Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 27   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Първи мотор  (Прочетена 7140 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Митака1
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR F4
Публикации: 20

« Отговор #270 -: февруари 13, 2018, 23:06:27 »

....а и ти може да не помниш какво си ял снощи,ама тя помни какво си и казал на първата среща като си запалил втората цигара....  Cool Razz Razz Камо ли цветове,лепенки или нов ауспух...визирам моя случай.Ръкавици на 3 месеца вече ме пита нови ли са?Трагедия е при мен..... Smile
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3485

Ел. поща
« Отговор #271 -: февруари 13, 2018, 23:11:06 »

ако караш малък мотор,винаги можеш да се оправдаеш с него,ако някой те направи смешен из завоите

с голям и бърз това някак си не се получава Smile Smile Smile Smileтам се почва то гумите ми не са добри и...цел куп глупости

а когато караш от най-бързите си имаш отговорност към машината,не става да я срамиш и да я минават бусове

ама в началото ще си доволен и само да караш,без да падаш много много
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LA650, Балкан С2
Публикации: 1591

« Отговор #272 -: февруари 13, 2018, 23:12:34 »

Абе преди време го писах нейде из новобранските теми, ма пак ще взема да го напиша. Познат, който тогава караше 636 един ден на майтап седна на мотопеда, с който се бях завлекъл (Derbi Fenix 50). Цитирам реакцията му по памет: "Ебаси! Това сигурно се кара супер лесно! Ако знаех, че има толкова голяма разлика никога нямаше да почна с голям мотор!"
Със слаб мотор нямаш избор и се научаваш да взимаш завоите с висока скорост, защото след завоя няма сили да ускори. С мощен мотор се научаваш да ускоряваш на правите и се молиш да не те засече някоя мантинела докато се опитваш да вземеш някак си завоя.
В същия тоя ред на мисли (с взимането на завоите) преди години се возихме с едни типове посока Самоков. Аз карах Севидж с двигател от китайско 150 кубиково недоразумение. Максимална скорост около 80 км/ч. На всеки 5-10 завоя трябваше да спирам да чакам едно 750 кубиково сузуки. Собственикът му го притежаваше повече от 2 години.
И другото - повечето новобранци си мислят, че 100 коня са нищо, щото колите им са по-мощни. Забавно е как със 70 коня чопър мога да направя поне 70% от колите в София смешни...
Колкото до критични ситуации - "вадил" съм мотор от около 45 градуса наклон заради сериозно поднесла предна гума без особени проблеми, освен огромното количество адреналин. Добре, че беше Севидж. Вадил съм и Голдуинг от поднесла предна гума и много по-малък ъгъл на наклон с не по-малко адреналин и много болки в крака, който изрита асфалта, за да го изправи. Дали има разлика между това да се уча на лек и на тежък мотор? Еба ли му мамата другарко колко са звездите...
Нищо не разбирам от "пистарки", та изобщо не ме слушайте...
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #273 -: февруари 13, 2018, 23:13:35 »

....а и ти може да не помниш какво си ял снощи,ама тя помни какво си и казал на първата среща като си запалил втората цигара....  Cool Razz Razz Камо ли цветове,лепенки или нов ауспух...визирам моя случай.Ръкавици на 3 месеца вече ме пита нови ли са?Трагедия е при мен..... Smile
брат всичко за мотора е на ебси офертата и струва 40 лева,тва си е закон

ако се вози,може и довода-нали не искаш другите да ни се смеят като спрем някъде
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 913

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #274 -: февруари 13, 2018, 23:18:46 »

ама в началото ще си доволен и само да караш,без да падаш много много

Smile Smile Smile

Така си е..
Активен
Митака1
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #275 -: февруари 13, 2018, 23:33:28 »

брат всичко за мотора е на ебси офертата и струва 40 лева,тва си е закон

ако се вози,може и довода-нали не искаш другите да ни се смеят като спрем някъде
Офертите доскоро важеха-вече и промоциите не важат.Лошото е,че вече иска и да я возя,а аз не искам-ще вземе и да и хареса.....един авер тъй се набута,че сега не може да иде никъде без нея... Sad Sad Smile
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #276 -: февруари 13, 2018, 23:46:02 »

Офертите доскоро важеха-вече и промоциите не важат.Лошото е,че вече иска и да я возя,а аз не искам-ще вземе и да и хареса.....един авер тъй се набута,че сега не може да иде никъде без нея... Sad Sad Smile
е къв ти е проблема,прайш и едни 20 километра в стил ТТ и нема да се сети повече за пистов мотор

махаш степенките,слагаш капак и викаш,ма той си е проектиран за един човек,за по сигурно го изправи и няколко пъти на задна гума,та да е сигурна че е от втория човек и те така.

