Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 36   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Първи мотор  (Прочетена 19051 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3978

Ел. поща
« Отговор #255 -: февруари 13, 2018, 13:27:14 »

ами мисля че като за начало трябва да си изградиш един много грешен навик,да спираш само с предната спирачка.ще ти е по-лесно така и при ситуация няма да се чудиш какво беше по напред.
НИКОГА,ама никога не се опитваш да спреш и свиеш едновременно.и това ще го научиш с времето,ма в началото ако го пробваш в ситуация,ще паднеш почти в началото на спирането

ако при колата има изменение на сцеплението при мокро,при мотора това нещо е в пъти по осезаемо.можеш да изгубиш сцепление и само с подаване на газта.пример караш си със 160 и си ускоряваш и изведнъж задницата почва да настига предницата.
пясък,петна от масло,вода и други лайна по пътя,трябва да не използавш спирачката върху тях.ако все пак ти се наложи,по добре я пусни веднага,как усетиш че закове предната гума.спираш далеч по бързо на мотора,отколкото влачейки се.

общо взето като караш бързо,а ти рано или късно ще почнеш,никога не разчитай на спирачките да те измъкнат от ситуацията.спираш колкото можеш и през това време търсиш други алтернативи.обикновенно с над 160,когато видиш "проблема" вече е твърде късно за спиране.убиваш колкото можеш от скороста,като държиш байка изправен и като скороста ти позволи маневра за измъкване от ситуацията я правиш.за разлика от нормална кола,тук имаш и ускорение,което понякога е решение на проблема,не го забравяй

като покараш мотора,направиш няколко месеца и поне 5000км,можеш да прочетеш как е правилно да се спира и да започнеш с тренировките на правилното спиране.

прекалено високата скорост в завой,е нещо с което ще се запознаеш твърде скоро.скороста ще е прекалено бърза само в твоята глава,повярвай ми,мотора може да се справи с много по-големи предизвикателства,ако не му пречиш.
просто буташ кормилото от вътрешната страна на завоя(контра завиване) и мотора свива още  и вземаш завоя..паниката е първото нещо което ще ти се случи,като изпаднеш в ситуация.за момент ще ти се доще да си на друго място,на всяко друго място,само не и там където си.ще решиш че всичко е свършено и ще се прибиеш.ще започнеш трескаво да се питаш какво да правя.

ако прага на овладяване на паниката ти е малък и в тоя момент се сетиш какво съм ти написъл,имаш шанс да ти се размине.това е индивидуално за всеки и какво ще е за теб,зависи изцяло от теб,а и от начина ти на живот.общо взето имаш по-малко от секунда за преодоляване на паниката.

аз ще карам бавно и на мен няма да ми се случи,нямаш го това като опция.както и да караш,ще ти се случи,не си сам на пътя.а ТИ точно няма и да караш бавно,щото иначе щеше да искаш чопър,не пистов мотор.

ако мислиш че няма да се справиш с нещо от това...това е А на карането на тея машини,прай сметка за Ю-Я.по добре не се пробвай,че ще свърши зле.според мен и за цял живот не може да се научиш да караш на 100%,за това трябва непрекъснато да се учиш и усъвършенстваш.в момента в който си кажеш,добър съм...да си знаеш че скоро ще е и сериозното падане с висока скорост.
Активен
bamz
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet '04
Публикации: 67

Ел. поща
« Отговор #256 -: февруари 13, 2018, 13:27:43 »

Прекалено много мислиш, а от това боли глава.
Имам приятел, който си купи Р6 като първи мотор, подкарва си го без проблеми. Забележи, че ударението е на "подкарва".
До ден днешен изправя завои, дума не може да става за "затваряне" на гуми и тем подобни.. и сигурно ще му отнеме мноооого време докато ги направи.
Дай Боже инфакрните ситуации, пред които се изправя и късметът е единственото нещо, което го спасва да не се изчерпат.
И все още не може да го кара, но е най-щастливият човек на планетата, защото точно това си искаше. Вече ако искаш да КАРАШ наистина е от значение на какво ще се НАУЧИШ да го правиш.
Вземи си каквото ти е на сърцето, пък колко ще ти спъне "развитието" като "карач" няма значение. И се моли за по-малко ситуации, в които късметът трябва да те покрива.

