Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Истанбулската конвенция.....
Анкета
Въпрос: Против ли сте НС на Република България да ратифицира така наречената Истанбулска конвенция от 11.05.2011 г.?
Да - 41 (87.2%)
Не - 6 (12.8%)
Общ брой гласове: 46

Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Истанбулската конвенция.....  (Прочетена 13552 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
phoenix
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 470

« Отговор #225 -: февруари 13, 2018, 10:01:46 »

Снощи се зазяпах в "Черешката на тортата". Предполагам съвсем не случайно тъкмо сега са пуснали епизодите с участието на някакво недоразумение, което ми прилича на мъж, който се има за жена... А може и да е обратното Surprised Джендър отвсякъде.
Активен
ezhko
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW F 650 GS Dakar; BMW R 100 RT
Публикации: 124

Нагъл - щото е бодлив!

Ел. поща
« Отговор #226 -: февруари 13, 2018, 10:23:58 »

В Шотландия не мислят така  Very Happy! Или там са само джендъри  Smile?

Това е щото шотландците са анални типове.  Very Happy Very Happy
Активен
dirtlego
Ducater
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Ducati Diavel; Harley-Davidson Night Rod; Yamaha FZ1N; Yamaha FZ8; Honda Hornet
Публикации: 469

« Отговор #227 -: февруари 13, 2018, 11:25:51 »

Преди време (няколко месеца, ако не бъркам) Люис Хамилтън беше кометирал снимка на неговият племеник, който облякъл рокля на принцеса май, и под снимката коментирал, че само момчетата не носели рокли и не били принцеси. Е да, ама не. Наложи се да изтрие коментара и да се извинява на "общността". Пък не е да няма пари за адвокати,... голямо лоби имат.
А ето:
https://www.sportal.bg/news.php?news=700954

PS
То не било снимка, най-ми било клипче.
« Последна редакция: февруари 13, 2018, 11:30:36 последно от dirtlego » Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14131

« Отговор #228 -: февруари 13, 2018, 12:32:11 »

Не пиша вече в тази тема умишлено, че ще ме изкарат джендър от 42-рия тип. Оги и Владич, ако ще ви бият свиркайте да се бием рамо до рамо "по джендърски"  Smile Отдавна съм с гражданско-европейско съзнание, за да се вълнувам от "нарушените ми права", че някой бил с различна ориентация, раса, самосъзнание... само не и тъп. Съжалявам, че форум събран по принципа "Омираме си за моторите" трябва да се караме и разделяме на групички заради всякакви други неща освен моторите! Ми то е същото и с овцете гласоподаватели - "глейти ги сега джендърите, не на гледайте нас как крадем". За мен е абсолютно тъпо да споря в тази тема! Аз съм толерантен към педерасите и всички джендъри много преди да го раздухат този "проблем". Не съм толерантен към Педерасите дето ебаха мамата на Държавата ни и ни отклоняват вниманието с морковчета от типа: "Аз съм БЪЛГАРИН!!!!", "АЗ НЕ СЪМ ПЕДЕРАСТ!!!", ... овце! Дайте да си караме моторите и да не се занимаваме с глупости. Който иска да се ебе отзад - ще се ебе. Нашия форум няма да го спре. Ебът се отзад откакто свят светува и ще се ебът. по римската империя е било модерно, по инквизицията са ги горели... Не сме ния дето ще казваме как другите искат да живеят. Все едно да кажат: нормално е да се кара автомобил, моторите са нещо различно. Мотористите са идиоти, самоубийци... Всичко е стереотипи възприети от простия човек. Но то хомофобията заразява само неуверения мъж. Съжалявам ако някой се почуства засегнат. Нека го забрави "насутринта", нищо лично срещу никой - всички сме мотористи и като такива ще се събираме, без да спорим за глупости.

