Беше ми фаворит и на мен, но ме спря това което може би сега ще спре и теб. Този мотор има много пластмаса за чупене. За какво говоря ли? Не ти го пожелавам, но на всички мотористи се е случвало да изпуснат мотора от степенка.... Дори на хора с 20- 30 години стаж. А на мен не ми се свалят толкова пластмаси да видя нещо...
Както казва колегата Димо мотора е плавен и много удобен за каране, но е с леко висока и широка седалка. Тя е перфектна за дълъг път, но ако не си достатъчно висока ще ти е трудно да стъпваш с ЦЯЛО стъпало на земята. Което е много важно за този мотор от 230 килограма и  жена която за първи път ще го кара. Виждал съм жени с Honda deauville, но не знам какъв стаж на мотори имат.
За проблеми с Honda deauville .... Те почти нямат проблеми.Това е Honda! ( Сега Китан ще запали  Smile )
Може би някой подобен по-лек и гол мотор ще ти е по-удобен като за начало...
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1088

« Отговор #8 -: април 26, 2018, 15:15:25 »

Освен това е един от малкото модели останали в последно време, които осигуряват завет на коленете. Което хич не е за подценяване.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #9 -: април 26, 2018, 22:47:54 »

Колега от форума скоро си е взел Дювил 2001г. Одеве го видях та покрай тази тема му се и премерих на мотора. Много удобен, но аз съм си дългичък де Very Happy
Очаквам да влезе във форума и да се похвали.
Активен
SimonX
Agent Orange
ниво 5
Активен Активен

Мотор: 472.5, RD07, FLSTS
Публикации: 955

« Отговор #10 -: април 27, 2018, 00:54:18 »

За дължината на краката...
Tosser, вероятно дължината е "два дена път с език"...
По темата, тоя дюевил не съм го виждал на живо, ама не схващам с к'во е по-добър от CBF600. Такъв съм карал. От модела с преден спойлер. Мисля 2001 беше.

Никога не съм имал щастието да си харесам нещо на картинка и да си го купя. Целия ми авто-мото парк - на ново или втора употреба при мен е бил въпрос на добра оферта+бързо решение.

Та, съмнявам се авторът на темата да си купи точно този мотоциклет.

Да врътне една разходка с ендуристи и пак да пише тук.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #11 -: април 27, 2018, 07:33:07 »

Tosser, вероятно дължината е "два дена път с език"...
По темата, тоя дюевил не съм го виждал на живо, ама не схващам с к'во е по-добър от CBF600. Такъв съм карал. От модела с преден спойлер. Мисля 2001 беше.

Никога не съм имал щастието да си харесам нещо на картинка и да си го купя. Целия ми авто-мото парк - на ново или втора употреба при мен е бил въпрос на добра оферта+бързо решение.

Та, съмнявам се авторът на темата да си купи точно този мотоциклет.

Да врътне една разходка с ендуристи и пак да пише тук.

Коренно различни мотори са!
На Honda deauville му викат малкия Gold Wing Very Happy

Иначе една Хонда Хорнет 600 наистина може би ще е по-добрия вариант за първи мотор на колежката.

https://youtu.be/KGjHY-iMHKY
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2112

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #12 -: април 27, 2018, 08:11:57 »

Не ги слушай тия дето ти обесняват как си щяла да падаш и да трошиш мотора и други такива алабализми. Че то направо не се раждай, че видиш ли като умреш на някой ще му е гадно....

1. Пластмасите на моторите не са толкова чупливи!
2. Овладееш ли чалъмите на бутане и маневриране на мотора - ядове няма да имаш
3. Тоя мотор има толкова много екстри, че ако искаш да ги имаш съшите тези екстри на друг - 500+ лв няма да стигнат
куфари
чекмеджета
ролбари/краш тапи
ветрозащита
все благини които си струва да имаш!
4. Булката е харесала мотора - нека си го вземе!

