Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЧерна хроникаТема: Откривания, закривания, правила... И защо нищо не е както преди
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Откривания, закривания, правила... И защо нищо не е както преди  (Прочетена 6579 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14116

« Отговор #120 -: април 14, 2018, 19:20:36 »

Едно време бате Чочо ги полагаше здраво и им конфискуваше ключовете на такива дебили. После ставаха писенца. Друго си казва да те положи 140 килограмв борец тежка категория, вицеевропейски шампион. Някак възпитателно действаше. А и да буташ мотора без ключове няколко километра също стимулираше развитието на интелект у дебила. Както казах, овцата се нуждае от падар с гега, да я положи и да я насочи в правилната посока. Човека от дума разбира и сам намира верния път.
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #121 -: април 14, 2018, 19:28:09 »

И си траеш. Видял си све и си траеееш?  Smile
Как ще си трая ве, нали аз го казах? Surprised Бях на самия светофар, когато тоя смешник завиваше и даде всичката газ в завоя за да  се изплющи като последния балък. Хората отмаляха да му се смеят. Няма такъв глупак. Surprised Не съм виждал такова безхаберие, такава некадърност в карането на мотоциклет. Трябва да си напълно малоумен за да дадеш всичката газ при толкова наклонен мотор, с толкова ниска скорост, на първа предавка и при толкова студен асфалт. Трябва адски много да не можеш да караш и да си тъп като гъба. wall wall wall
« Последна редакция: април 14, 2018, 19:36:00 последно от ЧЕФО » Активен
Lancer4o
:)
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Aprilia Leonardo 300, Suzuki GSX-R 600 k4
Публикации: 1203

« Отговор #122 -: април 14, 2018, 22:01:19 »

Ето обиколката от моята гледа точка. Нарочно "избягахме" в началото на колоната, за да избегнем глупостите.

Аз лично съм доволен! Обиколката беше малко кратка, но заради ремонтите няма как.

Момчето, което падна, беше с пълен слик! Комбинацията със студено време, мъгла, мокри улици на места(понеже минаваха камиончета, да чистят покрай тротоарите) му изигра лоша шега. Не го познавам лично, но съм виждал как кара и определено не е от тези, които се "ефечат" за пред публиката. На всеки може да се случи!
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #123 -: април 15, 2018, 10:48:40 »

Сега, каква е идеята? Да оправдаем сляпо всяко ефе с мотор за простотията която сътвори ли? Да кажем на черното бяло ли? А защо да не бъдем реалисти? Направи се на ефе и си плати цената. Тръгна тарикатски и се изложи балъшки. Surprised

Момчето, което падна, беше с пълен слик! Комбинацията със студено време, мъгла, мокри улици на места(понеже минаваха камиончета, да чистят покрай тротоарите) му изигра лоша шега.
Само дето на светофара беше чисто и сухо. Нали знаеш приказката за оправданието и гъза? Very Happy

Не го познавам лично, но съм виждал как кара и определено не е от тези, които се "ефечат" за пред публиката. На всеки може да се случи!
Но се случи само на него, нали? Що тъй? Щот си го търсеше и си го получи. Very Happy Не бил се ефечил, ха. Smile Все едно не бях на 10м. от него като сътвори простотията. Нарочно даде всичката газ пред куките. Направи най-аматьорската простотия. Най-левашкото падане право в ръцете на куките. Всеки моторист знае какво точно ще се случи на студения асфалт с такава гума, ако подадеш цялата газ с такъв наклон и на такава предавка. Очевидно само той не го е знаел, но вече го научи. Very Happy Пак добре, че не се потроши или още по-лошо, не потроши някого. Мотора ще си го оправи и ако е умен вече няма да прави такива простотии.
« Последна редакция: април 15, 2018, 10:56:56 последно от ЧЕФО » Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3254

« Отговор #124 -: април 15, 2018, 12:45:25 »

Това "ефе", някакъв варненски,"специализиран термин" ли е? Какво означава? Нещо от "ефект" или...?
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #125 -: април 15, 2018, 12:53:16 »

Това е жаргон, характерен за варненско. Турцизъм, произлиза от ефенди. Ефе, да се ефечиш, да направиш ефелък. Смисъла е баровец, гъзе, да се гъзарееш, да се покажеш.

