Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1] 2 3 ... 11   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Новите камери на КАТ  (Прочетена 13683 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: V-Strom, X-Max
Публикации: 1330

пастафариански моТурист

« -: март 25, 2018, 14:34:33 »

Идва вече началото на дисциплината и у нас. Отдавна го чаках този момент дет се вика с погнуса и отвращение. Вече на колата когато в редки случаи я изкарвам съм и активирал лимит 55 км/ч и автоматичното поддържане пак ми е на тази скорост. Със скутера и мотора за сега май все още се диша. Вчера минах със скутерчето със 110 км/ч под моста на Адата - там ограничението е 30 км/ч. Не знам дали ме снима камерата отпред но си показах белите зъбки на широка усмивка. Въпроса е обаче какво става, когато ме снимат отзад. Има ли някой колега да е участвал в побългаряването на софтуера и да знае как е заложено разпознаването на регистрационния номер - като стандартен автомобилен или и такъв за мотори. Какъв силует активира запис на нарушение? Според мен при анализ на база опит по това какво се пуска като задание за изпълнение, най-вероятно е ние да не влизаме все още в таргет групата. Най-добре ще е даже да се приеме някакъв закон като във Франция - да ти се вижда ясно лицето. (това за колите де) От там всички камери ще снимат само челно  Very Happy Някой засичал ли е тези новите камери да снимат в гръб? Това, че хващат и двете посоки е много трудно поради естеството на булевардите - почти всички са с розички дето ще цъфнат скоро като дупетата на имащи късмета да получат от първите скъпи фотографии Smile За Пловдив по анализ на писаното във фейса май са 2 или 3 камери. И да не си мислите, че съм някой джигит! Не съм - колата си я карам нормално 50-60, с моторите повече от 100-110 рядко вдигам. То това 100-110 си е почти безопасна скорост щото пак ме издухват разни сдухани БМВ-та на сантиметри отдясно, ако ги нямаше тия щеше да си е напълно безопасна скорост  Surprised Дали не е време вече да  Surprised
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1N
Публикации: 1634

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #1 -: март 25, 2018, 15:52:01 »

Къде са тея камери?Важно ми е да зная,щото моята кола с 50 гасне..и не я карам с толкова..  Smile
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1786

Ел. поща
« Отговор #2 -: март 25, 2018, 16:39:44 »

Новите камери могат да снимат за превишена скорост три автомобила едновременно, като отбелязва скоростта на всеки един от тях. Снимат и приближаващите и отдалечаващите се, защото са на друг принцип, а не на радара. Снимат и отбелязват дори автомобили които нямат валидна винетка, после някой да не се чуди, аджеба, какво е това НП като не съм направил нарушение  Surprised Smile Smile Smile, това за винетките не ми се вярва и ако са ме излъгали и аз ви лъжа. Surprised 
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07', Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3689

« Отговор #3 -: март 25, 2018, 18:32:35 »

Новите камери не снимат три коли едновременно,а просто са толкова бързи (използва се лазерен лъч все пак),че могат да направят снимки,с отбелязана съответната скорост на всички "предмети",които им влизат в обхвата/екрана! Могат да засекат и направят снимка и на отдалечаващо се МПС,но трябва да са обърнати в съответната посока! Засега ги позиционират така,че да се снима предницата! Предполагам,за да се вижда лицето на водача... Тук сме леко привилегировани  Very Happy! Ако направи снимка,резолюцията е такава,че се вижда наличието или липсата на винетен стикер! За датата на него не е сигурно (според мен НЕ)! Но ако нямаш винетка и не се движиш с превишена скорост,т.е. не ти е направена снимка,няма как да те снима само за това,че нямаш винетка! Това ще стане някой ден,като станат "електронни" винетките и започнат да сканират рег.номера и да ги проверяват 'онлайн" за наличието на такава! Т.е. след години!
« Последна редакция: март 25, 2018, 18:34:28 последно от ildivvy » Активен
kitan
ниво 5
Активен Активен

Мотор: изтребител
Публикации: 5083

Ел. поща
« Отговор #4 -: март 25, 2018, 18:44:38 »

току що ме светнаха че снимали и на тъмно тия пустиньи(думата иде от пустиняци)