в момента в който си кажеш,добър съм...да си знаеш че скоро ще е и сериозното падане с висока скорост.
   - факт.
« Последна редакция: февруари 13, 2018, 13:32:16 последно от bamz » Активен
dirtlego
Ducater
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Ducati Diavel; Harley-Davidson Night Rod; Yamaha FZ1N; Yamaha FZ8; Honda Hornet
Публикации: 477

« Отговор #257 -: февруари 13, 2018, 15:18:36 »

Края на темата се вижда.
Човека е седнал и мръднал с R6, няма връщане назад. Бръмне ли веднъж мечтаната машина под теб, това е тя. Вземаш я и като се оправи времето зашиши няколко обиколки на писта, ако искаш да усетиш за къде е мислен този мотор.
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1042

Ел. поща
« Отговор #258 -: февруари 13, 2018, 15:34:55 »

между другото, най-скапаният мотор който съм карал е R6 от тези 2рото поколение. По принцип не съм по пистарките, но съм карал и 636 2005, и 600РР 2005, и Смрад и какво ли не, но това направоооо ми беше ад за каране.
Активен
kr_karakolev
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha R6 2003
Публикации: 124

Ел. поща
« Отговор #259 -: февруари 13, 2018, 16:56:42 »

А какви документи освен голям и малък талон трябва да изисквам? При полужение , че човека не е от моята община/област кой трябва да плати данъка ? Гражданска кой плаща аз или той? Благодаря.

Активен
sam_g
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda VFR 800 V-tec, (ABS, 2006); Ex: Honda CB600F - Hornet '01
Публикации: 620

V-я си FR-а

« Отговор #260 -: февруари 13, 2018, 17:01:44 »

Документ за технически преглед , гражданска и платен данък минимум за миналата година и сравни номера на рамата с този в талона  Very Happy
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14116

« Отговор #261 -: февруари 13, 2018, 17:43:36 »

за красота спор няма -  ще "рути мацките" по заведенията.....

https://www.facebook.com/metal666jack/videos/1095103600525789/?hc_ref=ARQ36xaaZTZud42QbWFjxxJaXBU0otdo_s3kmISmiBOcqdzvZzNsaCGaQwJBfKG6itU

Сори, ама не се сдържах.  Smile
« Последна редакция: февруари 13, 2018, 17:45:45 последно от ЧЕФО » Активен
Che_
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM SX 250
Публикации: 4196

« Отговор #262 -: февруари 13, 2018, 18:31:24 »

Smile

rulez1 rulez1 rulez1 rulez1 rulez1 rulez1 rulez1 rulez1

Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5099

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #263 -: февруари 13, 2018, 18:49:53 »

Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Чак ме е яд, че мойта спря да го гледа този сериал... Кой ли епизод е да го потърся да се посмея...

.

ако мислиш че няма да се справиш с нещо от това...това е А на карането на тея машини,прай сметка за Ю-Я.по добре не се пробвай,че ще свърши зле.според мен и за цял живот не може да се научиш да караш на 100%,за това трябва непрекъснато да се учиш и усъвършенстваш.в момента в който си кажеш,добър съм...да си знаеш че скоро ще е и сериозното падане с висока скорост.

Mad

Тъй като ти в момента си му гуру, ще му споделиш ли две-три ситуации в които си изпадал?
Може и оная за бабата дето ти изкокнала рязко Smile
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #264 -: февруари 13, 2018, 23:08:47 »

аз не съм му гу ру,идеята ми е вие да помагате с "обучението" да се допълваме и да спорим,ако мислите че някъде греша,та да научи възможно повече неща от тук,а не от твърдия асфалт или студената мантинела.

това е единствената ми идея,като пиша в такива теми

опазил ме господ,някой от мен да гледа и да ме копира Smile Smile Smile Smile Smile Smile

просто искам младите мотористи да не правят моите грешки,да се научат много по-бързо от мен,да бъдат много по бързи от мен.искам да се държим като нормални хора,като видиш че някой греши някъде,да отидеш и да му покажеш как се прави,без да нараняваш достойнството му и без да се правиш на господ.

