Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилРетро (Модератор: Restavratora)Тема: РЕЛИКВАТА ,..УМРЯ БРАТЯ!
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: РЕЛИКВАТА ,..УМРЯ БРАТЯ!  (Прочетена 3306 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 4948

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #15 -: февруари 09, 2018, 00:08:24 »

Е от де са тия нови Урали дето масово ги карат и им се радват американците ?  Surprised

То само там им е пазара Smile. Дори и руснаците разбраха, че са грешка още на чертожната дъска Smile
Ама хамериканците ги купуват и си мислят, че карат военна техника Smile Smile Smile
Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 145

Ел. поща
« Отговор #16 -: февруари 09, 2018, 00:18:42 »

То само там им е пазара Smile. Дори и руснаците разбраха, че са грешка още на чертожната дъска Smile
Ама хамериканците ги купуват и си мислят, че карат военна техника Smile Smile Smile

Не,  мислех си американците да не би да купуват от руснаците някакви базови модели и да ги доработват във щатите.
Много добре изглежда тоя Урал от клипа дето постнах и много добре движи с тоя кош. 60/70 мили без усилие при положение че тоя в клипа казва че е със 4 скорости. 
Гледал съм също така  преди време клипове на Урали с инжекциони,
незнам тоя от клипа какъв е но руснаците могат ли да правят други мотори освен карбураторни  Very Happy
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #17 -: февруари 09, 2018, 00:29:35 »

Не,  мислех си американците да не би да купуват от руснаците някакви базови модели и да ги доработват във щатите.
Много добре изглежда тоя Урал от клипа дето постнах и много добре движи с тоя кош. 60/70 мили без усилие при положение че тоя в клипа казва че е със 4 скорости. 
Гледал съм също така  преди време клипове на Урали с инжекциони,
незнам тоя от клипа какъв е но руснаците могат ли да правят други мотори освен карбураторни  Very Happy

Айдеее...пак се фЮлмирЪ  Smile
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Активен Активен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1338

« Отговор #18 -: февруари 09, 2018, 00:45:50 »

Айдеее...пак се фЮлмирЪ  Smile
  Smile Smile Smile Smile Smile

Tи мани... а как ги гледах навремето тея машини и си мечтаех за такава....  Smile Smile Smile Smile Smile Smile

и 20-25г по късно (за мен).... тея не са мръднали и 5мин напред във времето.... Surprised Smile Smile Smile

750cc - 40-тина коня и гордоста им е че вдига 120-тина км/ч

едит:
базови модели
Tя цялата марка е базова Smile Smile Smile Smile Smile Smile
« Последна редакция: февруари 09, 2018, 00:47:26 последно от Alexander3dartwork » Активен
Venci
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 615

« Отговор #19 -: февруари 09, 2018, 00:50:29 »

Ще влезе в тая тема някой от ретро манияците, и ще ви се накара, че бъркате Урал с Днепър. Лично аз имам само приятни спомени от Урал с днепърска скоростна кутия. С удоволствие бих карал такава машина отново.
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14131

« Отговор #20 -: февруари 09, 2018, 01:51:43 »

Урала не беше ли по-качествен от Днепъра? Бог се смили над мен и не съм имал такава редосеялка. Smile Ама съм карал на приятели. Не върви, не завива и най-вече не спира. А, да и вози гадно. С други думи, Харлей. Smile Сигурно американците за това го харесват. Smile Апропо, гола рама от Днепър тежи колкото цял японски мотоциклет барабар с мотоциклетиста и парцаланата. Surprised

Днепъра е с правоъгълни капаци на главите, а Урала с обли. Very Happy Има и други разлики, но тези са най-характерни.

П.П. Ама е по-добре от ИЖ де. Crying or Very sad
« Последна редакция: февруари 09, 2018, 08:59:42 последно от ЧЕФО » Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #21 -: февруари 09, 2018, 02:18:06 »

Very Happy Определено е по добре от ИЖ. На бялото не мога да кажа черно.  Smile
 А иначе си мисля, че се харесва от американците на принципа на това, че всеки харесва най- много тва което все още няма. Ама за тия 16К долара........... не е чудно изобщо защо завода е фалирал  Sad
Гледа ли тоя клип https://www.youtube.com/watch?v=K0mXmld5in8
Тоя от клипа в един момент казва на 3:40 минута че дори и да се похвали, че е карал Harley ,Ducati Panigale или BMW HP4
принципно никой не го интересува но ако се похвали че е карал Урал събужда интереса на всеки.  Very Happy  SmileГолям смях са тези американци  Very Happy
Сега като се загледах , този Урал от клипа е инжекция в началото на клипа 1:44/45 минута се вижда че не карбуратор.

« Последна редакция: февруари 09, 2018, 02:26:03 последно от Нешо Геровски » Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #22 -: февруари 09, 2018, 02:50:45 »

.

Very Happy Определено е по добре от ИЖ.

.

Глупости!!!!!! Ижето е поне 5 пъти по-здраво!!!!

Ще влезе в тая тема някой от ретро манияците, и ще ви се накара, че бъркате Урал с Днепър. Лично аз имам само приятни спомени от Урал с днепърска скоростна кутия.

.