до сега поне нощем се караше като хората,сега могат да си я сложат някъде и само да ти пристигат глобите дееба
ако това е вярно с новия закон,дето махнаха предупредителните знаци...направо си вкараха нов данък дееба...да ги еба

между другото според мен е незаконно да ни снимат без предупреждение,поне според европейските закони.например в Англия има маркировка и баш къде е спусъка на камерата.иначе много гордо обявиха,че от как са махнали знаците,се качили глобите 2 пъти.браво,ама колко свалиха катастрофите?смъртните случаи?абе важното е пари да се взимат от народа,на другото му еби мамата
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1786

Ел. поща
« Отговор #5 -: март 25, 2018, 19:19:14 »

Засега ги позиционират така,че да се снима предницата! Предполагам,за да се вижда лицето на водача...  Това ще стане някой ден,като станат "електронни" винетките и започнат да сканират рег.номера и да ги проверяват 'онлайн" за наличието на такава! Т.е. след години!
Казваш, да се вижда лицето, ами не, никой не го интересува лицето на водача, важен е номера....... чл.188 ЗДвП ........колкото до "електронните" винетки, ти електронна ГО видял ли си ? Аз не съм, но като ме спрат ме проверяват дали имам сключена такава...., а на касовата бележка от винетката пише и номера на МПС-то за която е купена, нали ? Сещаш ли се вече за какво става въпрос  Smile И да, снимат и на тъмно Very Happy
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 3290

« Отговор #6 -: март 25, 2018, 19:46:42 »

Доста хора ще си преосмислят шофьорските навици. Поне с моторите за момента минаваме метър
Активен
kitan
ниво 5
Активен Активен

Мотор: изтребител
Публикации: 5083

Ел. поща
« Отговор #7 -: март 25, 2018, 19:49:30 »

някакви антирадари,нещо,някой???

аз за колата питам

с мотора е ясна схемата
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: март 25, 2018, 20:03:48 »

Никакви джаджи не ги ловят.
Активен
mikluho
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha V-max 1200
Публикации: 401

Vmax owner

« Отговор #9 -: март 25, 2018, 20:13:08 »

Доста хора ще си преосмислят шофьорските навици. Поне с моторите за момента минаваме метър

Съмнявам се че нещо ще се промени съществено.
Камерите не събират глоби и точки!
Милиционерите ще трябва да си ходят!
Нови и добре обучени кадри с висок морал с основна цел да осигуряват обществения ред и безопасността на хората.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: март 25, 2018, 20:31:41 »

Твърде много дупки има в тая кофа и се иска много воля да се започне отнякъде. За момента воля няма а и как да има като всичко е болно от корупция.
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: V-Strom, X-Max
Публикации: 1330

пастафариански моТурист

« Отговор #11 -: март 25, 2018, 21:31:05 »

С колите не можем да ги корумпираме, с моторите минаваме на сантиметър Surprised
Активен
HEMO
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6 Fazer S2
Публикации: 15

« Отговор #12 -: март 25, 2018, 22:18:16 »

Никакви джаджи не ги ловят.

Всъщност,лови ги всеки радар детектор с "лазерен" приемник.Проблема е,че се използва лазерен лъч,който има много малки разсейки и практически нямаш време за реакция...За Пловдив в момента камерата е една,позиционират я да снима челно по основните булеварди но и извън града...Снима и на тъмно със светкавица,ама тумбаците не са много щастливи че трябва да кибичат и нощем.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: март 25, 2018, 22:30:23 »

Да ловят ги .... всъщност само те известяват, че вече те снимат плюс останалите фалшиви сигнали.
Активен
Lancer4o
:)
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Aprilia Leonardo 300, Yamaha T-max 500
Публикации: 1211

« Отговор #14 -: март 25, 2018, 22:34:29 »

Въпросната камера може да снима двама нарушителя едновременно, като определя скороста на всеки поотделно. До сега, снимка на която присъства повече повече от едно МПС отпадаше, поради това, че старите камери не могат да определят измерената скорост на кой от участниците в снимката е. Съответно се минаваше метър.

П.С. Софиянци да му мислят, че при тях има и ново попълнение в автопарка. Обаче дали ще има някой да го кара както трябва...  Very Happy
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 11   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Новите камери на КАТ

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.164 секунди с 20 запитвания.