Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилChoppers (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Седалка Ultimate или Mustang за Yamaha Road Star 1700XV?
Страници: 1 [2] 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Седалка Ultimate или Mustang за Yamaha Road Star 1700XV?  (Прочетена 1948 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5036

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #15 -: февруари 12, 2018, 23:16:47 »

Така е. Всяка седалка си има плюсове и минуси и единственият начин да останеш доволен е да я персонализираш спрямо себе си.
Иначе, аналогично на твоето предложение Kuryakyn имат решение:

Единственият проблем е, че са изключително финансово невъзпитани...

Ники, цената е като за половин комплект (предна, задна и облегалка) на Мустанг. Свидят ми се 350лв+ само за облегалка, при това различна по визия и материал от седалките.

Fozy, имам привилегията жената да кара нейн мотор и не иска да се вози. Рядко возя пътник, но мисля, че няма да пречи. При афтърмаркет седалките на Мустанг и Ултимейт, облегалката за водача се маха с едно движение и няма ядове за пасажера. Които следва да подсеща, че на масови и неохраняеми места човек трябва да си сваля облегалката. ;)

И да си носиш със себе си облегалката докато обикаляш някъде наоколо? Стига бе! Sad
А не може ли на тази облегалка да се сложи кожа близка до кожата на твоята седалка, ако това е основния проблем?

П.П. Ти що така не си качил тази Ямаха да я видим или аз съм пропуснал някъде Smile
Активен
sam_g
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda VFR 800 V-tec, (ABS, 2006); Ex: Honda CB600F - Hornet '01
Публикации: 604

V-я си FR-а

« Отговор #16 -: февруари 12, 2018, 23:23:17 »

Е как бе Гроби, я виж тук http://www.motoforum.bg/index.php/topic,35451.465.html

Ямата на Джони е много джиджана, еле пък в тоя бял цвят, сигурно и на звук е хеви метъл. Здраве и живот на някое нюбирайд ще се чуе за какво иде реч

П.П.: Даже и ти си я похвалил в цитат хахахахаха. Дименциооо , стягай се  Smile Smile Smile
« Последна редакция: февруари 12, 2018, 23:25:24 последно от sam_g » Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #17 -: февруари 12, 2018, 23:33:02 »

Е как бе Гроби, я виж тук http://www.motoforum.bg/index.php/topic,35451.465.html

Ямата на Джони е много джиджана, еле пък в тоя бял цвят, сигурно и на звук е хеви метъл. Здраве и живот на някое нюбирайд ще се чуе за какво иде реч

П.П.: Даже и ти си я похвалил в цитат хахахахаха. Дименциооо , стягай се  Smile Smile Smile

Малиииййй...Срам Smile Smile Smile

Абе аз докато го пишех си мислех дали съм я виждал, дали пък не... Бе я да си поискам снимка... Остарявам почва да ми личи май...
Верно е много красива!
Активен
JOHNY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha Road Star 1700XV
Публикации: 1046

http://alltimecams.com

« Отговор #18 -: февруари 13, 2018, 18:45:04 »

И да си носиш със себе си облегалката докато обикаляш някъде наоколо? Стига бе! Sad
А не може ли на тази облегалка да се сложи кожа близка до кожата на твоята седалка, ако това е основния проблем?

П.П. Ти що така не си качил тази Ямаха да я видим или аз съм пропуснал някъде Smile

Гроби,
Скивай брат ТУК. Тази гад идва на 330 лв без ДДС и мито , а след тях на около 413.31лв. И викаш кожата да и сменям? Че тя най-вероятно е от алигатор албинос, расъл в екологични условия и пряк наследник на първия крал на алигаторите в света изобщо. Сърце не ми дава да си я поръчам, камо ли да я сменя.  Very Happy

Иначе Самуил е показал бялото пате. Няма да качвам още снимки, че се притеснявам. На възраст си вече, забравяш, а неочакван инфаркт от такова съвършенство изгряло на екрана не искам да ти причинявам. Very Happy
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #19 -: февруари 13, 2018, 19:12:25 »

Гроби,
Скивай брат ТУК. Тази гад идва на 330 лв без ДДС и мито , а след тях на около 413.31лв. И викаш кожата да и сменям? Че тя най-вероятно е от алигатор албинос, расъл в екологични условия и пряк наследник на първия крал на алигаторите в света изобщо. Сърце не ми дава да си я поръчам, камо ли да я сменя.  Very Happy

Иначе Самуил е показал бялото пате. Няма да качвам още снимки, че се притеснявам. На възраст си вече, забравяш, а неочакван инфаркт от такова съвършенство изгряло на екрана не искам да ти причинявам. Very Happy

413лв?!? Тези верно не познават парите! Всъщност по тяхните стандарти може да са нормални пари Surprised

Джони братче ощИ мЪ е срам Smile Smile Smile
Като се има в предвид, че това е един от трите модела чопъри на Ямаха който харесвам...,баси Smile ... Ама егенето не прощава... Sad Smile

А това:

https://m.ebay.com/itm/Yamaha-1600-1700-Roadstar-Drivers-Backrest-Quick-Release-For-MUSTANG-SEATS-/381019670095

Гледам, че е ня'къФ Мустанг... И баш като на твоя мотор е на снимката.