И да е 12волта! Иначе е страшна мъка. А половината не могат да си направят динамото,токовете.... Абе чуплив е!
Всички навремето лудвахме защото са 4 такта.... И к'во се оказа? Аз с Ижока никъде не съм закъсвал нещо сериозно...
Уралите хвърлят глави, текът масла.... Абе не ми се разправя...
Ижето е най- добрия руски соц мотор!
Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #23 -: февруари 09, 2018, 03:13:45 »

Гледал съм един филм с Парцалев във който един от скечовете беше та оглежда се Парцалев в едно огледалото и вика
-На огледалото ли да вярвам или на себе си ? Я по добре да вярвам на себе си, че огледалото може да ме излъже та
те така  Very Happy Всеки е пристрастен и си хвали неговото Very Happy Ижа си е ИЖ  Mad

А иначе за едни и същи Урали ли говорим бе хора. Тия новите да не би да са малко подобрени спрямо старите
Я погледнете Урала на този клип.

Урал със кош 2x2 , инжекцион, стартер, дискови спирачки и прочие, както и още една камара афтърмаркет джаджи като лебедки и слънчеви панели  Surprised
https://www.youtube.com/watch?v=gDqRiyVpZ2E
« Последна редакция: февруари 09, 2018, 03:19:21 последно от Нешо Геровски » Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #24 -: февруари 09, 2018, 07:17:18 »

Гледал съм един филм с Парцалев във който един от скечовете беше та оглежда се Парцалев в едно огледалото и вика
-На огледалото ли да вярвам или на себе си ? Я по добре да вярвам на себе си, че огледалото може да ме излъже та
те така  Very Happy Всеки е пристрастен и си хвали неговото Very Happy Ижа си е ИЖ  Mad

А иначе за едни и същи Урали ли говорим бе хора. Тия новите да не би да са малко подобрени спрямо старите

Урал със кош 2x2 , инжекцион, стартер, дискови спирачки и прочие, както и още една камара афтърмаркет джаджи като лебедки и слънчеви панели  Surprised

Оооофхффйхх....
Докато не сменят целия двигател все същия боклук ще е!
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: февруари 09, 2018, 09:03:12 »

те така  Very Happy Всеки е пристрастен и си хвали неговото Very Happy Ижа си е ИЖ  Mad

Урал със кош 2x2 , инжекцион, стартер, дискови спирачки и прочие, както и още една камара афтърмаркет джаджи като лебедки и слънчеви панели  Surprised
Да, подобрени са. Стартер, инжекция, дискови спирачки брембо, и окачване Шоуа (мисля, че беше)
« Последна редакция: февруари 09, 2018, 09:51:09 последно от ЧЕФО » Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: февруари 09, 2018, 09:11:13 »

Глупости!!!!!! Ижето е поне 5 пъти по-здраво!!!!
Ко?Не! Ижето първо не е мотор, а косачка за трева. Познавам хора, дето с Днепри обиколиха България без грижи. Просто болшинството чападжии не знаят как да си поддържат моторите. Милен от Варна за 3 години нито веднъж не счупи двигател и не закъса, а караше целогодишно. Единствено прееба кардана от много палене на гума, понеже беше одължен.

Ижето е най- добрия руски соц мотор!
Пффффф... Smile Пък то, като говорим за соц. Мотори, МЗ, Ява и ЧЗ го превъзхождат в класи. Very Happy Ижето е едно нищо.
« Последна редакция: февруари 09, 2018, 09:55:31 последно от ЧЕФО » Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3735

Ел. поща
« Отговор #27 -: февруари 09, 2018, 09:35:26 »

чудно ми е как такива мото манияци като вас не знаят че урал се правеше и може би още си се прави,но допреди поне 2 години гаранция.има поне 6-7 различни модификации,според двигателя кото му се поставя.мисля че главно са кавазаки,поне те са най-скъпите.ако не ме лъже паметта,почват от 12 000евро,най-евтините и всички модификации са с кош.изглежда си като си е изглеждал винаги
Активен
phoenix
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 429

« Отговор #28 -: февруари 09, 2018, 09:52:26 »

Пффффф... Smile Пък то, МЗ, Ява и ЧЗ го превъзхождат в класи. Very Happy Ижето е едно нищо.

Гробарят имаше предвид, че сред съветските мотори, ИЖ-ът е най-здравият. Извън СССР другите бяха с класи над него.
Активен
max
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha xt600
Публикации: 598

Ел. поща
« Отговор #29 -: февруари 09, 2018, 09:58:53 »

Навремето поработих над едни къмто  1000 броя Днепри , правехме ги за износ за швабско , но се продаваха и тук .
Та един ден идват два образа да гледат и евентуално да купуват , единя го играе купувач-лайк , другия съветник-спец . Оглеждат те една 11-ка (това е модела без кардан към коша) мърморят си нещо , аз приближих да помогна нещо , да разясня.
И дочувам следния разговор :
Лайка: "Е как сега така 4-тактов "
Спеца: " Ами виж сега , нали е с два цилиндъра , един тук и тук , тук два такта и  тук два такта , стават 4 . То затова е и 34 коня , се едно две Ижета , тук едно Иже=17 коня и тук още едно ето ти 34 коня "
Просто нямах какво да добавя и се оттеглих засрамен . Confused
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилРетро (Модератор: Restavratora)Тема: РЕЛИКВАТА ,..УМРЯ БРАТЯ!

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.546 секунди с 20 запитвания.