Бат Ицо, при цялото ми уважение, ако не беше ти, а някой друг, щях да го попитам следното: "Пич, ти май не си много умен, нали?" Но няма да те попитам това, защото ти си ти, а не някой друг и не искам да ти паля фитила. Обаче ще те попитам друго. Наистина ли след 25 страници тема ти все още си мислиш, че някой от нас иска да спира педерастите да се дрънчат в ауспуха? wall wall wall Всъщност на никой от нас не му пука кой къде се дрънчи и с кого. Просто не искаме да внушават на децата ни, че да си педераст и да си сменяш пола са нормални неща. Да, прав си, че не сме ние, дето ще казваме другите как да живеят. Проблема, обаче е, че другите искат да казват на нас, ние и децата ни как да живеем. Успях ли на 26-тата страница да ти го обясня, или случая е отчайващ?

П.П. За всеки случай ще го повторя. Нямаме против педерастите да се дрънчат по между си, не ни пречат. Просто нека никой да не закача децата ни и да не ги развращава с извратени идеи. Ето, толкова е просто.
« Последна редакция: февруари 13, 2018, 12:50:39 последно от ЧЕФО » Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1536

Ел. поща
« Отговор #229 -: февруари 13, 2018, 13:10:47 »

........
П.П. За всеки случай ще го повторя. Нямаме против педерастите да се дрънчат по между си, не ни пречат. Просто нека никой да не закача децата ни и да не ги развращава с извратени идеи. Ето, толкова е просто.
Казано точно и ясно:x
Но за всеки случай качвам един материал за тези които си мислят, че джендър е нещо безобидно и неопасно за децата :
Що е Джендър?!

- Джендър - според лесбийката и авторката на лесбийски романи Джудит Бътлъри, въвела това понятие, преведено на нормален език, означава:

- Психо-сексуално разстройство и невъзможност на определена личност да самоопредели пола си, поради психично раздвоение на личността, домашно възпитание или хормонална дистрофия, поради което, вместо категорична представа за половата си идентичност, демонстрира някаква психо-сексуална роля.
Накратко, джендър означава
"социална роля"...!!!
(...волна или неволна...)

Тя никога не е криела, че замяната на понятието "пол" в английския с понятието "джендър", цели:

- Понятието джендър (родов пол) беше въведено, за да постигне точно това – чрез политическата борба да „разколебае”, „дестабилизира”, „деконструира” половата полярност.

- Иначе иначе казано, да разруши морала и етиката в християнските и ислямски общества, заменяйки го, чрез обявяване за нормалност на етично извратено домашно възпитание, психично или хормонално заболяване, което обаче, без наше разрешение, вече го има в читанките на децата ни!!!

*
МКБ (Международна класификация на болестите) е общоприета класификация за кодиране на медицинските диагнози, клинични описания и диагностични указания. В случая ни интересува раздел 5 - „Психични и поведенчески разстройства"
Там, от 181 до 186 стр. четем следното (диагнози и кодовете, без описанията):
Разстройства на половия идентитет (F64)
(Gender identity disorders)
F64.0 Транссексуалност;
F64.1 Двуролев трансвестизъм;
F64.2 Разстройство на половия идентитет в детска възраст;
F64.8 Други разстройства на половия идентитет;
F64.9 Разстройство на половия идентитет, неуточнено;
F65 Разстройства на сексуалното влечение:
(Disorders of sexual preference)
F65.0 Фетишизъм;
F65.1 Фетишистки трансвестизъм;
F65.2 Ексхибиционизъм;
F65.3 Воайорство;
F65.4 Педофилия;
F65.5 Садомазохизъм;
F65.6 Множествени разстройства на сексуалното влечение;
F65.8 Други разстройства на сексуалното влечение;
F65.9 Разстройства на сексуалното влечение, неуточенено.
F66 Психологични и поведенчески разстройства, свързани със сексуалното развитие и насоченост
F66.0 Разстройство на сексуалното съзряване;
F66.1 Дистонна на Аз-а сексуална насоченост;
F66.2 Разстройство на сексуалните влечения;
F66.8 Други разстройства на психосексуалното развитие;
F66.9 Разстройства на психосексуалното развитие, неуточнено.