аз за 10км в посока,така добре се представих,че бившата после и на скутера не щеше да се вози Smile Smile Smile Smile Smile Smile

вика,то само едно бучене се чува,като погледнах надолу,понеже каската щеше да ми изхвръкне от главата и прекъснатата осева линия се сля и стана на непрекъсната и резко спре да ми се вози на пистарката

а преди това-кой бе,мен ли ще плашиш с тоя мотор Smile Smile Smile Smile Smile Smile

реално погледнато можеш да я направиш и религиозна с него,почват да се молят на вси светини дето са им известни,само да слезе жива от това нещо Smile Smile Smile Smile
Активен
Митака1
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #277 -: февруари 14, 2018, 00:26:50 »

Много оспамихме темата на колегата,ама щр ти отговоря и спирам. Very Happy.Като гаджета още с колата гоних едни евери които бяха тръгна по-рано и на магистралата с 160-70 виждам табела  ама не успях да резчета накъде да карам и се обръщам да видя обратната табела.Докато зяпам,(минават поне 5-6 секунди)тя най-спокойно ми вика-кола.Като поглеждам,един дядо с Опел Кадет(няма да забравя)прави някаква маневра и аз го виждат в последния момент вече.Набивам спирачките и се мъча да го заобиколя.....някакво чудо беше ,че не го отнесох.А след това треперех докато пристигнах.после я питам-а бе жена,ти не се ли уплаши ,че ще се изтрепем....а тя ми вика-с теб съм сигурна,аз ти вярвам.После имах и доста силна кола,возил съм я бая бързо-тя ми вярва...как да я кача на мотор,като знам,че ще и хареса.. Smile
Активен
kr_karakolev
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: колело
Публикации: 77

Ел. поща
« Отговор #278 -: февруари 14, 2018, 10:22:03 »

....

п.с. Някой с ИЖ има ли мерак да ми даде да го пробвам това чудо ?

Ако си от Варна..заповядай.Само да му сменим бобината. Дойдоха неквк агенти да го копуват.ама нямаше акумулатор мотора и хората дойдоха.Отидох за документите те сложили акумулатора ама той 12 волтов и ...чао .
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3006

« Отговор #279 -: февруари 14, 2018, 13:05:59 »

Чета последните постове и ми става едно радостно и весело...! Дори се усмихвам по малко! Освен децата,има ли нещо по-хубаво от тези "скапани" мотори,мама му стара...? Дори след най-гадната седмица са достатъчни едни 20км по любимото "трасе" с някой съмишленик,та дори и сам, и сякаш всичко изчезва!
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1590

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #280 -: февруари 14, 2018, 13:14:46 »

Ако си от Варна..заповядай.Само да му сменим бобината. Дойдоха неквк агенти да го копуват.ама нямаше акумулатор мотора и хората дойдоха.Отидох за документите те сложили акумулатора ама той 12 волтов и ...чао .
Варна ми е далеко, но благодаря за отзивчивостта - може би на лято
Просто от любопитство...преди време си говорихме с дядо ми - имал е разни Балкан-и последния 350. Като го питах дали са вървели добре....направи една физиономия която рядко бях виждал и каза: ююююхууууууу  Smile Smile

п.с. Колегата защо не взе R6, която си покарал 20км и ти е харесала ?
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 913

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #281 -: февруари 14, 2018, 13:59:42 »

Чета последните постове и ми става едно радостно и весело...! Дори се усмихвам по малко! Освен децата,има ли нещо по-хубаво от тези "скапани" мотори,мама му стара...? Дори след най-гадната седмица са достатъчни едни 20км по любимото "трасе" с някой съмишленик,та дори и сам, и сякаш всичко изчезва!

+1
Така си е!Само ако може километрите да не са 20...  Very Happy
Активен
kr_karakolev
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #282 -: февруари 14, 2018, 14:28:57 »

Варна ми е далеко, но благодаря за отзивчивостта - може би на лято
Просто от любопитство...преди време си говорихме с дядо ми - имал е разни Балкан-и последния 350. Като го питах дали са вървели добре....направи една физиономия която рядко бях виждал и каза: ююююхууууууу  Smile Smile

п.с. Колегата защо не взе R6, която си покарал 20км и ти е харесала ?

Заповядай лятото.Ами нямаше работещ нотариус,и исках и с колега да отида да я видим.

пс
Днес ме съкратиха от работа Sad
Фак
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1590

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #283 -: февруари 14, 2018, 15:08:49 »

Заповядай лятото.Ами нямаше работещ нотариус,и исках и с колега да отида да я видим.

пс
Днес ме съкратиха от работа Sad
Фак

Ако си взел няколко голееми заплати на куп - все едно са ти подарили моторетката  Very Happy

Горе главата  Mad
Активен
kr_karakolev
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #284 -: февруари 14, 2018, 15:15:41 »

Ако си взел няколко голееми заплати на куп - все едно са ти подарили моторетката  Very Happy

Горе главата  Mad
А споко съм.Даже като се чух с човека му казах айде в събота че съм на работа Smile Smile Smile
Ами да почти ми я подариха
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 27   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Първи мотор

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.331 секунди с 21 запитвания.