Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Новите камери на КАТ  (Прочетена 17305 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5337

Ел. поща
« Отговор #15 -: март 25, 2018, 23:06:16 »

Въпросната камера може да снима двама нарушителя едновременно, като определя скороста на всеки поотделно. До сега, снимка на която присъства повече повече от едно МПС отпадаше, поради това, че старите камери не могат да определят измерената скорост на кой от участниците в снимката е. Съответно се минаваше метър.

П.С. Софиянци да му мислят, че при тях има и ново попълнение в автопарка. Обаче дали ще има някой да го кара както трябва...  Very Happy
да го кара ще намерят,ако не са намерили...ма какво толкова се разисква тва,все едно е некаква ракета дееба.

даже накетите 600 са под 4 секунди,а тва е над 5
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 3398

« Отговор #16 -: март 25, 2018, 23:19:37 »

То във Варна имаше едно Порше 911 патрулка ама го ползваха само да плаши гаргите пред КАТ. До колкото знам началника на КАТ си го ползваше за лично. Никой не са гонили с него. Най-вероятно и Ево-то го чака подобна съдба.
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1789

Ел. поща
« Отговор #17 -: март 26, 2018, 07:42:20 »

Съмнявам се че нещо ще се промени съществено.
Камерите не събират глоби и точки!
Милиционерите ще трябва да си ходят!
Нови и добре обучени кадри с висок морал с основна цел да осигуряват обществения ред и безопасността на хората.
Камерите не вземат точки, но когато те спрат за проверка и излезе, че имаш неплатена глоба и хайде до КАТ, сигурно имаш приятели бакшиши, питай тях и ще се убедиш, че е така  Surprised
Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: два
Публикации: 878

Balls t^●^ the wall

« Отговор #18 -: март 26, 2018, 07:55:54 »

Има си срокове, има си сметки по които да се преведе сумата и така. КАТ е просто още едно оправдание за дранЬе.
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #19 -: март 26, 2018, 10:06:21 »

Има си срокове, има си сметки по които да се преведе сумата и така. КАТ е просто още едно оправдание за дранЬе.
Така е, аз говорех като не си плащаш.
Активен
jovany
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: HD Sportster 1200, HD Heritage Springer 107ci+trailer
Публикации: 317

HOG

« Отговор #20 -: март 26, 2018, 10:34:59 »

Не ми е яско к'во толкива рИвете.
Като си ербап да караш с 200 през града - ще си плащаш!
Всеки да си носи отговорността като пристъпи закона, ама и това ще е ден до пладне.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 3398

« Отговор #21 -: март 26, 2018, 12:35:08 »

Публикувано във факти.бг:

Младите шофьори ще получат максималния брой точки две години след като са взели книжка. Тези промени в наредбата за контролните точки са вече в сила. Те бяха обнародвани преди дни.

При първоначално издаване на свидетелството притежателят му получава 26 точки. След придобиване на 24 месеца стаж като водач на моторно превозно средство притежателят на книжката получава още 13 контролни точки. Това няма да стане факт, ако по време на двегодишния период му е отнета книжката.

10 точки ще се отнемат на шофьори за неправилно изпреварване, ако е създадена опасност за движението. Досега санкцията бе 8 точки. Терминът „неправилно изпреварване” обобщава всички онези нарушения, описани в чл. 179, ал. 1, т. 5 от Закона за движение по пътищата, а именно: който не спазва предписанието на пътните знаци, пътната маркировка и другите средства за сигнализиране, правилата за предимство, за разминаване, за изпреварване или за заобикаляне, ако от това е създадена опасност от катастрофа.

10 точки ще се вземат и за шофиране в насрещното платно по магистрала или скоростен път, а при повторно нарушение - 12 точки. Досега за това нарушение не се взимаха контролни точки. То бе вкарано в Закона през септември 2017 г., като предвиденото там наказание е отнемане на книжката за 3 месеца и 1000 лв. глоба. При повторност свидетелството се взима за половин година, като паричната санкция скача на 4000 лева. Сега на практика се добавя още едно наказание, като ще се взимат и точки от талона.