Ало-ооо Прокуратурата:
- НК - Чл. 155.б. (1)

Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс и сега BMW R 1100 GS
Публикации: 1212

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #230 -: февруари 13, 2018, 14:34:07 »

Абсолютно съм съгласен с този постинг на колегата spongi. Всичко написано по-горе е вярно и е точно така, но... Винаги има едно, "но".... Предложената за ратификация конвенция в България трябва да бъде приета с български текст. В него няма начин да съществуват чужди и неизвестни на българина понятия, като "джендър". Това в текста, който евентуално ще се приеме трябва да бъде преведено на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК. И точно тук е ключа за бараката, дет се вика. Very Happy Ако това бъде преведено, като "трети пол", или "социален пол", или някакъв друг "мътен и неясен пол", то тогава със сигурност ще имаме поводи за сериозно безпокойство. След големият шум, който се вдига по този въпрос едва ли някой ще рискува с подобни експерименти и с подобен превод... Но всичко е възможно. Very Happy
Аз специално ще изчакам Конституционният съд да се произнесе. След това ще чакам, да се предложи чист и ясен превод на български език на въпросната конвенция, точно за това, за което е обявено, че е предназначена, и чак тогава ще реша, дали да подкрепя тази конвенция с така предложените текстове, или не!
Но партиен патос и политически заигравки с грубо експлоатиране на страховете на хората, и то точно по отношение на децата им, тези неща нямат никакъв шанс да ги толерирам, и подкрепям!
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14131

« Отговор #231 -: февруари 13, 2018, 14:57:07 »

Това вече е твърдa, точна и ясна позиция. Може още от самото начало да си имал точно това предвид, но не си го казал по недвусмислен начин. Съгласен съм с теб. Само, дето не виждам как ще преведат Джендър на български. Smile Smile Smile То, единствения възможен превод е от учебниците по психиатрия. Very Happy

.................
МКБ (Международна класификация на болестите) е общоприета класификация за кодиране на медицинските диагнози, клинични описания и диагностични указания. В случая ни интересува раздел 5 - „Психични и поведенчески разстройства"
Там, от 181 до 186 стр. четем следното (диагнози и кодовете, без описанията):
Разстройства на половия идентитет (F64)
(Gender identity disorders)
F64.0 Транссексуалност;
F64.1 Двуролев трансвестизъм;
F64.2 Разстройство на половия идентитет в детска възраст;
F64.8 Други разстройства на половия идентитет;
F64.9 Разстройство на половия идентитет, неуточнено;
F65 Разстройства на сексуалното влечение:
(Disorders of sexual preference)
F65.0 Фетишизъм;
F65.1 Фетишистки трансвестизъм;
F65.2 Ексхибиционизъм;
F65.3 Воайорство;
F65.4 Педофилия;
F65.5 Садомазохизъм;
F65.6 Множествени разстройства на сексуалното влечение;
F65.8 Други разстройства на сексуалното влечение;
F65.9 Разстройства на сексуалното влечение, неуточенено.
F66 Психологични и поведенчески разстройства, свързани със сексуалното развитие и насоченост
F66.0 Разстройство на сексуалното съзряване;
F66.1 Дистонна на Аз-а сексуална насоченост;
F66.2 Разстройство на сексуалните влечения;
F66.8 Други разстройства на психосексуалното развитие;
F66.9 Разстройства на психосексуалното развитие, неуточнено

« Последна редакция: февруари 14, 2018, 12:28:40 последно от ЧЕФО » Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #232 -: февруари 13, 2018, 15:15:01 »

...........Аз специално ще изчакам Конституционният съд да се произнесе. След това ще чакам, да се предложи чист и ясен превод на български език на въпросната конвенция, точно за това, за което е обявено, че е предназначена, и чак тогава ще реша, дали да подкрепя тази конвенция с така предложените текстове, или не!............
Владич, пиниза е там, че превода на конвенцията трябва да бъде буквален, без никакви извъртания и тълкувателни решения, т.е. някой да ни обяснява, какво според него са искали да ни кажат с понятието "джендър" или "социален пол". А после да се извинява и да казва, че той така го е разбрал, ама то излезло съвсем друго........това е  Surprised
Активен
ezhko
ниво 3
Неактивен Неактивен

Нагъл - щото е бодлив!