помагаш на брат и толкова
Активен
Митака1
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR F4
Публикации: 78

« Отговор #265 -: февруари 13, 2018, 23:51:23 »

Рядко коментирам,но тази тема ми хареса.За първи път се качих на мотор(симсон)на 15г.Един приятел тъкмо си го беше взел и за зла съдба ми го даде.....направих обиколка на квартала само на първа(така и не влезе тая пуста втора скорост).Вече зарибен реших,че искам мотор,но и аз като повечето новобранци бях с мисълта,че не съм за малък мотор.Купих си МЗ 150.Да ама още при пробата,мотора скочи като му подадох газ и ако не си бях вдигнал крака,коляното му щеше да остане на бронята на една паркирана кола.В интерес на истината това ми подейства изтрезвително и оттгова с газта мнооого внимавам.После вече имаше и 251,Катана,ГПЗ,РГ ГАМА 250(мнооого вървяща-дори и за сегашните стандарти),НСР...покарахме си навремето.Докато не станах на 22г. и вече не ми се караше-забравих моторите.....Докато един ден друг приятел не замина за Щатите и не ми остави един скутер 250сс....и пак се почна.Купих си пак  скутер-за заблуда на врага(жената Very Happy) и след година съм на пистака.Вече искам и девятка,ама "врага"каза,че взема ли по-голям си събира багажа........това вече ще го ползвам като жокер някой ден. Smile Smile Very Happy
Активен
Митака1
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #266 -: февруари 13, 2018, 23:55:46 »

....та мисълта ми беше....човек като го влече нещо няма как да му го избиеш от главата.А за модела или вида мотор-времето ще покаже.Нека да покара,пък сам ще разбере кое е за него.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1853

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #267 -: февруари 13, 2018, 23:56:36 »

Аз пистарка не съм карал
Само стругове и един чопър два чопъра..
Но един ден си бях повярвал и се бях "засвяткал" около цанков камък..скачам на спирачките (основно задната, оти ме добъзя да набия предната по силно..) и мотора взе да се суче...пред мен 90 градуса завой - тогава така ми се видя...реших че ще се пада - няма накъде..реших поне да наклоня мотора както никога до сега...пък квото ще да става......ооо чудо..можело и още газ да дам....
Зад мен имаше познати с кола. Питам ги - абе.. много ли се наклоних на онзи завой, как ви се видя ?!?!? Ами като на другите завои, нищо особено ми отговориха те...

Друг път на Предела..караме с 2 познати..единият с Х11, другият с СБР 600 2001 модела....аз с XJ600  Very Happy - по завоите бяхме заедно с Х11...тоя с СБР-то одъртяхме да го чакаме..просто онзи имаше мозъчна турболенция последнитя няколко месеца - после спря да си кара мотора...
Взех сегашния струг...брат ми ни направи смешни с неговия XJ 600 по Трансфагарашан (или както там се пишеше) и по Трансалпината...

Жената с XJ 600 ме е натискала мнооого докато аз водя с моя струг - макар да й беше първи сезон
Хорнет 600 зората на 2000те също ни е правил смешни на Бистрица Ковачевци...

Та...доста неща се случват в главата и бързият мотор, не те прави бърз, но пък радост има поне в 90% от каранията...

п.с. Някой с ИЖ има ли мерак да ми даде да го пробвам това чудо ?
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #268 -: февруари 14, 2018, 00:00:27 »

то аз трудно различавам 6 от 9,не ли пък жена ти

най много му залепи една лепенка на зх6р и си ти

дори и да сбърка в избора си,няма да се жени за тоя мотор,продава и нов.и в това си има добри страни.спира да ти пука за тия железа и живота някак си става по весел докато раздаваш газта
Активен
Митака1
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #269 -: февруари 14, 2018, 00:02:56 »

то аз трудно различавам 6 от 9,не ли пък жена ти

най много му залепи една лепенка на зх6р и си ти

дори и да сбърка в избора си,няма да се жени за тоя мотор,продава и нов.и в това си има добри страни.спира да ти пука за тия железа и живота някак си става по весел докато раздаваш газта
...хахаха...китане-не ме разбра.Не и пука за желязото,а за месото... Smile Smile
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 36   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Първи мотор

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.462 секунди с 21 запитвания.