То в тоя форум само Хорнет SV R6 CBR се "препоръчват" Smile Smile
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4353

Ел. поща
« Отговор #13 -: април 27, 2018, 09:33:09 »

За височината и дължината на краката можеше и ние да научим, а не само онзи сайт Very Happy Все пак едно е жив човек да ти даде съвет, друго е някаква бездушна компютърна програма Smile
виждаш ли сега,като не пишеш глупости за бавно каране,как съм съгласен с теб на 100%

щом девойкакта си е избрала модел и ако той не е някаква абсолютна бангия,къв е проблема.
по скоро някой да и каже какво да гледа за тоя модел и да иде някой дето разбира на огледа

на всички ни е ясно че един цбф 125 е по-лесен за каране,по-лек,по-евтин за подръжка и по-...ама нека не забравяме и какво е главното предназначение на мотора,а именно да ти носи кеф.а кефа не идва по-лесно с някакъв компромис,напротив идва с борбата с трудностите

хич не ги слушай,ако си си харесала модел,си търси хубав  екземпляр и скачай

ТВОЯ мотор е когато,като натиснеш червеното копче и му чуеш гласа ти се ускори пулса.
когато като дадеш газ,света изчезне и забравиш да дишаш
когато слезеш от него и си тръгнеш,да се обърнеш и да не можеш да отделиш поглед от него

имало спойлери...е и?

чупиш,правиш,лепиш-това си е част от кефа,ама аз съм правил нещо дето хич не ми е по-сърце да го имам.е това вече е гнусно,много гнусно
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #14 -: април 27, 2018, 10:01:17 »

Не ги слушай тия дето ти обесняват как си щяла да падаш и да трошиш мотора и други такива алабализми. Че то направо не се раждай, че видиш ли като умреш на някой ще му е гадно....

1. Пластмасите на моторите не са толкова чупливи!
2. Овладееш ли чалъмите на бутане и маневриране на мотора - ядове няма да имаш
3. Тоя мотор има толкова много екстри, че ако искаш да ги имаш съшите тези екстри на друг - 500+ лв няма да стигнат
куфари
чекмеджета
ролбари/краш тапи
ветрозащита
все благини които си струва да имаш!
4. Булката е харесала мотора - нека си го вземе!

То в тоя форум само Хорнет SV R6 CBR се "препоръчват" Smile Smile

Прав си, че Honda deauville има много екстри.
Но колежката не е от най- високите и може да има проблем с удържането му на място.

Надявам се whitewater да погледне тук и да каже как си избра първия мотор и леко ни втрещи. Sad Но тя е по- висока, към 170см по спомен...

П.П. А миналата година ходи до Грузия с новия си мотор. На 2г стаж....

виждаш ли сега,като не пишеш глупости за бавно каране,как съм съгласен с теб на 100%

щом девойкакта си е избрала модел и ако той не е някаква абсолютна бангия,къв е проблема.
по скоро някой да и каже какво да гледа за тоя модел и да иде някой дето разбира на огледа

на всички ни е ясно че един цбф 125 е по-лесен за каране,по-лек,по-евтин за подръжка и по-...ама нека не забравяме и какво е главното предназначение на мотора,а именно да ти носи кеф.а кефа не идва по-лесно с някакъв компромис,напротив идва с борбата с трудностите

хич не ги слушай,ако си си харесала модел,си търси хубав  екземпляр и скачай

ТВОЯ мотор е когато,като натиснеш червеното копче и му чуеш гласа ти се ускори пулса.
когато като дадеш газ,света изчезне и забравиш да дишаш
когато слезеш от него и си тръгнеш,да се обърнеш и да не можеш да отделиш поглед от него

имало спойлери...е и?

чупиш,правиш,лепиш-това си е част от кефа,ама аз съм правил нещо дето хич не ми е по-сърце да го имам.е това вече е гнусно,много гнусно

Китане брат жената е абсолютен лаик.
Не е виждала модела на живо, а като всички жени си го харесва на външен вид. Сигурно и много други модели даже не знае, че съществуват.
Трябва и помощ да навлезе в нашия свят на префасониране и оправяне на мотора.
Иначе си прав- трябва да ти е кеф да го гледаш.
Сигурно ще те черпи за " девойката" Very Happy
« Последна редакция: април 27, 2018, 10:03:13 последно от Grobarq » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 10   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилАдвенчър туръриТема: Хонда Девил за жена - удачен вариант ли е?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.648 секунди с 20 запитвания.