Ел. поща
« Отговор #233 -: февруари 13, 2018, 16:44:44 »

Абсолютно съм съгласен с този постинг на колегата spongi. Всичко написано по-горе е вярно и е точно така, но... Винаги има едно, "но".... Предложената за ратификация конвенция в България трябва да бъде приета с български текст. В него няма начин да съществуват чужди и неизвестни на българина понятия, като "джендър". Това в текста, който евентуално ще се приеме трябва да бъде преведено на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК. И точно тук е ключа за бараката, дет се вика. Very Happy Ако това бъде преведено, като "трети пол", или "социален пол", или някакъв друг "мътен и неясен пол", то тогава със сигурност ще имаме поводи за сериозно безпокойство. След големият шум, който се вдига по този въпрос едва ли някой ще рискува с подобни експерименти и с подобен превод... Но всичко е възможно. Very Happy
Аз специално ще изчакам Конституционният съд да се произнесе. След това ще чакам, да се предложи чист и ясен превод на български език на въпросната конвенция, точно за това, за което е обявено, че е предназначена, и чак тогава ще реша, дали да подкрепя тази конвенция с така предложените текстове, или не!
Но партиен патос и политически заигравки с грубо експлоатиране на страховете на хората, и то точно по отношение на децата им, тези неща нямат никакъв шанс да ги толерирам, и подкрепям!

Само че Владич, българския език е един от езиците в ЕС. Следователно, български превод би следвало вече да има от времето, когато конвенцията е разглеждана, преди да бъде подписана. Къде го? Или сме подписали конвенция без превод на български? М?
Освен това, за да се изключат "грешки в превода", конвенцията следва да включва определения на използваните термини. Които тя не включва. Което означава, че в бъдещи съдебни процеси има голяма вероятност "различията в превода" да се решават на база на съществуващата практика. А каква е тя, съществуващата практика?
И дали сме запознати с нея? И дали ни устройва?
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #234 -: февруари 13, 2018, 18:23:30 »

Аз не знам, какъв е редът за приемане на подобни конвенции в Съвета на Европа. Не знам как ги разглеждат, на какъв език и как ги приемат. Факт е обаче, че при разглеждането на тази конвенция БСП не е имала никакви забележки по текстовете и предложения за промяна, а сега тук в България са основният противник на конвенцията. По този повод имат сериозни търкания с ПЕС. Когато я предложиха за ратификация тук в България имаше един не особено добър, ясен и точен превод, което беше и поводът да се започне цялата кампания против ратифицирането. Определени политически среди започнаха да вдигат напрежението и да се заиграват със страховете на хората. Това принуди ГЕРБ да отложат ратифицирането и да отправят запитване към Конституционният съд, наистина ли тази конвенция, така преведена, противоречи на Конституцията ни и застрашава семействата и възпитанието на децата ни?
Това е до тук. От тук нататък ще видим.  
Ще гледаме и ще решаваме, какво да правим... Very Happy Както се пее в народната песен:
– Рада, коминя чистеше,
Кольо стълбата и държеше,
и все нагоре гледаше... Sad
  Smile  Smile  Smile  Smile
Малко майтап, че нещо много сериозни станахме. Very Happy

« Последна редакция: февруари 13, 2018, 18:34:00 последно от Vladi4 » Активен
ezhko
ниво 3
Неактивен Неактивен

Нагъл - щото е бодлив!

Ел. поща
« Отговор #235 -: февруари 13, 2018, 19:34:32 »

Аз не знам, какъв е редът за приемане на подобни конвенции в Съвета на Европа. Не знам как ги разглеждат, на какъв език и как ги приемат. Факт е обаче, че при разглеждането на тази конвенция БСП не е имала никакви забележки по текстовете и предложения за промяна, а сега тук в България са основният противник на конвенцията. По този повод имат сериозни търкания с ПЕС. Когато я предложиха за ратификация тук в България имаше един не особено добър, ясен и точен превод, което беше и поводът да се започне цялата кампания против ратифицирането. Определени политически среди започнаха да вдигат напрежението и да се заиграват със страховете на хората. Това принуди ГЕРБ да отложат ратифицирането и да отправят запитване към Конституционният съд, наистина ли тази конвенция, така преведена, противоречи на Конституцията ни и застрашава семействата и възпитанието на децата ни?