А в тази фирма заглеждал ли си се:

http://corbin.com/accessories/02-g.shtml
« Последна редакция: февруари 13, 2018, 19:16:26 последно от Grobarq » Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1058

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #20 -: февруари 13, 2018, 23:24:02 »

Ъндъртейкър..като погледнах тоя последния линк дето си дал..Без да съм го отварял,ще кажа само,че Corbin са може би най-големите скъпари изобщо що се отнася до седалки..Или поне моите впечатления от тях са такива..Иначе като качество техните седалки са уникални..
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LA650, Балкан С2
Публикации: 1624

« Отговор #21 -: февруари 13, 2018, 23:41:34 »

Kuryakyn никога не са познавали парите, това е неоспорим факт. А за качеството им - питай Миро. Не вярвам да чуеш само ласкави думи за тях.
Моята скромна идея беше по-скоро тръба неръждавейка и Крафт. После полиране и някой от нашите родни творци на седалки да изработи самата мека част на облегалката. Или пък цялото от-до, като по тоя начин ще поеме и отговорността за дизайна на тръбата.
Колкото до удобството на пътника - зависи. На Голдуинга има място за раница с лаптоп между мен и девойката и още толкова зад нея до нейната облегалка. На големите машини обикновено задната седалка е достатъчно дълга, за да има място и за облегалка и за пътник на задната седалка.
Идеята облегалката да става на задна седалка са я реализирали BMW на техните боксеро-чопъри. Изобщо не ми изглежда като удобна седалка това, дето е предвидено да е основно облегалка. Не съм пробвал, не знам как е, но не изглежда да е най-удобното решение. По-скоро е за инцидентно и кратко разстояние.
Не ми се връща назад в темата, ама каза, че си изпуснал 2 мотора с къстъм седалки. Ако им намериш телефоните на продавачите имаш минимален шанс да се свържеш с купилите моторите и поне да седнеш на седалката, за да прецениш каква е разликата. Ако отидеш с твоя мотор не вярвам някой да реши, че искаш да крадеш неговия. На всичкото отгоре може да попаднеш на някой, дето иска всичко по мотора му да е заводски оригинал, щото инженерите са сметнали, че така трябва да бъде (имам един познат с такива възгледи за живота, вселената и всичко останало, който отказва да притежава МПС, различно от Хонда).
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #22 -: февруари 14, 2018, 00:27:14 »

Ъндъртейкър..като погледнах тоя последния линк дето си дал..Без да съм го отварял,ще кажа само,че Corbin са може би най-големите скъпари изобщо що се отнася до седалки..Или поне моите впечатления от тях са такива..Иначе като качество техните седалки са уникални..

Абсолютно си прав и за двете и скъпички и уникални! Но до колкото разбрах Джони освен, че му прескача сърцето като види цените има и проблем с гърба и облегалката не му трябва само за гъзария, а тези седалки и облегалки били страшно удобни.
Което е малко субективно, за едни е удобно  едни за други друго Surprised Но мен лично много ме кефят и някой ден като порасна на моя чопър ще си сложа такава Smile

Моята скромна идея беше по-скоро тръба неръждавейка и Крафт. После полиране и някой от нашите родни творци на седалки да изработи самата мека част на облегалката. Или пък цялото от-до, като по тоя начин ще поеме и отговорността за дизайна на тръбата.

И аз така те разбрах от предишния ти пост и имах нещо подобно в предвид.
В България има наистина добри тунинг майстори. Просто човек трябва да се разтърси и разпита. Може цените да се доближат до продукта на някоя известна марка, но ще е единствен по рода си и с предпочитанията на собственика
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2365

« Отговор #23 -: февруари 14, 2018, 00:51:57 »

Изрових си едни стари снимки от времената на предният ми мотор. Ето за тази облегалка говорех по-напред.

Активен
JOHNY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha Road Star 1700XV
Публикации: 1046

http://alltimecams.com

« Отговор #24 -: февруари 14, 2018, 16:04:47 »

А това:

https://m.ebay.com/itm/Yamaha-1600-1700-Roadstar-Drivers-Backrest-Quick-Release-For-MUSTANG-SEATS-/381019670095

Гледам, че е ня'къФ Мустанг... И баш като на твоя мотор е на снимката.

Този тип облегалки са със стойка, която ще се сгъне при първото би облягане назад. Гледах първо този модел, но реших, че не си струва.