П.П. Всички сме малко или много ефета в даден етап от живота си.
« Последна редакция: април 15, 2018, 13:52:36 последно от ЧЕФО » Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1141

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #126 -: април 15, 2018, 19:56:45 »

Това е жаргон, характерен за варненско. Турцизъм, произлиза от ефенди. Ефе, да се ефечиш, да направиш ефелък. Смисъла е баровец, гъзе, да се гъзарееш, да се покажеш.

Тва е най-интересното нещо дето съм научил от тоя форум за толкова години...
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: V-Strom, X-Max
Публикации: 1317

пастафариански моТурист

« Отговор #127 -: април 15, 2018, 20:05:07 »

Нещо ново ще е щото тая думичка така и не съм я научил за 20 години. Явно много са станали гагаузите във Варна да се възприеме тази думичка!
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #128 -: април 15, 2018, 20:31:42 »

Не е нова, знам я още от дете. Думата е много стара, но се ползва много рядко. Не е популярна просто. Не е като "хюмне". Турската дума е ефенди което значи важен господин. Ефе е побългарен жаргон с изменен смисъл, а имено гъзар. Не си я чувал във Варна защото варненци сме малко. Града е пълен с пришълци, които не знаят нищо за Варна, още по-малко варненския жаргон. И като имаш предвид, че и самите варненци рядко ползват тази дума, това съвсем намалява шанса да я чуеш.

П.П. Искаш да видиш колко варненци има в града ли? Преброй тия, дето подават мигач. Няма да ти е трудно. Smile Апропо, по Велик ден задръствания нямаше, улиците бяха пусти. Варна беше празна. Само ние останахме в града. Very Happy
« Последна редакция: април 15, 2018, 20:40:39 последно от ЧЕФО » Активен
GAZZE77O
Японеца
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX-R 600 SRAD
Публикации: 743

Хоя в Подката, душата в рая с 300+....

Ел. поща
« Отговор #129 -: април 15, 2018, 23:32:55 »

Ше си смена ника скорон Smile
Активен
васко-57
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: honda Hornet, Suzuki VX-800, Honda ANF-125i
Публикации: 330

« Отговор #130 -: април 16, 2018, 08:54:30 »

Само внимавай да не си го смениш като Гичка. И тя решила да си сменя името, че много и казвали Пичка, ама се преименувала на Кутка. Smile
Активен
phoenix
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 493

« Отговор #131 -: април 16, 2018, 09:38:25 »

А ти пак прочети какво точно съм писал:

Аз много добре ти прочетох поста за скоростта на движение на групата. Ама ти като че ли не знаеш, че има шофьори, които карат с превишена скорост. И какво, ще им попречиш да те изпреварват ли? Няма такава сила. И ако не им дадеш да се вмъкнат в колоната, те ще предпочетат да изтласкат от пътя някого с мотор, отколкото да се нацелят челно в друга кола. Колкото по-скоро го осъзнаете това, толкова по-лек ще ви е животът.
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1141

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #132 -: април 16, 2018, 12:00:17 »

Smile Smile Smile

Късно е чадо..вече си ефе.. 
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3924

Ел. поща
« Отговор #133 -: април 16, 2018, 12:39:45 »

Smile Smile Smile
Късно е чадо..вече си ефе.. 
EFFEND11   Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #134 -: април 16, 2018, 16:05:57 »

Айде, един глупак се изплющя баш пред катедралата. Направо им падна в ръцете на куките. Нарисуваха го хубаво.

Оказа се, че младежа бил без книжка. Не без категория, а без книжка. И мотора не бил на негово име. Класика. Smile
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЧерна хроникаТема: Откривания, закривания, правила... И защо нищо не е както преди

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.29 секунди с 21 запитвания.