Владич,

Ако при подписването е имало български превод (предполагам, че е така, защото противното би било нечувана дипломатическа неграмотност и огромен скандал), този превод е подписан и става единственият валиден юридически (независимо дали е добър, ясен или точен). И никой няма да ни позволи да го коригираме впоследствие, ако бъде ратифициран.

Конвенцията е подписана от ДЪРЖАВАТА ни, а не от тази или онази политическа сила. Поради което се вълнувам най-вече от поведението на държавните ни представители, а не от проблемчетата на тази или онази партия.

Конституционния съд ще отговори на въпроса, дали е нарушена Конституцията, но не и дали съответната конвенция е полезна или вредна за българските деца. И това, че Конституцията не е нарушена, не гарантира полезността или липсата на вредност на конвенцията.

При сегашното положение, когато термините в конвенцията не са дадени с тяхното определение, тълкуването им ще се прави на базата на приетата практика. А приетата на запад практика ГАРАНТИРА, че прилагането на така формулираната конвенция в България ще доведе до абсолютно същите проблеми, против които масово протестират сега немците...
« Последна редакция: февруари 13, 2018, 19:38:34 последно от ezhko » Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5039

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #236 -: февруари 13, 2018, 19:36:16 »

Владич, някой нагоре беше казал, че подписваме и ратифицираме конвенцията на английски и френски.
Български няма...
Активен
ezhko
ниво 3
Неактивен Неактивен

Нагъл - щото е бодлив!

Ел. поща
« Отговор #237 -: февруари 13, 2018, 19:50:03 »

Владич, някой нагоре беше казал, че подписваме и ратифицираме конвенцията на английски и френски.
Български няма...

Дано не е вярно. Българския език е равноправен с останалите в ЕС. Подписването на документ, който няма официален български превод е неграмотност и скандал.
Още нещо. Съвета на Европа е политически, а не законодателен орган. От която гледна точка решенията му нямат законова сила. Освен ако не бъдат подложени на ратификация от законодателния орган на съответната държава. Като предлагането им за ратификация не е задължително...
С други думи, можем да си го преместим в другия крачол, както са направили доста други държави и да не правим НИЩО по въпроса. Освен да рапортуваме бодро пред съвета, че "работим по въпроса". И толкова.
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #238 -: февруари 13, 2018, 20:44:45 »

Не знам. Не съм се интересувал точно как става  приемането и ратифицирането на конвенциите в Европа. Ако ратифицирането е само препоръчително, то тогава, за какво се бутаме между шамарите? За да види Европа, колко сме отворени ли? Да ударят гъбата на тази конвенция в България и да не ни занимават повече с нея. Има и по-важни въпроси да се решават в държавата, от колкото да се занимаваме с джендър маниите. Very Happy
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #239 -: февруари 13, 2018, 20:49:39 »

Дано не е вярно. Българския език е равноправен с останалите в ЕС. Подписването на документ, който няма официален български превод е неграмотност и скандал.
Още нещо. Съвета на Европа е политически, а не законодателен орган. От която гледна точка решенията му нямат законова сила. Освен ако не бъдат подложени на ратификация от законодателния орган на съответната държава. Като предлагането им за ратификация не е задължително...
С други думи, можем да си го преместим в другия крачол, както са направили доста други държави и да не правим НИЩО по въпроса. Освен да рапортуваме бодро пред съвета, че "работим по въпроса". И толкова.
Тук не важат нито преводи, нито тълкувания, важи оригинала, поляците вече го отнесоха ....... погледнете чл.78 от конвенцията ........а също така и онова в нейният край, там където става въпрос за някакъв си чл.66 - "Привилегии и имунитети " ! ПРОЧЕТЕТЕ ГИ, МОЛЯ !!!! Ако няма от къде, ето от тук https://rm.coe.int/168046246f
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Истанбулската конвенция.....

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.479 секунди с 23 запитвания.