Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Документи за Сърбия
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Документи за Сърбия  (Прочетена 1069 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Archibald
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 900 Classic
Публикации: 52

« -: септември 23, 2019, 08:21:51 »

Намерих една подобна тема, но доста стара, не знам доколко написаното в нея е актуално, та затова и реших да отворя нова. В скоро време се планира едно ходене до западните комшии и тъй като аз се очертава да съм единственият на две колела, а досега не съм минавал границата с мотор, ще съм благодарен на всякаква информация какви тапии искат на КПП-то и след него. Личната карта и малкия талон са ясни, но трябва ли да размъквам и големия, стикери някакви...  Surprised
Активен
aleyan
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Transalp 650
Публикации: 33

Ел. поща
« Отговор #1 -: септември 23, 2019, 08:28:56 »

Трябва ти стандартното, като за кола. Малък талон, зелена карта, лична карта. Ако мотора не е на твое име + пълномощно.
И минаваш пред опашката.  Very Happy
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6 Fazer 2004
Публикации: 488

Ел. поща
« Отговор #2 -: септември 23, 2019, 12:24:10 »

зелена карта е малко вероятно да ти искат, но си я носи за всеки случай.
Лична карта и малък талон на мотора, и отговор на въпроса "за къде?"  Very Happy
Активен
Archibald
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: септември 24, 2019, 09:16:24 »

Чудесно, мерси много.  Very Happy При едно минаване през "Калотина" с кола миналата година от нашата страна искаха и големия талон, основно затова питах.

Да ползвам темата за още един полу-свързан въпрос: от собствени наблюдения съм останал с впечатлението, че братята сърби с пагони имат доста по-ниска търпимост към нарушенията от родните им колеги (сещам се примерно как един хвърковат нашенец с Ауди, който караше с 30-40 км/ч над ограничението, го видях поне три пъти между границата и Ниш да стои на аварийни встрани и да се обяснява с катаджиите им), та да питам колко са им ограниченията за градско/извънградско/магистрала при липса на знаци конкретно за мотори - ако за А-то при тях има отделни ограничения разбира се?
« Последна редакция: септември 24, 2019, 09:17:59 последно от Archibald » Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6 Fazer 2004
Публикации: 488

Ел. поща
« Отговор #4 -: септември 24, 2019, 09:27:58 »

https://www.shofior.com/speed-limitations
Активен
Archibald
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: септември 25, 2019, 08:19:37 »

Благодаря още веднъж.  Very Happy
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4507

Ел. поща
« Отговор #6 -: септември 27, 2019, 08:39:20 »

Благодаря още веднъж.  Very Happy
ако те хванат в нарушение-гледай да се измъкнеш.плащай го или им давай подкуп,но не казвай,че нямаш пари да си го платиш,че си евало мамата

те са гадове и плащането искат да е в техни пари

БГ левове е невъзможно да си смениш там,та си носи Евро или смени с техни или тегли там от банкомат

за минаване лична карта и талон на мотора.с няколко мотора дето не са на мое име съм минавал през няколко граници,проблеми не съм имал

като питат къде,викаш за плескавици и летиш
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Документи за Сърбия

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.224 секунди с 21 запитвания.