Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: Стойка за куфари на Хонда Трансалп
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Стойка за куфари на Хонда Трансалп  (Прочетена 849 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
заркооо
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Transalp
Публикации: 2

« -: януари 10, 2018, 11:04:48 »

Здравейте! За много години!
Искам да попитам, ако има някой колега с хонда трансалп 650, който е монтирал куфари (странични), какви стойки е ползвал и/или правил, всъщност ако има някаква схема за монтаж, ще е добре. В нета гледам има доста снимки, но ще съм благодарен някой да сподели опит. Ако има някой колега от Ст. Загора или наблизо с такъв мотор, да видя на живо, ще е най-добре.
В момента ще правя стойки за куфарите и имам няколко идеи за закрепване, но разбира се практични идеи са добре дошли.
Благодаря!
« Последна редакция: януари 10, 2018, 11:09:10 последно от заркооо » Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5133

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #1 -: януари 10, 2018, 18:07:33 »

Здравейте! За много години!
Искам да попитам, ако има някой колега с хонда трансалп 650, който е монтирал куфари (странични), какви стойки е ползвал и/или правил, всъщност ако има някаква схема за монтаж, ще е добре. В нета гледам има доста снимки, но ще съм благодарен някой да сподели опит. Ако има някой колега от Ст. Загора или наблизо с такъв мотор, да видя на живо, ще е най-добре.
В момента ще правя стойки за куфарите и имам няколко идеи за закрепване, но разбира се практични идеи са добре дошли.
Благодаря!

А такааа... Свържи се с колегата Бубасмит от нашата тема за Трансалп:

http://www.motoforum.bg/index.php/topic,25018.0.html

И него го хали главата от вътре да прави стойки и куфари Smile Но за 600сс... Все пак да обмените идеи де  Very Happy
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2822

Ел. поща
« Отговор #2 -: януари 10, 2018, 18:37:36 »

Сваляте си снимки от нета и действате!
Аз така направих..като си закупих сапо закопчалките за куфарите
Активен
bubasmith
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: '90 Ямаха XT600Z, '94 Хонда XL600V
Публикации: 181

Ел. поща
« Отговор #3 -: януари 10, 2018, 22:59:01 »

Ами аз първо ще правя куфари. Бях попаднал на тема в друг форум и гледам от там. Стойката ми е по-терсене за правене, иска инструменти, само с мерак не става. Ако е да ги одялкам с електрожена разбирам, ама и аз се пиша малко като перфекционист.
Гледам ги в нета и имам виждане как да станат. Ако не купя оригинални, както колегата ме навива, ще ги правя от тръбен профил Ф18Х2. Другия зор ще е закачането ако искам да се откачат бързо по принцип.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #4 -: януари 12, 2018, 07:52:59 »

значи, първо направи стойките...
после с лист картон оформи куфар и го наложи да видиш какво,как и къде.. ако ще качаш пасажер, тествай паблона с пасажера за комфорт
повярвай има разлика дали ще го сложиш макс ниско или така, че да се ползват като подлакътници  Smile
п.с.
моите стойки бяха от стария мотор, та се наложи да ги режа и презаварявам - стомананени, от средата на 90-тте, с бронзово покритие  Sad вуйчо ми бая зор видя докато ги преправи
п.с.с
мога ти дам размера на тялото на стойката,а ти вече ще си им пуснеш правилните планки за захвата към мотора
Активен
заркооо
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Transalp
Публикации: 2

« Отговор #5 -: януари 12, 2018, 16:55:07 »

Да, благодаря за съветите! Всъщност аз куфари имам, които са на клик система, да не цитирам марки, макар и вече на годинки. Имат рамка на която се закопчават, въпросната рамка ще захвана за стойката (реално носещата конструкция), като тука с един приятел сме се захванали и мисля вече решихме как ще стане. Щом му направихме централна стойка и крашбари, мисля и с това ще се справим.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1998

« Отговор #6 -: януари 12, 2018, 17:27:32 »

Като става дума за куфари, на някой намират ли му се такива неща за Givi?

Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #7 -: януари 12, 2018, 17:59:48 »

36 лева в мотобум-а..аз затова не си купих,а използвах друг тип захват - като за топкасите
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: януари 12, 2018, 18:35:33 »

Аз ги гледам в Англия за 25лв примерно с доставката, ама пак ми се струва малко прекалена тая цена. Имам стойка, две такива липсват.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1884

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #9 -: януари 12, 2018, 19:54:14 »

Забравяте горните закопчалки
Аз като ги смятах преди време беше безсвислено да си ги прави сам човек от нулата.
Разбира се изключнам фактора удоволствие от собствения труд
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: януари 13, 2018, 14:11:41 »

Аз горни закопчалки си имам.
Активен
bocmana77
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: honda XL 700
Публикации: 195

Ел. поща
« Отговор #11 -: януари 13, 2018, 14:52:57 »

Като приключите със стойките дайте някакви снимки да видим за какво става дума.Може и аз да се навия да си направя на моя"транс".По миналата година си направих централна стойка и за сега си я ползвам с кеф за куфар имам само централен,който според нуждите ми е достатъчен.Пък знае ли се може и за странични да ме засърби.

Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4026

Ел. поща
« Отговор #12 -: януари 14, 2018, 01:39:49 »

като го видях това и се сетих за теб и да не може да си вземеш идея,поне ще се развеселиш малко.

https://www.facebook.com/Smartly2/videos/1865943770097217/

според мен 2 туби,ще са много яки за странични куфари,ако можеха да се направят да не пускат вода.не казвам за твоя мотор,а по принцип
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #13 -: януари 14, 2018, 08:30:36 »

Мда,тва и аз го знам..ся ме карат да го правя  Smile
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: Стойка за куфари на Хонда Трансалп

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 20 запитвания.