Без 8 точки ще остават шофьори, ако не спрат на знак "Стоп".

Контролни точки ще се възстановяват чрез частично увеличаване с 1/3 след преминато допълнително обучение. То не трябва да е повече от веднъж годишно, има и условие водачът да е платил глобите в срок от един месец от влизането в сила на наказателното постановление.

Предвидена е и възможност за служебно възстановяване след изтичане на две години, считано от датата, на която е влязло в сила последното наказателно постановление.

В края на миналата година депутатите решиха, че шофиране в насрещното ще се наказва с 1000 лв. глоба и отнемане на книжката за 3 месеца.

Когато същото нарушение е извършено повторно, глобата е 4000 лв., а книжката ще се взема за 6 месеца.

Вижте целия списък на нарушенията, за които се отнемат контролни точки

1. за управление на МПС с концентрация на алкохол в кръвтанад 0,5 на хиляда до 1,2 на хиляда включително – 10 контролни точки;

2. когато нарушението по т. 1 е извършено повторно – 15 контролни точки;

3. за отказ да бъде извършена проверка с техническо средство за установяване употребата на алкохоли/или наркотични веществаили техни аналози – 12 контролни точки;

4. за управление на моторно превозно средство, на което табелите с регистрационния номер не са поставени на определените за това места – 8 контролни точки;

5. за управление на моторно превозно средство, което не е регистрирано по надлежния ред или е регистрирано, но е без табели с регистрационен номер – 10 контролни точки;

6. за нарушаване на правилата за преминаване през железопътен прелез – 5 контролни точки;

7. за превишаване на разрешената максимална скорост с над 50 km/h в населено място – 12 контролни точки;

8. за неспиране на пътен знак „Спри! Пропусни движещите се по пътя с предимство!“ – 8 контролни точки;

9. за използване на мобилен телефон, освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участието на ръцете му – 6 контролни точки;

10. за неизпълние на задължението за използване на предпазен колан или за носене на каска – 6 контролни точки;

11. за превозване на деца в нарушение на изискванията – 6 контролни точки;

12. за преминаване при червен сигнал на светофара – 8 контролни точки;

13. когато нарушението по т. 12 е извършено повторно – 12 контролни точки;

14. за неосигуряване на предимство при преминаване през пешеходна пътека – 8 контролни точки;

15. когато нарушението по т. 14 е извършено повторно – 12 контролни точки;

16. (ново – в сила от 23.03.2018 г.) за неправилно изпреварване, ако от това е създадена непосредствена опасност за движението (чл. 179, ал. 1, т. 5, предл. 5 от ЗДвП) – 10 контролни точки;

17. (ново, в сила от 23.03.2018 г.) за движение в платното за насрещно движение по автомагистрала или скоростен път (чл. 178ж, ал. 1, предл. 2 от ЗДвП) – 10 контролни точки;

18. (ново – в сила от 23.03.2018 г.) когато нарушението по т. 17 е извършено повторно (чл. 178ж, ал. 2 от ЗДвП) – 12 контролни точки.

На водач, който притежава контролен талон „Водач на МПС без наказания“, не се отнемат контролни точки при налагане на наказание за нарушение, посочено по-горе, с изключение на нарушенията по т. 1, 2 и 3.
Активен
bocmana77
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: honda XL 700
Публикации: 238

Ел. поща
« Отговор #22 -: март 26, 2018, 15:22:45 »

Днес разпитвах и аз за новите камери.Значи наистина могат едновременно да измерват скоростта на няколко автомобила.За винетки не могат да виждат и могат да снимат през нощта без проблем.Само като знам,че и в нашия район има камера и треска ме тресе.Не че съм вандал дори напротив но извън града не карам с 50 както изискват ограничителните знаци.
Активен
PULSE
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KX250, BANDIT 1200, Aprilia Atlantic 500
Публикации: 546

Ел. поща
« Отговор #23 -: март 26, 2018, 15:57:19 »

Хубаво де, следят до 3 коли, ама могат ли да ги снимат отделно?

