Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 9 10 [11]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Новите камери на КАТ  (Прочетена 13681 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 6320

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #150 -: януари 30, 2020, 22:23:41 »

https://autotraveler.ru/en/spravka/max-speed-limits-in-europe.html#.XjKSW3UzYXc

При положение, че разрешената скорост на междуградски път е 90км, а камерите ловят с толеранс над 10км/ч спокойно може да си караш с 100км/ч (имайки предвид, че скоростомера на МПС-тата е винаги занижен може и със показание от 105км/ч да караш).

Като искате да карате с 200+ си замажете номерата какъв е проблема? Ще ви хванат 1-2 пъти макс на година и то ако спрете... нали е яко да се бяга от закона.

(4) (Нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Наказва се с глоба 50 лв. водач, който:
...
11. (нова - ДВ, бр. 88 от 2008 г.) управлява превозно средство с нечетлив или закрит по какъвто и да е начин регистрационен номер, включително и в нарушение на чл. 100, ал. 4, т. 1;

Я пак прочети какво написах?

И не искам да карам бързо, а с нормална комфортна скорост, без ограничения от къде да минавам с мотора. Аз да не съм ТИР бе мамка му?

Никъде не съм посочил коя е нормалната комфортна скорост за мен.... Да приемем, че е 90км/ч...Но по- често е около 110-20 по километраж. Дали ще ми е комфортно по голяма част от нашите пътища? Въпреки мотора който карам в момента и почти не усещам дупките, кръпките и бабунките...
И а да не разчитаме на толеранса на камерите.... И защо трябва точно на хубавата част от някое шосе с лежерни завои и хубава видимост да дебнат полицаи? Както си караш на обороти и....Ако не са полицаи някой бльон кара с 60-65км/ч..... И кара с 60 щото ако е с 90 не може да чопли телефона... А в някои случаи толкова си може...
Все по рядко се срещат знаци със запрещения за мотори...
« Последна редакция: януари 30, 2020, 22:25:52 последно от Grobarq » Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LS650, Балкан С2
Публикации: 1857

« Отговор #151 -: януари 31, 2020, 08:57:26 »

За новите камери - като отворих клипчето малко по-горе в темата, нищо не му разбрах, ама пък гугъл ми предложи друго, озвучено на "инглизки". Според него новите камери снимат всички МПС с цел идентификация от километър и половина, като могат да се ползват и за следене на бус лента. От 600 метра (Waze предупреждава на 500 метра!) могат да снимат и за скорост. Точността им е 3 км/ч и снимат и скоростта на всички МПС.
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6 Fazer 2004
Публикации: 521

Ел. поща
« Отговор #152 -: януари 31, 2020, 10:42:27 »

https://novini.bg/bylgariya/kriminalno/580125

Интересно ми е защо КАТ винаги работят на т.нар. АКЦИИ за 1-2 седмици, а взимат пари за целия месец.
100% съм сигурен, че ако отида и кажа на работодателя си, че всеки месец ще работя на АКЦИЯ от по 1 седмица ще си търся друг работодател...
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2119

« Отговор #153 -: януари 31, 2020, 21:56:14 »

Акциите не са им единствените задължения. Акциите ги рекламират с цел психологически ефект.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Новите камери на КАТ

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.263 секунди с 20 запитвания.