Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: На мотор в Саудитска Арабия
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: На мотор в Саудитска Арабия  (Прочетена 5101 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Жоро_с_Моторо
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki Gsx 550 EF 88 г.(продаден),в момента безмоторен...
Публикации: 34

Ел. поща
« -: януари 11, 2017, 23:34:56 »

Здравейте пътешественици!

Имам едно питане,а то е:може ли чужденец да влезе на територията,на Кралство Саудитска Арабия с мотор?Планувам есента пътуване до Оман,през Турция и Иран,и събирам информация,но за съжаление не успях да намеря...За Турция и Иран всички сме наясно,не един и двама колеги са писали пътеписи,за Оман информацията ми е,че не би трябвало да имам проблем,сигурността в страната е добра,като се препоръчва избягване на пътуванията в близост до границата с Йемен,с оглед на политическата обстановка там.Знам,че ще имам нужда от "карнет дю пасаж"(разбрах,че от СБА са преустановили издаването му за пътуване през Иран),както и международна книжка.Ще съм благодарен за всякаква информация,като моля без глупави и заядливи коментари.

Поздрави,
Активен
FozY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: www.sites.google.com/site/fozysite/home
Публикации: 961

R1200GSA; XVS650

WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: януари 12, 2017, 10:31:45 »

Здравей, приветствам ентусиазма ти. Със сигурност за там ще ти трябва повече инат от необходимото.
Вярвай ми, че бих искал да ти задам 101 въпроса, но се сдържам за сега.
Ако си сериозен дай някакъв мейл да ти препратя инфо. Аз дълбах там 2010 (без успех) и най-големия камък е виза за Kingdom of Saudi Arabia. Реално нямам много и сам може да започнеш от тук: www.saudiembassy.at
Активен
forry
Freerider
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: скутерче
Публикации: 931

fory_underground@abv.bg forry
Ел. поща
« Отговор #2 -: януари 12, 2017, 18:18:03 »

Привет! Реално не мисля, че с нещо мога да съм ти полезен за пътуването, което си замислил, но ще използвам случая да те питам: След като СБА вече не издават прословутият карнет дьо пасаж, значи ли, че някой друг се занимава с неговото издаване, или просто вече тази архаична простотия не се изисква. Питането ми е за Иран, впрочем, щото аз в началото на април заминавам натам, но понеже съм супер (не)организиран, дори не съм започнал подготовката си, та от теб научавам това за карнета и СБА-то...
Активен
pegasoto1
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Aprilia Caponord
Публикации: 7

« Отговор #3 -: януари 12, 2017, 19:09:16 »

Знам,че ще имам нужда от "карнет дю пасаж"(разбрах,че от СБА са преустановили издаването му за пътуване през Иран),както и международна книжка.
Лятото на 2016-а година минах транзит през Иран. Още тогава имаше информация по форумите, че СБА са преустановили издаването на карнет. На място при лелките от СБА в София срещу 500 евра депозит си издадох карнет, без никакъв проблем. Важното е карнета да е надлежно попълнен от митническите служители и на входа и на изхода от съответната държава, за да можеш да си върнеш депозита в България. Пак там, в СБА, се издава и международна шофьорска книжка, която става веднага. По спомен цената беше 18лв и е с валидност от една година.
Активен
Жоро_с_Моторо
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki Gsx 550 EF 88 г.(продаден),в момента безмоторен...
Публикации: 34

Ел. поща
« Отговор #4 -: януари 12, 2017, 20:14:52 »

Здравейте,

Информацията относно "карнет дьо пасаж" я имам от офроуд форума и е от 2015 г,както и от пътепис на наш колега,пътувал през Иран миналата година.На влизане в Иран не са му искали този документ,но на излизане,да.Все пак се е прибрал,тъй като грешката е на митничарите,че не са го изискали при влизането и са го пуснали.Самият той не вадил,тъй като е разбрал,че от СБА не издават.Това е въпросният пътепис http://jamamoto.blog.bg/turizam/2016/01/27/pytuvane-do-iran.1425548 Като мотив за преустановяването от СБА са посочили "несигурна обстановка по границите",или нещо такова.Към днешна дата,по думите на  pegasoto1 явно са възобновили издаването.Мерси за информацията колега!
Относно визите за КСА,разбрах,че тази туристическа агенция http://www.hermesholidays.net/visi_sauditska_arabia.html е акредитирана и е посредник за изваждането на виза,тъй като у нас няма посолство.Предполагам имат информация относно влизането в КСА през сухоземната граница,с лично МПС.
Първоначално идеята ми беше да пътувам до Иран и обратно,но случайно попаднах на информация,че от миналата година(ако не бъркам),Иран и Оман са пуснали в експлоатация ферибот м/у двете държави,и реших,че посещението си струва.Равнището на сигурност е високо,битовата престъпност е почти нулева,а и се наказва сурово,красиви плажове,исторически забележителности.При влизане в Оман срещу 40$(пак по памет) се купува виза,която дава право на престой до тридесет дни.Бензинът е стотинки,по-евтин от този в Иран,който доколкото знам за чужденци е около 60 ст./литъра,а местните зареждат още по-евтино.
В момента съм още на етап планиране,имам и аз 101 въпроса Smile Продадох си мотора,който ми служи седем сезона.В момента търся ендуро,спрял съм се на Honda Xl600 Lm,Honda Xlv Transalp и Honda Africa.Финансовите ми възможности не са големи,не ми е по джоба BMW Gs1200 Adv(много го харесвам,но много жълтички...) ,KTM Adventure и т.н.Трябва ми здрава и лесна за ремонт(при нужда) машинка.Това е и причината да се спра на горепосочените три модела.