Така и аз съм получавал снимка за превишена скорост, където на снимката има още 2-3 МПСта снимани в пакет. Естествено, обжалването беше съвсем ефективно. Как се доказва на снимката коя кара с 50, коя с 100?

Правилото ми е винаги да карам със скоростта на общия поток. Като съм чисто сам(посред нощ, Неделя сутрин) си карам с 50-55 и всичко е точно Smile
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2385

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #24 -: март 26, 2018, 15:59:27 »

Хубаво де, следят до 3 коли, ама могат ли да ги снимат отделно?

Така и аз съм получавал снимка за превишена скорост, където на снимката има още 2-3 МПСта снимани в пакет. Естествено, обжалването беше съвсем ефективно. Как се доказва на снимката коя кара с 50, коя с 100?

Правилото ми е винаги да карам със скоростта на общия поток. Като съм чисто сам(посред нощ, Неделя сутрин) си карам с 50-55 и всичко е точно Smile

Ами засичането става с лазер, а не с отразените вълни които радара лови.
Сиреч насочват лъча първо към теб, засичат те, после към другия - засичат го и т.н.т
Докато с радара улавят отразените вълни и се чудятя от кой автомобил е - тогава ако не ползват "фотофиниш" обжалваш и печелиш
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #25 -: март 26, 2018, 16:01:16 »

..............За винетки не могат да виждат...........
Както казах, не бях сигурен дали могат да проверяват винетките, но този полицай който ми каза това миналия ден си купи винетка. Познавам го от доста години и до сега не беше си е купувал такава Smile, та не знам дали е шега или не, но ........... Smile
Активен
PULSE
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KX250, BANDIT 1200, Aprilia Atlantic 500
Публикации: 546

Ел. поща
« Отговор #26 -: март 26, 2018, 16:16:07 »

Ами засичането става с лазер, а не с отразените вълни които радара лови.
Сиреч насочват лъча първо към теб, засичат те, после към другия - засичат го и т.н.т
Докато с радара улавят отразените вълни и се чудятя от кой автомобил е - тогава ако не ползват "фотофиниш" обжалваш и печелиш

Не коментирам технологията, а факта, че ако снимката е доказателство, то софтуера на камерата трябва да фокусира само обекта с превишена скорост и да го снима изолирано от другите МПСта. На три лентов булевард с тежък трафик как става тази чудесия? Питам това дали би могле да е възможно. Ако не, каращите по основните булеварди в големите градове в час пик могат да не се притесняват особено.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2385

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #27 -: март 26, 2018, 16:21:31 »

Не коментирам технологията, а факта, че ако снимката е доказателство, то софтуера на камерата трябва да фокусира само обекта с превишена скорост и да го снима изолирано от другите МПСта. На три лентов булевард с тежък трафик как става тази чудесия? Питам това дали би могле да е възможно. Ако не, каращите по основните булеварди в големите градове в час пик могат да не се притесняват особено.

Абе ако искат да ти вземат парите, от общата снимката ще те изрежат теб и пак ще ти ги вземат  Very Happy
А сега сериозно- ова накъде да насочат камерата и да увеличат че да се виждаш само ти.....не е проблем

Мисля че точно заради технологията с лазера няма да може да обжалваш, закон написан като хората едва ли ще видим скоро ... ще поживеем ще видим
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LS650, Балкан С2
Публикации: 1920

« Отговор #28 -: март 26, 2018, 17:10:12 »

Много е просто - ако на снимката се вижда петното от лазерният лъч върху една кола, то засечената скорост е нейната. На следващата снимка се вижда засечена скоростта на съседната кола и на третата снимка - на третата кола. Ако се стигне до спор е много лесно в съда да се представят и трите снимки. Вярно е, че и с фотошоп могат да се постигнат много неща, но е вярно и че ако има желание се намира начин и то много лесно. Радвайте се, че са тези камери, а не камери за средна скорост...
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14115

« Отговор #29 -: март 26, 2018, 17:17:44 »

Карайте с мръсни нимера, глобата е много по-малка. Very Happy
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Новите камери на КАТ

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.161 секунди с 20 запитвания.