Изрових си едни стари снимки от времената на предният ми мотор. Ето за тази облегалка говорех по-напред.

Благодаря. Тя е точно от типа на линка на Гроби и ще се гъне като дедов *уй при полъх на вятъра.

А в тази фирма заглеждал ли си се:

http://corbin.com/accessories/02-g.shtml

Гледах ги, но типа на седалката не ми допада. Принципно мненията в нета са, че Ултимейт предоставя максимален комфорт без да избутва ездача напред, на второ място е Мустанг и вървят нататък. Това не е чудно като се има предвид, че когато поръчваш нов Ултимейт хората искат данни за ездача (ръст, килограми и прочее). Пуснах една оферта на палавник от ибей, да видим дали ще се навие.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #25 -: февруари 14, 2018, 17:15:03 »

Този тип облегалки са със стойка, която ще се сгъне при първото би облягане назад. Гледах първо този модел, но реших, че не си струва.

Благодаря. Тя е точно от типа на линка на Гроби и ще се гъне като дедов *уй при полъх на вятъра.

Аз имам някакъв спомен, че Оги е два пъти колкото теб на килограми, та се чудя как не се е сгънала на стария му мотор Very Happy
Но ти си знаеш де...
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2365

« Отговор #26 -: февруари 14, 2018, 19:09:47 »

Тази стойка има няколко особености. Отдолу се държи на два болта, които са заводският монтаж на предната седалка. Самата планка е от много здрав метал леко се огъва от тежестта но се връща в първоначалната си форма частично - просто след много карания вече става забележимо огъването. Проблема е че планката е влиза чак под седалката, опира се отпред на задната седалка и завършва в кожената част. Просто аз обичам на моменти да го карам изпънат като на шезлонг, вдигам краката на степенките на ролбара и се опъвам с всичките си кила върху облегалката. Тъпото е че за да имаш истинска облегалка трябва да е като решенията предлагани за Голд Уинг но просто на голите круизъри няма как да се направи и да не е грозно. Най-комфортно се чувствам когато на задната седалка има чанта с багаж. За това на новия Вулкан отпаднаха екстрите багажник и облегалка.
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LA650, Балкан С2
Публикации: 1624

« Отговор #27 -: февруари 17, 2018, 11:54:52 »

На златното крило наистина е много грубовато окачването на облегалката и се разчита на това, че е сравнително скрито, но пък е хромирано всичко... И на гол мотор може да се направи нещо сходно, като вместо сложните механизми за промяна на положението на седалката се избере едно единствено, удобно за текущия собственик. Остава обаче проблема с кожата, която колкото и да изглежда същата на пръв поглед, ще старее различно и след 1-2-3 сезона ще лъсне като кръпка. Не е най-голямата драма на света, но хич няма да е красива гледка.
Джони, ако ще наливаш хиляди пари в седалка - по-добре си поръчай за твоя ръст и твоите килограми. В противен случай рискуваш да попаднеш на седалка за някой с коренно различни габарити от твоите (2,10 210 примерно) и да не ти е по-удобна от текущата.
Колкото до родните майстори - имаше добри отзиви от мой познат седалка на за крейзи къстъмс за трансалп - разширяване на предната и задната за по-голям комфорт и някакви други доработки. Принципно повечето производители на дунапрен за седалки ти дават и спецификации и инструкции как да им ползваш продуктите, та има вероятност с малко опит и следвайки инструкции и у нас да се постигне читава седалка.
Активен
welinow
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: SUZUKI VL1500LC Балкан 50 МК-3 ИЖ СПОРТ 350
Публикации: 112

Ел. поща
« Отговор #28 -: февруари 19, 2018, 12:19:58 »

Най евтиния и ефикасен метод е които аз ползвам , като пътувам връзвам сака /тея кръглите от Луис/ на задната седалка и става перфектна облегалка.
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar; CH Racing WXE 125 4T; Suzuki DR650 SP46
Публикации: 1391

7183168
Ел. поща
« Отговор #29 -: февруари 20, 2018, 21:08:46 »

Kuryakyn никога не са познавали парите, това е неоспорим факт. А за качеството им - питай Миро. Не вярвам да чуеш само ласкави думи за тях.

Кирякин може би правят и хубави неща но ако от тях излизат ЖИЦИ - с мръсна газ бегане!!!
За црън уй не стават електрическите им диарии.
Хем скъпи, хем трошливи, хем нема рекламации.

Тук става въпрос за механични и хромирани уйни и в това отношение нямам никакви забележки но цените наистина са като за американци.
Не зная защо изобщо споменавате тази марка на старият континент.
Тя не е за тук!
Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилChoppers (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Седалка Ultimate или Mustang за Yamaha Road Star 1700XV?

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.275 секунди с 21 запитвания.