Forry,желая ти безаварийно пътуване!

Поздрави,
« Последна редакция: януари 12, 2017, 20:53:31 последно от Жоро_с_Моторо » Активен
Pluton
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 148

Ел. поща
« Отговор #5 -: януари 13, 2017, 01:21:41 »

ако ти се ходи до близкия изток ей го къде е Париж  Very Happy
Активен
FozY
ниво 5
Неактивен Неактивен

R1200GSA; XVS650

WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: януари 13, 2017, 12:01:56 »

Здравейте,
.....

Мотор сам пътешествие не прави така, че си вземи каквото можеш и обслужено ще те закара и върне.

Посолството в чиято юрисдикция сме е в Атина. От тях отговора беше:

Цитат
From - 25.06.2010

MR PLAMEN LAZAROV

WE NEED:

A LETTER TO THE VISA SECTION OF SAUDI ARABIAN EMBASSY MENTIONING THE ROUTE,

THE PURPOSE , THE HISTORICAL PLACES THAT

YOU WILL VISIT AND WHO IS GOING TO PAY THE COST (A COMPANY OR YOURSELF)

PLEASE PHONE US FOR DETAILS:

210 6716911-12-13 ( EXTENTION 1044-1045)

REGARDS

Мисля, че ако използваш правилната тур. агенция нещата ще се получат.
Провери пак:, но Оман е една от най-скъпите държави. Ферито май беше до Дубай.
Активен
xx22xx22
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha
Публикации: 226

Ел. поща
« Отговор #7 -: септември 19, 2018, 12:26:44 »

Да попитам знаещите :
Карнета от СБА за определена държава ли се издава или ?

Питам защото прочетох че немски колега е заобиколили Неиздаването на карнет за Иран като е посочил че ще посети Пакистан -за където проблем с издаването няма ...след което е направил,съвсем успешно пътуването до Иран .

Каква е цената на карнета в СБА все пак ?
Благодаря .
Активен
IBenchev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: XX
Публикации: 253

« Отговор #8 -: септември 19, 2018, 21:42:31 »

Почти на 100% съм сигурен, че ако пишеш на този човек (българин е), ще получиш повече от изчерпателен отговор.

https://www.youtube.com/user/ramarvarna
Активен
xx22xx22
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha
Публикации: 226

Ел. поща
« Отговор #9 -: септември 19, 2018, 22:03:06 »

Павлин -допадат ми историите му , има какво да научи човек от него .
Благодаря
Активен
FozY
ниво 5
Неактивен Неактивен

R1200GSA; XVS650

WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: септември 25, 2018, 09:24:53 »

Да попитам знаещите :
Карнета от СБА за определена държава ли се издава или ?

Питам защото прочетох че немски колега е заобиколили Неиздаването на карнет за Иран като е посочил че ще посети Пакистан -за където проблем с издаването няма ...след което е направил,съвсем успешно пътуването до Иран .

Каква е цената на карнета в СБА все пак ?
Благодаря .

Този който имах, не се споменава страната. Мисля, че е типов документ.
Бих качил снимка, но заради личните данни  Smile Smile

Цената, с преводи таксички по спомен 10-12 лв.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 3056

Ел. поща
« Отговор #11 -: септември 27, 2018, 14:11:00 »

Международната книжка още ли я искат у 21век!?! Sad
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1072

Ел. поща
« Отговор #12 -: септември 27, 2018, 19:38:59 »

Международната книжка още ли я искат у 21век!?! Sad

...искат, искат
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: На мотор в Саудитска Арабия

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.153 секунди с 21 запитвания.